homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)-7


#115 2009-06-18 21:28:22

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Ursu a scris:

Multumesc mult. Si daca nu va suparati inca o intrebare. Daca sunt studenta este necesara adeverinta, sau pot face o copie dupa carnetul de student?

copia dupa carnetul de student(pagina cu viza pe anul in curs) e foarte buna


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 



#116 2009-07-17 01:10:41

extravaganta
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-03-28
Mesaje: 50

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

buna fetelor vreay si eu sa merg la doctoreasa da nu stiu cum sa ajung,eu stau
in rahova ce pot sa iau? sau de a uniri???va mutumesc

Offline

 

#117 2009-08-02 22:29:19

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

de la unirii ia 123-ul 2 statii spre alba iulia. acolo traverseaza intersectia pana la statia lui 133,care te lasa exact vis-a-vis de strada armoniei. ca sa reperezi statia trebuie doar sa fii atenta la prima mare intersectie. imediat ce treci de intersectia aia,e statia la care trebuie sa cobori. traversezi,mergi vreo 2 minute si faci stanga.

Offline

 

#118 2009-08-05 12:56:41

alexa 26
Membru
Inregistrat: 2009-08-05
Mesaje: 1

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

doctorul de la planning este cel mai in masura sa te ajute in alegerea metodei de contraceptie, cu toate acestea la planning nu se fac consultatii, diverse siteuri publica in nestire articole in care se precizeaza ca anticonceptionalele nu trebuiesc luate la intamplare, ca pentru a avea certitudinea ca pastilele pe care le iei sunt bune pentru tine ai nevoie de analize de la endocrinologie, ginecologie etc. intrebarea mea este urmatoarea: pentru a ma asigura ca n-o sa patesc cine stie ce de la anticonceptionale unde-ar trebui sa merg mai intai/ cum ar trebui sa procedez? sa merg la un endocrinolog pt analize, apoi la un ginecolog si sa vin cu rezultatul analizelor la plannig?un doctor de planning nu cred ca-mi poate prescrie ceva doar uitandu-se la mine si vorbind...de altfel eu poate cred ca-s sanatoasa si cand colo am nush ce(doamne fereste) la ficat, iar in acest caz- ioc pastile!

Offline

 

#119 2009-08-05 15:56:52

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

doamna doc iti pune niste intrebari.in functie de ele,da,poate sa-ti prescrie pilulele cele mai bune pentru tine.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2009-08-20 13:15:10

Hannah
Membru
Inregistrat: 2008-07-10
Mesaje: 1

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Buna ziua,

Imi puteti recomanda va rog un cabinet ginecologic bun, de preferat in apropierea cabinetului Doctoressei(prin zona Mosilor, Mihai Eminescu, etc)? Vreau sa fac o analiza pentru candidoza, care stiu ca se face din secretie, deci nu se poate la Doctoressa, ca as fi vrut la dumneaei... Am eu o banuiala ca am din nou aceasta problema sad

Si daca aveti idee, se platesc aceste consultatii / analize? Sau pot sa ma duc cu adeverinta de salariat si nu mai platesc consulatatia?

Offline

 

#121 2009-08-20 21:38:02

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

sincer eu nu stiu....desi ar trebui
sorry


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#122 2009-08-20 22:30:40

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

doctoressa am si eu o intrebare.
iau tri-regol de aproape 7 ani, cu intreruperi de 1 an, doi uneori.
mi-au fost prescrise la 20 ani, oare ar trebui sa mai fac o vizita la planning sa vad daca e cazul sa le schimb? in 7 ani se intampla multe cu organismul unei femei, insa ma simt ok si acum cu ele, de asta prefer sa intreb inainte daca e cazul de o schimbare
multumesc

Offline

 

#123 2009-08-21 10:18:42

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

daca te simti bine cu ele nu vad de ce le-ai schimba...
daca nu-ti mai erau bune aveai unele reactii adverse

Offline

 

#124 2009-08-24 12:43:31

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

merci frumos pt raspuns. nu am avut reactii adeverse, asa ca merg in continuare cu ele

Offline

 

#125 2009-08-24 16:50:47

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

e vb totusi de o perioada mare. in astia 7 ani ai facut vreun fel de analize? palpari lunare ale sanilor si controale ginecologice anuale, faci? plus analize pt ficat stiu ca tb facute o data la un an. e la latitudinea ta, insa eu as face o vizita la planning. nu atat pt schimbare, ci pt a ma asigura ca e totul in regula... in speranta ca vei da peste un medic bun.

