homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina cu probleme, cer sfaturi-3


#39 2010-05-21 14:52:52

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Sarcina cu probleme, cer sfaturi

annabella sad  imi pare rau sa aud asta... dar nu dispera, sunt atatea cazuri ca al tau care au nascut f pb. si deja ai 28 de sapt... hai ca mult nu mai ai. si o'hara a stat in pat toata sarcina... si are o mandrete de fetita... mai stiu eu o mamica, a stat asa la 2 sarcini.... si are 2 fetite...

si happy si aliy au dreptate... gandeste pozitiv, conteaza enorm, muult mai mult decat crezi... sunt terapeuti care vindeca doar prin comanda mentala... deci gandeste ca ecaterina va fi bine, incearca sa vizualizezi ca sarcina urca... SE POATE!!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#40 2010-05-21 17:54:26

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Sarcina cu probleme, cer sfaturi

si eu spun la fel anna, ai sarcina destul de inaintata si nu cred ca te-ai plans de dureri sau contractii ( eu una nu prea am urmarit dar nu imi aduc aminte)  ... deci nu e cazul sa disperi. gandeste pozitiv

Offline

 

#41 2010-05-21 18:04:21

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Sarcina cu probleme, cer sfaturi

Annabella, te rog sa gandesti pozitiv, stai in pat si asculta sfatul medicului kram  puss O sa fie bine pana la capat, o sa vezi!


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#42 2010-05-21 18:35:40

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Sarcina cu probleme, cer sfaturi

anabella rugaciune sa fie bine totul. asculta la mamici; ele stiu ce vorbesc smile


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#43 2010-05-21 18:45:40

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Sarcina cu probleme, cer sfaturi

Anabelle, o sa fie bine fetita ta! Stai numai in pat, asculta de sfaturile viitoarelor si fostelor mamici  rugaciune  rugaciune


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2010-05-21 19:25:19

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Sarcina cu probleme, cer sfaturi

fetelor, vă mulțumesc din suflet pentru sfaturi și pentru g?ndurile bune  puss
am avut o zi și o noapte tare grele din cauza asta, pentru că nu aș suporta să se ?nt?mple ceva rău cu suflețelul pe care-l port ?n mine și pe care-l iubesc deja mai mult ca pe propria-mi viață. din fericire am o familie care mi-e alături și mă ajută cu tot ce am nevoie, soțul meu e un ?nger care va face inclusiv m?ncare de acum ?ncolo, pe l?ngă faptul că deja face curat și piața, de c?nd sunt eu ?nsărcinată, așa că eu voi face tot posibilul ca fetița mea să ajungă sănătoasă la termen
n-am avut probleme p?nă acum, am avut parcă o sarcină mult prea ușoară față de alte mămici, de asta nu mă pot abține să nu mă ?ntreb de ce naiba fiecare femeie trebuie să sufere măcar un pic p?nă-și aduce puiul pe lume? de ce nu se poate să fim toate sănătoase și copiii noștri să vină pe lume fără complicații inutile? parcă nu e corect, cu at?t mai mult cu c?t sufletele astea mici nu sunt vinovate cu nimic...
am să fiu cuminte, c?t de cuminte pot și voi avea grijă de mine. așa cum a zis și aliy, nu mai citesc nimic despre subiectul ăsta ca să nu-mi fac mai mult rău dec?t mi-am făcut deja de ieri ?ncoace...
vă mulțumesc ?ncă o dată, chiar nu mă așteptam la at?tea ?ncurajări  par

Offline

 

#45 2010-05-21 20:33:05

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Sarcina cu probleme, cer sfaturi

anabella puss  puss  puss ,o sa fie bine.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#46 2010-05-21 20:37:18

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: Sarcina cu probleme, cer sfaturi

Anabella, Doamne ajuta sa fiti bine, sufletica sa stea cuminte in casuta ei calduroasa , sa fie puternica pentru mami si tati care o iubesc si o asteapta cu drag.
rugaciune


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 

#47 2010-05-21 21:20:24

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Sarcina cu probleme, cer sfaturi

anabella_n a scris:

... de asta nu mă pot abține să nu mă ?ntreb de ce naiba fiecare femeie trebuie să sufere măcar un pic p?nă-și aduce puiul pe lume? de ce nu se poate să fim toate sănătoase și copiii noștri să vină pe lume fără complicații inutile? parcă nu e corect, cu at?t mai mult cu c?t sufletele astea mici nu sunt vinovate cu nimic...

bioenergeticienii spun ca durerile nasterii si greutatea sarcinii "curata" campul energetic al copilului. in functie de incarcatura pe care o are acesta de la parinti... te chinui mai mult sau mai putin...dar deloc nu prea exista. pana la urma... chinuiala noastra e, se pare, spre binele bebeilor nostri kram


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#48 2010-05-21 22:58:47

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Sarcina cu probleme, cer sfaturi

hahaha katami la cat am suferit eu in sarcina si in travaliu cred ca am avut pacate cu carul... Doamne ce sarcina oribila am avut!

Offline

 

#49 2010-05-22 11:52:47

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Sarcina cu probleme, cer sfaturi

anabella puss
o sa vezi ca va fi totul bine puss

Offline

 

#50 2010-05-24 08:41:56

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Sarcina cu probleme, cer sfaturi

katami, sună mai ?ncurajator ce spui tu dec?t g?ndurile mele smile
?n cazul ăsta suport orice chin, doar să fie fetița mea bine

camysh  puss

Offline

 

#51 2010-06-08 00:41:54

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Sarcina cu probleme, cer sfaturi

anabella_n a scris:

ieri am fost la control și mi s-au confirmat temerile. sarcina mea e poziționată foarte jos și există oric?nd riscul de avort, iar medicația de p?nă acum nu prea și-a făcut efectul, așa că doctora mi-a dublat doza, urm?nd ca dacă nici acum nu se ?nt?mplă nimic să mă interneze pentru perfuzii.
sunt terminată psihic, nu vreau să pierd copilul grater
nu am voie să mai fac absolut nimic, nici m?ncare mi-a zis să nu mai fac, dar am uitat s-o ?ntreb dacă măcar pe jos am voie să mai merg, pt că p?nă acum eram destul de activă dp ăsta dv. mămici, v-ați confruntat vreuna cu așa ceva? ce ați făcut, cum ați reușit să duceți sarcina la termen? mie mi se pare că și dacă ies la toaletă și mă forțez puțin, mă doare burtica grater

eu am stat toata sarcina numai in pat, absolut nimic nu am facut. plimbare de doua ori pe zi cate 15 minute. stai cuminte ca se poate.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.