homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex. Simtiti nevoia?-7


#115 2008-07-23 02:24:54

diana_p
New member
Inregistrat: 2008-07-22
Mesaje: 20

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Hmmm, dorinta sexuala, pai sa vedem, il doream foarte mult pe actualul meu prieten iainte sa-mi incep viata sexuala. Nici nu trebuia sa ma atinga, simpla lui prezenta era suficienta pentru ca hormonii si mintea mea sa o ia razna de tot lol nu am simtit asta cu nici un alt barbat. La inceput am crezut ca sant "defecta" dar apoi am discutat deschis cu prietenele despre asta si am fost surprinsa sa aflu ca nici una din ele nu experimentasera dorinta fara atingere. Pana la urma "defectiunea" s-a transformat in privilegiu smile

Acum santem impreuna de 5 ani si nu mi-a scazut libidoul, inca il doresc (fara sa fie necesare atingerile), dar nu la fel de intens ca inainte sa-mi incep viata sexuala.

Dorinta sexuala e prezenta si cand nu e iubitul meu prin preajma, de obicei daca a trecut o saptamana fara sa fac sex. Daca trece mai mult de o luna de la ultimul contact sexual nu mai simt acea nevoie acuta de a face sex.

Ultima oara a fost editat de diana_p (2008-07-23 02:30:33)

Offline

 

#116 2008-08-06 13:54:49

mihaela21
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 220

Re: Sex. Simtiti nevoia?

nici eu nu simt nevoia sa fac sex,si nu stiu ce se intampla cu mine imi doresc si eu sa fiu ca alte fete sa fierb asa sa zbier de placere da nu merge niciodata daca nu mi-ar cere niciodata sa fac sex eu nu as face pt ca nu simt nevoia.de la ce sa fie de curand am renuntat la pastile.am zis ca poate acum o sa fei mai bn da cine stie,si nu realizez cum e posibil asa ceva ca el sa intre si sa iasa si eu sa nu simt nimic fetelor e posibil asa ceva eu simt ca o iau razna nu imi pot da seama ce am.ce am de facut sa-l schimb nu as vrea???grater sjuk

Ultima oara a fost editat de mihaela21 (2008-08-06 13:56:11)

Offline

 

#117 2008-08-06 14:07:28

Diana888
Full member
Inregistrat: 2008-07-24
Mesaje: 605

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Eu nu simit nevoia sa fac sex decat daca e prietenu langa mine si ma ia cu sarutari , mangaieri in rest pot sa stau ff mult ca nu simt nevoia si eu ma termin ff rar....


"De la sublim la ridicol nu e decat un pas" (Napoleon Bonaparte)

Offline

 

#118 2008-08-06 14:54:00

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Sex. Simtiti nevoia?

mihaela21 a scris:

nici eu nu simt nevoia sa fac sex,si nu stiu ce se intampla cu mine imi doresc si eu sa fiu ca alte fete sa fierb asa sa zbier de placere da nu merge niciodata daca nu mi-ar cere niciodata sa fac sex eu nu as face pt ca nu simt nevoia.de la ce sa fie de curand am renuntat la pastile.am zis ca poate acum o sa fei mai bn da cine stie,si nu realizez cum e posibil asa ceva ca el sa intre si sa iasa si eu sa nu simt nimic fetelor e posibil asa ceva eu simt ca o iau razna nu imi pot da seama ce am.ce am de facut sa-l schimb nu as vrea???grater sjuk

daca ai renuntat la pastile si din cauza lor ti-a scazut libidoul...mi s-a intamplat si mie...mai ai putina rabdare...o sa-ti revii sigur!! wink trust me....am avut o perioada cand nu prea mai eram interesata de subiect.....acum insaaaaaa.....nu se mai pune problema 18 18 18 sm


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#119 2008-08-06 15:09:55

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Sex. Simtiti nevoia?

pai ce sa-ti zik eu ...acum sincer eu cred ca e vorba si de psihic...lucru la care poti sa lucrezi...dar daca chiar ti-a scazut considerabil libidoul de cand iei anticonceptionale, atunci probabil e fizica treaba si parerea mea e sa te duci la planning sa incerci si altceva...e pacat sa fii in starea asta...eu stiu ca am trecut prin ea si eram foarte nemultumita...era foarte ciudat...eram nemultumita ca nu aveam chef dar nu puteam sa fac nimic in sensu' asta ....nu-mi venea si gata....asa ca gandeste-te si gaseste o posibilitate ca sa iti fie bine ca pana la urma degeaba iei pastile daca nu mai ai pentru ce sa te protejezi... puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2008-08-07 10:29:48

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Katalyna2311 a scris:

nu cred ca ar fi de la pastilute pentru ca la inceput.....ehe
tot ce se poate sa fie psihic. multumesc puss

pai daca e psihic iubita....doar de tine depinde sa iti rezolvi problema...ca e pacat ...daca te mai pot ajuta cu ceva...macar cu o discutie iti stau la dispozitie.. puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#121 2008-08-07 10:39:14

