homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Povara virginitatii...-9


#153 2011-08-05 13:40:51

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Povara virginitatii...

moksha a scris:

trebuie sa primim o palma peste spate ca sa incepem. deci e o initiere cam urata, dar asta nu inseamna ca nu mai respiram.

eu am primit o foarfeca peste posterior... rough start lol

nu stiu in ce masura o adolescenta virgina (nu ma refer aici la persoana, ci la categorie) face diferenta intre iubire si sex, pt ca vrand nevrand, in capul ei se realizeaza anumite conexiuni; am avut cateva specimene in jurul meu care s-au gandit ca prima oara sa faca doar sex, sa scape de "povara" (nu e un afront personal, doar ca ce vreau eu sa zic se potriveste perfect cu titlul topicului), si au sfarsit cu o implicare emotionala fata de cel cu care au copulat, in conditiile in care tipului i s-a explicat din prima ce si cum (adica baiatu', ne-o tragem, si doar atat); ei s-au trezit cu o partida buna de sex, iar ele au ramas... cu sentimente neimpartasite.

in fine smile in rest si eu sunt de acord cu tine, si doar am si zis ca primul nu tre' sa fie si ultimul smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 



#154 2011-08-05 13:45:02

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Povara virginitatii...

offtopic moksha, dar de ce vrei sa te abtii sa mai scrii la subiecte ce nu tin de medicina? eu zic ca esti bine primita oriunde si e pacat sa iti reprimi ideile.

Offline

 

#155 2011-08-05 13:53:56

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

@yoyolina, in urma cu un an, un baiat tot ma intreba daca as vrea sa vin la el acasa sa... ne uitam la desene. NOT.
ma intreba azi, ma intreba a doua azi, s-a tinut mult dupa mine, pana cand m-am saturat si l-am ignorat complet. doar ca in tot acest timp cat am vorbit noi, bine am schibmat cateva vorbe, n-am purtat cine stie ce discutii, am inceput dezvolt sentimente puternice fata de el. cre'ca am ramas cu ceva sechele, el s-a cuplat cu alta fata, iar eu am ramas pe postu' de a suspina de fiecare data cand ii vedeam. asa, pe furis.

deci, poate de aia n-as vrea sa ma leg afectiv, atat de puternic, fata de primu'. o sa am senzatia ca pleaca cu o parte din mine, ca tra la la la la. si nu vreau asta. adica vreau sa-mi impun ca, oricum, daca ne despartim, nu e fat frumos din lacrima care pleaca cu virginitatea mea, madria de fecioara sau cum vreti sa-i mai spuneti.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#156 2011-08-05 13:54:14

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: Povara virginitatii...

anca90 a scris:

moksha, asa sunt eu mai romantica, nicidecum practica in relatii. nu vreau sa conving pe nimeni, mi-am spus doar parerea.

offtopic asa cum am facut-o si eu. daca tu crezi ca faptul ca am zis ca ai o parere romantica inseamna ca te-am jignit intr-un fel sau ca prin ce am scris te-am atacat macar o secunda, ei bine este unul dintre motivele pentru care e bine sa ma limitez la probleme medicale. de altfel de fiecare data cand te citez trebuie sa am grija ce scriu ca sa nu se inteleaga gresit si terminam asa, deci am sa incerc sa evit de acum, in mod practic, asta.

nu e chiar ce mi-ar placea sa fac sa stau si sa comentez pe un forum, dar asa stau lucrurile acum si asta fac.

yoyolina, de acord.

natasa, eu nu sunt in masura sa iti dau sfaturi. eu nu cred ca exista de altfel sfaturi generale...si nici nu cred ca esti prea pretentioasa. toti plecam de la un nivel foarte inalt de pretentii..despre noi, despre viata, despre viitor..pe urma, cum ti'am mai zis, devenim flexibili pentru ca ne dam seama ca viata nu e perfecta si ca nici noi nu suntem. cu siguranta e undeva un baiat care o sa ti se potriveasca, pana atunci pot doar sa iti zic sa vezi griul smile adica sa nu pui etichete din prima si sa ai rabdare...sa nu excluzi totul doar pentru un detaliu, desi detaliile sunt importante. altfel, cand o sa te indragostesti cu adevarat o sa vezi ca o sa uiti de pretentii, reguli si tot restul. pana atunci, cauta ce vrei pana la proba contrarie.

Offline

 

#157 2011-08-05 13:57:56

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Povara virginitatii...

asta ziceam si eu natasa, ca nu a zis nimeni sa-l divinizezi si sa-l pretuiesti vesnic lol sentimente mai mult sau mai putin puternice tot o sa dezvolti fata de el, nu esti robot sa desfaci cracii si sa-l lasi sa-si faca treaba (scuza-mi formularea).

subscriu si la ce a zis moksha smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2011-08-05 14:05:23

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Povara virginitatii...

roll  Am dreptul sa ma abtin...

