homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Logest-48


#894 2010-12-05 09:15:05

andyka
New member
Inregistrat: 2010-01-07
Mesaje: 50

Re: Logest

sczue te rog frumos...acuma am ajuns acasa nu de mult/..si mam uitat pe folie leam cam uincurcat eu...ultima l-am luat joi seara...vineri si sambata seara nu am luat...atunci cumfac iau azi cele doua pastile de vineri si sambata...si luni iau inka doua pastile de dumincia si cea de luni...asa e ok???

Offline

 



#895 2010-12-05 10:10:50

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Logest

Da, e ok asa cum ai spus tu. Ideea principala este sa te protejezi suplimentar pana inghiti corect sapte pastile.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#896 2010-12-05 14:15:54

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Logest

andyka a scris:

sczue te rog frumos...acuma am ajuns acasa nu de mult/..si mam uitat pe folie leam cam uincurcat eu...ultima l-am luat joi seara...vineri si sambata seara nu am luat...atunci cumfac iau azi cele doua pastile de vineri si sambata...si luni iau inka doua pastile de dumincia si cea de luni...asa e ok???

daca ultima a fost luata joi atunci iei 2 duminica si 2 luni...si de marti esti in normal...
foarte important, cum a zis si andreea, e sa nu uiti de cele 7 zile de protectie suplimentara


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#897 2010-12-05 21:25:59

andyka
New member
Inregistrat: 2010-01-07
Mesaje: 50

Re: Logest

doctoressa a scris:

andyka a scris:

sczue te rog frumos...acuma am ajuns acasa nu de mult/..si mam uitat pe folie leam cam uincurcat eu...ultima l-am luat joi seara...vineri si sambata seara nu am luat...atunci cumfac iau azi cele doua pastile de vineri si sambata...si luni iau inka doua pastile de dumincia si cea de luni...asa e ok???

daca ultima a fost luata joi atunci iei 2 duminica si 2 luni...si de marti esti in normal...
foarte important, cum a zis si andreea, e sa nu uiti de cele 7 zile de protectie suplimentara

da dar vinerea i-au ultima pastila,deorece dupa aceie intru in cele 7 zile de pauza...si in a 8 zi incep o folie noua...deci nu e problema daka azi am luat pentru vineri si sambata,luni iau pentru duminica si luni...si marit miercuri joi vineri iau normali 4 zile,dupa care intru in cele 7 zile de pauza...e ok asa?
astept raspunsurile voastre...va multumesc anticipat

Offline

 

#898 2011-01-11 08:53:39

ammpy
New member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 7

Re: Logest

buna ... daca iau piracetam si logest ii vreo problema?...se metabolizeaza mai rapid logestul  sau nu are nici o legatura? multumesc

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.