homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

PROBLEMA DUPA CHIURETAJ-2


#20 2012-01-26 09:20:46

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: PROBLEMA DUPA CHIURETAJ

Daca esti disperata, e vremea sa iei ceva ca sa iti vina. Intoarce-te la medicul tau si duscuta cu el despre ce e de facut


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 



#21 2012-02-06 18:01:47

mihaela2012
New member
Inregistrat: 2012-01-16
Mesaje: 21

Re: PROBLEMA DUPA CHIURETAJ

revin din nou......in cele din urma pe data de 28.01 mi-a venit ciclu,credeam eu...a incepun cu un pic de rosu....si m-a tinut in stadiul de cateva picaturi pe zi cam o saptamana,picaturile cand erau de culoare rosie,cand maro,....cam dupa o saptamana s-au oprit....dar,am inceput sa simt tensiune in sani,ca si atunci cand trebuie sa vina menstruatia,azi 6.02 mi-a venit din nou,de culoare rosie,inca redus cantitativ,dar dupa cum ma simt am senzatia ca acum ara sa-mi vina cu adevarat....ce sa fac?oare e ok ?sa fie vorba de o dereglare hormonala de la chiuretaj?va rod sa-mi raspundeti.va multumesc mult....smile
...stiu ca sunt o "picatura chinezeasca",dar sunt speriata ...va multumesc..

Offline

 

#22 2012-02-08 13:52:14

Oana Oanette
New member
Inregistrat: 2011-12-23
Mesaje: 41

Re: PROBLEMA DUPA CHIURETAJ

Poate daca ati avea mai multa grija si v-ati gandi mai putin la voi si mai mult la ceilalti nu ati avea pb de genul asta. Nu judec, dar sper sa fie o lectie ceea ce patesti acum. Cunosc u caz cam ca al tau, fii linistita si asteapta nu e nimic grav sau vreo problema.... dar nu stiu cum poti dormi noaptea stiind ca i-ai luat viata propiului tau copil..sad imi pare foarte foarte rau pt tine grater

Offline

 

#23 2012-02-08 22:27:15

mihaela2012
New member
Inregistrat: 2012-01-16
Mesaje: 21

Re: PROBLEMA DUPA CHIURETAJ

OANA,.....nu cunosc motivele care te fac sa gandesti asa la adresa mea sau a altora,dar oricare ar fi ele.....hmmm....nu cred ca esti tu in masura sa ma intrebi cum pot sa dorm noaptea dupa ce am facut un chiuretaj,nu a fost o situatie de preferat,nu as vrea sa fii pusa intr-o zi in situatia in care am fost eu,aceea de a ALEGE,avand in vedere ca-ti permiti sa-i judeci pe altii,nu uita exista o lege a compensatiei care chiar functioneaza si probabil atunci ca ai sa fii tu intr-o situatie in care va trebui sa alegi ai s-o faci mai bine decat mine(noi),dar nu uita ...nu poti sa judeci pe cineva,atata timp cat tu nu ai fost in acea situatie.....
.....multumesc pt raspuns...

Ultima oara a fost editat de mihaela2012 (2012-02-08 22:28:11)

Offline

 

#24 2012-02-11 01:11:45

oana27
Membru
Inregistrat: 2012-02-11
Mesaje: 3

Re: PROBLEMA DUPA CHIURETAJ

Buna ziua, nu stiu daca am scris unde trebuie dar sper sa fie bine aici...acum o saptamana , pe 3.01 am facut un avort prin aspiratie ,cu anestezie generala si dupa parerea mea totul a decurs bine, insa domnul doctor nu mi-a dat nici un fel de medicamente de luat doar anticonceptionalele yasminelle. Ma ingrijoareaza faptul ca inca mai sangerez , nu foarte mult dar nu mi se pare normal.Alte dureri nu am , doar ca sanii sunt aproape la fel de tensionati ca inainte de avort .E normal sa fie sanii asa? La control merg abia peste o saptamana si mi-e foarte frica sa nu fac vreo infectie pentru ca nu am luat antibiotice....multumesc...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2012-02-11 22:14:17

mihaela2012
New member
Inregistrat: 2012-01-16
Mesaje: 21

Re: PROBLEMA DUPA CHIURETAJ

buna oana27....pot sa-ti spun decat din experienta mea,mie mi-a dat 5 zile antibiotic de la clinica plus supozitoare antiinflamatoare tot pt 5 zile,eu nu am sangerat deloc,dar am avut sanii tensionati inca vreo saptamana,aproape doua dupa avort.....din punctul meu de vedere era bine sa-ti dea antibiotice ,acestea se dau tocmai pt a se preveni vreo infectie avand in vedere ca acolo totusi a avut loc o interventie,nu stiu de ce tie nu ti-a dat......se merge pe prevenire......,cat despre sangerare atat timp cat nu ai simptome si de alt fel(febra sau sangerare foarte abundenta),este ok nu-ti face griji......multa sanatate:)

