homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Staty impreuna?


#1 2007-08-13 12:20:26

Alexia_me
Full member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 435

Staty impreuna?

Fetelor care dintre voi sta cu prietenul,nu neaparat maritate si mai ales si cu soacra si socrul ca sa le zic asa in aceasi casa??Prietenul meu vrea sa ma mut la el,noi asa in general ne intelegem bine,merg bine lucrurile,bine sexual nu prea avem timp si loc dar in rest e ok....voi ce ziceti ,e mai bine sa te muti sa vezi cum e sau e mai bine sa stai sa te mariti si apoi sa te muti?Astept pareri ca sunt in mare dubiu:(


Unul langa altul pentru totdeauna...

Offline

 



#2 2007-08-13 12:24:36

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Staty impreuna?

nu stau cu prietenul inca eu mai stau pe la el 3-4 zile el la fel.sincer inainte sa ma marit vreau sa satu cu el o perioada sa vad cum ne intelegem si atunci.dar in nici un caz nu as accepta sa stau cu el si cu parintii lui sau ai mei.ies inevitabil discutii


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-08-13 12:26:02

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Staty impreuna?

eu am stat cu al meu un an jumate in total la facultate.prima data juma de an,vacantza apoi tot anul.a fost ok.or sa mai fie discutii dar va obishnuiti voi

Ultima oara a fost editat de animalutza (2007-08-13 12:26:38)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#4 2007-08-13 12:26:37

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Staty impreuna?

eu cred cu tarie ca e mai bine sa locuiesti cu persoana respectiva inainte sa te casatoresti. In primul rand pentru ca nu poti sti ca obiceiuri intime are si care te-ar putea deranja. In plus, sunt unele persoane care se inteleg bine in stadiul de dating, dar cad vine vorba de stat 3,4,5 zile non-stop impreuna incep sa se certe...(nu neaparat cazul tau, eu generalizez acum). Daca vrei o relatia pe viitor cu el si in primul rand te simti pregatita (ptr ca eu credeam ca sunt si ulterior mi-am dat seama ca nu e inca momentul) eu zic sa faci pasul...nu ai ce pierde big_smile


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#5 2007-08-13 12:27:56

Alexia_me
Full member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 435

Re: Staty impreuna?

Discutii sigur or sa fie,ne-am muta singuri intr-o garsoniera noi asa am vrea dar...la ce preturi sunt nu avem cum.As incerca dar...totusi este o decizie destul de serioasa....


Unul langa altul pentru totdeauna...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-08-13 12:32:53

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Staty impreuna?

cel mai mult non-stop cred ca am stat 4 zile si nu am avut probeleme smile.Alexia eu zic sa te gandesti bine.sincer eu daca eram in locul tau asteptam sa ne permitem sa stam singuri smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#7 2007-08-13 12:35:44

Alexia_me
Full member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 435

Re: Staty impreuna?

Pai asa i-am zis si eu dar el zice ca nu crede ca vom reusi vreodata sa ne luam ceva(poate doar daca se hotaraste taica-su sa ne dea bani)are dreptate si el ca s-au scumpit atat de mult si cu chirie nu se meryta.Parintii lui ne vor aproape,ar cam vrea sa ne lase noua apartamentul la un momentdat...nush grea decizie!!


Unul langa altul pentru totdeauna...

Offline

 

#8 2007-08-13 12:37:20

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Staty impreuna?

mai eu cu socrii nu as sta nici platita regeste mai devreme sau mai tarziu tot ies discutii.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#9 2007-08-13 13:13:17

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Staty impreuna?

cu socrii nu prea merge decat daca sunt ei chiar de treaba si intelegatori...eu ma mut cu el intr-o garsoniera luna viitoare

Offline

 

#10 2007-08-13 13:28:23

Alexia_me
Full member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 435

Re: Staty impreuna?

Ce bine de tine Ioana,socrii mei pana acum s-au dovedit a fi niste oameni super,ma iuesc mult.Dar discutii tot vor fi sunt constienta.


Unul langa altul pentru totdeauna...

