homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dilema


#1 2007-08-15 23:57:40

Florentina
New member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 65

Dilema

fetelor am si eu o problema dak ii pot spune asa
am cunoscut un tip care este wow...adorabil, toate au fost bune si frumoase, culmea eu la inceput aveam retineri in a incepe o relatie cu el pt k tocmai iesisem din una in care fusesem f dezamagita si suferisem enorm, doar k el..mi-a aratat in timp k nu toti sunt la fel, si s-a purtat fff frumos un timp, pana in viata lui a revenit o fosta cu care a stat 4 luni d zile si care si-a batut joc d el. El acum are o pasa f proasta, nu stie c sa faca...ar vrea sa se impace cu ea sa o faca si el sa sufere (doar k eu i-am spus k s-ar putea intoarce impotriva lui toata aceasta razbunare idioata)...dar k nici nu vrea sa ma lase p mine, k nu vrea sa ma faca sa sufar.
Eu am decis sa lupt...pt el...doar k nu stiu cum l-as putea convinge sa isi bage mintile in cap...
Ceva idei ? big_smile

Offline

 



#2 2007-08-16 00:24:37

adriana18
Full member
De la: bucuresti....colentina
Inregistrat: 2006-09-27
Mesaje: 670

Re: Dilema

mai bine il lasi sa se decida singur......chiar dac iti place de el mult......dac te place cu adevarat o sa ramana cu tine....dac nu, se va intoarce la ea......si asa iti vei da seama dac chiar merita baiatu sau nu.......

Ultima oara a fost editat de adriana18 (2007-08-16 00:57:06)


"""You should be kissed and often - by someone who knows how"

Offline

 

#3 2007-08-16 00:50:21

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Dilema

daca ii place cu adevarat de tine nu se gadeste cum sa se razbune pe fosta. adica mi se pare super aiurea sa iti zica tie ce are el de gand cu fosta. sa zicem k se admit niste ipoteze de genu doar atunci cand nu are ce citi pe wc


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#4 2007-08-16 11:52:36

Florentina
New member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 65

Re: Dilema

hmm...se pare k voua nu va plac provocarile, se mai intampla si lucruri din-astea, tipu a fost f sincer...putea sa o termine fara sa spuna despre ce este vorba. Eu nu ma dau batuta asa usor si am spus niciodata bey dak ma place vine el, k nu e kiar asa mereu...tre sa faci si tu ceva, iar eu ceream idei d "lupta" lol

Offline

 

#5 2007-08-16 11:57:25

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Dilema

eu sunt de moda veche si cred  eu sunt vanatul si el vanatorul,iar daca devin vanator o fac discret ca sa nu se prinda el.femeia trebuie sa fie cea urmarita si cucerita nu sa stam noi dupa curul lor smile.daca el se gandeste si la posibilitatea de a ne desparti se de a fi cu alta sa fie sanatos ar trebul eu sa fiu in centrul atentiel lui si normal si el in centrul atentiei mele smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-08-16 12:42:58

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: Dilema

si eu luptam inainte daca imi cadea cu tronc vreun tip,dar in timp am inteles ca nu are nici un rost.de ce sa lup eu pentru o persoana care nu stie ce vrea si este indecisa sa aleaga intre 2 persoane.el trebuie sa isi doreasca mai mult decat tine sa fiti impreuna si nu invers.langa o persoana care nu stie ce vrea nu prea se vad zile "bune"...


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#7 2007-08-16 16:23:18

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Dilema

Florentina a scris:

hmm...se pare k voua nu va plac provocarile, se mai intampla si lucruri din-astea, tipu a fost f sincer...putea sa o termine fara sa spuna despre ce este vorba. Eu nu ma dau batuta asa usor si am spus niciodata bey dak ma place vine el, k nu e kiar asa mereu...tre sa faci si tu ceva, iar eu ceream idei d "lupta" lol

mie chiar imi plac provocarile, dar asta e lipsa de bun simt....


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#8 2007-08-16 17:08:22

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Dilema

fetelor, nu o ajutati deloc pe florentina! dimpotriva....
nu v-a intrebat daca sa lupte sau nu ci cum sa lupte ca a decis singura ca e cazul sa o faca
Florentina, stai pe capul lui! E chestie de orgoliu...nu merita....solutia pe care o vad eu e sa ii arati cit de mult te necajeste ca dintr-o chestiune de orgoliu isi pune problema sa renunte la relatia cu tine


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2007-08-16 17:13:03

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Dilema

iti spun din proprie experienta. ai rabdare cu el! nu renunta la el, ajuta-l sa treaca de pasa asta proasta, arata-i ca o relatie puternica si frumoasa e mai importanta decat un plan stupid de razbunare... si daca se rabuna pe fosta, el cu se alege apoi? doar cu satisfactia aia?! trece repede... si apoiramane singur. nu cred ca e atat de fraier incat sa-si dea seama de chestia asta...
in concluzie, ai rabdare si fii alaturi de el!