Offline

 

#126 2009-08-24 17:18:31

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

da, niste analize din cand in cand ar trebui sa faci
iti scriu aici analizele pe care incerc sa le fac la 6 luni si cu care merg apoi la medicul de planning : hemoleucograma completa, colesterol, trigliceride, glicemie, TGO, TGP si Timp Quick

Offline

 

#127 2009-08-29 13:15:04

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

pai fac controale ginecologice + generale anuale, inclusiv papanicolau si palpare.
am intrebat si la gineco de pastile si a zis tipa la care ma duc de obicei ca ea e de parere ca nu trebuie sa-mi fac probleme si ca daca totusi vreau, sa ma duc la planning.
heim, pe astea mi le-am facut acum 5 luni si e totul ok.

Offline

 

#128 2009-08-30 20:13:41

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

anabella_n a scris:

pai fac controale ginecologice + generale anuale, inclusiv papanicolau si palpare.
am intrebat si la gineco de pastile si a zis tipa la care ma duc de obicei ca ea e de parere ca nu trebuie sa-mi fac probleme si ca daca totusi vreau, sa ma duc la planning.
heim, pe astea mi le-am facut acum 5 luni si e totul ok.

atunci...mergi inainte cu astea


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#129 2009-12-09 10:45:16

tasha2007
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 348

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Salutare.Nu stiu daca postez unde tb, dar am scris si la Vreau sa aflu si nu mi-a raspuns nimeni.Poate am mai mult noroc aici.
Pentru doctoressa,as vrea sa stiu la cat timp de la administrarea a 3 doze de methotrexat pt o extrauterina se poate incerca din nou pentru bebe?Mersi mult

Offline

 

#130 2010-03-05 14:03:56

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Am fost la dvs. luna trecuta si mi-am luat reteta pentru pilule si trimiteri pentru analize si papanicolau. Mi-am facut pap-ul la Micomi si cand am sunat pentru ca nu primisem rezultatele (dupa 3 saptamani jumatate de asteptare) mi-au spus ca vi le-au trimis dumneavoastra,iar eu nu am cum sa vin la cabinetul dvs ... cum fac sa intru in posesia rezultatelor mele (pe care trebuia sa le primesc prin mail)?

Offline

 

#131 2010-03-05 21:03:09

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Shine las link doctoressei.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#132 2010-03-09 16:50:04

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

ShineOfBlood a scris:

Am fost la dvs. luna trecuta si mi-am luat reteta pentru pilule si trimiteri pentru analize si papanicolau. Mi-am facut pap-ul la Micomi si cand am sunat pentru ca nu primisem rezultatele (dupa 3 saptamani jumatate de asteptare) mi-au spus ca vi le-au trimis dumneavoastra,iar eu nu am cum sa vin la cabinetul dvs ... cum fac sa intru in posesia rezultatelor mele (pe care trebuia sa le primesc prin mail)?

din cite stiu sunt bune analizele
daca imi trimiti adresa ta de mail si numele iti voi trimite eu pe mail buletinul de analiza


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#133 2010-03-11 22:21:51

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

doctoressa a scris:

ShineOfBlood a scris:

Am fost la dvs. luna trecuta si mi-am luat reteta pentru pilule si trimiteri pentru analize si papanicolau. Mi-am facut pap-ul la Micomi si cand am sunat pentru ca nu primisem rezultatele (dupa 3 saptamani jumatate de asteptare) mi-au spus ca vi le-au trimis dumneavoastra,iar eu nu am cum sa vin la cabinetul dvs ... cum fac sa intru in posesia rezultatelor mele (pe care trebuia sa le primesc prin mail)?

din cite stiu sunt bune analizele
daca imi trimiti adresa ta de mail si numele iti voi trimite eu pe mail buletinul de analiza

*****

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2010-03-22 09:25:15)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.