homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41-32


#590 2014-07-31 08:39:39

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Neata.

Nu a nascut Anna inca...e in spital, cu apa rupta dar din cate am inteles e cam in acelasi stadiu ca aseara, adica fara contractii.

Ano, ms, am mai citit si eu una-alta..

Offline

 



#591 2014-07-31 08:51:44

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Neata fetelor puss

Kristall, Blue, am ras cu voi de la prima ora a diminetii rotfl2 Avea dreptate, faceai pe jos nu pe tine rotfl2
Din ce spuneti, atata timp cat nu simti nimic in timpul operatiei e bine... pe mine ma inspaimanta ideea sa nasc natural, sa imi fac nevoile pe masa, sa ma taie jos si apoi sa ma coasa bang  numai cand ma gandesc la asta simt ca ma ia cu lesin, dar sa mai trec si prin asta va Nici nu vreau sa stiu in cat timp trece taietura aia, si apoi daca mai ies si hemoroizii cat cepele si sa mai si sangerez...clar nu vad in cat timp se va rezolva problema.  Eu nu cred ca toate suntem facute sa nastem natural, bine, corpul o fi, dar psihic, eu una nu sunt. De aici si toate visele mele noapte de noapte ca nasc mai devreme rotfl Nu mi-ar pasa sa mai am o cicatrice in plus, dar nu vreau taieturi jos ca daca trec prin asta pe al doilea sigur nu-l mai fac pe al doilea si vreau sa am parte de o experienta frumoasa acum caci imi doresc enorm si o fetita hjarta

Blue, nu ma inghesui big_smile Dar din cate zici tu te-ai descurcat de minune, eu as fi fost panicata la maxim... asta-i buba la mibe, dupa ce ca mi-e frica mai am si atacuri de panica dumbom

Multumim Be puss  Off saracuta, mai are de asteptat... Anna, iti trimit eu niste contractii puss  rock

Rona, am vazut la mamici ca vb de cadite, noi am luat-o pe asta : Tippitoes Mini Bath (White). Este micuta, in special daca ai baia mica si se foloseste pana la 6 8 luni, depinde de cat de mari se vor face bebeii. Are foarte multe review-uri pozitive pe amazon.

Ioana, Emi, all girls  puss si  kram

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-07-31 09:17:14)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#592 2014-07-31 09:25:22

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

neata wave

n-am citit nimic doar 2 lucruri in fuga.sper ca sunteti bine.

anca din ce am citit in multele mele studii,beta cu valoare mare nu se mai dubleaza sau nu trebuie sa creasca neaparat ca la carte.asa ca mergi la eco.Doamne ajuta sa fie bine!

anna nastere usoara!

va pup.sa aveti numai vesti bune!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#593 2014-07-31 09:27:39

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Ioana puss azi ii scoate cateterul puss eu ma cert cu taicasu'
Voi? puss
Em, mi-e imi zici? Chiar n am pe nimeni sad sa ma ajute la o curatenie, la o gura de mancare forgetit
Lil, eu nu's taiata smile deloc, si ce crezi ca la ceza nu ti ies hemoroizi?

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-07-31 09:30:18)

Offline

 

#594 2014-07-31 09:31:26

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

JAq de ce va certati fata? Pupam ochisorii albastri de Ericut


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#595 2014-07-31 09:38:14

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Buna dimineata fetelor!!  mornincoffee

Noi nu am dormit,am avut sotul bolnav,si ne-am trezit acum,de fapt Amina ne-a trezit. hmm

Anna suntem cu gandul la tine,si tinem pumnii. rugaciune  puss

Jacqui hai mai si tu acolo,de ce va certati?Bine ca scapa strumful de cateter. puss

Lil Sonia Happy Emy  puss  puss  puss  puss

Se vede ca iar ma gandesc la  gravida ,am visat ca am fost la eco si eram cu bebe cat mazarica la eco. chicot


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#596 2014-07-31 09:39:07

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Lil' Star a scris:

Neata fetelor :kiss:

