homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33-72


#1350 2014-10-21 18:23:02

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Mamici va multumesc din suflet pentru urarile si de aici si de pe FB!
Cmin, prietena mea de pahar..virtual, La multi ani cu multe impliniri! Eu, incepand de astazi, zic ca am 20 ca s-a saturat lumea sa tot zic 19.

Am citit ca Adina a pierdut-o pe Ana...Doamne, stiu exact ce ai simtit, caci am trecut de doua ori prin momente din acestea groaznice. Sa aveti mare grija cum ii tineti pe copii caci nu exista spaima mai mare. Eu si acum visez ca o pierd atat de tare m-am shocat atunci; m-a traumatizat pentru ca ma gandesc, fara sa vreau, cum ar fi fost daca nu o mai gaseam.

Revin peste o ora-doua cu un email in care sa va povestesc despre noi (si sa ii arat si Carei ca nu numai Natiutza este singura ce plange dimineata). Pana atunci va spun sincer ca am hotarat ca sa ma las de fumat totalmente! Astazi am zis ca gata, nu se mai poate sa continui asa. Macar cateva luni bune, pana vin in tara ca sa nu fiu prea drastica, cu mine. Si am mai luat niste hotarari din astea "strong" dar le tin mai pt mine smile.

Vin imediat, cum termin de cinstit cu colegii. Nu-i nimic special dar nu am scapat de ei si asa nu-mi place sa fac ceva de ziua mea. As prefera sa ma uite poporul smile


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 



#1351 2014-10-21 20:06:13

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Buna seara!

cu greu apuc sa mai citesc pe-aici

Glen, scaun spumos = patologic? Iustin mai avea asa mai demult, dar nu mi s-a parut in neregula.

Lil, nu stiu cat de repede se ajunge la mastita dar asa mi-au zis cei de la maternitate, sa nu-i las impietriti.

Adina, imi pare rau de peripetie. Citisem recent pe un blog ca o mama isi pierduse copilul in decathlon si cei de acolo au refuzat sa anunte pierderea copilului"ca nu e vina directoarei ca mama si-a pierdut copilul".. in schimb imediat au anuntat ca s-au gasit niste chei de masina.... Si in comentarii niste "doamne" o certau pe biata mama ca e iresponsabila, ca lor nu li s-ar intampla asa . Stiu ca i se poate intampla oricui. Important e ca ai gasit-o repede.

Vai smart, cred ca muream de inima

La multi ani Cmin!

La multi ani Flow! Succes cu lasatul de fumat!

Garga, zi-i ca leutul a facut un dus si a devenit curat si pufos big_smile

Lil, imi pare rau de probleme, asa plangea si iustin cand era mai mititel, acu plange ca-i ies dintii.
esti sigura ca e infectie urinara? EU cand aveam nu simteam nici o mancarime, era durere, presiune, usturime, mictiuni f dese. Mancarimea a fost la candidoza.

Noi azi am facut vaccin la pui si e foarte somnolent.. a dormit o ora intreaga si s-a trezit pt 15minute si doarme iar.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1352 2014-10-21 20:40:06

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Elena, n-a observat nimic in neregula la leut lol mi-am facut griji degeaba.

cred ca ma paste si pe mine o infectie urinara, m-a sacait o usoara usturime inca de azi noapte.

Flow, tinem pumnii cu fumatul si cu restul!  succes!

Offline

 

#1353 2014-10-21 21:55:38

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

hello

La multi ani Cmin, Flower! Fiti sanatoase si fericite puss

Si pe mine m-a cam incearca o vaga usturime, dar ma si astept la vreo infectie urinara, caci sunt zile in care mai mult de un pahar de apa n-am timp sa beau si nici la buda nu ma duc mai mult de-o data. si cand ma gandesc ca beam si 3 lt de apa inainte,,,

Copiii vostri mai vin cu semne de la gradi? Al meu a venit ieri cu 2 mici zgarieturi sub ochi, azi vad ca are pe gat. sapt trecuta a avut pe nas. Am luat-o de dimi pe educatoare la intrebari si-mi zice ca se cearta cu alti 2 baieti pe masini (si A spune ca se cearta cu F si M pe masini). Ea zice ca nu-i lasa sa se bata, dar inevitabil se mai si zgarie. Parca o data, de 2 ori mai inteleg, dar chiar mereu? voi ati patit?


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1354 2014-10-21 22:05:25

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

La multi ani  Flower, Cmin!

