homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Analize-2


#20 2007-09-14 23:31:35

pends
Hero member
De la: B/Br
Inregistrat: 2007-09-09
Mesaje: 3690

Re: analize

ms ms.dk o sa ajung vie acasa la calc, va dau toate detaliile lol big_smile puss


Bună ! Arăți ca o curvă !

Offline

 



#21 2007-09-15 00:52:34

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: analize

La doctor trebuie sa ajungi in luna in care esti nascuta...ca-ti scrie el acolo data (eu m-am dus mai tarziu...dar in fisa mi-a scris cum ca mi-ar fi dat analizele in luna in care m-am nascut)....in schimb la analize poti sa te duci mai tarziu. Matusa mea e nascuta in iunie...si s-a dus la policlinica si au programat-o abia in octombrie sa-si faca analizele. eu sunt nascuta in iulie...si inca nu mi-am luat analizele...ma duc poate sapt asta.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#22 2007-09-15 02:00:42

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: analize

Eu nu vreau sa le fac!! Eu n-am vene:D adica nu se vad deloc.. Si imi baga acu si il roteste acolo p sub piele pana da de una in care sa se infiga si din care vrea sa curga. Si mi se invineteste tot bratul.. Nu mi-am mai luat sange de 5 ani.. Si cnd mi=-au facut vaccinu in cls a 12-a m-am incordat si am tras mana de frica si s-a ofticat aia ca a trebuit sa arunce aia ca deja ma intepase putin... Prefer sa imi taie venele sa ia cat sange vrea, decat sa-mi bage acu` cesafac Nici de gandaci n-am asa oroare... Pot sa nu le fac? Am vreo sansa sa scap?


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#23 2007-09-15 11:09:37

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: analize

soulfly a scris:

Eu nu vreau sa le fac!! Eu n-am vene:D adica nu se vad deloc.. Si imi baga acu si il roteste acolo p sub piele pana da de una in care sa se infiga si din care vrea sa curga. Si mi se invineteste tot bratul.. Nu mi-am mai luat sange de 5 ani.. Si cnd mi=-au facut vaccinu in cls a 12-a m-am incordat si am tras mana de frica si s-a ofticat aia ca a trebuit sa arunce aia ca deja ma intepase putin... Prefer sa imi taie venele sa ia cat sange vrea, decat sa-mi bage acu` cesafac Nici de gandaci n-am asa oroare... Pot sa nu le fac? Am vreo sansa sa scap?

nu te obliga nimeni sa le faci, stai linistita, daca nu vrei nu le faci si gata. oricum, asa cum a zis cineva mai sus, e o prostie pt ca nu e un set complet de analize astfel incat sa isi dea omul seama daca e sanatos sau bolnav.

Offline

 

#24 2007-09-15 11:14:50

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: analize

fetele,un pic off topic,dar am si eu o intrebare.
am inteles ca pap-ul s ar face gratis.stie cineva ceva de treaba asta?
se face la toate cabinetele?doar la stat?imi trebuie trimitere?


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-09-15 11:19:08

Infinity
Hero member
Inregistrat: 2006-01-02
Mesaje: 3368

Re: analize

se face doar la cabinetele de stat, cu trimitere de la medicul de familie...eu asa stiu smile

Offline

 

#26 2007-09-15 11:21:42

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: analize

multumesc!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#27 2007-09-20 16:54:31

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: analize

si la medic de fam cind mergi iti da el ce analize vrea sau poti sa i sugerezi tu? adica daca luam AC ce analize ar tb sa facem?am inteles ca timp quick parca e necesara.daca nu ii spui iti da sa afaci aceasta analiza sau altele? a doua intrebare
numai la medicul de familie tb sa mergi? si cum pot sa schimb medicul de familie? ca nu imi place al parintilor mei...si daca vreau medic de fam in alt oras,dar acelasi judet se poate si cum se face?


