homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Candidoza 2-2


#20 2009-02-11 17:00:18

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: candidoza 2

Scuze. Ma gandeam eu aiurea.

Eu nu as inlocui. Sanatatea nu are pret.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 



#21 2009-02-11 17:03:08

adryana grygo
Full member
De la: Ardeal...univers fatal
Inregistrat: 2008-07-18
Mesaje: 382

Re: candidoza 2

asa e...multumesc mult


Cea mai mare intelepciune nu sta in a nu cadea niciodata, ci in a te putea ridica de fiecare data cand ai cazut...

Offline

 

#22 2009-02-11 17:05:22

Lavinia-sp.
New member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 7

Re: candidoza 2

buna,sunt noua pe acest site!am si eu o problema si va rog frumos sa ma sfatuiti daca se poate cat mai repede!sunt la 13 pastila de anticonceptionale karissa si mi-a venit ciclul,acum 3 zile!folosesc anticonceptionale cu folia de 21 de pastile,tin sa mentionez ca i-au si niste pastile de slabit dar toate fetele care consuma spun ca nu asta e cauza din care mi-a venit ciclul!eu am continuat sa le i-au in continuare si anticoncp.si pastilele de slabit!exista riscul sa fiu insarcinata?sper ca nu!acum dupa ce termin folia de anticon.si intru la pauza o sa imi mai vina ciclul?de un an folosesc anticoncep.eu acum sunt in sp si nu prea pot sa merg la medic pt ca nu am nici acte si nici nu ma descurc atat de bine cu limba!ma scuzati ca am fost asa de lunga cu msj.asta dar chiar nu stiu ce sa fac!va multumesc si mii de scuze!

Offline

 

#23 2009-02-11 17:16:52

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: candidoza 2

Ce legatura are postul tau cu candidoza? neutral
Este prima luna de Karissa?
Sangerarea este multa sau mai putina? Daca e mai putina, e normal in primele 3 luni... Si daca ai luat pastilele corect, nu ai cum sa fii insarcinata.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#24 2009-02-11 17:22:17

Lavinia-sp.
New member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 7

Re: candidoza 2

acum am intrat prima data si crede-ma nu am vazut ca e vb de candidoza,imi cer scuze!folosesc de 1 an karissa,si sangerarea e cum era de obicei cand eram la ciclu!da am luat pastilele f corect in fiecare seara la ora 22!mersi de sfat si inca o data scuze ca am scris unde nu trebuia!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-02-11 18:01:55

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: candidoza 2

Ai luat cumva antibiotice in timpul foliei?
Sau avut varsaturi sau diaree?
Ca daca nu, chiar poti sta linistita smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#26 2009-02-11 18:08:13

Lavinia-sp.
New member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 7

Re: candidoza 2

multumesc din inima ca mi-ai raspuns!nu am luat antibiotice si nici nu am varsat !de asta ma intrebam si eu care e problema!am crezut ca e de la pastilele de slabit,dar stiu f.multe persoane care au luat si nu au avut nici o problema!deci sa merg in continuare cu ele pana la pauza,nu?la pauza oare o sa imi mai vina ciclul?mersi mult!

Offline

 

#27 2009-02-11 18:13:35

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: candidoza 2

Sincer daca zici ca ai avut acum sangerare, atunci nu cred ca o sa mai vina, poate doar putin.
Daca se intampla sa sangerezi si luna viitoare ar trebui sa te duci la un medic, poate trebuie sa ti le schimbe.
Si scuza-ma te rog, ca m-am rastit la tine puss


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#28 2009-02-11 18:37:07

Lavinia-sp.
New member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 7

Re: candidoza 2

in sfarsit pot spune ca m-am mai linistit si asta datorita tie!iti sunt f.recunoscatoare ca mi-ai raspuns cu toate ca postarile mele nu isi aveau locul aici,dar fiind incepatoare cred ca nu e asa de grav smile si stai linistita ca nu e nici o problema ca ai fost un picut dura vinovata sunt eu!ma bucur ca am gasit acest forum unde am intalnit oamenii care le pasa de problemele celorlanti...si ma refer la tine!mersi inca odata puss

Offline

 

#29 2009-02-11 19:08:21

leonora
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 410

Re: candidoza 2

buna fetelor smile..in sfarsit am ajuns la medic si mi a zis ca am candida...cel mai probabil pt ca am raspandit o eu din zona anala. Dupa ciclu am av contact sexual si m a cam usturat nush dak de la candida...apoi n am mai avut nimic, nici un simptom si nici usturime la contact sexual : patfierbinte  medicul mi a prescris 2 pastile de Diflucan si 2 ovule Lomexin..insa am uitat exact cum mi a zis sa le iau..mi a zis ceva de genu:  o pastila si un ovul p zi apoi pauza 2 zile si le iau p urmatoarele...insa nu mai retin exact si in prospect nu scrie nimic asemanator....credeti ca e ok sa le iau asa?  :f?rv?nad:  pupici puss


