homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Oare platim fericirea?-2


#20 2007-09-11 11:08:20

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: Oare platim fericirea?

eu cred ca depinde mult de felul nostru de a fi. cu cat suntem mai realisti cu atat suntem mai putin fericiti. aveam o colega de clasa foarte copilaroasa. zicea ca-i mereu fericita.


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 



#21 2007-09-12 22:13:03

sw33t_ang33ll
Membru
Inregistrat: 2007-09-09
Mesaje: 3

Re: Oare platim fericirea?

eu cred k in viatza tre sa fi si fericit si trist pt k dak totul ar fi roz ar deveni chiar monoton....si atunci cand totul e frumos se termina urat...asta e viatza si e frumoasa asa q e ea...big_smile


glumeste in dragoste dar nu glumi q dragostea...

Offline

 

#22 2007-09-12 22:16:27

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: Oare platim fericirea?

da..platim fericirea cu varf si indesat.adica cel putin eu o platesc.pentru niste clipe fericite,peste ceva timp platesc cu lacrimi amare...tot ceea ce ma face fericita,intr-un final imi este luat.exact ca unui copil cand i se da o jucarie,il lasa sa se bucure de ea,sa ajunga sa tina la ea si cand ii e lumea mai draga ii este luata.


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#23 2007-09-12 22:19:39

amv
Full member
Inregistrat: 2007-03-08
Mesaje: 500

Re: Oare platim fericirea?

cred ca exista o balanta care trebuie echilibrata smile  e ca o roata acum e bine, acum e rau si tot asa si la sfarsitul vietii trebuie sa iasa echilibrat totul. asta e punctu meu de vedere smile


eu cu bibi meu hjarta

Offline

 

#24 2007-09-12 22:23:23

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: Oare platim fericirea?

Ar trebui sa punem intrebarea: oare exista fericire, sau e doar o iluzie?
Eu cred ca exista fericire...si in mare parte ne construim noi singure. Eu sunt racita, invat ca am restante, am o multime de probleme ca tot omul, dar daca ma gandesc ca sunt sanatoasa, iubesc si sunt iubita, am o viata frumoasa si implinita, ma simt fericita!
Chiar daca stiu ca in Africa oamenii mor de foame, ca sunt crime si razboaie in lume...fericirea e o chestie personala...cred ca depinde si de autocunoastere...trebuie sa te cunosti tu pe tine ca sa stii care sunt nevoile tale, ce te face fericita, pe toate planurile vietii.
Ca degeaba ai un iubit minunat, daca ai un serviciu mizerabil pe care il urasti, si invers..,sunt multi factori in viata care determina fericirea.


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-09-12 22:25:02

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: Oare platim fericirea?

by the way, am citit in curand o carte minunata despre acest subiect.
Stefan Klein: Formula fericirii - va recomand calduros, chiar merita citita, macar rasfoita. Afli multe lucruri interesante despre care habar n-aveai.


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

#26 2007-09-12 22:26:53

laurik16
Full member
Inregistrat: 2007-04-29
Mesaje: 243

Re: Oare platim fericirea?

cum s-a mai spus exista o balanta si trebuie echilibrata....nu putem fi fericitzi intotdeauna, exista momente knd daca suntem prea fericite..incepem s avem anumite dubii...nu trebuie s fie extreme..super mega happy si super mega sad.big_smile...s le imbinam p toate..fiekre avem si momente proaste knd suntem tristi din anumite motive si fericiti tot din anumite motive...eu sunt d parere k e ok sa fim si fericite si triste dar fara extreme.big_smile

Offline

 

#27 2007-09-12 22:27:51

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Oare platim fericirea?

Hmm si daca am gandi invers? Adica sa spunem ca fiecare lacrima trista este compensata / recompensata cu un zambet!


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#28 2007-09-12 23:11:29

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: Oare platim fericirea?

Ai dreptate vdaiana! Trebuie sa vedem jumatatea plina a paharului smile


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.