Smart eu nu am patit faze de genul asta, are in clasa un baiat mai neascultator
dar lovit s-a intamplat, dar nu semn, parca a venit  o data, dar mi-a zis de la usa ce a patit
oricum eu i-as zice aleia vreo doua


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1355 2014-10-21 22:13:20

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

pai ginuta, am luat-o si eu si sotul, adica nu doar i-am aratat , ci am atentionat-o sa aiba mai multa grija. adica, stiu ca si al meu face urat (caci ii vad comportamentul de cand e la gradi, nu facem sau nu-i dam ce vrea, sare la bataie) si nu pot sa-i cer sa stea numai cu ochii pe el. al meu copil n-a avut impulsul asta sa loveasca mereu, dar din comportament am dedus ca-si ia bataie. A copiat ce a vazut: nu-mi dai ce vrea, te bat. Cred ca va trebui sa vb cu ma-sa lui F si a lui M sa vad cum stau lucrurile si la ei, ca il tot iau pe A cu textul: nu lovim copiii: , dar el vine smardoit acasa


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1356 2014-10-21 22:17:31

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Smart, am patit, dar cel mai probabil se loveste singur ca il stiu...
asa am facut eu prima infectie urinara din viata mea. m-au mutat intr-o locatie fara grup sanitar si mergeam undeva prin vecini unde erau niste nesuferite care nu ascundeau deloc cat de  deranjate se simt de asta, cu toate ca aveam dreptul sa folosim respectivul grup sanitar. si uite asa beam un pahar cu apa toata ziua ca sa nu fie nevoie sa ma duc mai mult de o data la baie. apoi au mai urmat si altele...

Offline

 

#1357 2014-10-21 22:24:55

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

of, Garga, sper sa nu fac, asta imi lipseste acum, chiar nu am timp nici sa merg cu pipi la analize. abia facem fata cu dusul copilului la gradi si luatul, cu turele sotului care nu prea le poate aranja, cu serviciul meu la iesirea din oras...
Iar cu loviturile, daca ar fi vanatai, as mai zice ca si le face singur, dar el vine zgariat, clar si-o ia.
Mi-e dor sa mai stau si eu cu voi la povestit, dar chiar imi lipseste timpul cu desavrsire. Casa e praf, de cele mai multe ori gateste sotul, copilul nu prea ma mai vrea pe langa el, orice trebuie musai facut cu tati...

Va las si eu. Noapte buna!


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1358 2014-10-21 22:29:04

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

smart sa-ti zic ceva
copilul asta de iti ziea eu ca este neascultator, este mai ceva ca Goe ,a dica eu nu am vazut copil mai needucat, neascultator si tot ce vrei, in viata mea
de la intins muci, bale, ros mainile non-stop, impins, lovit si orice ti-ar trece prin minte acel copil facea, de ajunsesera copii sa fuga de el si sa nu mai vrea la gradi
degeaba ii spuneai lu masa ca ea il batea la randul ei, asa ca bietl copil era la fel
pana la urma, venea sora lui de 10 ani si mai statea acolo, ea vesnic pe scaun, la colt, ideea este ca anul asta pare sa fie o idee mai schimbat si asta doar datorita educatoarei

la educatoare este cheia, adica ea daca stie ca nu se inteleg sa stea intre ei sau sa aibe grija sa nu se ia la cearta , etc
adica , dc pe ea o doare undeva ca se bat , atunci asa vor face acei copii


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1359 2014-10-22 00:28:21

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

A mea a venit muscata de 2 ori, o data anul trecut si o data anul asta. nustiu

Eu cand am incercat faza cu un pahar de apa pe zi pt. ca buda era departeee, in mijlocul campului, dupa o saptamana mi s-au umflat picioarele butuci. sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1360 2014-10-22 00:57:46

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Fetelor, multumesc pentru sfaturi puss  azi dupa ce am fost la pediatru cu micutul am ajuns acasa si usturimea era in toi, in acelasi timp cu mancarimea. La toaleta abia faceam 2 3 stropi si nu am mai rezistat si la 7 seara am mers la privat. Am incercat sa stau in abur asa cum mi.ati spus, chiar si apa cu bicarbonat insa ma ustura cumplit. A fost exact ce credeam, infectie urinara. Mancarimea e de la nenumaratele copci ce le am in interior, mi.a dat si o crema care de la prima aplicare m.a ajutat putin. Se vindeca, atele se topesc si de acolo si mancarimea. Insa sunt suparata ca trebuie sa iau antibiotic, nu afecteaza alaptarea dar e posibil sa ii dea dureri de burtica lui bb supa nu stiu de unde am reusit sa iau infectia, banuiesc ca din spital ca de acasa e imposibil. Am vb si cu pediatra de la privat, m.a asigurat ca e safe antibioticul si in caz ca il mai supara burtica mi.a recomadat si niste picaturi. Insa in  noaptea asta e mult mai bine, nu a plans deloc, doarme si se trezeste pt papa la aprox 3 ore. A luat si foarte bine in greutate, pe 14 oct avea 3200 iar acum are 3770. Mi.a spus pediatra ca nu e de mirare ca il mai doare burtica, e de la mesele copioase chicot

