homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)-20


#362 2012-09-25 15:29:45

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

asta se aplica doar in cazul primei folii smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 



#363 2012-09-25 15:32:00

Kaiona
New member
Inregistrat: 2012-09-25
Mesaje: 14

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Pai la a doua folie daca o iau corect pe prima si cu pauza de 7 zile,  se presupune ca sunt deja protejata, nu?

Offline

 

#364 2012-09-25 15:35:12

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

da smile daca iei pastilele corect si nu iei nimic care sa interactioneze esti protejata non stop.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#365 2012-10-19 12:04:27

Andra20
Membru
Inregistrat: 2012-10-15
Mesaje: 2

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Buna!

Am si eu cateva intrebari:
Mai este valabila consultatia aceea gratuita pt studente?
Imi puteti explica exact, va rog, cum pot ajunge de la Piata Sudului la cabinetul doamnei doctor?

Imi cer scuze daca nu am scris unde trebuia, dar sunt noua pe aici si nu prea stiu. smile

Offline

 

#366 2012-10-19 23:51:24

Dezastreea
New member
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 10

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Nu mai este valabila. eu am sunat acum o luna si am fost anuntata ca se plateste in oricare din cazuri (60 de lei parca).

Offline

 

 Publicitate


loading...

#367 2012-10-23 09:36:55

Andra20
Membru
Inregistrat: 2012-10-15
Mesaje: 2

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Ok. Multumesc frumos.

Offline

 

#368 2012-10-24 13:10:38

anamona
Membru
Inregistrat: 2012-10-24
Mesaje: 3

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Eu sunt Ana din Bucuresti si am o intrebare .Sangeram si iau duphaston .E a doua zi cand iau 2 pastile pe zi si tot sangerez.Mai dureaza pana se opreste oare?

Offline

 

#369 2012-10-24 19:37:51

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Doctoressa, as vrea sa fiti medicul meu de familie! Se poate, mai faceti inscrieri? Si daca da, am inteles ca trebuie sa vin cu o copie dupa buletin si cu dovada de asigurat, corect? Ei bine, eu nu sunt salariata, deci nu am cum sa aduc adeverinta de salariat, dar imi platesc singura asigurarea de sanatate - in cazul acesta ce trebuie sa aduc, dovada ultimei plati, sau imi trebuie o adeverinta de asigurat de la CASMB? Si am inteles ca nu trebuie sa trec pe la actualul medic de familie, e suficient sa ma prezint la dvs, nu? In concluzie, ma primiti si pe mine?


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#370 2012-10-30 18:41:46

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Fetelor, stiti ceva de Doctoressa? Ca am vazut ca nu a mai scris pe forum de vreo luna...


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#371 2013-03-05 14:34:25

cichi
Banat
Inregistrat: 2013-03-05
Mesaje: 25

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

***reclama***

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2013-03-28 18:46:37)

Offline

 

#372 2014-02-21 15:30:06

rose10
Membru
Inregistrat: 2014-02-21
Mesaje: 3

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Dna doctor, iau Karissa de aproape 2 ani, dar de atunci n-am mai venit pe la dvs. Trebuie facuta vreo pauza, ceva? Nu ca as vrea, dar...intreb
Am facut niste analize in toamna, si era colesterolul putin marit, de la 240 -valoarea maxima eu aveam 259. N-am prea dat atentie atunci. Poate fi din cauza pastilelor? Ce-i drept, sunt si sedentara dar nu prea mananc gras, iar in perioada aia nici atat nu am mancat ca fusese vara, mai mult am trait cu fructe smile
Ce analize ar mai trebui facute ca sa vad daca totul e in regula? la ficat? ca nu prea stiu
Tot legat de asta as vrea sa stiu daca trebuie luat vreun hepatoprotector, pe aici pe forum am citit ca n-ar fi necesar, dar mai mereu ma intreaba farmacistele.  Multumesc smile

Ultima oara a fost editat de rose10 (2014-02-21 15:43:23)

Offline

 

#373 2014-02-24 09:19:17

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Cam din aceste motive sunt recomandate vizitele regulate(la 6luni de preferat) la medicul de planning. E de urmarit colesterolul insa si glicemia si probele hepatice. Cu analizele in fata, medicul decide daca e de luat in seama sau nu. Oricum, protectoarele hepatice pe care tot insista farmacistele sa le recomande nu au nici un rost


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#374 2014-07-09 13:13:17

FuzzyGawjuz
New member
Inregistrat: 2012-01-18
Mesaje: 5

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Doamna doctor, am sunat astazi la Sanamed, ca sa imi spuna oamenii de acolo ca nu mai lucrati pentru ei.. unde va pot gasi? Am nevoie de o consultatie, vreau sa schimb AC-urile.. Am luat Diane timp de 6 luni, dupa care am mers la gineco si mi-a recomandat Logest. Dupa un an si ceva de Logest m-am ingrasat 15 kg asa ca am renuntat la el (desi am reusit acum, dupa jumatate de an, sa scap de vreo 8 kg, inca mai am de tras.. am fost eu fraiera ca nu le-am intrerupt mai devreme dar am tot pus ingrasatul pe baza de stres sau faptul ca oricum sunt predispusa la ingrasare ereditar). Cu Dianele nu am patit nimic, nu m-am ingrasat deloc, ba mai mult, parca nu mai aveam asa probleme cu pielea (stiu ca sunt folosite ca medicament anti-acnee si nu e ok sa fie luate mai mult de 6 luni, dar nici nu mai stiu daca le mai gasesc pe piata, auzisem ca le-au scos). Oricum, vreau sa iau AC-uri in continuare, sa speram ca gasesc unele care sa nu isi mai puna amprenta cu vreo alte 15 kg pe mine lol de data asta stiu exact la ce sa ma astept oricum. Dar, ma repet, unde va gasesc, ca sa va pot face o vizita?