Ultima oara a fost editat de mihaela2012 (2012-02-11 22:16:42)

Offline

 

#26 2012-02-11 22:16:03

oana27
Membru
Inregistrat: 2012-02-11
Mesaje: 3

Re: PROBLEMA DUPA CHIURETAJ

multumesc din suflet pentru raspuns mihaela...sanatate multa si tie puss

Offline

 

#27 2012-02-11 22:17:50

mihaela2012
New member
Inregistrat: 2012-01-16
Mesaje: 21

Re: PROBLEMA DUPA CHIURETAJ

multumesc....si eu am avut tot felul de griji,abia acum mi-a venit ciclul normal....stai linistita totul o sa fie bine:)

Offline

 

#28 2012-02-11 22:21:10

oana27
Membru
Inregistrat: 2012-02-11
Mesaje: 3

Re: PROBLEMA DUPA CHIURETAJ

ma bucur ca ai scapat de griji , sa speram ca totul o sa fie bine si la mine . O seara frumoasa in continuare puss

Offline

 

#29 2015-08-30 15:13:02

karla_35
Membru
Inregistrat: 2015-08-30
Mesaje: 1

Re: PROBLEMA DUPA CHIURETAJ

buna,
ma numesc karla si disperarea m-a facut sa imi fac un cont pe forum!
am nevoie urgenta de niste sfaturi de la cine a mai trecut prin asa ceva.
am facut acum 2 sapt aprox un chiuretaj (sarcina aflata in 6 sapt)
dupa ce l-am facut ..nu am avut absolut deloc sangerari..doar cateva pete rosi..rozali..maroni ..
la in moment dat am simtit ca o scurgere alb-verzuie(urat mirositoare) si niste dureri abdominale groaznice
pana in toata perioada aceasta am urmat tratamentul doctorului cu strictete.. (o plasa de medicamente )
m-am dus la un cabinet privat ..
acolo am facut 3 eco
doctorita a fost de parere ca am ceva resturi .. mi-a fost prescris un tratament .. nu inainte sa imi puna o perfuzie si o injectie ..
am abandonat tratamentu de dinainte si l-am uramt pe cel prescris de dansa ..au urmat alte 4-5 zile in care durerea nu disparea si eu tot nu sangeram ..
am ajuns la spital de urgenta ...
nu mai stiam ce sa fac unde sa merg..
acolo surpriza .. multe teste ..multe ecografii .. toate bune .. nici un rezultat negativ ..
dar eu eram cu dureri groaznice
am fost internata ... a doua zi mi sa facut iarasi un chiuretaj .. iar doctorul a zis ca nu am avut nici un rest eram total curata.. si ca nu intelege de ce ma doare .. si mai ales de ce nu am sangerat macar umpic ...
in timpul chiuretajului .. in timp ce eu dormeam de fapt .. dnu doc a hotarat de unul singur .. sa imi ieie o monstra de nu stiu unde ca sa o trimita la,laborator ptr analize sa nu cumva sa am un cancer ori fibron ori nu mai stiu eu ce .. in fine..
am ramas internata .. am facut perfuzi .. injectie .. capsule ...
antibiotice ... tot ce este pe lume 👿
acuma sunt acasa de 2 zile .. credeti-ma va scriu plangand ..am mari dureri de burta .. si nu sangerez de loc ..sad
la toti doctori la care am fost (3la numar) spun ca totul este ok si ca nu inteleg de la ce vine durerea ...
eu de fel sunt slim la corp .. acuma am o buritca ca si cum as fi insarcinata .. ca si cum sunt balonata ...
sunt tare DISPERATA nu mai stiu ce sa fac si incotro sa o iau ..
daca cineva a trecut cumva prin asa ceva, va rog mult de tot sa imi scrieti si mie .. sa aflu un diagnostic .. eventual si un tratament ..
nu mai are rost sa spun ce tratamente am urmat ... cred ca absolut pe toate ...
aaa da sa nu uit .. tot am frisoane ... si transpirati .. trec rapid de la o stare la alta .. de la cald la rece ... febra nu prea am .. o singura data am avut 39,5
iar analizele de sange si urina spun ca nu am absolut nici o infectie in corp ...
o zi placuta va doresc si va multumesc anticipat
karla

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.