Kristall, Blue, am ras cu voi de la prima ora a diminetii :)))) Avea dreptate, faceai pe jos nu pe tine :))))
Din ce spuneti, atata timp cat nu simti nimic in timpul operatiei e bine... pe mine ma inspaimanta ideea sa nasc natural, sa imi fac nevoile pe masa, sa ma taie jos si apoi sa ma coasa :bang:  numai cand ma gandesc la asta simt ca ma ia cu lesin, dar sa mai trec si prin asta :f�rv�nad: Nici nu vreau sa stiu in cat timp trece taietura aia, si apoi daca mai ies si hemoroizii cat cepele si sa mai si sangerez...clar nu vad in cat timp se va rezolva problema.  Eu nu cred ca toate suntem facute sa nastem natural, bine, corpul o fi, dar psihic, eu una nu sunt. De aici si toate visele mele noapte de noapte ca nasc mai devreme :))) Nu mi-ar pasa sa mai am o cicatrice in plus, dar nu vreau taieturi jos ca daca trec prin asta pe al doilea sigur nu-l mai fac pe al doilea si vreau sa am parte de o experienta frumoasa acum caci imi doresc enorm si o fetita :X

Blue, nu ma inghesui :D Dar din cate zici tu te-ai descurcat de minune, eu as fi fost panicata la maxim... asta-i buba la mibe, dupa ce ca mi-e frica mai am si atacuri de panica :pucko:

Multumim Be :kiss:  Off saracuta, mai are de asteptat... Anna, iti trimit eu niste contractii :kiss:  :rock:

Rona, am vazut la mamici ca vb de cadite, noi am luat-o pe asta : Tippitoes Mini Bath (White). Este micuta, in special daca ai baia mica si se foloseste pana la 6 8 luni, depinde de cat de mari se vor face bebeii. Are foarte multe review-uri pozitive pe amazon.

Ioana, Emi, all girls  :kiss: si  :hug:

Cicatricea nu prea se mai cunoaste... la mine... dupa un an... nu se vede...doar daca dau cu mana se simte o denivelare... si e facuta ff jos...pot purta cu talie joasa linistita...doar ca nu port ca imi ies suncile pe afara. Nu simti nimic... simti cum te gadila pe burta... cum umbla pe acolo si o presiune cand il scoate...dar nu e dureros... pt mine a fost relaxant ca am avut dureri mari in travaliu


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#597 2014-07-31 09:45:00

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

jac cum e bebe tau?

ioana  puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#598 2014-07-31 09:53:08

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Soniush neata,ce ma faci?


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#599 2014-07-31 09:58:48

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Jaq, si asa sunt iesiti de o luna, ce mai conteaza, important e sa nu-mi faca epiziotomie yikes Daca as sti ca nu se intampla asta, as naste normal... oricum nu e dupa mine, astia oricum vor incerca intai natural, nu e ca si cum as avea de unde alege. Doar daca bebe nu se intoarce, atunci imi vor face ceza sau cine stie ce alte chestii, tesnsiune ridicata s.a.
Bine ca scapa micutul Eric de cateter, pupam baietelul puss

Soni puss Speram ca si tu esti bine puss

Ioana, insanatosire grabnica sotului si sa nu se ia la voi raceala kram

Khristall, multumesc pentru detalii, cu cate imi spuneti mai multe cu atat ma linistesc. puss

Am fost la farmacie sa imi iau calciul si magneziul si am uitat  de prenatale dumbom  Bine ca e aproape de mine dar mi-e sila sa cobor iar... si doamne ce cald e azi, vom avea 40 de grade grater  si parca mi-e tot mai greu sa respir in ultima vreme, poate si pentru ca a urcat bebe destul. Aaa, si am gasit torsoane gata facute, am desfacut unul si e cat jumate din mana mea rotfl2 Am luat o cutie cu 20, de va mai fie nevoie iau mai tarziu.


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#600 2014-07-31 10:05:21

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

ioana,baui cafeaua,dus si o luam la sanatoasa la plimbari smile

Lil puss sunt bine.

anca fa-l si pe-asta http://www.countdowntopregnancy.com/too … ulator.php

acum citii ca un dr de la o clinica de fertilitate considera ca daca beta creste in 48 de ore cu 66% este ok.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#601 2014-07-31 10:05:55

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

buna dimineata!

anna, nastere usoara! goodluck sa vina rpd contractiile!

rona, khris, ioana puss

sonia, multumesc. asa este, nu trebuie sa se dubleze, insa nici sa creasca cu taraita. in primele saptamani evolutia e fantastica, deja la 7 sapt apar manutele. dezvoltarea asta rapida trebuie sa se reflecte in cresteri considerabile ale hormonului. cand se opreste din evolutie, in prima faza creste insuficient nivelul beta hcg, urmand ca apoi sa scada. la fel am patit si acum 3 ani.
eh, de unde 66%? sad in 48h a crescut de la 12200 la 14000 neutral. nici macar 1000 pe zi.
voi repeta si ecografia dupa 8 sapt, sa ma asigur ca e corect diagnosticul si sa ma pregatesc pt inevitabil sad.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2014-07-31 10:10:25)

