homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Soc emotional


#1 2007-08-26 13:20:07

Ancatopo
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 35

soc emotional

Salut,
Prietenul meu cu care "eram" de un an de zile m-a parasit...prin telefon..asta se intampla joi seara...de atunci nu am mai mancat nimic doar am fumat si am baut apa/ceai. Culmea e ca cu o zi inainte de despartire ne planuiam concediu care urma peste doua saptamani...ne faceam planuri de Craciun...multe lucruri...cand il intreb de cand vrea el sa ne despartim, imi spune ca de cam doua luni (sau poate mai mult nici nu stiu ce sa mai cred). Ce imi recomandati sa pot trece peste asta. Sunt cu moralul la pamant, plus ca a  fost primul om cu care mi-am inceput viata sexuala si singurul de care ma indragostisem pana acum. Cica el sufera da eu nu cred. Vreau si eu niste sfaturi de la voi, ca nu stiu ce ma mai poate tine "alive".

Offline

 



#2 2007-08-26 13:24:27

andrutza
Vizitator

Re: soc emotional

In primul rand nu mai fuma asa mult din cauza suferintei ca nu-ti face bine la sanatate si incearca sa mananci, nu tb sa procedezi asa ca e in joc sanatatea ta. In al doilea rand daca s-a purtat asa inseamna ca e un mitocan si tb sa-ti spuna in fata ce avea de spus si sa-ti zica si motivul pt ca nu a mai vrut sa ramana cu tine. Incearca sa vb cu cineva ori din familia ta ori dintre prieteni ca sa te sustina si sa-ti descarci sufletul.....iesi la plimbare, fa ceea ce iti place stiu ca e greu, dar o sa treaca.

 

#3 2007-08-26 13:28:10

Designer
Banat
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 155

Re: soc emotional

Ar trebui intai de toate sa ne divulgi secretul despartirii .. daca are un motiv intemeiat probabil personajul pistruiat vorbeste de pomana si judeca fara drept la replica .

Offline

 

#4 2007-08-26 13:30:28

andrutza
Vizitator

Re: soc emotional

Mai designer fata are nevoie de sfaturi nu sa stim noi neaparat motivul despartirii.......

 

#5 2007-08-26 13:35:30

Designer
Banat
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 155

Re: soc emotional

Intr-adevar , mai .. ,  dar tu il decapitezi din start pe el doar pentru simplul motiv ca e b. si evident prin analogie devine citez " mitocan " ... si mai presus de toate vina o pot imparti la o adica , mai rar pe_din_doua ..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-08-26 13:45:21

Ancatopo
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 35

Re: soc emotional

Marele motiv este ca eram sufocanta(ceea ce e adevarat), vrea sa fie singur, cica i-am luat tot prietenii si cu mine era cam 80%insurat. Pe langa toate astea voia sa ma schimb sa ii mai las timp liber, dar niciodata nu mi-a comunicat lucrul asta. El de doua luni de zile juca teatru cu mine, planuia concedii ca dintr-o data sa ma sune si sa imi spuna ca s-a terminat si ca nu are rost si lalala si ca si el sufera dar vrea sa fie fie singur o perioada lunga de timp si plus influenta prietenilor care au indrugat numai mminciuni despre mine.

Offline

 

#7 2007-08-26 13:48:21

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: soc emotional

De cand casatoria = inchisoare....ca era 80%insurat. Hai sa fim seriosi. Daca juca si tatru cu atat mai mult. Uita-l si lasa-l pe el sa sufere daca asa zice. Tu vezi-ti de viata ta si cauta altu


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#8 2007-08-26 13:54:47

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: soc emotional

dak si tu admiti k erai sufocanta,pe tine nu te deranaja ta kestia asta? Adik tu nu aveai o viata oarecum separata de a lui? prietene si prieteni mai mult sau mai putin comuni...?
  E urat intr-adevar k a procedat asa..ti-a dat vestea asta ca pe o bomba...dar gandeste-te k e mai bine sa mergi mai departe dekt sa te legi de cineva care te considera sufocanta


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#9 2007-08-26 13:55:47

Ancatopo
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 35

Re: soc emotional

Eu inca nu pot trece peste asta. Maicamea spune ca se intoarce ca o sa i se faca dor de mine si ca o sa vrea sa ne impacam..eu  n u cred...adica imi spune ca ma iubeste da' nu 100%...aatunci cat...m-am gandit la un psiholog...ce ziceti? ca nu mai pot indura nimic

P.S. Eram impreuna zi de zi timp de un an de zile, in fiecare dimineata am baut cafeaua impreuna, am cumparat un televizor, o masina de spalat impreuna si imparteam tot. A fost un soc pentru mine. Acum cateva sapt am implinit un an si a fost si ziua mea recent. A asteptat sa fie ziua mea si mi-a dat papucii in cel mai brutal mod

Offline

 

#10 2007-08-26 14:06:40

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: soc emotional

inseamna k nu te merita. incearca sa iti indrepti gandirea spre altceva, si incet incet o sa treaca


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#11 2007-08-26 14:10:59

Ancatopo
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 35

Re: soc emotional

sper...acum stau la servici si mai am doua ore si nu mai pot rezista. trebuie sa imi ocup timpul cu ceva. In casa nu pot sta...in fiecare colt e o parte din "el"..lucrurile care mi le-a daruit, lucruri uitate, simt cum innebunesc...pana si la birou nu pot sta ca parca il vad cum intra pe usa cu zambetul pe fata cum facea de fiecare data cand iesea de la servici. el cica a asteptat sa ma schimb dar nu am facut nicio miscare si asa ca a luat el hotararea asta...am sa ma duc in ziua mea libera sa consult un psiholog. altceva nu vad

