homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Povara virginitatii...-8


#134 2011-08-05 11:18:01

next_
New member
Inregistrat: 2011-06-23
Mesaje: 37

Re: Povara virginitatii...

@luisjota...tu chiar nu ai inteles ?
mai citeste de 2 , 3 , 4 ori
rotfl2)))))))

ce naiba ! citeste si tu postul nr.116
pai...ori suntem...ori numai suntem ?

scuze de off toic.


"Oamenii cunosc preţul fiecărui lucru, dar valoarea nici unuia."

Offline

 



#135 2011-08-05 11:24:27

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Povara virginitatii...

mm...natashky, avem cv in comun: nu ne plac nickurile celorlalti big_smile

yoyo, eu am incredere in ceea ce inteleg eu, daca gresesc, gresesc eu...invat din asta si suport consecintele big_smilebig_smilebig_smile
hjarta


fucking perfect...

Offline

 

#136 2011-08-05 11:25:05

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

lala ma intreba undeva, prin "codru'" asta daca nu cumva sunt eu prea pretentioasa, daca nu cumva stramb din nas la orice mi se aduce pe tava. huh, cum a sunat asta, de parca mi s-ar aduce jertfa.

m-am gandit ca nu e dracu' atat de negru, ca tot imi zicea moksha sa mai vad si nuante de gri. imi place de un baiat, fostu' meu coleg de banca din 5-8. el acu' e la un alt profil, da suntem in acelasi liceu. ba chiar suntem la o clasa distanta. ma, acu' nu stiu ce sa zic, pe la sfarsitul clasei a opta, ne purtam amnadoi, unu' cu altu', ca niste pisicute lingusitoare. na, au trecut doi ani, da' flacara aia se poate reaprinde, la o adica.

nu stiu, imi incerc norocu' in toamna. ceva de genu' "hai, te rog, ajuta-ma cu o problema la mate. ca te ajut si eu la romana ;wink". si de aici... comensa la fiesta!

@ luis, companero (ce-mi place asta), nu stiu de ce il bagi in discutie pe random, cand lui ii e lehamite de mine. ca a zis ca is ca un ţ?nc de patru ani, ca tra la la la la la la la la. ii comunic oficial ca fiindu-mi indiferent, nu ma paote afecta cu nimic. deci, stimabile, poti arunca in mine cu bolovani. nu simt.

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-05 11:30:57)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#137 2011-08-05 11:30:12

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Povara virginitatii...

de ce astepti pana la toamna? suna-l si intreaba-l de ce n-a mai dat niciun semn de viatza pana acum...wink
baietzii sunt chiori de cele mai multe ori, au nevoie de un mic branci... big_smilebig_smilebig_smile


fucking perfect...

Offline

 

#138 2011-08-05 11:32:11

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Povara virginitatii...

Ar fi un inceput bun, mai ales ca va si cunoasteti si cumva terenul e testat. Go for it, n-ai nimic de pierdut, de castigat in schimb... nu se stie smile


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2011-08-05 11:34:22

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

eh, nu stiu, daca atat de brusc. nu de alta', da-s mai minutioasa in astfel de actiuni. totu' ca la carte.
folks, eu tre' sa ma intorc la Sadoveanu. stiti voi, descrierele alea de o pagina, cand mintea-ti zboara pe cu totu' alte meleaguri. zau, abia astept sa scap de ea.

deci, ma intorc inc ateva ore. pana atunci, sa va faceti de cap. sau nu.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#140 2011-08-05 11:37:16

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Povara virginitatii...

ce planificari vrei, fata? actioneaza din instinct, e cel mai indicat.
and with all due respect, da-l incolo pe sadoveanu, e vacanta.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#141 2011-08-05 11:44:04

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Povara virginitatii...

ah nu, yoyo...pe sadoveanu sa nu mi-l despreciezi !!! rotfl


fucking perfect...

Offline

 

#142 2011-08-05 11:52:41

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Povara virginitatii...

dezapreciezi adica? am scris with all due respect tongue lol


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#143 2011-08-05 12:01:52

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Povara virginitatii...

ms pentru corectare, am vrut sa scriu "dispretuiesti"...imi cer scuze big_smile


fucking perfect...