De la clinica am venit plangand.. Mi.a zis ca am f multe copci, ca va dura mult pana se va reface zona, ca de ce nu mi s.a facut ceza daca travaliul a fost asa lung, de ce nu mi.au facut epidurala.... sotul mi.a zis ca e normal sa spuna asa ca doar vrea clienti, eu mergand la ea trei sferturi de sarcina si apoi m.am mutat la stat din cz problemelor avute. Insa nu am putut sa.i dau 4500 de e, mai ales ca mi.ar fi facut ceza.

Eu ma retrag, o noapte buna sa aveti puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1361 2014-10-22 09:18:49

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

neatza fetelor

flower ai dreptate , spaima e mare, mereu imi pun problema ,, ce faceam daca nu o mai gaseam,, si am in minte un episod din ,,Private Practice,, (fetele care l-au vazut cred ca isi aduc aminte) cum a disparut o fetita din spital si au gasit-o dupa multe luni inchisa de un psihopat pedofil....in fine e horror, insa desi au trecut vreo 3 luni de cand am vazut episodul tot il am in minte.

lil, trebuie sa insisti cu ceaiul si cu statul pe aburi, eu stiu ca ajuta super mult, in rest, multe ceaiuri si nu uita si de protectia stomacala daca iei antibiotic cat si de cea pt a nu face candida.

ma bucur ca e bebe mai ok, in ceea ce prveste dr las-o  , nu baga in seama, fiecare si le stie pe ale lui.

noi diseara mergem la consultatia anuala de la ortoped,la Thierry Alexandru, am ratat-o pe cea din septembrie...oricum ma mir ca m-au bagat asa repede din nou, ma asteptam sa stau iar cateva luni...sper sa se fi mai redus unghiul la piciorus fata de anul trecut.Lasam o caruta de bani pe consultatie, aproape 200 ron...speram sa nu se mai fi marit fata de anul trecut.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1362 2014-10-22 09:27:33

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Neata fetelor cascat

Adina, e un pic mai greu cu statul pe aburi insa ma voi stradui, eu sunt singura acasa cu bebe mic toata ziua aproape de cand s-a nascut. Tati are o perioada f aglomerata cu munca, are de dat niste examene pentru serviciu si e plecat de la 8 dimineata si vine la 6 seara. Peste 10 zile va putea fi si el alaturi de noi mai mult, abia astept sa treaca perioada asta.

Iau si protectie stomacala dar si pentru a preveni aparitia candidei.

Bafta la consultatie, sa dea domnul sa primiti vesti bune puss
Si totusi la noi in tara preturile sunt mai acceptabile. Eu am lasat aseara pe proba de urina, consultatie si medicamente 110 esad

Eu merg sa dorm putin cu bebe, sunt franta cascat

O zi frumoasa! puss

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-10-22 13:10:51)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1363 2014-10-22 10:23:06

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

'neata wave

Lil, imi pare rau de probleme, eu nu-ti stiam povestea. sa te refaci repede si sa scapi si de infectia urinara!  kram

Adina, sa veniti cu vesti bune!

Offline

 

#1364 2014-10-22 11:00:12

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

neata
am vrut sa scriu ceva cuiva dar am uitat coplet  bang


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1365 2014-10-22 11:03:58

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

gargarita a scris:

Flow, tinem pumnii cu fumatul si cu restul!  succes!

bafta flow! petrecere frumoasa cu colegii.

si eu am patit-o cu infectia ce o fi fost ea: tot asa cu mancarimi, cu usturimi tare de tot la urinare.

nu m-am dat cu nimic, doar igiena locala fff stricta, insa stiu ca este foarte foarte neplacut.

a durat cateva zile insa imi imaginez ca in cazul lui lil e si mai neplacut cu bebitza mic.

puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2014-10-22 11:05:09)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1366 2014-10-22 11:14:57

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Neata!

Lil, ce era să zică şi doc!?
Nu-ţi mai face g?nduri, concentrează-te pe bebe şi să te faci tu bine. kram

Si eu stiu episodul, Adina. sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1367 2014-10-22 11:52:04

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

hello


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1368 2014-10-22 12:26:52

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Multumesc fetelor puss

Asa e Katey, ce era sa zica si ea, insa aseara chiar nu aveam unde ma duce.  supa


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.