homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex in prima zi de menstruație


#1 2016-12-12 12:02:26

Bebe94
New member
Inregistrat: 2016-12-12
Mesaje: 20

Sex in prima zi de menstruație

Buna ziua!  Am o problema. Pe data  de 8-9 am facut sex cu iubitul.  Am avut doua partide.  Una a fost normala. La a doua iubitul a ejaculat in mine . Dar cand a ieșit am observat ca imi venise menstruatia.  (Nu stiu daca a ejaculat inainte sa imi vina sau dupa). Ideea e ca nu am un ciclu regulat.  Nu imi vine pe aceeași dată niciodată.  De exemplu luna trecuta mi-a venit pe 12 si acum pe 9 (si nu ma așteptam, adica mi se pare prea devreme).De obicei menstruatia ma tine 3-4 zile.  Si acum m-a tinut la fel doar ca acum nu mi-a mai curs la fel ca altădată.  Înainte in primele 2 zile de menstruație curgea mai abundent si cand ma schimbam absorbantele erau mai paine, acum nu a mai fost asa. Am citit pe net o gramada de articole. In unele se zicea ca nu ramai insarcinata  la menstruație in altele ca da. Nu știu ce sa mai cred. Ajutati-ma cu un răspuns concret.  Vreau sa stiu la ce sa ma astept.  Sa fac sau nu test de sarcina?  Astept un răspuns cat mai repede. Mulțumesc!

Offline

 

#2 2016-12-12 13:00:18

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sex in prima zi de menstruație

pai ca sa ramai insarcinata facand sex in prima zi de ciclu ar trebui sa ovulezi foarte devreme, in ziua 5-6... tu stii daca ti s-a mai intamplat vreodata asa ceva, e ceva foarte rar (si nu it poate spune nimeni daca tocmai luna asta se va intampla); in mod normal as zice ca nu sunt probleme
test poti face abia dupa 3 saptamani de la contact

Offline

 

#3 2016-12-12 14:40:55

Bebe94
New member
Inregistrat: 2016-12-12
Mesaje: 20

Re: Sex in prima zi de menstruație

Tocmai ca nu stiu.  Nu am avut cine stie ce contacte sexuale.  Sunt cu iubitul meu de 5 luni . Am fost virgina si doar cu el am fost. Am facut mereu sex neprotejat . Uneori ma ferește.  De data asta nu. De cand am inceput sa tin cont menstruatia mi-a venit asa: 22 septembrie, 18 octombrie, 12 noiembrie si 9 decembrie. Niciodată pe aceeași dată.  Ceea ce ma duce in eroare este faptul ca unii spun ca da poti ramane in prima zi de menstruație alti ca nu...Inclusiv doi medici mi-au zis ca e posibil cu atat mai mult ca nu am un ciclu regulat.

Offline

 

#4 2016-12-12 14:49:18

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sex in prima zi de menstruație

pai ideal ar fi sa va protejati si gata
eu una cred ca sansele in a ramane insarcinata in prima zi de menstruatie sunt practic nule, dar oricum e bine sa folositi prezervativul sau mergi la planning si ia anticonceptionale, metodele astea nu sunt deloc sigure

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.