Offline

 

#602 2014-07-31 10:11:49

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

anca puss

Lil` o sa treci cu bine peste... si eu imi faceam o mie de ganduri negre inainte... imi era asa de frica... dar a trecut...daca e sa mai fac o cezariana o sa fiu foarte calma si linistita pentru ca stiu deja cum decurg lucrurile


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#603 2014-07-31 10:25:11

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

V-am indus in eroare! Eu vorbisem cu sotul Annei la ora 6.

A nascut Anna, dimineata la ora 8, o fetita minunata de 3300 de grame, sunt bine amandoua!
Felicitari Anna, sa fiti sanatoase!

Ultima oara a fost editat de be_happy (2014-07-31 12:21:11)

Offline

 

#604 2014-07-31 11:07:00

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

i-am facut eu topic, sper sa nu se supere cineva (sunt intr-o pauza la serv smile ), moderatoarele il vor muta dincolo
http://forum.anticonceptionale.ro/viewt … 9#p2980589


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#605 2014-07-31 11:07:42

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Buna fetelor  kram
Ana sa-ti traiasca bebelina sanatoasa, frumoasa si mancacioasa  rugaciune
Fetelor, aveti vreuna idee daca este sau nu contraindicata manichiura semipermanenta in sarcina???

Offline

 

#606 2014-07-31 11:11:08

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Felicitari Anna! Sa fiti sanatoase amandoua si sa va bucurati de fetita voastra minunata! Va pup si va imbratisez cu drag kram

Lil, eu nici macar gadilat n-am simtit chicot Cand au scos copilul am simtit ca parca imi faceau masaj la burta si ma simteam f bine. Sa stii ca si eu fac atacuri de panica, dar cand ajungi acolo te asigur ca vei fi extrem de relaxata. Eu am mai spus, eu cadeam din picioare doar ca stateam cu flexura in mana inainte de operatie, iar in ziua operatiei ma plimbam prin spital de la etaj la parter cu tot cu perfuzie in mana si ma tot uitam la ea si ma gandeam de ce nu mi se face rau lol Cat despre nevoile care le faci in tp nasterii... sa-ti spun si faza nasoala, iti face clisma inainte, eu nu am scapat, dar in mintea mea, eu tot aveam impresia ca o sa mai fac si o sa si simt..dar cred ca iti dai seama ca erau niste imbecilitati lol
Iar dupa operatie, cand te ia de pe masa, in afara faptului ca nu simti nimic, vei fi si extrem de curata, eu n-am vazut strop de sange sau altceva, era totul impecabil, imi trasesera camasuta inapoi, nepatata, nici unde era pansamentul nu se vedea nimic si asa cum spune si Khris, operatia nu prea se vede si e f jos facuta. Eu mai am niste cruste miici care o evidentiaza putin, dar sunt portiuni unde nu se vede decat o dungulita/denivelare ca firul de la papiota.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#607 2014-07-31 12:07:00

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

In timp cade crusta...si se duce si roseata blue... am sa fac o poza si am sa va arat lol


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#608 2014-07-31 12:08:23

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

buna burtici pusspuss
Adina, sa nu te superi, dar Anna a anuntat dinainte ca nu vrea topic si ar fi frumos sa ii respectam dorinta...
Soni, Emilya,...puteti vreuna sa stergeti sau inchideti topicul Annei? mie sincer nu mi-ar plaea sa ma trezesc cu topic stiind ca am cerut sa nu mi se faca...din pacate nu am cum sa caut de pe tel unde a scris dar stiu sigur ca nu vroia topic
Lil, inainte sa te gandesti la cezariana la cerere citeste te rog riscurile ei. Si citeste in special despre importanta trecerii lui bb prin canalul nasterii. Nu sunt contra cezariana, dar sunt sigura ca multe femei ar alege naturala cand se poate daca ar cunoaste toate aceste aspecte in amanunt. exista niste motive bine intemeiate pentru care in occident nu se practica cezariana la cerere...ba chiar e incurajata NVDC. a, si am vazut ca iei calciu...sa stii ca provoaca contractii...discuta cu medicul despre asta si vezi daca e absolut necesar avand in vedere ca ai contractii dese


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.