homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex. Simtiti nevoia?-14


#248 2010-11-06 18:00:43

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Sex. Simtiti nevoia?

da, si eu credeam ca este asta, numai ca dureaza de ceva vreme... om trai si om vedea


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#249 2010-11-06 19:35:43

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: Sex. Simtiti nevoia?

eu zic sa vezi cum e cand te intorci (daca te hotarasti sa pleci o perioada cu serviciul) si daca si atunci persista problema.. va trebui sa iei o decizie sad

Offline

 

#250 2010-11-06 20:23:31

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Asa am sa si fac, o pauza ar fi bine venita, si totusi mi se pare asa ciudat sa te desparti de cineva doar pentru ca.. nu exista sex. daca ar fi situatia invers, eu sa fiu fara chef si el sa traga de mine, toti ar fi zis ca el este un nesimtit, ca daca nu vreau nu trebuie sa ma forteze. cand situatia este invers... tot el este de vina lol deja imi este mila de ei, tot timpul sunt vinovati lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#251 2010-11-07 09:01:09

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: Sex. Simtiti nevoia?

ryanna22 a scris:

coraline a scris:

ia sa ma bag si eu.. nu intekeg ce se intampla cu al meu, o facen de 2-3 ori pe luna, maxim! si nu are chef deloc. inainte nu puteam sa il fac sa se opreasca, era ca un nebun, acum nu se urneste de nici un fel. bine, cand in sfarsit face si el ceva, o face bine, nu mapot plange. dar de 3 ori pe luna, mi s-a acrit si mie. mai mult stau eu cu mine ..
cand l-am intrebat de ce spune ca nici nu ii mai sta capul la asa ceva, de parca o avea mari probleme pe cap ce sa spun, sta acasa toata ziua.
acum urmeaza sa plec din tara, stie ca in maxim2 saptamani posibil sa plec, i-am zis si ieri sa trec pe la el, raspuns "pai si ce sa facem? lasa stai acasa mi-e lene"
s-a defectat pe drum, s-a scurtcircuitat ceva ce naiba??

cora, din ce`am citit la alt topic spuneai ca aveti o relatie de ani buni...e posibil ca flacara pasiunii sa se fi stins, sa nu se mai simta asa atras.. poate a intervenit rutina.. sau are pe altcineva..la variantele astea m`as gandi daca as fi in locul tau..si mai ales ca acum urmeaza sa pleci o perioada de cateva luni cu atat mai mult ar fi trebuit sa "sara" mai des pe tine, sa aprecieze fiecare clipa petrecuta impreuna.. neutral

exact la asta m-am gandit si eu,coraline. ryanna are dreptate:ori nu se mai simte atras de tine (ceea ce ar insemna k are pe altcineva sau ar vrea pe altcineva),ori monotonia a intrat in cuplul vostru...nu stiu c sa zic....
oricum,daca era  vorba de monotonie,griji ,probleme etc, daca ar fi stiut ca e posibil k tu sa pleci si sa stea ceva timp fara tine,daca te iubeste cu adevarat,ar fi venit zi de zi sa stea cu tine.stii cum e cand iubesti pe cineva si auzi ca pleaca sau e departe de tine: simti k vrei sa profiti de orice moment pt a'i fi alaturi.
eu nu zic acum k nu te iubeste,dar ar trebui sa te puna putin pe ganduri  neutral

Offline

 

#252 2010-11-07 14:37:58

mio25
Full member
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 131

Re: Sex. Simtiti nevoia?

coraline a scris:

ia sa ma bag si eu.. nu intekeg ce se intampla cu al meu, o facen de 2-3 ori pe luna, maxim! si nu are chef deloc. inainte nu puteam sa il fac sa se opreasca, era ca un nebun, acum nu se urneste de nici un fel. bine, cand in sfarsit face si el ceva, o face bine, nu mapot plange. dar de 3 ori pe luna, mi s-a acrit si mie. mai mult stau eu cu mine ..
cand l-am intrebat de ce spune ca nici nu ii mai sta capul la asa ceva, de parca o avea mari probleme pe cap ce sa spun, sta acasa toata ziua.
acum urmeaza sa plec din tara, stie ca in maxim2 saptamani posibil sa plec, i-am zis si ieri sa trec pe la el, raspuns "pai si ce sa facem? lasa stai acasa mi-e lene"
s-a defectat pe drum, s-a scurtcircuitat ceva ce naiba??

