homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Citomegalovirus, pozitiv


#1 2007-05-30 20:52:53

cuchina
New member
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 6

citomegalovirus, pozitiv

sint gravida in 12 sapt, la teste de sange, CMV pozitiv, fara sa mi se dea valorile, pe care le voi afla in cateva zile... nu stiu de ce asa tarziu.
nu stiu daca sa imi fac griji pt copilul pe care vreau sa il nasc...sint f contrariata!
in plus dr de la spitalul titan, sangeram cand aveam cnci sapt si a hotarat ca e mai bine sa fac chiuretaj, l-am facut, insa dupa cateva zile aveam greturi si sanii grei, dupa inca cateva zile am facut est, era pozitiv, acum doua sapt am facut echo, era un bebe ce misca, eram deja in 9 sapt si trei zile, acum am sa fac echo decisiva, imi doresc sa fie bine, dar mi-e si frica sa ma mai gandesc, pana atunci sufar de vome, dureri de burta, oboseala cronica... as vrea si eu parerea celor care au fost in situatia mea si a medicilor, va multumesc!

Offline

 



#2 2007-05-31 12:35:48

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: citomegalovirus, pozitiv

Sa o luam pe rind...sa aflam deca ies pozitive IgM-urile(adica daca infectia e acum) pentru ca daca ies doar IgG-urile pozitive atunci chiar nu sunt probleme.
Ori curetajul ala nu a fost facut in realitate, ori era vorba despre o sarcina genelara si nu a fost evacuata decit una singura...oricum, omul ala merita impuscat, pentru singerari nu se face curetaj se da tratament


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.