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Katalyna2311 a scris:

aseara aveam chef.....dar nu aveam cu cine ca iub e departe de mine si daca vine la mine se supara mama mai mult. daca ma duc eu la bunici ca sa ne vedem se cam supara tata ca cica alerg dupa el.
asa ca nu ne vedem

pai de ce ?! ...ca uite-asa pierzi timpu stand in casa ...ca sa nu se supere mama sau tata...e normal sa nu mai ai chef daca tu esti stresata tot timpu' de un parinte sau celelalt... nu mai face asa...ca parintilor tai le trece supararea, nu-ti face probleme...ia nu te mai gandii tu la ei...si cu prima ocazie da-ti intalnire cu iubitu' tau si pune-te pe dragoste nebuna....


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#122 2008-08-07 10:58:41

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Myutza a scris:

deliav are dreptate.....pai..la mine daca ne-ar desparti atat d putini km....ne-am intalni makr odata la 2 zile....si p jos ar veni iubi...numai sa ma vada....tongue.....si nu ar conta c ar zice parintii....sa fiie multumiti k e cineva care ma iubeste

exact...


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#123 2008-08-07 11:16:32

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: Sex. Simtiti nevoia?

pfuuuuuuuaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiiii si inca ce simt nevoia


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#124 2008-08-07 11:20:41

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Alina Delia a scris:

pfuuuuuuuaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiiii si inca ce simt nevoia

i know what u mean........................... drool drool


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#125 2008-08-07 11:57:56

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Sex. Simtiti nevoia?

io v-am mai zis si mai demult...ca la un moment dat imi faceam probleme...cu pofta astaa...ca mereu mereu asaaaa...parca eram setata frate...de cand ma trezeam ....pana si-n somn... sm sm  sm sm .....zici k's barbat :f?rv?nad:


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#126 2008-08-07 12:53:08

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Sex. Simtiti nevoia?

da da da da da da da da da da da da da big_smile

Offline

 

#127 2008-08-07 13:42:13

rogvaiv
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 213

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Dubios, eu de cand iau antic parca am intrat in calduri. :f?rbryllad:


qed

Offline

 

#128 2008-08-07 13:49:59

bobita
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 2148

Re: Sex. Simtiti nevoia?

nu e dubios,asa eram si eu,aveam chef mereu


mandra si fericita posesoare a unei  burtici cu ochi bebe Doamne ajuta!

Offline

 

#129 2008-08-07 15:02:54

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: Sex. Simtiti nevoia?

offfff ma kata.nu are cum sati faca bagajelul.in primul rand esti fata lor.nu poate sa te trimita de acasa doar ca ai stat 5 ore cu el.offfffff stiu cum e.tiam explicat pe mess ca,cam asa stau lucrurile si la mine.eeee lasa ca ne facem noi mari....... smile   rotfl2

eu am mai mereu chef de sex.mai ales ca acum stau mai aproape de iubi.mai mereu gasim motive sa vina ori el la mine,ori eu la el(cand nu sunt parintii acasa).


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 

#130 2008-08-07 15:11:45

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Sex. Simtiti nevoia?

offtopic

Katalyna2311 a scris:

si eu eram la fel in primele luni cand luam ac.

deliav....mai stii...daca ma trezesc cu bagajelul facut ca am stat 5 ore cu el? pentru ei e ok sa ne vedem o data la cateva saptamani si max 2 ore.
mi s-a luat de morala lor si de ce vor ei

stiu ce simti draga mea...dar iti garantez eu ca n-o sa te trezesti cu bagaj facut...indiferent ce-ar fi raman parintii tai ...si chiar si daca vei face lucruri cu care ei nu sunt de acord o sa se obisnuiasca cu asta...dar inconstient uneori incearca sa ne manipuleze ca sa le fie lor mai usor...sa stea linistiti....crede-ma ca trebuie sa iei atitudine...cel mult o sa ai parte de discutii...dar merita...nu trebuie decat sa ai rabdare o perioada pana se obisnuiesc...vreau sa-ti spun un lucru din experienta...parintii ii ai cum ii obisnuiesti si ii inveti...asta nu inseamna ca e usor dar trebuie facut...

Ultima oara a fost editat de deliav (2008-08-07 15:19:55)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#131 2008-08-18 00:33:33

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Sex. Simtiti nevoia?

ohhhhhh daaaaaaa


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#132 2008-08-18 00:55:34

honeyica
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 1423

Re: Sex. Simtiti nevoia?

eu cu Yohanna ne am declarat dependente...deci raspunsul e daaaaaaa rotfl


time is precious.....

Offline

 

#133 2008-08-18 21:02:44

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Sex. Simtiti nevoia?

asa honeyica sa dam pe fatza totul rotfl


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.