...HAPPY IN LOVE...hjarta

Offline

 

#30 2009-02-11 19:37:31

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: candidoza 2

Lavinia-sp. a scris:

in sfarsit pot spune ca m-am mai linistit si asta datorita tie!iti sunt f.recunoscatoare ca mi-ai raspuns cu toate ca postarile mele nu isi aveau locul aici,dar fiind incepatoare cred ca nu e asa de grav smile si stai linistita ca nu e nici o problema ca ai fost un picut dura vinovata sunt eu!ma bucur ca am gasit acest forum unde am intalnit oamenii care le pasa de problemele celorlanti...si ma refer la tine!mersi inca odata puss

cresti mare  puss


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#31 2009-02-12 12:46:26

ana022
Membru
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1

Re: candidoza 2

buna. am si eu kteva intrebari. knd folosesti Gynofort,mai e nevoie s iei si ceva pastile p langa? este un antibiotic? si as mai vrea s stiu dak am voie s beau alcool pt k am d mers la un party si vreau s stiu c am voie si c nu.stiu la celelalte tratamente,nu e indikt kiar deloc. multumesc.

Offline

 

#32 2009-02-12 12:57:09

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: candidoza 2

Gynofort e antimicotic, adica importiva candidei. Indicat ar fi sa iei si o pastila de Flucovim, ca sa cureti si sistemul digestiv, da nu e obligatoriu.

Poti sa bei alcool, nu influenteaza tratamentul, insa e bine de stiut ca zaharul si alcoolul excesiv din alimentatie favorizeaza aparitia candidei.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#33 2009-02-12 16:35:52

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: candidoza 2

ladypink, sa cresti mare si multa bafta.sa vi cu rezultate bune.te poop  kram


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#34 2009-02-12 23:29:58

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: candidoza 2

ms de raspuns gargarita.poate asa nu mai fac candidoza.pop


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#35 2009-02-13 08:03:29

Black_w
New member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 7

Re: candidoza 2

Buna fetelor,
Am si eu nevoie de un sfat... voi incepe cu primele simptome: la sfarsitul lui decembrie am facut tratament cu antibiotice pt o infectie a cailor respiratorii, am luat antimicotic, stamicin parca. in ianuarie am facut o micoza, cel putin asa mi-a spus medicul...precizez ca nu  mi-a facut analize de secretie. Era o secretie galben verzuie fara miros specific, mancarimi sau altceva, doar ma jena oarecum. Mi-a dat tratament cu ovule betadine 7 zile. Am terminmat tratamentul, n-am avut contact sexual, apoi mi-a venit ciclul. In ultima zi de ciclu am avut contact sexual iar dimineata ma simteam foarte iritata jos, aveam o scurgere parca ca si apa cu un picde miros mai ciudat. Pe seara am inceput sa urinez rosu... eu zic cu sange.  Medicul care mi-a dat tratamenul cu Betadine mi-a zis sa pun un Gynofort la sfarsitul ciclului. L-am pus in speranta ca simptomele legate de secretie vor trece. Nu au trecut si s-au agravat. Am inceput sa am mancarimi si dureri mari la urinare. Am mers la un alt ginecolog care mi-a facut analize de uurina (nu cea de dimineata) si examen de seretie.
rezultatele sunt astea:
Secretie: -Trich/neg
               -KOH
              -C+
              -Gp.IV
Urina: -BIL neg
         -UBG norm
         -Ket neg
         -ASC neg
         -GLU neg
          -PRO 100mg/d1
         -NIT neg
         -ERY 300ery/u1
         -LEU 75leu/u1
         -ph 6
         -SG 1.015
Mi dat tratament cu canesten ovule 3 acum si 3 peste 7 zile si crema canesten. a spus ca infectie urinara n-am. dar sunt deja disperata. dimineata urinez rosu si ma doare de-mi vine sa ma urc pe pereti si am niste mancarimi ingrozitoare. azi ar trebui sa pun al treile ovul din prima tura. Va rog frumos spuneti-va si voi o parere.
Va multumesc din suflet.


"A te droga nu e un pacat, atata timp cat o faci cu iubire!"

Offline

 

#36 2009-02-13 09:23:04

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: candidoza 2

Cred ca ra trebui sa repeti analizele de urina, dar cu prima urina. Cat despre secretia respectiva, fa o analiza de secretie sa vezi exact despre ce e vorba.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#37 2009-02-13 10:35:27

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: candidoza 2

din ce am inteles eu , a facut si examen de secretie , dar nu prea inteleg ce scrie pe buletin

Offline

 

#38 2009-02-13 10:59:30

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: candidoza 2

Acum am vazut ... Dar e tare ciudat rezultatul.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.