homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ajutati-ma cu un sfat


#1 2007-08-31 19:22:18

blondutza
New member
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 15

ajutati-ma cu un sfat

Fetelor am o problema mare.M-am despartit de prietenu meu de cateva zile si sunt disperata, nu stiu cum sa fac sa ne impacam.Lucram in acelasi loc si eram impreuna de 4 luni. Ne intelegeam super pana a gasit un joc pe comp...de atunci au inceput certurile...eu ii ziceam intr-una k nu mai are timp si de mine, k s-a schimbat...iar el singura explicatie care o dadea era ca doar se joaca, ce face altceva?
Chiar de ziua lui am luat hotararea sa ma despart de el, simteam k nu il mai interesez. Acum nu da nici un semn de viata, nu ma suna, nu ma cauta, dar cand suntem la lucrru il vad ca ar vrea sa se apropie de mine, il suprind cum ma priveste. Nu stiu ce sa fac ,ajutati-ma!!!!! Cum sa ma impac cu el?

Offline

 



#2 2007-08-31 19:27:05

anda23
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 556

Re: ajutati-ma cu un sfat

uite care e parerea mea..nu o lua ca pe un sfat pentru ca eu cred ca nimeni nu poate da sfaturi potrivite pentru relatiile altora...
- daca prietenul tau este un tip timid din fire (si tu o stii), eu as incerca sa vb cu el, l-as invita la un suc  ca intre doi prieteni si as vedea care-i parerea lui despre despartire
- daca as sti ca nu e un tip timid, si nu face nimic ca sa ma recucereasca, inseamna ca asta si-a dorit , a obtinut, si mi-as vedea de viata mai departe.

eu am ramas prietena cu toti fostii prieteni...si dupa despartire am incercat sa aflu de la fiecare care au fost cauzele (fie ca eu am dat papucii , fie ca euam fost "victima" tongue)

Offline

 

#3 2007-08-31 19:31:11

blondutza
New member
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 15

Re: ajutati-ma cu un sfat

nu e timid, dar cred ca nu stie ce vrea, acum ma simt putin vinovata, pt ca stiu ca am gresit si eu, vroiam sa stea toata ziua numai cu mine, il sufocam, ii ziceam merea sa lase jocul ala si sa stea si cu mine. Cand l-am intrebat ce vrea sa facem a zis "cum vrei u". Ce sa inteleg din asta?
El considera ca nu ne intelegem, cel putin asta le zice la prietenii nostri. De cate ori incercam sa vb cu el zicea ca el nu are nimik, ca eu am ceva. sunt disperata rau!!

Offline

 

#4 2007-08-31 19:34:42

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: ajutati-ma cu un sfat

pot sa intreb cati ani aveti ? mi se pare un motiv cam... idiot. nu o spun cu intentia de a jigni pe nimeni !!! dar, serios, asta nu poate fi un motiv.  nici tu nu dai destule detalii... doar din cauza jocului nu iti mai dadea atentie ? cum se purta cand nu se juca, era la fel ca inainte (ca banuiesc ca nu juca non stop cand erai tu cu el) ? si cu e relatia vostra, in general ?  ma gandesc ca a fost doar o pasa. i s-a pus pata pe jocul ala...  daca spui ca acum vrea iar sa se apropie de tine poate ca a fost doar o pasa proasta. li se mai intampla lor...
cum sa va impacati ? vorbiti despre asta si fa-l sa inteleaga ca ai nevoie de el, de atentia lui, si sa lase jocurile alea cand esti cu el, ca mai bine se distreaza cu tine, cred eu smile bafta multa ! tine-ne la curent !

Ultima oara a fost editat de adina84 (2007-08-31 19:38:08)

Offline

 

#5 2007-08-31 20:53:08

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: ajutati-ma cu un sfat

conteaza de cit timp erati impreuna,daca te iubeste cu adevarat....sunt mai multe,dar primul pas tu tb sa l faci cumva pt ca tu l-ai parasit de ziua lui...asa am inteles.bafta! si daca simti ca mai tine la tine,ma gindeam la o nebunie,surprinde-l cu un sarut si vezi daca are efect:)


iubind dincolo de moarte

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-08-31 21:15:40

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: ajutati-ma cu un sfat

la cat se joaca al meu pe calculator trebuia sa ma despart de el pana acum de 100 de ori rotfl2

sincer daca v-ati despartit din atata lucru clar nu avea sa dureze intr-o relatie mai trebuie sa faci si compromisuri smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#7 2007-08-31 22:34:34

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: ajutati-ma cu un sfat

eu stateam si cateva ore langa el in patut,cuminte si el se juca.dar imi era asa drag de el,cand il vedeam ce incantat era.si chiar daca statea si se juca,nu uita niciodata de mine,ca sunt langa el,mai venea la mine,ma mai iubea putin si chiar vroia sa imi explice ce juca el acolo.am un iubit pe cinste.nu m-as desparti de el pe un motiv ca acesta.

Ultima oara a fost editat de AdA_Ad9 (2007-08-31 22:34:56)


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#8 2007-08-31 22:37:57

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: ajutati-ma cu un sfat

si eu cred ca e un motiv destul de pueril...era de ajuns sa vorbesti cu el, sa-i dai un ultimatum eventual...
si al meu se mai joaca la calc cand sunt pe la el, dar niciodata nu uita de mine, insista sa vin langa el, imi povesteste ce face acolo etc.
sigur, nu e normal sa-si ocupe toata ziua cu asta si sa uite de tine, dar nici sa va despartiti numai pt asta... invatati sa faceti compromisuri, sa va impartiti timpul convenabil pt amandoi.


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.