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#10 2007-08-16 17:17:35

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: Dilema

ajuta`l sa inteleaga ca n`o sa reuseasca s`o faca sa sufere niciodata din moment ce ea nu l`a iubit si si`a batut joc de ea..merita sa incerci sa il tii alaturi daca zici ca era ceva frumos intre voi


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#11 2007-08-16 21:15:22

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

Re: Dilema

dar nu te-ai gandit ca el poate vrea sa se impace cu ea, iar ce iti zice el tie e doar un pretext? De cat timp sunteti voi impreuna? Sunt unii baieti care la o despartire vor s ao faca pe victimelesi incep cu discutii de genul ca "tu meriti ceva mai bun, eu nu ma ridic la nivelul tau, vreau sa ma razbun pe fosta, dar el poate chiar tine  la ea, cine stie? Nu te supara pe mine dar zic asta ca poate nu ai ajuns sa il cunosti suficient de bine ca sa-ti dai seama daca intradevar iti zice adevarul sau nu.Ai grija de tine

Offline

 

#12 2007-08-17 13:09:34

Florentina
New member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 65

Re: Dilema

fiecare are dreptate in felul ei, va multumesc foarte mult pt sfaturi...dar nu stiu, am decis deocamdata sa-l las un timp...am vb ieri cu el si chipurile nu este pregatit pt o relatie...am sa-l mai sun dupa un timp sa vad ce mai face si atat...dak e sa fie o sa fie si peste o luna, zece sau un an...
nici nu mai stiu dak la mijloc este fosta sau dak a zis-o doar asa, mi-a spus k mai bine pentru aman2 este sa nu-l mai sun sad
doar k nu stiu, nu-mi dau seama ce s-a putut intampla intr-un timp atat de scurt, deci totul era f bine, ma prezenta tuturor k prietena lui, a fost plecat in germania si vorbeam mereu la telefon si knd nu vorbeam la telefon ne trimiteam mesaje sau vorbeam p mess...intr-o seara vroia sa-mi rezerve bilet de avion sa ma duc la el, adik nu pot sa cred k astea sunt lucruri p care le-ar face un tip doar k sa isi bata joc de cineva, ceva s-a intamplat si nu stiu ce...
si el abia iesise dintr-o relatie knd ne-am cunoscut, dar la inceput eu i-am spus clar lui k nu vreau p nimeni ca nu are rost, dar el a insistat, ieseam k amici...am vazut k se poarta f frumos si am zis hai sa incerc.
s-a skimbat brusc...nu-mi dau seama de ce...imi este foarte dor de el, m-am atasat de el incredibil d rau, ma gandesc la el mereu, dar nu stiu ce sa fac...nu stiu cum il pot uita, am incercat tot...iesit in orash cu prietenii...sa-mi ocup timpu cat mai mult dar degeaba, nu stiu efectiv ce sa mai fac sad

Offline

 

#13 2007-08-17 13:26:35

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Dilema

el ce explicatie are pt.racirea asta brusca?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#14 2007-08-17 13:27:10

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Dilema

probabil si-a dat seama ca inca nu si-a revenit complet dupa vechea relatie,cred ca inca mai are sentimente pt ea.e greu sa uiti,stiu si eu,din proprie experienta,dar intr-o zi lucrurile se vor lamuri si o sa fie bine,zic eu.


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#15 2007-08-17 15:16:50

Florentina
New member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 65

Re: Dilema

pai explicatia a fost k nu vrea relatie k nu vrea sa ma raneasca p mine, si eu am iesit la fel dintr-o relatie de lunga durata in care am avut mult d suferit...dar nu stiu, baietii se pare k sunt mai afectati decat noi fetele.
eu il inteleg k nu si-a revenit complet dupa o relatie, dar nu stiu...putea sa-si dea seama de lucrurile astea de la inceput, nu sa-mi dea mie sperante aiurea...i-am spus si lui f clar la inceput k nu sunt pregatita pt o relatie dar el insista, spunea k nu am eu nimic d pierdut, deci nu stiu efectiv ce s-a putut intampla.
am impresia k am cazut din lac in putz, nu stiu ce sa fac sa-mi revin, nu mi-l pot scoate din cap efectiv...numai la el ma gandesc, nici dupa ce m-am despartit de celalalt nu am fost asa
grater

Offline

 

#16 2007-08-17 16:55:40

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Dilema

mie sincer mi se pare o mini vrajeala.... dak era asa traumatizat mental de fosta relatie cred k se prindea de asta de la inceput....
   In privintza ta e relativ normal sa te simti dezorientata si sa-ti fie asa dor..gandeste-te k in relatia asta ai apukt sa vezi doar partea buna...dci nu prea ai momente dalea amare in kre sa te refugiezi (cum se intampla de regula intr-o relatie mai lunga)
    Dar gandeste-te in final  k e decizia lui si mom nu prea mai ai pt ce sa lupti...keep walking (johnnie walker smile mai sunt baieti cacalau pe lume...nu au intrat in sac


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#17 2007-08-21 12:15:52

Florentina
New member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 65

Re: Dilema

mda fetelor...ieri l-a sunat prietena mea, care ne-a facut cunostinta, sa vada c mai face...s-a impacat cu fosta, dar...intreba de mine c mai fac de fata cu ea
mai bine k s-a impacat cu ea, se da singur cu capu d pereti..o sa vada k nu va merge....hi hi hi, c rea sunt big_smile

Offline

 

#18 2007-08-21 12:49:23

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Dilema

pai el cred k asta voria de fapt, sa se impace cu ea. dar nu vroia nici sa para un tantalau care sta in fundu ei...


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#19 2007-08-21 13:41:08

Florentina
New member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 65

Re: Dilema

pai mi-a spus k vrea sa se impace cu ea, eu i-am spus k nu va dura, k ciorba reincalzita mereu se strica la un moment dat, dar a spus k e satul sa-i spuna altii ce sa faca...i-am spus ok, loveste-te singur

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.