Offline

 

#144 2011-08-05 12:48:19

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Povara virginitatii...

jeannie a scris:

moksha a scris:

draga mea natasa, cand o sa il cunosti pe fat-frumos, cel care o sa fie pe sufletul tau, destept si toate cele, cred ca ai vrea sa ai putina experienta.

nimic mai adevarat tummenupp  goodluck

eu nu sunt de acord!
mi se pare mai frumos sa iti formezi experienta alaturi de acel "fat-frumos", sa treci prin toate etapele si sa inveti alaturi de el, decat sa incepi relatia cu lectia invatata de la un "profesor" oarecare... lectie care poate nici nu se mapeaza pe "curricula" lui "fat-frumos" smile.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-08-05 12:53:35)

Offline

 

#145 2011-08-05 12:57:01

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

pe fatu' asta frumos il intalnesti cand ai niscaiva experienta de viata. pana atunci, ti se pare ca toti au mot in frunte.
@ anca, banuiesc ca ai o varsta, adica esti mai matura decat mine, o pustoaica de 17 ani. ar trebui sa lasi stereotipurile create de reviste gen Cul Gărl. sa ma risc in a iti explica sandramaua? uite aici. sa zicem ca-ti incepi viata sexuala la 18 ani, cu unu' cu care aparent de potrivesti. stati impreuna sa zicem 1 an, apoi se intampla sa nu mai mearga. sau intervin chestii nasoale rau. ca se intampla, nu? eii, peste ceva timp, sa zicem pe la 25 de ani, timp in care ai mai avut relatii, gandesti cu totul altfel. dai peste un tip matur, care chiar e croit pe masura ta. deci cui ii dam jertfa? primului sau astuia din urma? nu vad de ce primu' ar fi mai rpesus decat asta, in cazu' prezentat de mine. bine, sansele ca si asta sa o dea in bara exista, da' daca ai prins ideea, ma bucur. daca nu, m-am obisnuit.
Dac-ar fi trait Schiller si acu'...

P.S: 2 capitole am citit din Divanul persian. nu-i rau, da am gasit ceva care m-a indigant peste masura. cica, noi, astea, fiicele Evei suntem singurele responsabile de tot haosu' ce se petrece-n lume.

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-05 13:06:09)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#146 2011-08-05 13:11:12

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Povara virginitatii...

nici tu n-ai prins ideea, natasa tongue

majoritatea de pe aici au incercat sa-ti spuna ca prima oara cand o faci e speciala, tocmai prin faptul ca e o initiere in ceva; si ca vrei nu vrei, o sa-ti ramana intiparita in memorie muuulta vreme, de aia e bine sa te asiguri ca tipul ala merita, nu ca vrea doar sa te f***, sa mai bifeze un nume pe lista lui; si prin merita, nu ma refeream la ce ai zis tu, sa-i ridici altar sau mai stiu eu ce, ci sa fie de treaba, intelegator, un gentleman.

de aia e bine ca respectiva amintire sa fie ceva de genul "a fost tandru, nu s-a grabit, mi-a aratat prin faptele lui ca sexul e un lucru frumos", nu "a durut, a fost un badaran, nu l-a interesat ca sunt virgina".

iar anca fix la asta se referea, sa astepti baiatul care sa simti TU ca merita intimitatea ta, chiar daca nu ramai cu el toata viata forgetit doar suntem in sec. XXI, nu in 1900 toamna; nu a zis sa ramai virgina pana la 50 de ani, cand poate il intalnesti intradevar pe fat frumos.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#147 2011-08-05 13:14:02

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: Povara virginitatii...

anca90 a scris:

jeannie a scris:

moksha a scris:

draga mea natasa, cand o sa il cunosti pe fat-frumos, cel care o sa fie pe sufletul tau, destept si toate cele, cred ca ai vrea sa ai putina experienta.

nimic mai adevarat tummenupp  goodluck

eu nu sunt de acord!
mi se pare mai frumos sa iti formezi experienta alaturi de acel "fat-frumos", sa treci prin toate etapele si sa inveti alaturi de el, decat sa incepi relatia cu lectia invatata de la un "profesor" oarecare... lectie care poate nici nu se mapeaza pe "curricula" lui "fat-frumos" smile.

impartaseam punctul tau de vedere la un moment dat si mi se pare si acum interesant, dar romantic si putin practic.

sunt de acord cu ce zici tu, ca e mai frumos. dar e putin aplicabil in viata reala. ai cu adevarat dreptate, sa inveti alaturi de cineva pe care chiar il iubesti la momentul respectiv e cu adevarat fain. doar ca eu (stiu ca sunt multe femei care simt altfel si ma vor contrazice...depinde si de mentalitate, educatie si tot restul..) cred ca a experimenta un pic inainte de a alege garanteaza alegerea. cand stau si ma gandesc cum credeam (la 17 ani, apropo smile ) ca o sa raman cu fat-frumos toata viata....imi vine sa ma dau cu capul de un perete plin de cuie smile dar asta probabil a fost ghinionul meu, poate alte femei il gasesc pe adevaratul fat-frumos din prima. sau li se pare ca il gasesc, desi poate e un zmeu deghizat. dar asta e alta tema.

singura optiune pentru care sa mi se mai para viabil ce ai scris este ca macar fat-frumos sa fi trecut prin cateva alte regate inainte. altfel, mai devreme sau mai tarziu, din considerente psihologice, antropologice, sociologice, hormonale, fiziologice si de multe alte feluri, basmul se va termina...si probabil nu foarte frumos. pentru ca a experimenta e uman, curiozitatea exista si daca nu s-a experimentat inainte, se va experimenta dupa, si ne intoarcem la discutia despre inselat. asta cred eu.

dar repet, e tare frumos ce sustii tu...pacat ca e totusi greu de obtinut.

