homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce gandesti acum?-203


#3839 2007-08-13 15:51:44

Alexia_me
Full member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 435

Re: Ce gandesti acum?

simy_alexandra a scris:

stie cineva cum poti scapa de febra?! ca paracetamolu nu-si face niciun efect sad

Fervex si in patut,ceai,mult ceai!


Unul langa altul pentru totdeauna...

Offline

 



#3840 2007-08-13 15:57:09

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: Ce gandesti acum?

Culmea ghinionului....m-am dus sa-mi iau diploma de bac si mi-au pus pozele unei colege in loc de pozele mele grater.Acum trebuie sa stau si sa astept sa-mi faca alta...iar drumuri,iar asteptat diploma..oofff...nu se mai termina o data...

Offline

 

#3841 2007-08-13 17:52:31

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: Ce gandesti acum?

sweet_di a scris:

alezzone..e greu sa treci peste asta...orice ai face stiu ca doare...been there, done that.....poate o sa treaca cu timpul...nu o sa fie nici usor, nici altfel...dar tu stii asta.....ramane alegerea ta dk o sa-l ierti...dar gandeste-te bine....dk a facut-o odata, o va mai face...e legea firii....oricum eu am o nelamurire...stiu ca si mai demult tu erai suparata pe el...mi-am adus amnte pentru ca ai un stil inconfudabil de a scrie...oricum, cum spunea si Janis...noi suntem aici dk ai nevoie....hug mare pentru tine

multumesc pt sustinere
nu mai am ce ierta, m-as injosi prea mult, am acceptat prea multe, am facut compromisuri, m-am certat urat cu tata pt el. pt  cine???   pt unul care nu se poate abtine, pt unul care pica imediat in fata unor complimente din partea sexului opus? nu mai pot! ma doare cumplit si ma tem sa nu ajung sa-mi dau iar cu capul de pereti, sa mi se repete istoria...   intr-adevar, nu e prima data cand ni se intampla, am mai fost despartiti o vreme scurta, la 3 sapt dupa ce ne despartisem si parea ca nu mai exista vreo cale de intoarcere, l-a sucit una, a revenit la mine pe motiv ca I'm the one, ca ma iubeste, ca nu poate fi cu aia,  ca bla bla.   avea scuza: nu mai eram impreuna cand a fost cu aia, mi se parea si mie oarecum normal sa il inteleg, trebuia sa mearga mai departe cu sau fara mine...  si eu am facut aproape la fel, am mers mai departe, daaaaaaar suferind si indepartand pe oricine, creeandu-i la randu-mi portite spre a ma aborda (el facea acelasi lucru). dupa n faze de copii ne-am impacat si incepuse sa ne fie mai bine ca niciodata, parea ca ne maturizasem si invatasem din faptele anterioare. si m-am terzit cu bomba asta! i s-a pus pata pe una si precizez ca e frumoasa tipa... asta e... atractie fizica de moment, poate va sti ea sa-l tina langa el, sunt aproape sigura ca ea l-a abordat.   eu m-am saturat sa mai lupt!  am vrut sa ne fie bine, acum vreau sa-mi fie bine!!!  si incerc sa ma ridic si sa fiu tare la posibilele lui semne... ma tem totusi, ma tem cumplit sa nu cedez iar, il iubesc prea mult sad


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#3842 2007-08-13 18:00:16

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Ce gandesti acum?

iar candida sad


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3843 2007-08-13 18:40:45

sweet_di
Full member
Inregistrat: 2007-04-02
Mesaje: 408

Re: Ce gandesti acum?

alezzone....dk nu e prima oara cand se intampla.....nu cred k mai are vreun rost sa treci peste si sa il ierti pentru ca e clar ca e un om de nimic.....si orcat de frumoasa ar fi fost tipa nu avea dreptul sa faca persoanei pe care se presupune ca o iubeste asa ceva.....dk il ierti din nou fii sigura ca se va repeta istoria...ca fete frumoase slava Domnului sunt o gramada......pentru tine, pentru mandria ta, pentru ceea ce reprezinti si in ceea ce crezi ca te va face fericita incearca sa fii tare si sa nu mai cedezi...nu te merita nici un pic....incearca sa iesi cat mai mult chiar si cu alti baieti, dar dk nu poti macar cu fetele, dat fiind faptul ca e vacanta incearca sa pleci din localitate si gandeste-te si fii multumita de tine, fii mai egoista, iubeste-te pe tine mai mult decat pe el....si nu uita ca mai devreme sau mai tarziu vei multumi ca ai scapat de el....stii tu...tot raul spre bine crede-ma, pup si ai grija de tine...
iar pentru raluca....fii puternica ca o sa treaca cu grija multa..si nu te mai consuma pentru asta....poop


