homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce gandesti acum?-237


#4485 2007-08-22 16:18:00

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Ce gandesti acum?

Ma gandesc ca ma pedepseste Dumnezeu pentru vreo greseala/pacat de-a mea sau a stramosilor mei sau nu stiu de ce ma supune la atatea incercari la care nu mai pot sa fac fata.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 



#4486 2007-08-22 16:19:12

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Ce gandesti acum?

am o singura intrebare: WTF????????  yikes


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#4487 2007-08-22 16:27:59

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: Ce gandesti acum?

c s-a mai intamplat Wildhoney? neutral


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

#4488 2007-08-22 16:33:36

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Ce gandesti acum?

mie nimic...acum am citit discutia lui simy_alexandra cu boyfrendul si ma intrebam de sufletul meu au patit cu totzii? sad


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#4489 2007-08-22 16:52:07

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Ce gandesti acum?

vdaiana a scris:

Ma gandesc ca ma pedepseste Dumnezeu pentru vreo greseala/pacat de-a mea sau a stramosilor mei sau nu stiu de ce ma supune la atatea incercari la care nu mai pot sa fac fata.

ce s-a intamplat? sad


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#4490 2007-08-22 16:56:55

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Ce gandesti acum?

Am primit azi rezultatul de la tomografie. Tumoarea este la fel ca in februarie, nu a disparut in urma radioterapiei. E foarte bine ca nu a crescut, dar sincer asta in momentul de fata nu ma linisteste cu nimic. Am luat deja 2 calmante dar plang intr-una nu pot sa ma linistesc.
Nu ma intereseaza ca altii au trecut cu bine, ca altii se lupta de ani de zile, ca altii ... vreau sa stiu de la ce am boala asta, n-am avut si asa destule necazuri in familie, trebuia eu sa-mi sustin si sa-mi intretin familia, acum nu sint in stare nici de asta.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#4491 2007-08-22 17:07:04

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Ce gandesti acum?

atata timp cat in mesajul tau pe care l-am citat mai sus te intrebai daca Dumnezeu te pedepseste cu ceva inseamna ca si crezi in puterea Lui. imi dau seama ca ti-e greu...stiu cum e sa primesti un diagnostic demoralizant...dar in loc sa te vaiti o rugaciune face mult mai mult bine. nu vreau sa par radicala...nu stiu cum ti-a pregatiti tie Dumnezeu caile...dar decat sa te rogi pt vindecare roaga-te pt iertare si putere sa mergi mai departe. noi suntem aici smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#4492 2007-08-22 17:14:25

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Ce gandesti acum?

eu_vreau, mersi pt cuvintele tale.
Cred in Dumnezeu, desi relatia mea cu EL s-a cam deteriorat, sint in conflict cu EL de vre-un an de cand a inceput totul.
Daca n-am "plecat de tot" acum un an inseamna ca are ceva treaba cu mine, dar mi-e greu sa accept ca atata suferinta poate sa duca la ceva folositor.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#4493 2007-08-22 17:20:08

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: Ce gandesti acum?

vdaiana tumoarea aia de ce forma e ? Ti-am zis si eu am un nodul la cap....la hipofiza. Si pe calduri din astea nu am voie nici sa iau pastile.....si ieri simteam asa ca ma intzepa capu in zona aia.....si ma gandeam numai la nodulu ala. Si eu cand am auzit de el am plans o gramada. Eram in clasa a 12-a si nu imi ajungea anu ala greu pe care il aveam....atunci au inceput si toate problemele de sanatate. Ciclu nu mi-a mai venit 8 luni, faceam tratamente si injectii si acupunctura si reflexoterapie pana sa imi curga o picatura. Iar analizele mi-au iesit toate proaste: incepand cu anemie, ovare polichistice, nodulu asta, a trbuit sa tin un regim destul de drastic.....in apropierea exam de admitere la fac m-am ales si cu un virus foarte urat de la strand si daca mai intarziam la spital 1-2 zile eram in pericol sa-mi amputeze piciorul.
Nu o sa-ti zic ca totul o sa fie bine pentru ca nu avem de unde stii. Iti doresc sanatate multa si sa fii tare. Si incearca sa te calmezi pt ca starea asta nu te ajuta cu nimic


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#4494 2007-08-22 17:23:08

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Ce gandesti acum?

