homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Doctoressa, te rog, ajuta-ma cu un sfat!-3


#39 2009-01-27 13:14:18

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Doctoressa, te rog, ajuta-ma cu un sfat!

Adinutzza ai warn pentru ca nu ai editat. Citeste si respecta regulamentul forumului.

Parerea mea este sa schimbi medicul de planning. Tu mergi la el sa-ti recomande anticonceptionalele potrivite pentru tine. Nu sa iti spuna sa iei aia sau ailalta. Ca asa iti poate spune oricine. Ai facut bine ca nu ai intrerupt folia.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 



#40 2009-01-29 03:15:58

ionascuirina
New member
Inregistrat: 2009-01-29
Mesaje: 7

Re: Doctoressa, te rog, ajuta-ma cu un sfat!

Acum 1 an si jumatate,am intrerupt tratamentul cu anticonceptionale,dupa o perioada de 1 an(cu pauza la 5 luni,insa).Am folosit Karissa,la recomandarea medicului,si nu am avut reactii adverse de nici un fel. Acum,as putea sa iau,fara sa fie nevoie de un control ginecologic?

Offline

 

#41 2009-01-29 10:33:40

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Doctoressa, te rog, ajuta-ma cu un sfat!

lucrurile in timp se pot schimba, cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de planning sa iti faca o noua evaluare si sa decida el/ea daca e bine sa reincepi aceleasi pastile sau altele


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#42 2009-01-29 10:34:38

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Doctoressa, te rog, ajuta-ma cu un sfat!

Fara consult ginecologic poti sa iei. Insa fara o discutie cu un medic de planning nu. Deci, mergi la un cabinet de planning si discuta cu un medic.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#43 2009-01-30 00:13:16

adinutza22
Full member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 119

Re: Doctoressa, te rog, ajuta-ma cu un sfat!

buna seara, am avut mentrsa peste pastilele mari de pe folia de marvelon 28, cu vreo 7 pastile inainte sa ajung la pauza. Maine este prima zi de pauza o sa mai am menstra, sau este posibil sa nu mai vina. Si as vrea sa stiu care dintre pastilele novinette sau karissa, sunt mai bune ptr kisturi  (ma refer la un chis de dimensiuni mari 5 cm) si au o concetratie mai mica de hormoni.

Ultima oara a fost editat de adinutza22 (2009-01-30 00:14:32)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-01-30 00:18:38

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: Doctoressa, te rog, ajuta-ma cu un sfat!

adinutza22 nu putem sa iti recomandam noi anticonceptionalele pt chisturi concentratie mai mica de estrogeni o are karissa dar trebuie sa consulti un medic , mergi la un cabinet de plannig familiar si iti vor da ei de acolo ce e mai bun pt u, cat despre menstra ta peste pastile nu stiu ce sa zic....sigur era menstra sau nu cumva era spooting? era cantitatea mai mica?


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#45 2009-01-30 00:36:20

adinutza22
Full member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 119

Re: Doctoressa, te rog, ajuta-ma cu un sfat!

nu era vb de recomandare asta mi-a zis dr. de planning la telefon, una din ele sa iau.Da a fost ca la o menstra , nu era spotting, am crezut initial ca de la ovulele care le-am administrat dar mam inselat. Doctoressa mi-a zis si ea ca nu imi priesc pastilele, marvelon 28 iau. mai am intrebare, de exemplu in maternitati sa in spitale daca nu esti studenta iti face consultatiea gratuita, pe baza de trimitere, sau cum se procedeaza la planning? Unde am fost eu era policlinica de elevi si studenti pe vremea aia eram studenta.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.