Offline

 

#148 2011-08-05 13:15:52

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

fapt cu care sunt intru totu' de acord. poate pare ca ma contrazic, da' eu prin "nu pun ASA MULT accent pe primu'", nu insemna ca ma duc in cealalta extrema, adica "nu conteaza ce fel de om e".

inteleg ce ai spus, inca o data, iti impartasesc parerea. let's drop it.

@moksha  tummenupp

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-05 13:17:42)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#149 2011-08-05 13:18:15

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Povara virginitatii...

pai atunci invata si tu sa intelegi si altceva in afara de "respecta standardele de fetita cuminte, si trage-ti-o cu barbatul potrivit, chiar daca o sa ai 100 de ani in momentul in care o sa-l intalnesti" din post-urile noastre smile ca suntem totusi pe un thread despre sex, nu de discutii despre moralitate, despre cum zice societatea ca e bine s-o faci.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#150 2011-08-05 13:32:40

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: Povara virginitatii...

yoyolina a scris:

nici tu n-ai prins ideea, natasa tongue

majoritatea de pe aici au incercat sa-ti spuna ca prima oara cand o faci e speciala, tocmai prin faptul ca e o initiere in ceva; si ca vrei nu vrei, o sa-ti ramana intiparita in memorie muuulta vreme, de aia e bine sa te asiguri ca tipul ala merita, nu ca vrea doar sa te f***, sa mai bifeze un nume pe lista lui; si prin merita, nu ma refeream la ce ai zis tu, sa-i ridici altar sau mai stiu eu ce, ci sa fie de treaba, intelegator, un gentleman.

de aia e bine ca respectiva amintire sa fie ceva de genul "a fost tandru, nu s-a grabit, mi-a aratat prin faptele lui ca sexul e un lucru frumos", nu "a durut, a fost un badaran, nu l-a interesat ca sunt virgina".

iar anca fix la asta se referea, sa astepti baiatul care sa simti TU ca merita intimitatea ta, chiar daca nu ramai cu el toata viata forgetit doar suntem in sec. XXI, nu in 1900 toamna; nu a zis sa ramai virgina pana la 50 de ani, cand poate il intalnesti intradevar pe fat frumos.

sunt de acord si cu tine, dar intr-o masura. adica, pentru populatia feminina care are dileme ca ale natasei, eu cred ca trebuie date anumite detalii:

1. exista sex si in afara unei relatii. exista sex fara iubire. exista multe feluri de sex, ca iar citez din how i met your mother. prin urmare uneori nu e tandru, nu e frumos, e pur si simplu sex, asa cum este si expresia: e doar sex smile
2. oricat de tandru ar fi, oricat de incarcata de insemnatate  ar fi prima noapte, oricat de mult l-am iubi...prima data oricum ne ne ofera decat o perspectiva foooooarte generala smile asupra lucrurilor. nu ne dam seama de prea multe, in nici un caz nu va deveni o referinta. da, sunt de acord cu tine, sa fie tandru, sa nu se grabeasca...dar cu mi-a aratat prin faptele lui ca sexul e un lucru frumos nu prea...tocmai pentru punctul 1.
3. trece ceva timp pana ajungem cu adevarat  sa ne bucuram, pana atunci bajbaim cumva smile si atunci eu chiar cred ca ar trebui sa nu ne gandim neaparat ca trebuie sa fie iubirea vietii noastre. ba chiar e mai simplu daca nu e.
4. cu partea cu initierea sunt de acord, dar tot asa, partial....cand ne nastem nu respiram, trebuie sa primim o palma peste spate ca sa incepem. deci e o initiere cam urata, dar asta nu inseamna ca nu mai respiram. ma refer la limitele largi ale normalului, dar eu cred ca pentru o femeie matura, cu experienta, prima data ramane undeva intr-o ceata si nu o va influenta asa de mult pe cat am crede (evident, daca nu e ceva traumatizant tip agresiune, un barbat complet idiot, intrat mama in camera etc.). cum a spus si anca, lucrurile se invata, impreuna (cu un partener sau mai multi).

se pare ca am prea mult timp liber in ultimul timp de scriu atat, am sa am mai multa grija smile

Offline

 

#151 2011-08-05 13:38:31

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

@moksha, ce zici c-ar trebui sa faca o fata/femeie in cazu' in care e prea pretentioasa in alegerea pretendentilor? desigur, specific ca acea pretentie a respectivei are baze solide, deci nu un moft pueril.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#152 2011-08-05 13:40:48

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Povara virginitatii...

moksha, asa sunt eu mai romantica, nicidecum practica in relatii. nu vreau sa conving pe nimeni, mi-am spus doar parerea.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.