homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Factori care influenteaza viata sexuala-5


#77 2008-11-21 19:40:56

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

okay..tre s afie uleios asa..v-ati uitata la data expirarii?
eu zic sa nu-l mai folositi pe ala...imi pare dubios
ca si eu am avut din ala albastru sie ra asa gel-ulei nush cum sa zic dar nicidecum sa se dilueze cu apa..
sanatate si bafta la analize!


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#78 2008-11-21 20:24:57

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

de ce nu aveti mai chef de preludiu? asta poate schimba multe. Dati banii aiurea pe lubrifiante.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#79 2008-11-21 21:54:14

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

baciu a scris:

de ce nu aveti mai chef de preludiu? asta poate schimba multe. Dati banii aiurea pe lubrifiante.

chiar asa...lubrifiantele dupa 4o de  ani...sau cel putin asa gandesc la varsta asta...
da, stiu, ca sunt si situatii acnd e necesar, insa, cerd ac se poate s fara...


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

#80 2009-02-15 13:53:47

Blue_Doll89
New member
Inregistrat: 2009-02-07
Mesaje: 40

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

buna ziua.mi se par foarte interesante temele abordate de voi si m-am gandit sa apelezi si eu cu problema mea,in speranta ca voi gasi o solutie.Iau AC de aproape un an,si la mine apetitul sexual a scazut insa nu asta ar fi marea problema..ci ca intre contacte la mine trebuie sa treaca cam 2 zile ca sa nu ma doara in timpul actului...de ce oare?asta chiar nu stiu..daca o fac seara intr-o zi sa zicem..a doua zi nu mai pot...ma doare,ma jeneaza..si cand intra dar si in timpul actului..si lubrifiere exista.dar sunt foarte sensibila acolo jos...e normal?mi-am inceput viata sexuala de aproape 1 an...astept cateva raspunsuri daca aveti:)merci:*


"When you feel alone,i'm gonna be your home...hjarta"

Offline

 

#81 2009-02-15 16:46:52

skumpi
Vizitator

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

asa e si la mine smile fix asa... bine nu ma doare da e deranjant sa o fac si a doua zi...

 

 Publicitate


loading...

#82 2009-02-15 20:41:05

Blue_Doll89
New member
Inregistrat: 2009-02-07
Mesaje: 40

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

da...asa e..deranjant cuvantul potrivit:)) dar nu stiu dak o sa-mi treaca intr-o buna zi...dak o sa ma obisnuiesc oare....si o sa o pot face cand poftim:|


"When you feel alone,i'm gonna be your home...hjarta"

Offline

 

#83 2009-04-27 21:14:01

ButterfliesInMyStomach
Full member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 231

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

cat de mult pot influenta bolile sau ma rog infectiile viata sexuala? Mai exact... ce faci in momentul in care ai un nou partener cu care vrei sa treci la actiune ca sa zic asa big_smile si nu poti sa scapi de o nenorocita de gardnerella? poate ca e aiurea ce zic, dar sunt f. stresata pe tema asta. Mi-e teama ca daca vorbesc cu el despre asta ar putea fi scarbit sau ceva de genu... so?


Signs of hope...

Offline

 

#84 2009-04-27 21:42:54

skumpi
Vizitator

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

pai dak ar fi scarbit inseamna ca ori nu are prea multa experienta astfel incat sa fi auzit ca infectiile astea sunt relativ obisnuite si normale .... ori e prea incuiat sa inteleaga lol dar eu cred ca dak ii explici o sa reactioneze okey...
sau faceti cu prezervativ pana cand te tratezi...de fapt e chiar indicat pt ca nici u nushtii nik despre el, presupun...

 

#85 2009-04-27 22:18:32

ButterfliesInMyStomach
Full member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 231

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Da, oricum am de gand s-o fac cu prezervativ... doar ca mi-e teama de reactia lui...
Adevaru e ca fostul meu prieten nu avea o problema cu chestia asta... poate si pt k am dezvoltat infectia amandoi, in timp ce eram cu el si era deja si o legatura mai stransa intre noi... N-am mai fost pusa in situatia asta si mi-e frica de ce-o sa fie... sad pentru ca semne de vindecare nu prea sunt... chiar acum sunt in tratament si...  neutral
sarumana skumpi  buga


Signs of hope...

