homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum va place mai mult cu sau fara prezervativ?-18


#324 2009-10-01 09:47:38

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: cum va place mai mult cu sau fara prezervativ?

Hey.Noi cand am inceput sa ne iubim am fol o perioada prezervativ,acum 1,5 ani...intre timp am inceput sa iau antibebe si am renuntat la el.Momentan avem ceva probleme si suntem nevoiti sa o facem cu prezervativ .Si am zis ca daca tot trebuie sa folosim prezervativul, sa fac si pauza la antibebe.Dar mai intai sa termin folia.
Credeam ca o sa se bosumfle ca suntem nevoiti sa o facem cu.dar aseara imi zice ca parca e mai bine.
Problema mea e ca nu sunt destul de lubrefiata..plus ca mi e teama sa nu se rupa, l am pus sa le verifice pana acum.Pentru cele care folositi prezervativele.....ceva recomandari?Si in ceea ce le priveste pe cele extrathin....vb de durex, ca de astea folosim pentru ca par cele mai rezistente...nu au un risc mai mare de a se rupe?Mc frumos


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

#325 2009-10-01 10:30:04

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: cum va place mai mult cu sau fara prezervativ?

pe cutie scrie ca sunt mai fine, nu mai subtiri, deci protejeaza la fel. noua nu ni s-au rupt niciodata, dar cine stie...

Offline

 

#326 2009-10-01 11:16:58

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: cum va place mai mult cu sau fara prezervativ?

Mc anca.Ca si asa primele dati n a gasit decat love plus, si i am zis k dk se intampla cv prezervativ il fac....ideea e ca ne protejam cu prezervativ pentru ca a prins o micoza si am reusit sa nu o aiu si eu.Si face tratament 2 saptamani.Acum stau linistita in privinta "bebe", pentru ca iau antibb..insa vreau sa iau pauza si  atunci doar prezervativul o sa ne protejeze.El pare sa nu aiba mari probleme in ceea ce priveste acomodarea, la mine e un pic mai dificil.Mai am 2 saptamani de pastilute, incerc sa experimentez s avad care sunt ami rezistente:D


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

#327 2009-10-03 23:42:11

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: cum va place mai mult cu sau fara prezervativ?

In materie de prezervative, am incercat cam tot ce am putut dar nu din-alea dubios de ieftine. am incercat toate cele de la durex si de la love plus, plus ce-am gasit in strainatate si nu erau la noi, pt diversitate. La un moment dat aveam o colectie de cutii de prez, la el acasa pana cand mi le-a aruncat   box   
cele care NU mi-au placut au fost in prumul rand durex tingle. din cauza mentei, mi-au dat o senzatie de rece si i-am spus sa mearga repede sa-l schimbe ca am senzatia ca fac sex cu Frosty the Snowman.
Altele care nu-mi plac - cele cu buburuze (asa le zic eu).
In rest, nu fac mofturi, imi plac si cele mai subtiri si cele mai groase un pic (parca D. Elite sunt mai groase dar si lubrifiate bine de tot si ii plac si lui ca-l fac sa-i "tina" mai mult  applause   )


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#328 2009-10-04 00:30:58

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: cum va place mai mult cu sau fara prezervativ?

kathrynn a scris:

In materie de prezervative, am incercat cam tot ce am putut dar nu din-alea dubios de ieftine. am incercat toate cele de la durex si de la love plus, plus ce-am gasit in strainatate si nu erau la noi, pt diversitate. La un moment dat aveam o colectie de cutii de prez, la el acasa pana cand mi le-a aruncat   box   
cele care NU mi-au placut au fost in prumul rand durex tingle. din cauza mentei, mi-au dat o senzatie de rece si i-am spus sa mearga repede sa-l schimbe ca am senzatia ca fac sex cu Frosty the Snowman.
Altele care nu-mi plac - cele cu buburuze (asa le zic eu).
In rest, nu fac mofturi, imi plac si cele mai subtiri si cele mai groase un pic (parca D. Elite sunt mai groase dar si lubrifiate bine de tot si ii plac si lui ca-l fac sa-i "tina" mai mult  applause   )

vai cat am ras cand am citit partea aia rotfl

Ultima oara a fost editat de aadriana (2009-10-04 00:31:45)


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

 Publicitate


loading...

#329 2009-10-04 11:28:07

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: cum va place mai mult cu sau fara prezervativ?

aadriana a scris:

kathrynn a scris:

In materie de prezervative, am incercat cam tot ce am putut dar nu din-alea dubios de ieftine. am incercat toate cele de la durex si de la love plus, plus ce-am gasit in strainatate si nu erau la noi, pt diversitate. La un moment dat aveam o colectie de cutii de prez, la el acasa pana cand mi le-a aruncat   box   
cele care NU mi-au placut au fost in prumul rand durex tingle. din cauza mentei, mi-au dat o senzatie de rece si i-am spus sa mearga repede sa-l schimbe ca am senzatia ca fac sex cu Frosty the Snowman.
Altele care nu-mi plac - cele cu buburuze (asa le zic eu).
In rest, nu fac mofturi, imi plac si cele mai subtiri si cele mai groase un pic (parca D. Elite sunt mai groase dar si lubrifiate bine de tot si ii plac si lui ca-l fac sa-i "tina" mai mult  applause   )

vai cat am ras cand am citit partea aia rotfl

lol

Offline

 

#330 2009-10-06 02:03:56

LAVINIA20
Full member
Inregistrat: 2009-01-02
Mesaje: 119

Re: cum va place mai mult cu sau fara prezervativ?

Faraaaaaaaaaaa

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.