homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33-79


#1483 2014-10-24 22:22:32

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

am inteles, just. am citit, interesant.

Offline

 



#1484 2014-10-24 22:58:33

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Deno, imi pare rau ca nu v-au rezolvat la stomato.. Nu cred ca e in interesul lor sa faca totul in timp util... ii intereseaza sa vina banul..

In sfarsit am avut un pampers murdar, victorie smile  Numai ca era cam diareic, cred ca de la mucisori care sunt lichizi, in cantitate f mare, efectiv ii curg toata ziua.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1485 2014-10-24 23:07:54

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

La multi ano, Deno puss
Da' e dentist pediatric?

Offline

 

#1486 2014-10-24 23:32:32

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Just, multumesc!
Am citit si eu, faina initiativa, dar pe noi nu cred ca ne ajuta in vreun fel.
Poate cu adn-ul ala, dar medicul o da inainte ca nu are legatura, dar nici alte trimiteri de analize spune ca nu stie unde si ce sa-mi mai dea neutral
Deocamdata, chiar daca intrerup 2-3 zile cortizonul, nu ii mai apare ca inainte, doar cateva bubite, dar actionez eu imediat ce apar, nu le las. Nu are nimic schimbat in regimul de viata, dar pare sa nu mai apara atat de agresiv ca pana acum.
Pana la un nou raspuns, mai asteptam sa vedem ce si cum. Sngura, chiar nu stiu pe ce drum s-o apuc..
S-ar putea ca la anul sa mergem la tati in barcelona si sa-l duc acolo la spitalele cele mai bune, sa vedem ce zic si ei.

Jaq, multumesc! E pediatru dentistul, da..

Garga nu, la q smile kids am fost.

Elena, bine ca a facut, i-ai dat ceva?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1487 2014-10-25 00:02:03

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Buna fete!
Lil, mie imi suna a colici ce povestesti. Exact in aceeasi situatie am fost si noi, dar pe la 1 luna jumate, la fel cerea tot mai des san, exact ce povestesti tu si mi-a zis dr ca toate aceste manifestari sunt date de colici. M-a pus sa-i raresc mesele si intre ele sa ii dau ceiut si a functionat f bine, in 2 zile nu am mai avut probleme. La noi Colief-ul nu a avut efectul decat sa imi constipe copilul, ne-a mers bine cu espumisan.
Si noi am folosit suzeta din a doua saptamana si a acceptat-o imediat, acum o folosim din ce in ce mai rar, doar cand vrea sa adoarma, o linisteste, in rest o scuipa.
Deno, ce aiurea sa te puna pe drumuri in situatia in care esti sad


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1488 2014-10-25 10:08:08

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Neata!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1489 2014-10-25 12:05:38

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

'neata wave

multam de raspuns, Deno. deci am o sansa sa fie ok astia pe care-i stiu eu, n-am auzit de rau inca. sunt putini tare specializati in copii, de-aia ma gandeam ca ai fost in Timisoara, la DE ( am scris prescurtat ca nu vreau sa le fac reclama dar s-ar putea sa stii la cine ma refer). nu stiu cum o sa facem si noi ca e complicat.

Offline

 

#1490 2014-10-25 12:11:55

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Neata!

Garga, nu stiu cine sunt. Dent estet? Habar n-am. La cj am fost, timisoara e la vreo 400 km de mine, nu m-am stricat de cap rotfl
Dar sunt cei mai laudati de aici si chiar si ei s-au laudat ca ne rezolva, pana la fata locului forgetit


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1491 2014-10-25 12:52:58

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

aia sunt, da. vai, si eu credeam ca locuiesti la Cluj si te-ai dus la Timisoara, sunt pe dinafara complet rotfl

Offline

 

#1492 2014-10-25 13:13:29

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

La multi ani mie chicot ca e ziua armatei!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1493 2014-10-25 13:17:38

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Garga lol

Maje, la multi ani in cadrul armatei! hjarta


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1494 2014-10-25 13:44:07

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

La multi ani, Maje smile

Offline

 

#1495 2014-10-25 18:20:09

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Buna seara!

Deno, nu i-am dat nimic, a facut de la sine.
Da nu le-ai zis nimic? Nu le-ai zis ca ai venit tocmai ca au zis ca va rezolva?

Maje, la multi ani!

La noi e nasol tare cu nasucul sad La 6 dimineata s-a trezit si nu putea sa suga, i-am pus de 2 ori ser in nas si am curatat de 2 ori cu aspiratorul, ce-a mai plans saracul si tot nu s-a desfundat nasul. Nici nu aveam unde sa merg la ora aia dupa niste picaturi in nas, asa si a adormit flamand ca nu putea sa suga grater Apoi s-a facut zi si i-am luat vibrocil...  Si eu am aceleasi simptome...


