homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

In timpul menstruatiei?!:-?-5


#77 2007-10-08 19:04:33

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

un baiat a scris:

dar pacat de barbatul tau ,daca nu esti dispusa ca uneori sa faci sex doar ca sa il vezi pe el fericit , asta pare sa reiasa din ce ai spus tu.

Eu zic sa nu-l mai plangi de mila pe iubitul meu, pt k am eu grija sa fie fericit si pe deplin satisfacut de viata noastra sexuala.

Asta nu inseamna k daca eu sunt "cu un picior in groapa", daca ma simt rau trebuie sa fac sex, pt ca, stii asta inseamna o relatie.....daca unu se simte rau sau are o problema celalalt sa il sprijine, sa il ajute, nu sa ii ceara sex, ca sa fie fericit.
Timp de sex se gaseste oricand in rest.


Si daca tot vb de compatimit.....Tu ii ceri partenerei sex, si mai exact anal, chiar daca ea poate nu vrea in mom ala, din motive obiective????Nasol daca e asa

Ultima oara a fost editat de mitzili (2007-10-08 19:09:23)


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 



#78 2007-10-08 20:53:12

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

un baiat, incearca sa-ti expui punctul de vedere mai discret, fara "atacuri la persoana". nu "e pacat" de iubitul nimanui, fiecare are dreptul la o parere proprie despre sexul anal, pe care si-o poate sustine cu argumente. argumentele astea pot fi pertinente de ambele parti, asa ca n-are rost sa ne lansam acum in contraziceri si ironii...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#79 2007-10-08 22:04:39

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

un baiat a scris:

"deadrose " cred ca acum cativa ani in urma ,cand lumea incepea sa is puna problema blowjobului

se pare k lumea nu a inceput sa isi puna problema blowjobului cu cativa ani in urma, ci cu fooooarte multi ani in urma.

ISTORIA SEXULUI ORAL

De la Cleopatra la Monica Lewinski, viata merita traita.
Istoria sexului oral este vasta, fluida si incompleta. Dar vom face o incercare.


Arheologia felatiei.

Nimeni nu stie cu exactitate cind s-a produs prima partida de sex oral, dar putem ghici cine a fost cu ideea. Mersul pe doua picioare a fost cu siguranta marele salt revolutionar. Paleontologul francez Yves Coppens are o ipoteza potrivit careia hominida Lucy de acum 2-3 milioane de ani se-ncurca sa faca un pic de felatie doar pentru ca nici un cod moral n-o impiedica sa faca asta. El crede ca nimic altceva nu poate fi mai bun decit o paleofelatie. In cartea sa, Preistoria sexului, arheologul Timothy Taylor descrie ceea ce ar putea fi primul vestigiu sexual al omenirii: o opera neolitica in piatra, infatisind o femeie care suge "obiectul" unui barbat, in timp ce ea este penetrata de un altul.
Prima felatie civilizata are iz de mit: zeul egiptean Osiris este facut bucati de un dusman, iar sotia lui cea credincioasa "ii reda viata" printr-un penis "remontat". Si tatal lui Osiris, zeul pamintului, Geb, apare in mitologie drept unul care putea sa-si ofere singur placerea unei felatii, lucru pe care, dupa sexologistul Alfred Kinsey, doar doi sau trei muritori la mie il pot face.
Poetii greci au facut si ei ceva referinte lirice la felatie. "Cum un barbat isi soarbe bautura, ea a ingenunchiat, sorbind din el." Asa scria Archilochus in secolul al VII-lea i.e.n.
Cultura "oficiala" a destrabalarii glorioase si a exercitiilor practicate in pielea goala a facut ca sexul oral sa fie o problema de conduita in lumea Greciei timpurii, desi nu toti barbatii isi ridicau poalele in fata baietilor adolescenti. Curtezanele educate, cunoscute sub numele de hetaire, profesau felatia spre placerea atenienilor influenti si astfel se bucurau de o putere de persuasiune la care multe din nevestele barbatilor in cauza nici nu indrazneau sa viseze. "Avem hetaire pentru placerea noastra, concubine pentru nevoile zilnice si neveste oficiale ca sa ne faca plozi legitimi si sa se ocupe de menajul casei." Asa se justifica oratorul Demostene, rezumind, in citeva cuvinte, politica sexului din acele timpuri.

de aici am luat articolul http://tupeu.3xforum.ro/post/181/1/Isto … lui_ORAL_/ iti recomand sa citesti pentru k sunt mai multe, si sunt chiar interesante


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#80 2007-10-08 22:13:25

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

nu mai stiu exact care dar  o specie de maimute  practica sexul oral smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#81 2007-10-08 22:14:30

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

yikes eeei nah!


