homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dureri in timpul actului sexual


#1 2007-08-27 00:45:32

gogo
New member
Inregistrat: 2007-06-19
Mesaje: 30

dureri in timpul actului sexual

salut!vroiam sa stiu cum se pot "rezolva" aceste dureri.probleme medicale din cate stiu eu n-am deci probabil p fond psihic este.ma relaxez f greu in timpul actului sexual,cel putin la innceput...si asta face ca unele dintre acestea sa nu se finalizeze.in aceste cazuri chiar si atunci cand nu ma inicordez tot sunt incordata in zona vaginala.si as vrea si cateva sfaturi pentru libido scazut....ce se poate face .mc mult!noapte buna!

Offline

 



#2 2007-08-27 13:24:35

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: dureri in timpul actului sexual

salut ! pai problema ta se pare ca ai si depistat-o..sa incerci sa te relaxezi, sa te concentrezi nu pe ceea ce se intampla pas cu pas, ci pe faptul ca este un lucru minunat pe care il faci cu o persoana deosebita,nu ? sa incerci sa traiesti clipa si sa nu te grabesti (mai bine zis, el sa nu se grabeasca, sa astepte pana te lubrifiezi suficient )...si plus de asta, o metoda de contraceptie ar diminua foarte mult stresul smile

Ultima oara a fost editat de raluca24 (2007-08-27 13:25:59)

Offline

 

#3 2007-08-27 13:54:53

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: dureri in timpul actului sexual

eu cred ca un pahar de vin (rosu preferabil) si o atmosfera placuta ar rezolva problema.evident,sa nu uitam sa ne si protejam...smile


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#4 2007-08-27 15:19:31

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: dureri in timpul actului sexual

si incercati sa va bucurati de cateva preludii dar pe care sa nu le duceti la sfarsit wink preludiu si atat tongue


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#5 2007-08-27 15:21:50

narcisa_s
Full member
Inregistrat: 2007-07-05
Mesaje: 129

Re: dureri in timpul actului sexual

conteaza foarte mult si pozitia pe care o faci.


Back to Black

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.