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#28 2007-09-20 17:30:41

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: analize

Analizele alea am impresia ca medicul de familie trebuie sa ti le dea (nu stiu daca merge si la alt doctor). In functie de ce boli sau probleme ai tu...iti da si el analizele... tu poti sa-i sugerezi ce ai mai vrea....dar am impresia ca doar cateva analize sunt gratis, nu toate. cel putin asa am auzit la tv. Asa ca pentru analizele pt AC (sau cel putin pt o parte din ele) va trebui sa faci separat analize....sau poti sa le faci o data (sa nu te intepi de 2 ori) dar va trebui sa mai si platesti. Mie mi-a dat cre ca toate analizele care se pot da gratis (a zis ca daca tot ma intep si nu platesc nimic...macar sa fiu sigura ca totul e ok big_smile ), dar timp quick sigur nu e printre ele. Probabil aia se face cu bani. In schimb se dau analize pentru ficat...sau cel putin mie mi-a dat (pentru ca am avut ceva probleme cu ficatul si in mare parte asta ne interesa).


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#29 2007-09-20 17:33:16

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: analize

timpul quick e analiza de baza...e imposibil sa nu ti-o dea daca ii spui ca vrei analizele uzuale. si daca nu ti-o da iti dai seama daca e vreo problema si din numarul trombocitelor...tot acolo pana la urma ajungi.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#30 2007-09-20 17:37:37

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: analize

aha...deci daca ii zic un set complet...imi da cam tot ce tb pt a sti cum stau...aveti idee cam cit costa cele care nu sunt gratuite si care prezinta relevanta pt AC?


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#31 2007-09-20 17:38:54

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: analize

fiecar4e centru are preturile lui , pe o prietena de a mea a costat 3 mil dar absolut toate analizele


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#32 2007-09-20 17:54:55

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: analize

si in sistemul de stat nu sunt gratuite? care? ma intereseaza in special astea legat de AC,ca voi care ati facut trebuie sa stiti...


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#33 2007-09-20 18:36:05

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: analize

Eu nu mai gasesc hartiuta aia....unde mi-a scris toate analizele. Cand o gasesc isi spun exact ce mi-a dat mie.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#34 2007-09-20 18:53:20

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: analize

ok.merci mult.sa nu ma uiti.oricum in ianuarie ma duc.sper sa nu fac si eu vreun cheag si sa mor pina atunci...ca fata aia de la pro tv.


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#35 2007-09-20 20:17:22

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: analize

rayuela nu stiu ,nu cred mai bine zis,(chiar am vb cu medicul meu de familie) si mie nu mi-a zis de nici o analiza din asta gratuita care ar trebui sa o faci in cazul in care iei AC.Stiu de glicemie de ex,colesterol chestii cat de cat banale,nu un sir amanuntit de analize..bine analizele nu sunt banale dar ceea ce se face gratuit din sistemul asta nu sunt analize obisnuite.Uite stiu de ex,mi-a zis prietena mea (fata dr meu de familie smile  ) k la fetele care au avut mai mult de 3 parteneri (sexual vorbind) o sa faca o analiza in plus.

Offline

 

#36 2007-09-20 21:13:57

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: analize

nu am avut nici unul pina acum dar o sa am unul singur smile. sper sa fie bine ca m-a speriat cazul fetei.dadui pe internet si cica luni se pronunta mai exact de cauza. o sa imi fac analizele uzuale:glicemie,colesterol,timp coagulare si ce o mai vrea.nu le-am facut niciod si sper sa fiu ok.ma tot gindesc la fata asta avea 23 ani si are si poza pe site pro tv.ma intrista.
http://www.protv.ro/stiri/eveniment/25-15.html


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#37 2007-09-20 21:18:55

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: analize

dar ce sa intamplat cu fata aceea de tot spuneti? scuze da nu am fost pe faza sad

Offline

 

#38 2007-09-20 21:23:08

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: analize

vai...acum am vazut sad eu sunt fumatoare sad

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.