homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa mor!


#1 2007-08-21 02:03:27

dlx
New member
Inregistrat: 2007-07-16
Mesaje: 34

Vreau sa mor!

M-am despartit de prietena pe 13 exact in ziua in care faceam 8 luni.Nu merge nimic in viata mea...Nu dorm, nu mananc, beau, fumez...simt ca viata n-are rost...doctorul mi-a spus ca o sa mor in curand din anumite probleme...cred ca o sa ajut procesul..voi ce ati face in locul meu?ati trecut prin asta?nu mai suport viata:(((


Just in love with my baby hjarta

Offline

 



#2 2007-08-21 02:09:14

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Vreau sa mor!

eu TREC prin asta...si nu dupa 8 luni ci dupa aproape 2 ani...asak...capul sus, nu e nici prima nici ultima fata...


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#3 2007-08-21 02:44:38

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Vreau sa mor!

Am trecut prin asta de 3 ori si am supravietuit.
Se spune ca pentru a te vindeca e nevoie de jumatate din timpul cat a durat relatia. Hmm ... nu sint de acord, vindecarea poate veni mai repede sau poate dura mai mult, cel mai mult depinde de noi insine.
Da-le 'ncolo de beutura si tigari, ca-s scumpe foc smile
Ai grija de sanatatea ta! O data deteriorata, pierduta cu greu o mai refaci si atunci cum va fi viata ta alaturi de cineva special care nu stii niciodata de unde apare.

Ultima oara a fost editat de vdaiana (2007-08-21 02:45:06)


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#4 2007-08-21 08:49:27

addicted
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-12
Mesaje: 2052

Re: Vreau sa mor!

idem ! am trecut prin asta de 2 ori ( si rel.de 2 respectiv 1 an ) si`a fost teribil de greu .. nopti nedormite ... ganduri negre/necurate dar le`am alungat !!! pt.c`ajungi sa`ti dai seama ca NU SE MERITA !!! daca faceam vreo prostie regretam 100`n mie smile fete sunt cu duiumul !! nu e ea perfectiunea in picioare , desi ti se pare acum . ai rabdare ca timpul le vindeva pe toate wink

noi stim ce zicem . smile



You can’t live a positive life with a negative mind.

Offline

 

#5 2007-08-21 08:55:37

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Vreau sa mor!

astea sunt copilarii.
fii serios si vezi ti de viata ta!
ca si fetele,eu am terminat o relatie de 3 ani juma si uite ca n am mai murit!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-08-21 08:57:01

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Vreau sa mor!

capul sus dix. vei reusi sa treci peste acesata dezamagire. In primul rand trebuie sa-ti iasa din cap ideea ca in viata ta totul merge pe dos. Abia atunci cand vei avea incredere in tine si iti va merge mai bine. Mai, nu a fost sa fie cu fata aia, deci nu are rost " sa-ti pui capat zilelor", sa gandesti negativ. Esti tanar, iesi cu prietenii, distreaza-te ca viata e scurta si nu are rost ca peste cativa ani sa stai sa te gandesti ca ai suferit aiurea pentru o fata care nu te-a meritat in loc sa-ti faci viata frumoasa.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#7 2007-08-21 10:34:27

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Vreau sa mor!

dlx a scris:

doctorul mi-a spus ca o sa mor in curand din anumite probleme...cred ca o sa ajut procesul..

doctorii astia n-au ce face neutral dlx, in primul rand, nu te mai gandi ca o sa mori (din indiferent ce cauze), ca pe lumea asta nimeni nu stie exact cand moare un om. doar Dzeu hootaraste cand nu mai ai ce face pe aici si te ia la El. asa ca tu traieste-ti viata si nu te mai gandi de prostii, ai grija de tine!
cat despre relatia ta, sa stii ca toate se intampla cu un rost in viata. crede-ma! daca a fost sa se termine acum, inseamna ca pe viitor nu ti-ar fi adus cine stie ce satisfactii... si mai inseamna ca undeva prin jurul tau te asteapta alta fata, mai potrivita pt tine smile fii optimist, ca nu e sfarsitul lumii! nici macar al lumii tale wink


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#8 2007-08-21 10:38:26

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Vreau sa mor!

mai...si eu am vrut foarte serios sa-mi pun capat zilelor dintr-un motiv de asta cand eram mai...mica si mai "beata", ca sa nu spun altfel..:-|.
e o tampenie.. nu ajuta cu nimic atitudinea asta.
logic ca nu o sa o uiti cat ai bate din palme. si vei mai si suferi oleak. si va fi greu. DAR !!! don't be stupid! ia si fa un dush rece si lasa TIMPUL sa-si faca treaba.
TOATE SE REZOLVA ASA.
p.s. scuze dak am fost putin cam dura.. mie una mi-ar fi facut bine ca la vremea aia a mea sa-mi fi spus cineva lucrurile astea.

Offline

 

#9 2007-08-21 11:36:07

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Vreau sa mor!

normal k te "deteriorezi" psihic  daca doctorii iti spun k nu mai ai mult de trait din cauza ca.. sunt stupizi si tantalai si idioti daca nu stii... ii spune omului verde in fatza si mai inkolo te trezesti ca ai nushu c.... asa cum prea bne tzin minte k mi-a zis cineva ca a fost al doc si i-a zis k are cancer si nu mai are mult d trait... s-a panicat omu na, si-a fct ganduri negre a inceput sa se simta din ce in ce mai rau si s-a dus la alt doc. si i-a zis"fugi domne de aici, cine ti-a zis k ai cancer ala nu-i om domne. n-ai nimik, ai decat cva la ficat care se poate rezolva cu tratamnet atat". si uite k omu e bine mersi acu. asta a fost asa ca o paranteza ca sa nu mai luam tote de bune  ce auzim de la doc. cat despre despartirea ta pot sa zk ca fete sunt mai multe ac baiezti  asa ca ai de unde sa iti alegi.  in rest au zis fetele ce era de zis.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#10 2007-08-21 21:03:31

i.question
New member
Inregistrat: 2007-03-10
Mesaje: 70

Re: Vreau sa mor!

nu e capatul lumii o despartire, dar te duce foarte aproape. fete sunt , baieti sunt...dar nu e o consolare asta.
m-a parasit dupa 3 ani jumate...si a mai trecut de atunci inca juma de an si tot nu s-a lipit nimic de mine.
hmmm...si acum mai cred ca ea este sufletul meu. sa nu mai insemni nimic acolo unde candva insemnai totul...nasol. ce poti sa faci? nu te distruge fizic...poate ai sa intalnesti tu pe cineva care sa merite (vei fi mai norocos ca mine), cum vrei sa ai grija de ea dak te dor toate cand te scoli din pat big_smile. si nici sa iesi in orash la agatat nu cred ca tine, la mine nu a mers, toate fetele pe care le vedeam semanau cu fosta mea; dak vedeam un caine pe strada imi aducea aminte de motanul nostru, si tot asa ...vezi unde dai si unde crapa...
m-am apucat de citit carti...si acum port ochelari:P


cine astazi m-a iubit ...maine ma uraste

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.