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1496 2014-10-25 18:29:51

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Buna fetelor wave

Eu sunt zombi, bebelinul s-a mai linistit putin azi. Atata timp cat scotem aerul e mai bine insa cand nu reusim e vai si amar sad

Maje, la multi ani! puss

Deno, si doar vorbind cu ei sa te rezolve in ziua aia si tot nimic. Pai nu te-au vazut ca mai ai putin si nasti? Ei cred ca poti sta pe drumuri oricand au ei chef butter

Blue, nu pot sa fiu in totalitate sigura dar si eu tot colici cred ca sunt.  nustiu

Jaq, nu stiu ce sa zic ca si eu sunt confuza nustiu

Elenus, imi pare rau de mucusori, off, cred ca v-a fost tare greu azi noapte. Si mie mi-e tare frica cu racelile astea, nici nu as sti ce sa-i fac daca ar raci cesafac Sper insa sa ne ocoleasca simptomele astea cateva luni de acum incolo. Sanatate amandurora, sa va faceti bine kram


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1497 2014-10-25 20:54:21

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

goodluck Deno, tatal tau e in Barcelona?
Ca sa l ia la stat ii trebe acte si unul din parinte sa fie cu acte ca copilul sa aibe, acte spaniole ..
La privat..ufff, nu cred ca vrei lol doar sa i faci la Sanitas, dar tot ii trebuie Nie
Asta la Madrid unde nu sunt "recortes" cica in Bar?a da
Ati putea cumva sa i faca taicatu', sa l bage la ayuntamiento, ii trebuie pasaport la nie, si pe voi amandoi tot cu nie
Poate rezolvati cumva smile
Si daca dati peste cine trebuie, batem
PALma ca iti gaseste ce are copilul. Nu ti trebe spitale big_smile cu unul este destuuul

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-10-25 21:00:06)

Offline

 

#1498 2014-10-25 21:48:42

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

buna fetelor wave

rares are pneumonie interstitiala sad
in nici 48 ore de la muci simpli a ajuns sa aibe dificultati in respiratie...febra facuse..dar cand am vazut ca respira greu si repede am fugit cu el la medic...zicea ca e bacteriana avand in vedere evolutia rapida..
zicea ceva si ca e semn rau ca avea gaura in dreptul sternului..aveti idee ce inseamna? tot de la pneumonie? de la dif de respiratie?
acum e mult mai ok, de 2 zile pe antibiotic si aerosolii cu ventolin si flixotide..doar ca am grija de el ca de aer, nu il mai scot afara cred nici dupa astea 7 zile de tratament..
stiti ceva cu gaura de la stern?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1499 2014-10-25 22:05:16

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Buna

Janis naspa , eu nu stiu decat ca e pacatoasa rau p. Interstitiala. I-ati facut radiografie ca sa vada exact ce are? Sanatate multa


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#1500 2014-10-25 22:24:51

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Le-am zis fetelor.. Dar nici nu stiu daca tipa care l-a "tratat" era doctor saua sistenta, ca nu mi-a parut prea... Profesionista neutral

In alta ordine de idei, azi a facut numai prostii Yannick. Mi-a spart farfuria de la microunde neutral si in seara asta dupa ce ca m-am apucat cu greu de aspirat si spalat cu sotul, ca nici astea nu le putem face de el, plus ca eu am contratii si nu prea pot, mi-a varsat galeata cu apa in mijlocul camerei. Am reusit s-o ridic cat de cat repede si nu se varsase decat jumatate, apoi a venit razand si a varsat-o si cealalta jumatate chit ca l-am pedepsit sa spea pe canapea si a primit si peste manuta. El radea intruna. Nu ia nimic in serios si il doare in c_r de cearta sad
Prin urmare am muncit dublu amandoi neutral

Janis, sanatate multa! Eu nu stiu ce e gaura aia, dar daca ti-au zis ca e semn rau, nu ti-au dat si o explicatie? Semn ca ce?

Jaq, tati e in paretz, langa barcelona la vreo 10 km sau mai putin.
Asta intentionam, sa isi faca sotul acte, in primavara doar ca sa putem merge. Vom vedea atunci ce si cum.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1501 2014-10-25 22:38:27

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 33

Lil, multumesc! Nu pare sa-l ajute nimic sad acum l-am hranit si lua 2-3 gurite de lapte si apoi lasa sanul si respira rapid, ca cineva care a inotat sub apa... si a repetat miscarea pana s-a saturat micutul, se vedea ca era flamand de a facut asa. Si dupa aia i-am curatat nasul ca am vazut ca se chinuia si tot fara efect..

Janis, imi pare tare rau sad insanatosire grabnica

Azi puiul a facut catutul ala pe care il asteptam demult... credeam ca ce a fost ieri e gata dar nu, azi a facut un bot cat pumnul meu,  nu era prea moale dar nici bobite tari.. hmm si era imbacsiiit cu parul meu lung. Cum putea sa il inghita ele asa? Fire intregi de par lung? si avea si o picaturica de sange roz, ar trebui sa ma ingrijorez? sad
Oricum mergem la pediatra peste 1 saptamana si o sa o intreb ce e de facut .. caci cu siguranta cacuta de azi era demult in burtica lui...


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.