homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Recoltarea de celule stem la nastere-5


#77 2011-08-24 14:06:39

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: recoltarea de celule stem la nastere

cosmina, multumesc!
ma bucur ca ai si tu o parere buna despre ei!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 



#78 2011-08-24 15:49:33

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: recoltarea de celule stem la nastere

Poke, si eu am fost si sunt multumita de ei. La mine a venit o tipa cu kitul, contractul gata, doar sa-l completam noi si sa-l semnam (asta dupa ce mi-a trimis un draft pe mail ) si , faza care mi-a placut cel mai mult , cu un kit desfacut si mi-a aratat ce contine si cu o cutiuta de stocare. Dupa recoltare mi-au trimis un prim buletin de analiza in care zicea cati ml de sange s-au recoltat si cate celule se pot extrage, alte amanunte, etc. La sfarsit, cam dupa 1 luna jumate am primit restul de documente si factura prin curier. am ales sa platesc factura mare integral si depozitare in fiecare an. Sper sa-ti poarte noroc si sa nu ai nevoie niciodata sa le folosesti smile


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#79 2011-08-24 19:50:56

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: recoltarea de celule stem la nastere

numai pareri de bine despre ei smile
ma bucur sa aud asta!
lali, nici una sa nu avem nevoie sa le folosim! doamne fereste!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#80 2011-08-25 12:06:44

farry
New member
Inregistrat: 2011-08-22
Mesaje: 13

Re: recoltarea de celule stem la nastere

Da, chiar.. numai pareri bune! si eu ma bucur sa vad asta smile
lali, si la mine la fel.. mi-au aratat kitul, ce contine, fiecare pentru ce se foloseste ( nu am retinut tot dar mi-am facut o idee).

rezultatul procesarii mi l-au dat in 2 zile, ceea ce mi s-a parut super repede.. si au stocat in doua recipiente. mie mi se pare un lucru bun asta, in cazul in care se deschide o proba sau e compromisa o ai pe a doua (si nu am platit decat una).
in rest, ce sa va mai spun...viabilitatea celulelor a fost mare si asta tocmai pentru ca au laboratorul in bucuresti si se transporta f repede, deci nu sunt timpi morti.
pokemon, nu ne dorim sub nicio forma sa le folosim vreodata dar eu una sunt mult mai linistita pt ca stiu ca le am acolo. applause

Offline

 

#81 2011-08-30 23:15:03

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: recoltarea de celule stem la nastere

Da, timpul scurs de la recoltare pana la procesare trebuie sa fie cat mai mic...e foarte important. Imi povestea agenta ca o firma concurenta care procesa la un lab din afara tarii a raspuns unul clienta ca e bine ca e departe laboratorul ca abia se mai inmultesc celule pe drum bang  ma umfla rasul si acum de raspuns, dar masi infior de "profesionalismul " firmei respective.

Depozitare in 2 recipiente mai e benefica si prin prisma faptului ca celule sunt imoartite 20 cu 80. Daca nu ai nevoie de o cantitate mare, nu are rost sa strici toata proba.


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2011-09-01 13:26:55

farry
New member
Inregistrat: 2011-08-22
Mesaje: 13

Re: recoltarea de celule stem la nastere

asa a spus, ca se inmultesc pe drum celulele?! doamne... nu stiu daca sa rad sau sa plang ca sunt unii care cred asta....
si da, ai dreptate cu cele doua recipiente, mi se pare o chestie foarte utila treaba asta.

Sa auzim de bine si sa nu ne incredem in astfel de "profesionisti"

Offline

 

#83 2012-10-18 12:07:32

Luiza_Irina
Membru
Inregistrat: 2012-10-02
Mesaje: 2

Re: recoltarea de celule stem la nastere

Sora mea a recoltat cu baby stem si a fost foarte multumita. Sunt foarte profesionisti si celulele sunt depozitate in Germania. Eu insa nu m-am decis inca daca voi recolta cu ei. Voi ce puteti sa imi recomandati?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.