din pacate sunt si eu in situatia ta.l-am intrebat daca si-a gasit pe altcineva si daca da i-am zis ca nu este nici o problema ne despartim si gata,evident nu recunoaste dar in adancul sufletului meu stiu k ma inseala.am decis ca decat o relatie rece mai bn ma retrag si asta am facut.am pus capat unei relatii dar nu-i nimik,merg innainte sunt puternica.poate acolo unde voi pleca voi gasii barbatul care sa ma faca fericita.


regrete? eu nu am regrete,dar ce urasc cel mai mult la tine ,e faptul k inca te mai iubesc

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2010-11-07 14:53:20

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Sex. Simtiti nevoia?

babybluedoll, ma surprinde ca tocmai t unu ai chef, cu asa picioare, caci numai pe ele ti le stiu rotfl

coraline, imi pare rau pentru tine, nu prea e de bine asta

Offline

 

#254 2010-11-07 16:20:42

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: Sex. Simtiti nevoia?

asa e cora.. s-ar putea ca saracu chiar sa n-aiba nicio vina. si barbatii trec prin momente cand pur si simplu n-au chef de sex. la fel ca noi. se poate. eu zic sa nu excluzi nicio posibilitate

Offline

 

#255 2010-11-07 16:59:22

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Cora, si noi am avut o perioada din asta de 'seceta' cand mai mult. Nu faceam, decat faceam. Si am trecut prin toate reactiile posibile. (in afara de a-l acuza ca are pe altcineva)
L-am amenintat ca-mi cumpar vibrator si ma joc cu el in fata lui , sa-i fie ciuda.
I-am zis ca sigur nu mai e atras de mine (a zis ca nu-i adevarat).
Cand ma suna sa ne intalnim, ii ziceam ca nu ma duc la el daca nu facem si sex la un moment dat (la faza asta mi-a zis ca pun presiune pe el).
Apoi ne-am certat si i-am zis ca altu ar da orice sa aiba o prietena dispusa sa faca sex asa des si el sta ca mototolu' si nu face nimic. Ca altii se plang ca trebuie sa traga de prietenele lor ca sa "primeasca" ceva.
Si intr-un final m-am isterizat si i-am zis ca intr-o zi n-o sa mai suport si sa-mi caut pe altul si ca-i doresc sa aiba o nevasta frigida, sa se invete minte.  rotfl

Apoi ne-am mutat impreuna si s-a mai remediat situatia dar am fost si cu tot felul de tratamente in perioada aia asa ca nu ne-am putut desfasura ca lumea.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#256 2010-11-07 18:07:03

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: Sex. Simtiti nevoia?

iris2 a scris:

babybluedoll, ma surprinde ca tocmai t unu ai chef, cu asa picioare, caci numai pe ele ti le stiu rotfl

rotfl
probabil si din cauza lor sare mereu iubi pe mn  rotfl

Offline

 

#257 2010-11-07 19:51:01

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Sex. Simtiti nevoia?

rotfl
asta-i claaarrr

Offline

 

#258 2010-11-07 19:53:42

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Sex. Simtiti nevoia?

http://2gts.com/blog/6_10_ways_to_tease_a_woman.html

lol hai ca-mi place newsletterul asta lol


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#259 2010-11-07 20:10:45

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Sex. Simtiti nevoia?

yoyolina a scris:

http://2gts.com/blog/6_10_ways_to_tease_a_woman.html

lol hai ca-mi place newsletterul asta lol

Nu stiu cine ma pune sa citesc chestiile astea in vremuri de restriste sexuala  drool

Anyway, i-am trimis link-ul prietenului meu, cu mentiunea sa-l invete ca pe tabla inmultirii.
rotfl