Offline

 

#86 2009-04-27 22:20:27

skumpi
Vizitator

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

dak e genu care judeca inainte sa cunoasca inseamna ca nici nu te merita tongue
asa ca nu te mai stresa...dak va intelege bine...dak nu... sa`si gaseasca alta perfecta tongue dak gaseste forgetit

 

#87 2009-04-27 22:31:36

ButterfliesInMyStomach
Full member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 231

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

am nevoie de asa cuvinte mai des smile puss  . signs of hope ... big_smile


Signs of hope...

Offline

 

#88 2009-06-25 17:57:03

kristall
Full member
De la: MD
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 441

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Blue_Doll89 a scris:

da...asa e..deranjant cuvantul potrivit:)) dar nu stiu dak o sa-mi treaca intr-o buna zi...dak o sa ma obisnuiesc oare....si o sa o pot face cand poftim:|

o sa treaca, la mine asa a fost cu primul, intr-o relatie de aproape doi ani numar pe degete placerile ca de durere am avut parte mai mult...

cu urmatorul meu iubit a fost altfel nu stiu de ce, poate pentru ca era el mai experimentat, o sa mai treaca ceva timp si va fi ok

se zice ca unele fete ating primul orgasm chiar dupa un an de viata sexuala, dar tre' de vazut daca nu e vre-o infectie la mijloc...


Ce que femme veut, Dieu le veut!

Offline

 

#89 2009-06-26 20:59:32

skumpi
Vizitator

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

pai iti dai seama ca si la noi e frustrant...adika eu ca eu..da el...si exact lubrifiere 0... bine asta nu ar fi chiar o pb pt ca folosim lubrifiant dae daca n`am chef...apoi ma doare...apoi ne oprim...si tot asa` neutral
am ajuns chiar sa zic ca poate nu`l mai iubesc dak nu mai am chef de sex cu el neutral ...dar de atras ma atrage....cand il vad dezbra drool da apoi cand ne apucam de treaba...nu mai am nici un chef.... apoi daca trecem de primele minunte ii super big_smile
mai iau o folie si apoi gata !!!!!!

 

#90 2009-06-26 21:42:52

skumpi
Vizitator

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

pai macar o perioada...si apoi probabil o sa iau altele
pacat pt ca in rest m`am inteles ff bine cu ele..n`am avut nici o pb...le luam si gratuit.... acu nustiu

 

#91 2009-06-26 21:48:57

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

skumpi a scris:

pai macar o perioada...si apoi probabil o sa iau altele
pacat pt ca in rest m`am inteles ff bine cu ele..n`am avut nici o pb...le luam si gratuit.... acu nustiu

eu te sfatuiesc sa iei DIRECT altele,altfel o sa ai dereglari de menstr,plus ca poti ramane insarcinata....asta e mai important ca orice

Offline

 

#92 2009-06-26 21:52:30

skumpi
Vizitator

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

pai iti dai seama ca o sa ne protejam pt ca stiu ca riscu`i mai mare dupa ce lasi pastilele...

 

#93 2009-06-26 21:58:30

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

oricum..o pauza nu te ajuta la nimic,daca o sa iei din nou AC dupa o vreme.iti dereglezi organismul fara sens
cand o sa se obisnuiasca fara AC,o sa iei iar,dupa care urmeaza perioada de acomodare,o iei practic de la inceput.
parerea mea,poate alte fete o sa  te sfatuiasca altfel kram

Offline

 

#94 2009-06-26 22:17:11

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

tummenupp

sarah_ath a scris:

stresul clar pe locul 1

din pacate


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#95 2009-07-21 22:06:40

ioanafbr
New member
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 53

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

cu lubrifierea am si eu destule probleme. ba e ba nu e . mereu se rataceste in tranzitie. cineva a spus la un moment dat ca saliva e cel mai bun lubrifiant. Nu-mi dau seama de ce nu ma ud suficient. poate o fi de la stres , pt asta trebe sa-i multumesc sefului ca ma terorizeaza aproape zilnic...
oricum sotul meu ma iubeste mult si are mare mare rabdare cu mine. si ma ajuta cu lubrifierea asta prin multe metode. as fi vrut totusi sa para ca am si eu bunavointa


cine zambeste atunci cand greseste, inseamna ca a gasit pe cine sa dea vina!!!  tummenupp

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.