Offline

 

#375 2014-07-14 08:42:10

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

FuzzyGawjuz a scris:

Doamna doctor, am sunat astazi la Sanamed, ca sa imi spuna oamenii de acolo ca nu mai lucrati pentru ei.. unde va pot gasi? Am nevoie de o consultatie, vreau sa schimb AC-urile.. Am luat Diane timp de 6 luni, dupa care am mers la gineco si mi-a recomandat Logest. Dupa un an si ceva de Logest m-am ingrasat 15 kg asa ca am renuntat la el (desi am reusit acum, dupa jumatate de an, sa scap de vreo 8 kg, inca mai am de tras.. am fost eu fraiera ca nu le-am intrerupt mai devreme dar am tot pus ingrasatul pe baza de stres sau faptul ca oricum sunt predispusa la ingrasare ereditar). Cu Dianele nu am patit nimic, nu m-am ingrasat deloc, ba mai mult, parca nu mai aveam asa probleme cu pielea (stiu ca sunt folosite ca medicament anti-acnee si nu e ok sa fie luate mai mult de 6 luni, dar nici nu mai stiu daca le mai gasesc pe piata, auzisem ca le-au scos). Oricum, vreau sa iau AC-uri in continuare, sa speram ca gasesc unele care sa nu isi mai puna amprenta cu vreo alte 15 kg pe mine lol de data asta stiu exact la ce sa ma astept oricum. Dar, ma repet, unde va gasesc, ca sa va pot face o vizita?

Strada. Coltei nr 8.
suna-ma. 0744634648


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#376 2015-06-25 14:40:03

Deeady
Membru
Inregistrat: 2015-06-25
Mesaje: 1

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Sper sa fie topicul potrivit sa pun intrebarea...care sunt criteriile dupa care un doctor de planning iti poate recomanda metoda contraceptiva cea mai potrivita? In cazul medicului ginecolog stiu ca se fac analize, care banuiesc ca sunt destul de importante. Ce aduce in plus cabinetul de planning?

Offline

 

#377 2015-07-05 19:10:47

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Deeady a scris:

Sper sa fie topicul potrivit sa pun intrebarea...care sunt criteriile dupa care un doctor de planning iti poate recomanda metoda contraceptiva cea mai potrivita? In cazul medicului ginecolog stiu ca se fac analize, care banuiesc ca sunt destul de importante. Ce aduce in plus cabinetul de planning?

criteriile sunt aceleasi la planning ca si la ginecolog, fara exceptie. diferenta e ca medicul de planning are mai mult timp(isi rezerva) si mai multa disponibilitate sa iti explice ce si cum cu anticonceptionalele. sa te indrume, sa identifice impreuna cu tine care anume sunt acelea care au mai multe sanse sa ti se potriveasca, sa iti explice ce ar trebui sa te ingrijoreze si mai ales ce nu ar trebui, etc


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#378 2016-08-11 23:34:42

Diana25
Membru
Inregistrat: 2016-08-11
Mesaje: 1

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Buna tuturor,sunt noua pe aici...si am o intrebare pt Doctoresa...am 25 de ani si pana acum am doua operatii dr chisturi ovariene...am dat nastere unui baietel...are 2 ani junatate...doctorul ginecolog la care merg mi-a tot schimbat anticonceptionalele deoarece am reactii adverse la ele..Belara,Microginon,Logest,si inca 2...acum am dinnou chist...mia recomandat Cerazzete...le iau de 4 zile..insa incep sa am mici dureri de cap greata si momente de oboseala dupa ce le iau...ce sa fac???le continuui?mia spus ca daca nu le suport ajung diinou la oprratie...Ajutor!!!

Offline

 

#379 2016-08-12 20:07:33

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Dina,mai vezi cum iti este dupa inca cateva zile.

Offline

 

#380 2016-12-14 20:37:05

Andrusc68
Membru
Inregistrat: 2016-12-14
Mesaje: 4

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Fetelor sunt nouă pe acest forum şi aş avea mare nevoie de ajutor. Această lună am început pentru prima dată să iau AC, pe data de 5 când mi-a venit menstruaţia. Sunt la a 10 a pastilă... înainte să o iau mă fermenta burta, dar nu am vrut să merg la baie că mi-a fost cam silă. După ce am luat pastila, m-am balonat puţin şi mă durea burta, dar mi-a fost frică să merg din cauza diareei apoase sau a unui scaun moale şi să pierd protecţia. Eu iau pastila de obicei la 17:00 şi acum este 20:29 şi mă abţin de atunci să nu merg la baie... nu ştiu ce fel de scaun va fi dar nu vreau să merg până nu se împlinesc 4 ore. Am citit pe forum că dacă ai un scaun apos în intervlaul de 3-4 ore pierzi protecţia şi apoi am mai citit că trebuie să ai peste 4 scaune apoase... dar 4 scaune pe parcursul zilei sau dacă am 1 scaun moale-apos în cele 3-4 ore şi după nu mai am deloc... pierd protecţia? pls... mă lămuriţi?  grater

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.