Offline

 

#12 2007-08-26 14:14:29

kata_yamate
New member
Inregistrat: 2007-08-02
Mesaje: 5

Re: soc emotional

Situatia ta parca e copiata dupa a mea...si eu am stat un an, si el mi-a dat papucii de ziua numelui, si el evita sa ma vada. De intors nu s-a intors si am suferit ca un caine...intr-o saptamana am slabit 8 kilograme, nu am mancat 4 zile...Doctorita mi-a dat ignatia, un antidepresiv usor homeopat, dar am rezistat numai pentru ca aveam mult de munca si cand am realizat pe de-a intregul si aveam timp eram cu ranile cicatrzate. Nu am putut sa am o relatie timp de jumatate e an, dupa aceea am inceput sa  ma intalnesc cu diversi tipi, teribili de interesanti, au aparut noi oportunitati profesionale...multe lucruri de care as fi fost privata daca mai eram cu el.
Cred ca e bine sa faci o balanta: ce ai avut de castigat, ce ai pierdut, ce ai simtit. Fa ceva nou, fa ceva care care sa te faca sa te simti utila si sa iti ocupe timpul. Poti sa plangi cat vrei....Si inca ceva: nu e sfarsitul lumii si nu esti nici prima nici nici ultima care se desparte.Despartirile sunt ceva normal.epinde de noi sa gasim taria sa vedem mai departe.
Si eu zic sa nu te mai cramponezi de ideea ca se va intoarce. Doar sporesti agonia.
Si din ultima replica e clar o problema de compatibilitate, nu alta. Iar asta inseamna ca oricat ai incerca tu si oricat l-ai iubi, nu va merge niciodata relatia pentru ca el nu vrea.
Si inca ceva: nu si-a bagat codita si vreo fusta p aici? De obicei asta ii face sa fie atat de insensibili si sa aleaga momente semnificative pentru cea veche.

Ultima oara a fost editat de kata_yamate (2007-08-26 14:18:27)

Offline

 

#13 2007-08-26 14:16:03

Ancatopo
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 35

Re: soc emotional

Sper sa ma linistesc

Offline

 

#14 2007-08-26 14:21:12

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: soc emotional

te vei linisti... e in firea oamenilor sa-si revina... oricat de mult rau ar indura, se gaseste putere pentru a merge mai departe. Dar numai cu timpul...

Offline

 

#15 2007-08-26 15:06:24

Ancatopo
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 35

Re: soc emotional

Eu trebuia sa merg la el sa'mi iau lucrurile (el statea singur), dar am sa fac pasul asta peste vreo doua saptamani si daca atunci nu pomeneste nimic cum ca i-ar fi dor de mine sau ca am putea continua, abia atunci spun ca totul e sfarsit. Am si eu de gand sa ii dau niste replici pentru despartirea asta prapastioasa care m-a distrus fizic si psihic...dar acum sa am taria sa ii spun

Offline

 

#16 2007-08-26 15:20:23

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: soc emotional

Anca ma scuzi ca-ti spun asta dar nu stiu cui ii pace sa fie sufocat 24 din 24 de cineva..prietenia inaintea unei casatorii are un rol foarte important daca tu te crizezi de acum(cand n-ai un statut oficial) cum vei face cand te vei casatorii
nu stiu cui ii place sa stea cineva pe capu lui si sa uite de tot ca are prieten sau prietena...nu se poate izola de toti acum.
replici nu stiu dc i-ai da din moment ce si el a suferit unele traume tot timpul asta
felul in care te comporti tu,fumezi,nu mananci etc imi demonstreaza ca esti o persoana depresiva...gandeste,reflecteaza asupra situatiei...vezi ca si tu esti vinovata si actioneaza cum poti dar nu crizandu-te i comportandu-te ca un copil-sa-yi faci rau singura

Offline

 

#17 2007-08-26 15:29:22

Ancatopo
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 35

Re: soc emotional

Bineinteles ca am si eu o mare parte din vina, ca m-am gandit doar la mine..dar tind sa cred ca unele lucruri le pot schimba la mine..dar acum e prea tarziu.am sa apelez totusi la un psiholog

Offline

 

#18 2007-08-26 15:32:03

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: soc emotional

si sincer nu-l privii pe el ca sigurul vinovat din toat treaba asta...asta e nu a mers dar viata merge inainte cu bune si rele...acum nu putem sa ne aruncam in mare daca am pierdut totul in viata,...crede-ma multumeste-i lui Dumnezeu ca esti sanatoasa si te tine in viata,dar ce faceai daca nu aveai o mana sau erai diforma??la asta te-ai gandit...vezi cum iti faci rau ptr ceva ce nu e atat de mare...altii lupta sa fie sanatosi si tu te distrugi

Offline

 

#19 2007-08-26 17:53:05

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: soc emotional

eu mi-as lua hainele de acum, nu as mai astepta 2 saptamani, stiu k speranta ramane ultima, dar ce rost are. daca nu mai vrea sa fiti impreuna o sa isi mentina parerea si peste 2 sapt si peste o luna si peste un an. vrei sa ajungi la el in casa si in timp ce iti iei lucrurile sa ii mai arunci o privire nevinovata doar doar?


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.