homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce este aceea balanita??-2


#20 2011-01-23 05:10:25

bya
New member
Inregistrat: 2007-07-24
Mesaje: 23

Re: ce este aceea balanita??

postez si eu aici poate ma ajuta si pe mine cineva...saptamana trecuta am avut un contact neprotejat cu prietenul meu. la acea vreme aveam o problema...nush de ce dar dupa contactul sexual ma ustura in jurul vaginului si dupa cateva minute se si umfla. m_am spalat cu ceai de musetel si am folosit o crema si nu mai am probleme. dar acum prietenul meu are ceva asemanator. in ce sens: preputul este iritat pe interior si de culoare visiniu inchis (mai mult zici ca e vanat). cand penisul e in erectie, pielea din acea zona e foarte lucioasa, iar cand nu, se increteste. si inca o problema e ca atunci cand decaloteaza il ustura foarte foarte tare. mi_a zis ca nu simte nimic cand urineaza...park simte ca il gadila putin, dar nimic suspect. si in seara asta cand m_am uitat mai atenta am vazut ca se face rana (park se jupeste pielea) dar numai pe deaspura venelor...nici nu stiu cum sa va explic mai bine...sper sa ma intelegeti si sa ma ajutati si pe mine...vreau doar sa stiu ce are si daca e grav...eu ma gandesc ca e o iritatie (de la lenjerie sau ceva) dar park arata prea urat ca sa fie asa...va rog sa ma ajutati...multumesc

Offline

 



#21 2011-01-23 08:44:12

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: ce este aceea balanita??

bya noi nu putem pune un diagnostic doar pe baza descrierii tale... trebuie sa mearga la medic. spune-i sa mearga la un dermato-venerolog iar tu mergi la un ginecolog

Offline

 

#22 2011-01-23 13:38:02

bya
New member
Inregistrat: 2007-07-24
Mesaje: 23

Re: ce este aceea balanita??

la treaba asta m_am gandit si eu...numai ca el mai toata ziua e la servici si nu stiu dak l_ar putea invoi (pt ca nu are cine sa ii tina locul)...mi_a zis astazi ca park e mai bine...nu il mai mananca insa usturimile sunt aceleasi...sad...am vrut doar sa stiu despre ce e vb...daca e vreo boala cu transmitere sexuala sau doar o iritatie ca sa stiu sa ma alarmez sau nu...ms pt sfat

Offline

 

#23 2011-01-23 16:38:28

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: ce este aceea balanita??

sa mearga la medic, isi ia o zi libera sau 2-3 ore si merge sa isi faca analizele. daca se amelioreaza simptomele nu inseamna ca dispare si boala. eu am avut candida ani de zile si nici nu mai aveam simptome, al meu a avut infectie urinara si dupa 1 saptamana nu il mai jena, dar tot era bolnav.
noi nu putem sa stii ce fel de boala este, daca e iritatie sau ceva mai grav, sa mearga la o clinica privata, gen sanador, daca tot este asa de greu sa scape 2 ore de la munca, unde se lucreaza pana la 8 seara.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#24 2011-01-23 18:22:23

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: ce este aceea balanita??

eu nu pot sa inteleg cum sa stai asa bolnav, chit ca m-ar da afara de la munca tot as pleca 2 ore dimineata sa imi recolteze probe sa stiu cu ce ma confrunt...plus ca bolile de genul asta le transformi in joc de tenis cand la partener cand la tine inapoi si tot asa neutral sa nu mai vorbim de consecinte pe termen lung...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-01-23 19:47:21

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: ce este aceea balanita??

as zice ca este candidoza, imi suna foarte cunoscut simptomele. dar, bineinteles ca trebuie sa mearga la medic pentru diagnostic si tratament.

Offline

 

#26 2011-01-24 00:07:32

bya
New member
Inregistrat: 2007-07-24
Mesaje: 23

Re: ce este aceea balanita??

k...va multumesc tuturor pt sfaturi...am vb cu el si a zis ca o sa vb maine si se va duce la doctor...sper ca o sa fie bine...multumesc inca o data

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.