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#260 2010-11-08 13:01:36

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Diva, esti off-topic baby hjarta , dar oricum o sa-ti raspund eu: majoritatea fetelor au un orgasm sau niciunul, putine sunt cele care sunt multiorgasmice .....iar pe forum nu stiu daca sunt mai mult de 3-4 big_smile

cora si bblu, imi pare rau ...dar parerea mea e ca relatia voastra "sexuala" e deja terminata...nu dati vina pe voi, nici macar pe ei...sexul e asa de capricios...simplemente trebuie sa va ganditi deja la o noua relatie big_smile
animo!


fucking perfect...

Offline

 

#261 2010-11-08 13:30:57

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: Sex. Simtiti nevoia?

lusi,daca eu simt k nu mai e cum a fost odata,nu e neaparat terminata lol si nu o sa sar imediat la alta p**a doar pt k trec printr'un moment mai prost.totul tine si de creier si daca momentan am ganduri si alte minuni in cap,nu inseamna k nu imi voi mai reveni. stiu k tine de mine totul,e o chestiune de timp,nu de schimbare a partenerului.

Offline

 

#262 2010-11-08 13:33:18

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Sex. Simtiti nevoia?

pfff...bblu, nu neaparat am zis sa sari imediat la alta p*la...omg, eu am fost mai finut si chiar daca nu-ti vine sa crezi, nu ma refeream, in prima instanta, direct la sex big_smile

dar imi place cum gandesti big_smile

Ultima oara a fost editat de luisjota (2010-11-08 13:33:40)


fucking perfect...

Offline

 

#263 2010-11-08 13:37:56

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: Sex. Simtiti nevoia?

si mie imi place cum gandesti,luis.spui lucrurilor pe nume(in felul tau lol )  dar e bine asa big_smile

Offline

 

#264 2010-11-08 13:45:03

Livia2010
Full member
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 206

Re: Sex. Simtiti nevoia?

coraline, mie cea mai plauzibila mi se pare explicatia cu faptul ca sta acasa si nu se simte util. Eu iti tin pumnii sa va salvati relatia smile
Cat despre intrebare cu orgasmele, eu am mai multe:clitoridian pot sa am si 4 la rand, la punctul G am mai rar iar orgasm cervical pot vreo 2-3 sau pot sa am din toate felurile la o singura partida.Depinde de barbatul cu care te iubesti!


When marimba rhythms start to play, dance with me, make me sway, like a lazy ocean hugs the shore, hold me close, sway me more...

Offline

 

#265 2010-11-08 13:48:17

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Livia2010 a scris:

coraline, mie cea mai plauzibila mi se pare explicatia cu faptul ca sta acasa si nu se simte util. Eu iti tin pumnii sa va salvati relatia smile
Cat despre intrebare cu orgasmele, eu am mai multe:clitoridian pot sa am si 4 la rand, la punctul G am mai rar iar orgasm cervical pot vreo 2-3 sau pot sa am din toate felurile la o singura partida.Depinde de barbatul cu care te iubesti!

depinde si de femeie,k degeaba da el din toata puterea ,daca tu te gandesti ce mancare faci azi lol conteaza f. mult si de ceea ce isi doreste femeia.

Offline

 

#266 2010-11-08 13:53:18

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Sex. Simtiti nevoia?

BabyBlueDoll a scris:

Livia2010 a scris:

coraline, mie cea mai plauzibila mi se pare explicatia cu faptul ca sta acasa si nu se simte util. Eu iti tin pumnii sa va salvati relatia smile
Cat despre intrebare cu orgasmele, eu am mai multe:clitoridian pot sa am si 4 la rand, la punctul G am mai rar iar orgasm cervical pot vreo 2-3 sau pot sa am din toate felurile la o singura partida.Depinde de barbatul cu care te iubesti!

depinde si de femeie,k degeaba da el din toata puterea ,daca tu te gandesti ce mancare faci azi lol conteaza f. mult si de ceea ce isi doreste femeia.

bblu, ce gatesti azi??? rotfl rotfl


fucking perfect...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.