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2007-10-08 22:15:27

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

ralucaelena a scris:

nu mai stiu exact care dar  o specie de maimute  practica sexul oral smile

cimpanzeii sigur, am vazut la tv... lol


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#83 2007-10-08 22:18:48

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

da.cimpanzeii bonobo dealtfel sunt singurele specii de maimute care practica sexul si pt. placere nu doar pt. reproducere dealtfel prin sex isi si rezolva disputele big_smile.ironic este fapul ca desi fac sex mai mult decat celelalte maimute natalitatea este destul de mica asta datorita defrisarilor daca nu ma insel smile.interesant,nu?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#84 2007-10-08 22:22:47

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

este interesant, pentru ca inainte se credea ca sexul oral, violul sau prostitutia sunt intalnite doar la specia umana...Insa cu sexul oral am vazut mai sus, iar violul si prostitutia au loc si la delfini..chiar daca suna ciudat si greu de crezut...partea si mai interesanta - mi se pare mie - este ca sunt animale cu o inteligenta ridicata...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#85 2007-10-08 22:25:22

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

de prostitutie tot la cimpanzei si la delfini stiam.dar de viol la delfini nu stiam? apare atunci cand 2 masculi sechestreaza femela ca sa se asigure ca unul dintre ei este tatal ca sa zic asa? se practica si asta la o specie de ,delfini


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#86 2007-10-08 22:28:18

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

cam asa ceva tin minte de pe la discovery, de undeva...bine, cu violul nu-s 100% sigura, dar cu prostitutia da...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#87 2007-10-08 22:28:35

nano
New member
Inregistrat: 2007-10-04
Mesaje: 88

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

daca la om exista liber arbitru sa discearna ce e rau sau bine la animale e de groaza sau nu?.din cauza asta o sa vina sfarsitul lumii.

Offline

 

#88 2007-10-08 22:29:22

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

da.era o faza tare intr-un documentar cand o femela in schimbul unei banane ii face masculului sex oral rotfl2


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#89 2007-10-08 22:33:31

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

btw, tocmai am citit ca delfinii sunt si homosexuali...si asta mi-a adus aminte de doi catei pe care i-am vazut in costinesti acum vreo 2 ani...amandoi erau masculi si faceau...stiti voi ce...

Ultima oara a fost editat de nicolle_rox (2007-10-08 22:33:50)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#90 2007-10-09 10:38:47

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

homosexualitatea exista la mai multe specii de animale...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#91 2007-10-09 11:09:37

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

da, e curios, n-as fi crezut...am crezut ca e un atribut doar al speciei umane, pentru ca animalele se bazeaza mai mult pe instinct...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#92 2007-10-09 11:10:40

sarah_ath
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 921

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

wow...azi am aflat cateva chestii noi...:-)


ceea ce nu ma distruge ma face mai puternica
nu incerca adancimea apei cu ambele picioare

Offline

 

#93 2007-10-09 19:05:43

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

ralucaelena a scris:

nu mai stiu exact care dar  o specie de maimute  practica sexul oral smile

eu am vazut 2 caini pe strada, el ii facea ei lol si ea statea pe spate cu dansa in sus lol


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#94 2007-10-09 19:26:34

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

cainii mei cand erau puiuti (sunt fratiori....aveau vreo 3 luni) se jucau ei intr-o zi...si deodata aud niste tzocaituri. Si cand ma uit ce credeti.....se sugeau unul pe celalalt...erau incolaciti asa si se sugeau smile)


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#95 2007-10-09 22:04:41

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: in timpul menstruatiei?!:-?

mitzili a scris:

cainii mei cand erau puiuti (sunt fratiori....aveau vreo 3 luni) se jucau ei intr-o zi...si deodata aud niste tzocaituri. Si cand ma uit ce credeti.....se sugeau unul pe celalalt...erau incolaciti asa si se sugeau smile)

lol


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.