homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Epilarea inghinala la salon-4


#58 2007-07-18 13:17:35

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: epilarea inghinala la salon

Iubita nush ce sa zic......daca nu te doare cred k nu ai de ce sa iti faci griji. Totusi cred k pe labii, si asa mai inauntru e cam dureros

Ultima oara a fost editat de mitzili (2007-07-18 13:18:23)


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 



#59 2007-07-29 13:36:05

and
New member
Inregistrat: 2007-03-27
Mesaje: 88

Re: epilarea inghinala la salon

buna fetelor
va rog sa ma ajutati cu o informatie dak puteti
pentru cine este din ploiesti: unde as putea merge ptr un epilat. urgent pana marti dupa amiaza? a aparut ceva de ultim moment, iar cosmeticiana mea este plecata in concediu. la altcineva nu am mai mers.
ce sa fac? nu vreau sa ma duc la intamplare sa dau peste cine stie cine si sa nu ma faca bine.
eventual dak puteti sa-mi spuneti si un pret...
multumesc mult

Offline

 

#60 2007-07-29 13:38:45

andrutza
Vizitator

Re: epilarea inghinala la salon

Dc nu incerci la un salon sa stii ca toate cosmeticianele epileaza bine.....si un epilat inghinal nu e  mai mult de 100 de mii.

 

#61 2007-07-30 10:50:01

myra
New member
Inregistrat: 2007-07-20
Mesaje: 95

Re: epilarea inghinala la salon

Nu stiu de ce va este atat de teama de epilat...am cativa ani de cand ma fac inghinal - total - numai cu ceara de unica folosinta.De obicei merg la cabinet, am cosmeticiana mea dar in caz de urgenta m-am facut si singura cu roll-on de ceara...dar a fost mult mai nasol ca nu aveam putere sa trag de benzile alea..nu ocoliti cabinetele, dar mare grija ca ceara sa fie de unica folosinta, cabinetul sa fie cat se poate de curat, inainte si dupa epilat sa va dea cu solutii pt dezinfectarea pielii..rusine mi-a fost si mie prima data dar am gasit o cosmeticiana mai zapacita - nu asa sunt toate? - care a glumit cu mine si acum n-am nici o jena..la cate vede ea ...

Offline

 

#62 2007-07-30 11:05:45

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: epilarea inghinala la salon

pai ca sa ajungi la una buna mai treci si prin faze nasoale, asa ca daca esti din ploiesti ai putea sa o ajuti pe and ca sa gaseasca din prima un astfel de cabinet.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2007-07-30 13:13:13

myra
New member
Inregistrat: 2007-07-20
Mesaje: 95

Re: epilarea inghinala la salon

Sorry, sunt din Buzau...poate mai are prietene, cunostinte care merg la saloane..nu numai pt epilat, dar iti cam dai seama de seriozitatea personalului chiar daca te duci la manichiura sau altceva.

Offline

 

#64 2007-07-30 17:58:54

pure.chocolate
New member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 22

Re: epilarea inghinala la salon

daca mi se permite un sfat...nu are rost sa iti faci griji in legatura cu epilatul inghinal...eu personal ma fac de vreun an...si desi imi era rusine la inceput acu e super ok,chiak daca nu ma fac la aceeasi cosmeticiana,se intampla sa fie plecata sa n-o prind in tura etc...ideea e k nici ceara calda..refolosibila nu este periculoasa...daca era,era interzisa de mult...ea este fiarta si strecurata si iar fiarta deci microbii sunt distrusi..asa ca chill fetele...oricum,daca la cosmetica nu aplica dupa epilare un gel antibacterian macar acasa da-te cu putin spirt,,,va face bine...