Offline

 

#159 2011-08-05 14:10:35

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

'coana Bianca, nu mai intra bre pe topicu' unei... cum mi-ai spus? idioata? nu am retinut, ca, vezi tu, iti cam trebuie o doza mare de ironie fina, abilitati intelectuale si desprindere de clisee incat sa ma simt umilita de tine.

revenim la topic.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#160 2011-08-05 14:15:02

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Povara virginitatii...

Prefer sa fiu numita simplu,Biannca (coana=CUCO?NĂ ~e f. 1) Femeie căreia nu-i place să muncească. ;si nu ma identific cu termenul). Si daca eu nu am abilitatile intelectuale pe masura ta,fiind o diferenta considerabila de varsta intre noi,inseamna ca esti copilul-minune.
Te voi raporta,si sper ca de data asta sa se ia si masuri,nu numai sa fii avertizata.
Mult noroc in lupta ta contra virginitatii.

Offline

 

#161 2011-08-05 14:19:05

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

Aceleasi rugaminti le am si eu, nu ma numi duduie.
Acu', sa se traga cortina, ca nu mai are rost sa ne lalaim. Jos palaria pentru cei cativa useri ce au o gandire bine formata.
Tu, tu poti sa ai si 50 de ani. Eu vad "copii" cu ani mai multi ca mine ce nu pot trece de miturile impuse de societate. Ce molfaie si inghit gogosile create de oamenii-cliseu. Sper doar sa nu te ineci cu... gogosi. A, si oricat de dura ai vrea sa pari, nu faci nici cat talpa pantofilor pe care-i poarta userii enumerati de mine.
Ma retrag. Yoyo, pui lacat pe topic?

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-05 14:23:30)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#162 2011-08-05 14:22:02

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Povara virginitatii...

"inneci"-corect "ineci". My bad.

Ultima oara a fost editat de Biannca (2011-08-05 14:27:40)

Offline

 

#163 2011-08-05 14:23:46

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

nu draguta, cu un singur n wink holbeaza ochii mai jos:
?NEC?, ?n?c, vb. I. 1. Refl. și tranz.

cum ziceam, nici cat talpa pantofului meu nu faci.

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-05 14:24:57)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#164 2011-08-05 14:24:29

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Povara virginitatii...

offtopic va moksha, dar unde a parut ca m-am simtit jignita sau atacata? departe de mine gandul asta si sa stii ca nu ma atac la replici de pe forumuri. sunt ft calma si discut doar de placerea discutiei si a schimbului de idei, nu am absolut nimic personal cu nimeni si nici nu pun la suflet replicile rautacioase (nu e cazul aici). prin urmare, te rog sa nu ai mai multa grija cand imi raspunzi mie decat celorlalti, sunt un user ca oricare altul.

imi pare rau ca s-a inteles altceva din mesajul meu. ideea era ca nu vreau sa intru in detalii; ce am scris initial e o parere proprie pe care mi-o mentin si nu tin sa contrazic pe nimeni daca nu e de acord cu mine. fiecare are dreptul la propriile opinii.

Offline

 

#165 2011-08-05 14:26:27

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Povara virginitatii...

Da draguta ,ai dreptate.
Ma bucur ca pot fi comparata macar c talpa pantofului tau.

Offline

 

#166 2011-08-05 14:35:47

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

mai, eu chiar nu stiu pana unde poate merge ipocrizia. strigi pe aici, pe colea ca-s idioata, ca am o gandire de rahat, ca asa, ca pe dincolo. ba mai mult, ca, vezi doamne, ai cativa ani peste mine si asta ar fi argumentul suprem in a-mi da seama ca balanta abilitatilor intelectuale inclina clar in partea ta. si, hop. vii si dai cu bata in balta, de-ti sar toti stropii din mlastina in care te zbati, fix pe tine. si asta nu oricum, ci privindu-ma de sus, corectandu-ma, ca varianta corecta e "inneci", nu "ineci". da' am fost sfatuita sa vad si nuantele de gri, deci chiar m-a distrat penibilitatea ta. oricum, stiu ca poti mai mult. nu gasesti si p'aici ceva greseli?

zic si eu. nu dau cu paru', ca fiecare are dreptu' de a fi prost... informat.

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-05 14:40:17)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#167 2011-08-05 14:41:57

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Povara virginitatii...

Topic inchis, v-am avertizat.

Cand va calmati, ma anuntati smile

Nataşa, ai ban o zi.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.