homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

De ce se barfeste despre sex?


#1 2007-09-21 23:05:04

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

De ce se barfeste despre sex?

in ultimul timp atat fetele cat si baietii acorda mare atentie acestui subiect.care parerea mea este unul de cuplu.un subiect intim,astfel viata sexuala a devenit subiect monden de barfa  .             
     Nu mai exista intimitate in cuplu? Chiar trebuie sa facem cunoscute momentele noastre intime celor din jurul nostru?


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#2 2007-09-21 23:10:51

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: De ce se barfeste despre sex?

nu..decat dac avem probleme reale si avem nevoie de sfaturi..asta e parerea mea..smile


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

#3 2007-09-21 23:11:10

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: De ce se barfeste despre sex?

in mod normal ar trebui ca viata de cuplu sa fie intradevar privata...daca e sa vorbim despre vedete, viata lor in general nu mai are pic de intimitate.dar noi, oamenii normali avem dreptul sa spunem stop atunci cand cineva se baga mai mult decat trebuie


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#4 2007-09-21 23:33:53

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: De ce se barfeste despre sex?

ely a scris:

nu..decat dac avem probleme reale si avem nevoie de sfaturi..asta e parerea mea..smile

putem insa sa primim sfaturile de la oricine??nu stiu prea mi se pare ca totul este pe fata..


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#5 2007-09-21 23:43:55

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: De ce se barfeste despre sex?

in general oamenii nu prea ar trebui sa isi dea parerea daca nu le este ceruta...iar parerea/sfatul il ceri celui pe care il crezi in stare sa iti spuna ceva constructiv


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-22 01:19:24

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: De ce se barfeste despre sex?

dar de ce sa nu vorbim despre asta. Daca sexul ne face placere... E ca si cum am povesti ce prajitura buna am mancat nu stiu unde.. sau la ce petrecere am fost si cum m-am distrat si ce a facut cutarica si ce a zis xulica... big_smile Avem dreptul la libera exprimare.. putem vorbi despre orice...


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#7 2007-09-22 09:51:31

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: De ce se barfeste despre sex?

Nici mie nu imi place sa povestesc la toata lumea cum m-a luat si cum m-a pus si etc....Si nici lui big_smile din fericire.
Ce facem ramane intre noi,e o chestie prea intima sa o discut in public.
Dar nu am nimic cu cei care o fac.Desi nu prea ii inteleg wink


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#8 2007-09-22 09:57:36

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: De ce se barfeste despre sex?

pokemon a scris:

Nici mie nu imi place sa povestesc la toata lumea cum m-a luat si cum m-a pus si etc....Si nici lui big_smile din fericire.

asa si noi big_smile


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#9 2007-09-22 10:50:02

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: De ce se barfeste despre sex?

Nu mai suntem pe vremea lui nea' Ceasca sa ne ascundem dupa deget. Vreti sa spuneti k niciodata nu i-ai povestit unei prietene apropiate nimic? Doar atunci cand ati avut o scurgere mai ciudata, sau o durere intr-o parte? Sau dupa prima noapte cu un tip....fie el prieten stabil sau aventura....nu i-ati zis unei prietene....daca e bun in pat sau nu?
Nu ma refer sa ne apucam de pozestit pana la cel mai mic detaliu.....dar oricum...de vorbit cred k toate vorbim un pic acolo

Ultima oara a fost editat de mitzili (2007-09-22 10:50:41)


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#10 2007-09-22 17:01:48

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: De ce se barfeste despre sex?

exact.. asta nu inseamna sa povestesti in detaliu.. dar totusi.. vorbim despre asta. Chiar si cu alti baieti vorbesc despre sex. Asta nu inseamna k i-am zis cum am facut-o cu nu stiu care sau ce ash face-o cu nujt care... Pur si simplu vorbim despre sex.. ne punem intrebari unii altora, etc. Si e o chestie foarte buna fiindca prietenii mei baieti imi zic o gramada de chestii interesante pe care un iubit nu prea le-ar spune.. big_smile deci e chiar sanatos sa vorbesti despre sex tongue


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#11 2007-09-22 17:10:35

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: De ce se barfeste despre sex?

Eu am trait toata viata numai printre baieti.....frati-miu...baietii de la bloc....si mi-a prins foarte bine , pt k am invatzat multe lucruri de la ei.....nu despre sex neaparat....dar cum sunt unii barbati.
Unuia chiar i-am zis o data: bai ma lasi...eu texte din astea stiu de la 12 ani".....si tipu chiar s-a dovedit a fi un asshole care vroia sa ma bage in pat mai repede. bine k nu am cedat


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#12 2007-09-22 17:49:12

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: De ce se barfeste despre sex?

de ce sa nu vorbim despre asta? ne place atunci suntem liberi sa vorbim. vorbim cat si ce vrem, nu ne obiga nimeni sa spunem mai multe decat vrem.


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#13 2007-09-22 17:52:19

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: De ce se barfeste despre sex?

deadrose a scris:

de ce sa nu vorbim despre asta? ne place atunci suntem liberi sa vorbim. vorbim cat si ce vrem, nu ne obiga nimeni sa spunem mai multe decat vrem.

subscriu

si fiecare persoana e diferita unora le place sa vorbesca altora nu.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#14 2007-09-22 18:51:49

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: De ce se barfeste despre sex?

chiar si pe forumul asta s-a vorbit o groaza despre sex. Deci oamenilor le place sa-si impartaseasca experientele, sa afle chestii noi, sa faca schimb de idei smile


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#15 2007-09-22 18:54:40

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: De ce se barfeste despre sex?

soulfly a scris:

chiar si pe forumul asta s-a vorbit o groaza despre sex. Deci oamenilor le place sa-si impartaseasca experientele, sa afle chestii noi, sa faca schimb de idei smile

Altfel de ce mai exista topicuri de genul "pozitii si pozitionari" , "metode de urcat masculii pe pereti", etc etc


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#16 2007-09-22 18:54:55

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: De ce se barfeste despre sex?

sexul face parte din viata noastra, iar cum noi vorbim despre orice face parte din viata noastra..


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

#17 2007-09-22 18:57:15

Samantha
New member
Inregistrat: 2007-09-22
Mesaje: 14

Re: De ce se barfeste despre sex?

dap,tocmai de asta se vorbeste pt ca a fost taboo pt atata vreme iar acum dintr-o data sex-ul apare peste tot,tv,reviste,internet,oriunde+ daca nu vorbesti nu ai cum sa aflii mai multe,nu vad nimic rau in a vb despre asta.

Offline

 

#18 2007-09-22 18:57:59

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: De ce se barfeste despre sex?

pfuu si atunci unde mai este intimitatea,,,asa daca fiecare stim ce face x u y in dormitor...unde mai e acel mister??


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#19 2007-09-22 18:58:16

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: De ce se barfeste despre sex?

Samantha a scris:

dap,tocmai de asta se vorbeste pt ca a fost taboo pt atata vreme iar acum dintr-o data sex-ul apare peste tot,tv,reviste,internet,oriunde+ daca nu vorbesti nu ai cum sa aflii mai multe,nu vad nimic rau in a vb despre asta.

Samantha chiar nu putea sa dea alt fel de replica tongue


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.