Offline

 

#65 2007-09-23 17:10:47

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: epilarea inghinala la salon

andrutza vad ca esti din constanta, imi recomanzi te rog si mie salonul? m-am hotarat sa ma fac total cu ceara, dar nu stiu la ce salon, am vazut ca pretul e foarte convenabil... daca vrei smile

Offline

 

#66 2007-09-23 18:22:02

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: epilarea inghinala la salon

andrutza a scris:

pe mine interfesier chiar nu ma doare aprope deloc

nici pe mine


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#67 2007-09-23 19:03:03

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

Re: epilarea inghinala la salon

big_smile vai fetele akm 3 sapt m-am hotarat sa ma fac si eu inghinal total si perianal (adik si la funduletz).uiii pana m-a convins sora mea,bine k aveam si un motiv intemeiat pe langa hjarta...dar tot amanam.m-am dus am strans din dintzi am dat cateva calorii jos wink)) adik am transpirat de mama fokului si gata...ba pot sa spun k la funuletz chiar nu am simtzit nici o durere.mi s-a cam iritat pe la labii dar....cu pudra mentolata nu am mai simtzit nik dupa.akm vad k a inceput sa creasca...il mai las putin si ma duk iar big_smile ce bine e knd esti "libera" big_smile n-ai nici un stres big_smile.chiar imi place. va recomand din toata inimioala....si am dat si super putin( 110 mii aman2 wink
v-am pupat puss


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 

#68 2007-09-23 19:18:08

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: epilarea inghinala la salon

si eu tre sa ma duc dar tot aman momentul...sad Mi-e o frica, mama mama sad


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#69 2007-09-23 20:37:59

andrutza
Vizitator

Re: epilarea inghinala la salon

oana_nice a scris:

andrutza vad ca esti din constanta, imi recomanzi te rog si mie salonul? m-am hotarat sa ma fac total cu ceara, dar nu stiu la ce salon, am vazut ca pretul e foarte convenabil... daca vrei smile

Pai eu ma faceam vis-a-vis de Lic. Mircea e un salon aly`s salon se numeste e chiar langa merlin cafe o usa alba si undeva la etaj e salonul, e acolo o fata Raluca f de treaba si epileaza bine. Dar eu acum o sa merg la un salond e langa mine, la trocadero ca este mai aproape si e si mai ieftin.

 

#70 2007-09-23 22:42:03

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: epilarea inghinala la salon

eu zic ca daca e cosmeticiana buna adica eu am fost prima oara la o tipa si ma luau transpiratiile pe bune pt ca nu era prea experimentata dar acum ma duc la alta cosmeticiana si tin sa zic ca in 3 min sunt gata inghinal total+interfesier si mie imi era la inceput rusine dar am zis ca daca tot ma duc la salon sa ma fac total


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#71 2007-09-23 23:22:36

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: epilarea inghinala la salon

prin iasi stie cineva un salon? as vrea pe cineva care sa epileze bine


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#72 2007-09-23 23:24:29

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: epilarea inghinala la salon

mie mi se pare ceara de unica folosinta mult prea slaba sa zic asa ... cu ea tre dat de mai multe ori ca sa se ia bine ... ceara astalalta e mai tare ...si se ia din prima bine ...


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#73 2007-09-24 16:06:26

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: epilarea inghinala la salon

animalutza a scris:

prin iasi stie cineva un salon? as vrea pe cineva care sa epileze bine

cum eu stau in pacurari..merg la "salonul albastru"-cu o statie mai incolo de posta pacurari pe partea dreapta!

Offline

 

#74 2007-09-24 17:21:20

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: epilarea inghinala la salon

si cat te costa? la ce cosmeticiana mergi tu?


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#75 2007-09-24 21:51:31

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: epilarea inghinala la salon

animalutza a scris:

si cat te costa? la ce cosmeticiana mergi tu?

mi se pare ca este doar o singura cosmeticiana acolo!cat ma costa?pai..axial,interfesier si inghinal total costa 30 lei!nu stiu daca e scump sau ieftin dar imi place faptul ca e f de treaba si aproape de casa mea!

Offline

 

#76 2007-11-17 19:51:34

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: epilarea inghinala la salon

pe la gorjului/militari imi recomandati si mie o cosmeticiana buna?


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.