homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

De ce inseala barbatii?


#1 2007-09-27 15:31:40

doini
New member
Inregistrat: 2007-09-25
Mesaje: 8

de ce inseala barbatii?

de inseala barbatii cand au langa ei o fata frumoasa, desteapta si cu un corp frumos?

Offline

 



#2 2007-09-27 15:34:43

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: de ce inseala barbatii?

pentru  ca mereu vor altceva nou


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#3 2007-09-27 15:48:08

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: de ce inseala barbatii?

luna_amara a scris:

pentru  ca mereu vor altceva nou

subscriu.

Offline

 

#4 2007-09-27 15:49:38

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

Re: de ce inseala barbatii?

nu cred ca fata trebuie sa fie neaparat frumoasa si sa aiba un corp frumos ca ei sa nu insele, depinde f. mult si de felul lui, de cum va intelegeti voi, cat de mult comunicati si ce asteptati de la relatia voastra. Dar in mare parte cred ca depinde si de el, daca se crede buricul pamantului, incearca sa-l faci sa coboare cu picioarele pe pamant.

Offline

 

#5 2007-09-27 15:51:13

angel_mik
Full member
Inregistrat: 2007-08-20
Mesaje: 115

Re: de ce inseala barbatii?

pentru k ii atrage aventura?


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-27 15:52:52

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: de ce inseala barbatii?

si fetele inseala chiar dak au langa ele cel mai frumos baiet
sper sa nu va suparati dar eu asa cred ca si fetele inseala la fel de usor numai ca elel nu se lauda


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#7 2007-09-27 16:07:15

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: de ce inseala barbatii?

brunetzik a scris:

si fetele inseala chiar dak au langa ele cel mai frumos baiet
sper sa nu va suparati dar eu asa cred ca si fetele inseala la fel de usor numai ca elel nu se lauda

si eu sunt constienta ca si fetele inseala...si sincer...am observat ca baietii, atunci cand iubesc CU ADEVARAT nu inseala...in schimb fetele cad mai repede prada ispitei chiar daca iubesc ...parerea mea...


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#8 2007-09-27 16:33:59

andrutza
Vizitator

Re: de ce inseala barbatii?

Cred ca depinde de barbat, iar in ziua de azi e la moda sa ai amant, amanta.....vremurile s-au schimbat destul de mult, tentatiile sunt mari, iar barbatii in general cad prada ispitei si nu sunt de acord cu ce spui u anka_lala, ca fetele cad mai rpd ispitei cand iubesc, eu una nu am intalnit asa ceva si nici nu am auzit de chestia asta pana acum. E dovedit faptul ca barbatii inseala mai mult decat femeile, iar inselatul poate fi fizic sau emotional sau ambele la un loc. Discutam cu un psiholog astazi care a participat la un congres si s-a facut un studiu de caz, iar conform rezultatelor barbatii nu accepta sa fie inselati fizic, iar femile nu accepta sa fie inselate emotional.
Eu cred ca barbatii care inseala se impart in 2 categorii: cei care inseala de dragul distractie si a unor noi senzatii, vor ceva nou, vor sa icnerce si cu altcineva si sa-si dovedeasca lor ce barbati cuceritori sunt ei si ce potenta au ei, iar cea de-a doua categorie, cei care sunt nemultumiti in relatia de cuplu, casnicie, nu sunt impliniti din-trun anumit punct de vedere si cauta sa compensese cu o alta...

 

#9 2007-09-27 16:38:04

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: de ce inseala barbatii?

iubi meu e ff sincer si atunci cand nu trebuie el tot sincer e.....pt moment nu o sa ma insele..
eu cred ca nu iubesc acea persoana ...din cauza aia inseala...


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#10 2007-09-27 16:42:48

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: de ce inseala barbatii?

pentru ca sunt tampiti, pentru ca nu le pasa... sau pt ca fata cea "buna si frumoasa" e si cam proasta...


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#11 2007-09-27 17:00:24

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: de ce inseala barbatii?

de multe ori insa  daca va uitati bine ei inseala cu o tipa mult mai urata si mai proasta decat prietena actuala .oare se simt ei.amenintati de noi?


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#12 2007-09-27 17:09:52

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: de ce inseala barbatii?

soulfly a scris:

... sau pt ca fata cea "buna si frumoasa" e si cam proasta...

atunci sunt sanse fff mari sa o pateasca tongue
eu cred k isneala cand ceva nu merge bine, dar din obisnuinta nu pot sa renunte la relatia respectiva. si barbatii si femeile din acelasi motiv inseala
barbatii mai inseala k sa se dea mari, femeile cand li se uraste cu binele


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#13 2007-09-27 17:13:58

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: de ce inseala barbatii?

pt ca la ei "domneste" id-ul (dorintele primare: mancare,somn,sex) sau pur si simplu le e frica sa se angajeze intr-o relatie serioasa...si vad inselatul ca pe o scapare...ca pe o razvratire...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#14 2007-09-27 17:13:59

PN
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 589

Re: de ce inseala barbatii?

soulfly a scris:

pentru ca sunt tampiti, pentru ca nu le pasa... sau pt ca fata cea "buna si frumoasa" e si cam proasta...

asa asa  rotfl2


bebe

Offline

 

#15 2007-09-27 17:17:34

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: de ce inseala barbatii?

andrutza a scris:

nu sunt de acord cu ce spui u anka_lala, ca fetele cad mai rpd ispitei cand iubesc, eu una nu am intalnit asa ceva si nici nu am auzit de chestia asta pana acum.

eu spun asta pt k am intalnit...dar nu zic (,) ca e lege...doar ca eu am vazut cazuri care m'au uimit...cat de devotat poate fi baiatu si cat de aiurea se poate comporta fata


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#16 2007-09-27 17:23:13

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: de ce inseala barbatii?

eu din experienta ti spun ca atunci cand iubesti nu inseli...pana la actualul (pe care chiar il iubesc...) mi am inselat aproape toti prietenii...dc? pt ca (scuzati expresia) ma durea in p**a de ei...ei erau super indragostiti...eu jucam bine teatru...si asa mai departe...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#17 2007-09-27 17:25:35

andrutza
Vizitator

Re: de ce inseala barbatii?

Da asta asa e, ei inseala cu fete mai urate si mai proaste decat iubita, sotia, oare dc nu stiu....

 

#18 2007-09-27 17:29:31

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: de ce inseala barbatii?

crys_ty_na a scris:

eu din experienta ti spun ca atunci cand iubesti nu inseli...pana la actualul (pe care chiar il iubesc...) mi am inselat aproape toti prietenii...dc? pt ca (scuzati expresia) ma durea in p**a de ei...ei erau super indragostiti...eu jucam bine teatru...si asa mai departe...

si eu spun lafel : "cand iubesti nu inseli" si exact asa cunt eu....am iubit de 2 ori pana acum si nu am inselat persoanele respective in nici un fel.Asta ii zic si baiatului meu...ca in clipa in care el o sa aiba ochi pt alta...sa nu vina la mine sa zica (,) ca a gresit si ma iubeste...pt k atunci cand ai fost cu alta/altu decat al tau/a ta, s'a dus toata iubirea, orice ai gandi tu

Si , de ce cred eu ca inseala barbatii...pt ca nu iubesc... daca ar iubi cu adevarat nu ar insela


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#19 2007-09-27 17:29:48

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: de ce inseala barbatii?

ca sa se poata intoarce la iubita...ca altfel n ar mai fi inselat ci schimbare de partenera tongue (mai in gluma mai in serios)


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.