To live is the rarest thing in this world.....most people exist, that's all (Oscar Wild)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#3844 2007-08-13 18:47:44

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Ce gandesti acum?

ma gandesc la faptul ca nu ma gandesc la nimic rotfl2


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3845 2007-08-13 19:34:36

Infinity
Hero member
Inregistrat: 2006-01-02
Mesaje: 3368

Re: Ce gandesti acum?

Imi pare rau pentru alezzone..nu imi place cand aud pe cineva ca sufera sad

Offline

 

#3846 2007-08-13 20:50:29

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: Ce gandesti acum?

si voua va pare rau si mie mi se rupe inima...   nu ii mai caut scuze, am tot facut-o cautand sa ma simt eu mai bine...  cum am zis, nu mai eram cu el atunci cand a incercat sa fie cu alta si nu i-a reusit si s-a intors la mine cu scuze si faze, acum insa e alta situatie, nu-i lipsea nimic in relatia asta, mergea aproape ca unsa, exceptii mici ca in orice cuplu, mi-e imposibil sa realizez de ce a facut ce a facut, mi-a relatat tot, sunt convinsa ca nu m-a mintit, intre noi nu erau secrete, el imi zicea chiar tot ce facea, cine il suna, ce vorbea, ce facea, tot amanuntit, si culoarea de la pantalonii de pe el si cate buzunare are si asta fara sa i-o cer eu!  la telefon era mereu interesat unde ies, cu cine, ce fac... nici prin gand nu mi-ar fi trecut ca ar putea sa-i cada una cu tronc tocmai acum, repet, cadn ne era mai bine!!!  cat despre frumusete... nu ma plang, daca ar fi sa schimb ceva la mine, ar fi inaltimea si atat! sunt "fata dupa care as intoarce capul pe strada si cu care as vrea sa fiu" asa mi-a zis, nu s-a plans niciunul din amicii lui de lookul meu, ba dimpotriva, si prietenele lui ii ziceau sa tina de mine. in fine, am ales sa nu mai existe vreo cale de impacare, am retezat tot, ramane sa ma mentin pe pozitie. nu stiu cat voi mai suferi, mi-e foarte greu, nimic nu ma atrage si noptile imi sunt crunte. nu stiu ce imi doresc mai mult in adancul sufletului: sa dea un semn sau nu!   sunt atatea ce se bat cap in cap. ce au insemnat bocetele lui in hohote? ce? de ce mia- zis ca va continua sa ma planga asa cum a mai facut-o inainte sa ne fi impacat?  offffff, ii caut scuze si uit sa ma gandesc si la mine si cu atat mai mult ma adancesc in amintiri si toate cele... nu stiu ce as mai vrea, nu stiu la ce sa ma mai astept. am doua variante: 1 daca intr-adevar se gandeste ca sufar si ca mai bine ar fi sa imi respecte dorinta si incercarea de a-l uita, nu imi va da semnul, pe care, sincer, il astept, ma va lasa sa-mi treaca oricare ar fi starea lui; 2 imi va da curand un semn...asa sa vada cum imi e...   nu stiu care varianta ma sperie mai tare sad    vreau sa ies din starea asta!!!!!! grater(((((((((((((


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#3847 2007-08-13 21:26:08

smiley
Full member
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 169

Re: Ce gandesti acum?

nu esti singura alezzone kre vrea sa iasa din starea asta....makr de as sti un lucru sigur si clar...dar sunt in dubii..nu inteleg ce vrea ce simte...sau dak chiar s-a schimbat de cand a venit, daca mai tine la mine, din moment ce evita sa iesim...sau gaseste altceva mai bun de facut...nuj..dar nu mai rezist!