Offline

 

#11 2007-08-13 14:21:57

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Staty impreuna?

noi am stat cel mai mult impreuna 6 zile(la munte). sunt de parere ca ar fi mai bine s locuiesti cu prietenul inainte s faci acel pas. statul asta impreuna e k o casatorie de proba. cati ani ai? lucrezi?daca da si aveti ganduri mari impreuna faceti imprumut la banca si luati-va o garsoniera. sormea cu prietenul ei si-au luat apartament cu 2 camere dar si ajutati de ai mei,chiar daca au si serviciu.nushu e mult mai bine s ai o casa a ta decat s stai cu socrii.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#12 2007-08-13 14:22:48

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Staty impreuna?

da vor fi discutii..am auzit mult vorbe de genul "niciodata sa nu stai cu socrii", dar cu toate acestea nu mi se pare imposibila o convietuire de genul asta...eu sper sa fie totul bine cand ne mutam, am emotii si imi fac griji.

Offline

 

#13 2007-08-13 14:26:10

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Staty impreuna?

al meu isi face planu k tziganu si i-am zis sa nu-si mai faca planuri inainte; el vrea s stam la ai lui cand o fii, dar tasu nu cred ac av fi de acord pt ca nah.. e casa lui si vb aia nu poate da un fassss ca-s eu pe acolo.e cam najpa acum cu apartamentele si garsonierele mai ales daca nu ai destui bani... devine o problema si scarbele astea umfla preturile la imobile...

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2007-08-13 14:26:30)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#14 2007-08-13 14:32:59

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Staty impreuna?

eu am luat cu mai multa vreme in urma hotararea de a locui 1-2 ani cu alesul inainte de a ne casatori...si multumesc lui D-zeu, am avut sansa asta si ne-a prins bine la amndoi...Casatoria a venit ca o confirmare oficial a relatiei noastre. Insa locuitul cu socrii nu-l recomand de nici o culoare, oricat ar fi ei de nemaipomeniti.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#15 2007-08-13 14:33:38

myra
New member
Inregistrat: 2007-07-20
Mesaje: 95

Re: Staty impreuna?

Eu locuiesc cu iubitul meu de ceva ani impreuna, daca punem si facultatea...la inceput ne calcam pe nervi unul pe altul, nu eram obisnuiti unul cu altul...adica sa convietuim impreuna..dar acum nici nu-mi imaginez altfel...mai avem putin si facem nunta!!!numai 8 luni si ceva..niciodata sa nu va casatoriti fara sa stati macar cateva luni impreuna, el poate parea cel mai bun baiat cand ramai peste noapte la el o data la o saptamana, dar cine stie ce pretentii are dupa cateva luni ..am prietene cu soti care nici nu concep ziua fara 5 feluri de mancare, 2 randuri de haine calcate si spalate si astea facute de femeie dupa 10-12ore de munca...niste misogini...de parca eu m-am nascut sa traiesc in bucatarie...doar pt ca sunt femeie...

Offline

 

#16 2007-08-13 14:51:00

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Staty impreuna?

eu m-as muta...chair si cu parintii lui. Discutiile daca e sa apara apar oricum, chiar daca nu stai cu socrii...in plus, o mama(indiferent a cui) iti poate fi de ajutor...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#17 2007-08-13 15:15:46

Alexia_me
Full member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 435

Re: Staty impreuna?

Blue_elf eu am 20 el are 28 ani(stiu este diferenta,eu sunt cam mica),lucram amandoi,eu tocmai vreau sa-mi schimb serviciul din cauza salariului si mai ales ca tre sa incep sa platesc anul al doilea de facultate.Am sa port o discutie cu el in seara asta,vreau sa analizam aspectele cele mai importante sa gandim totul "la rece".Si pana la urma cred ca fac pasul si daca nu merge nu merge,decat sa ma trezesc si cu un bebe si cu un act de casatorie mai bine previn sau poate va merge bine,de ce sa nu fiu optimista,nu?
Si doctoressa ai dreptate,nu vreau sa par pierduta in spatiu dar mama lui este ca o mama pt mine cu toate ca styu..soacrele sunt tot soacre!


Unul langa altul pentru totdeauna...

Offline

 

#18 2007-08-13 15:18:22

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Staty impreuna?

alexia eu am 21 si el 28 mie imi comvine diferenta asta de varsta ca pana a ajuns la mine sa mai potolit si el i-a venit mintea la cap lol


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#19 2007-08-13 15:23:08

Alexia_me
Full member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 435

Re: Staty impreuna?

daaaa asa zic si eu lol,stati impreuna ralucaelena?


Unul langa altul pentru totdeauna...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.