nu te mai intreba...de ce, unde, cum, etc...daca trebuia sa gasesti raspunsuri le gaseai pana acum. stiu ca ne e greu sa nu ne intrebam de ce noi, cu ce am gresit, etc. accepta tot ce ti se da fara sa cracnesti, pastreaza-ti seninatatea in tot ceea ce faci si gandesti, roaga-te pt iertarea ta si a stramosilor tai si a urmasilor tai si va fi bine smile faptul ca plangi si faptul ca relatia cu El nu mai e ca inainte nu te-a vindecat, dar o rugaciune din inima face minuni smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#4495 2007-08-22 17:31:50

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Ce gandesti acum?

vdaiana, parca nu mai esti sub tratament....te simti rau?
lupta ta cu limfomul e care pe care...nu te demoraliza si nu ceda in fata lui....cu rugaciuni asa cum zice eu_vreau sau in orice alt fel, trebuie sa te tii tare. stii si tu ca psihicul e important!


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4496 2007-08-22 19:22:23

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Ce gandesti acum?

multumesc pentru incurajari! ma bucur ca va am alaturi, fetelor!

nu mai sint sub tratament. am terminat chimioterapia in februarie si in aprilie am facut radioterapie. de atunci am asteptat cu speranta ca la controlul obligatoriu sa iasa totul bine. pai nu e tocmai bine. fizic ma simt bine. stiu ca o atitudine pozitiva face cat toate porcariile alea de medicamente la un loc, dar tocmai ca eu am un psihic usor influentabil si destul de instabil de cand ma stiu.
intre timp m-am documentat putin si am aflat ca in cazul tumorilor mari cum a fost la mine in mod frecvent ramane o masa reziduala care in momentul de fata nu mai e maligna, dar poate cauza mai tarziu recadere, de aceea e bine sa fie indepartata.

tocmai s-a intors tata de la doctorita. a ramas mirata ca dupa radioterapie n-a disparut de tot tumoarea. acuma urmeaza alte si alte investigatii.
dna dr a recunoscut ca tratamentul practicat la spital este unul de baza, rudimentar chiar. o sa-mi recomande cazul spitalului Luis Turcanu unde am inteles ca este o aripa complet noua, cu aparatura, tehnologie si medicamente din SUA. si daca e cazul o sa mi se faca recoltare de celule stem si tratament de recuperare, deoarece boala oricum e in remisie.
ma simt doborata. de vreo 3 luni mi-am mai revenit, mi-au crescut la loc "aripioarele", ma pregateam sa ma intorc la servici din 1 septembrie.
si acuma zbaaang, alte 6 luni de medicamente, verificari, cine stie mai ce.
mi-am dorit ca maine 23 august la exact 1 an de la operatie sa pot scrie cu rosu in jurnal "sint sanatoasa, multumesc lui Dumnezeu, traiesc din nou." acuma o sa scriu cu negru "cosmarul continua". sad


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#4497 2007-08-22 20:23:52

addicted
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-12
Mesaje: 2052

Re: Ce gandesti acum?

vine viiiine marti !!!!!!!!!!!! \big_smile/ cat de fericita mi`s !!!!!! abia astept sa`l vad manca`l`as eu big_smile
mi`au ajuns 3 sapt. fara el sad



You can’t live a positive life with a negative mind.

Offline

 

#4498 2007-08-22 22:08:40

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: Ce gandesti acum?

Ce ma enerveaza...cu altii ar pleca oriunde la plimbare,cu mine nu...

Offline

 

#4499 2007-08-22 22:25:13

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: Ce gandesti acum?

Maine plec la mare feteleeeeeeeeeee hjarta cu puyu doar noi doi tanananannananna \big_smile/ adi...mai am fix  6 ore si 20 de minute si plec spre autogara iupiiiiii

Offline

 

#4500 2007-08-22 22:55:32

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Ce gandesti acum?

iubitaaaaa...era sa te dau disparuta...hai pe mess sa recuperam big_smile


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#4501 2007-08-22 22:56:14

ChoCoL4Te
Full member
Inregistrat: 2007-06-13
Mesaje: 833

Re: Ce gandesti acum?

pokemon a scris:

vreau la bucuresti...
si apoi vreau la munte...
ma minunez cand aud copii de 15-16 ani ca sunt suparati ca nu ii lasa parintii sa plece singuri la munte/mare....
offf...generatiile astea....

Nu trebuia sa o zici la modul asta..


No one deserves your tears..and who deserves them won't make you cry

Offline

 

#4502 2007-08-22 23:22:22

angel_mik
Full member
Inregistrat: 2007-08-20
Mesaje: 115

Re: Ce gandesti acum?

mi-e dor de el...


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds

Offline

 

#4503 2007-08-22 23:23:11

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Ce gandesti acum?

de ce trebuie sa faca chestia asta?!?!?!???!


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.