Offline

 

#3848 2007-08-13 21:39:07

amv
Full member
Inregistrat: 2007-03-08
Mesaje: 500

Re: Ce gandesti acum?

as vrea sa fiu iar libera.....


eu cu bibi meu hjarta

Offline

 

#3849 2007-08-13 21:50:44

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Ce gandesti acum?

alezzone..e greu de zis ceva potrivit...pt ca eu sincer l'as ierta dupa o sapt de plans(sau poate asha zic acum)....dar pe de alta parte solidaritatea feminina m'ar face sa zic e un bou etc....
asta nu intzeleg.....cum daca le e bine in relatie inseala....dupa capu' meu atunci cand scartaie esti tentat...in fine
pusspuss capu' sus...ai plans prea mult pt acelasi....!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#3850 2007-08-13 22:38:23

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Ce gandesti acum?

janis spune-mi si mie unde sa merg in cta sa-mi fac o analiza de secretie plsss

Offline

 

#3851 2007-08-13 22:40:52

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Ce gandesti acum?

eu am mers la pol2....
dar ca medic ginecolog bun..cab privat... ti'as recomanda sa mergi la Tica....la Brotacei acolo pe coltz...se vede din 42;)sigur shtii


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#3852 2007-08-13 22:41:07

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: Ce gandesti acum?

FEtele mele!!!! CE faceti? Am venit si eu de la mare.....racitaaaaaaaaaa. Dar a fost frumos. Offf cred k am pierdut atatea pe aici....dar maine intru si citesc tot sa recuperez. Va pup....ma duc in patut k am febra


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#3853 2007-08-13 22:47:43

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Ce gandesti acum?

trebuie sa merg de dimineata sau cum??sincer eu am facut analiza asta doar o data la un cabinet.si cam cat ai dat sa stiu cat pregatesc ptr ca maine mai fac 2 analize

Offline

 

#3854 2007-08-13 22:55:04

anamihaela
Full member
Inregistrat: 2007-04-15
Mesaje: 328

Re: Ce gandesti acum?

il iert sau nu...hmmm?!?
pt butterfly20: la Tica am fost si eu...si chiar mi-a placut ca persoana si ca medic...nu pot sa iti zic sincer cat am dat dar stiu ca pe control analiza de secretie si papanicolau am dat 120 dar oricum in jur de vreo 20-30 cred si stiu ca are program dupa-amiaza si doar luni si miercuri daca nu ma insel(poate sa mai schimbat ceva ca eu am fost in iunie)


Tu esti asemeni cupei din stravezii cristaluri /  Cu incrustatii pure si unduiri usoare/Din tine pot sa soarba, in sacre ritualuri/Si gurile pagane si cele-ncepatoare./Tu stii s-ascunzi in tine, ca intr-un tabernacol/Extazul si durerea - impreunare grava,/Cand sarutarea-ti darui se-ntampla un miracol/Veninul pare dulce, si-ambrozia otrava

Offline

 

#3855 2007-08-13 22:56:26

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Ce gandesti acum?

eu acum vreau sa fac o analiza de secretie apoi voi merge si la un ginecolog...stau intre Cristureanu ,Raica sau Tica
de aia intrebam cand sa merg la pol 2...si cam cat costa

Ultima oara a fost editat de Butterfly20 (2007-08-13 22:57:18)

Offline

 

#3856 2007-08-14 00:11:19

Cassiopeia
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-09
Mesaje: 9529

Re: Ce gandesti acum?

vreau tel si abon la cosmote..damn,de ce tre contractu casei pt abon?!sad


Sim y 

Offline

 

#3857 2007-08-14 01:39:54

anamihaela
Full member
Inregistrat: 2007-04-15
Mesaje: 328

Re: Ce gandesti acum?

de ce oare nu poate sa inteleaga ca il iubesc si ca dasta ma doare ca minte? stiu ca ii pare rau dar totusi...cateodata dragostea chiar doare


Tu esti asemeni cupei din stravezii cristaluri /  Cu incrustatii pure si unduiri usoare/Din tine pot sa soarba, in sacre ritualuri/Si gurile pagane si cele-ncepatoare./Tu stii s-ascunzi in tine, ca intr-un tabernacol/Extazul si durerea - impreunare grava,/Cand sarutarea-ti darui se-ntampla un miracol/Veninul pare dulce, si-ambrozia otrava

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.