homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)-9


#153 2010-07-21 21:40:23

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

cobra89 a scris:

doctoressa ai putea sa ma ajuti si pe mn cu un sfat? 
nu ma incadrez in acest topic de discutii,nelamurirea mea este pe tema anticonceptionalelor....povestea mea e urmatoarea: iau de ceva vreme yasmine, saptamana trecuta( marti 13 iulie) am inceput blisterul,dupa pauza de 7 zile, miercuri cand am luat a doua pastila,spre seara am avut contact sexual cu sotul meu, joi am luat regulat pastila,doar ca vineri si sambata am omis sa iau pastila ( din cauza faptului ca mi-am uitat cutia cu AC acasa si eram plecata) , duminica seara fiind speriata am luat pastila care trebuia pentru seara de duminica doar ca am luat si cele doua pastile omise( de vineri si sambata)....nelamurirea mea este  am procedat bine sau nu,exista riscul sa raman insarcinata sau nu? ce ar trebui sa fac sa nu raman insarcinata,daca nu cumva este prea tarziu? multumesc mult. sper sa-mi raspundeti

nu ai procedat tocmai corect insa nici tocmai gresit.
treaba cu protectia e asa cum ti-a zis  WildChild11009 atita vreau sa adaug ca e extrem de probabil sa iti vina menstra zilele astea


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 



#154 2010-07-24 10:37:57

cobra89
New member
Inregistrat: 2010-07-18
Mesaje: 23

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

doctoressa a scris:

cobra89 a scris:

doctoressa ai putea sa ma ajuti si pe mn cu un sfat? 
nu ma incadrez in acest topic de discutii,nelamurirea mea este pe tema anticonceptionalelor....povestea mea e urmatoarea: iau de ceva vreme yasmine, saptamana trecuta( marti 13 iulie) am inceput blisterul,dupa pauza de 7 zile, miercuri cand am luat a doua pastila,spre seara am avut contact sexual cu sotul meu, joi am luat regulat pastila,doar ca vineri si sambata am omis sa iau pastila ( din cauza faptului ca mi-am uitat cutia cu AC acasa si eram plecata) , duminica seara fiind speriata am luat pastila care trebuia pentru seara de duminica doar ca am luat si cele doua pastile omise( de vineri si sambata)....nelamurirea mea este  am procedat bine sau nu,exista riscul sa raman insarcinata sau nu? ce ar trebui sa fac sa nu raman insarcinata,daca nu cumva este prea tarziu? multumesc mult. sper sa-mi raspundeti

nu ai procedat tocmai corect insa nici tocmai gresit.
treaba cu protectia e asa cum ti-a zis  WildChild11009 atita vreau sa adaug ca e extrem de probabil sa iti vina menstra zilele astea

multumesc mult

Offline

 

#155 2010-07-30 13:58:35

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

doctoressa, la dvs la cabinet se practica si medicina de familie? eu sunt cam in pom deoarece am terminat facultatea(am dat licenta) si pentru a ma inscrie la master am nevoie de adeverinta de la doc de familie...si nu am mai dus adeverinta de salariat..si nici nu am de unde deoarece sunt somera (nici nu stiu daca mai am doc de familie ca nu am mai fost de vreo 2 ani). Ma pot inscrie in baza carnetului de student?e valabil pana la sfarsitul anului cred

Offline

 

#156 2010-07-30 14:54:08

aditza08
New member
Inregistrat: 2008-04-02
Mesaje: 7

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

supa Buna,
Sunt noua pe acest forum si am si eu o nelamurire:am avut  un contact sexual cu prezervativ ieri 27.07, din cate mi-am calculat eu era ziua fertila(deoarece ciclul mi-a venit in 16 iulie, respectiv 22 iunie, respectiv 28 mai) problema este ca am stat deasupra iar cand am iesit am simtit totusi ca s-a scurs la baza prezervativului un pic de sperma.am foat la baie imediat, m-am spalat dar totusi stau cu spaima ca nu cumva sa fii ajuns cumva si in interior......este posibil???? nustiu  cesafac

Offline

 

#157 2010-07-30 15:06:38

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

DIn cate inteleg eu, tind sa cred ca nu a ajuns nimic inauntru. In primul rand, gravitatea te-a ajutat. Si, daca nu s-a spart prezervativul ... nu vad cum ar fi putut ajunge sperma in vagon. Eu zic sa stai linistita.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2010-07-30 15:08:54

aditza08
New member
Inregistrat: 2008-04-02
Mesaje: 7

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

andreea_andy2 a scris:

DIn cate inteleg eu, tind sa cred ca nu a ajuns nimic inauntru. In primul rand, gravitatea te-a ajutat. Si, daca nu s-a spart prezervativul ... nu vad cum ar fi putut ajunge sperma in vagon. Eu zic sa stai linistita.

merci frumos andreea,

Offline

 

#159 2010-07-30 15:42:11

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Cu placere.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#160 2010-07-30 15:49:24

aditza08
New member
Inregistrat: 2008-04-02
Mesaje: 7

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

andreea_andy2 a scris:

Cu placere.

Prezervativul nu s-a rupt, doar la baza au iesit nebunii afara din cauza miscarii de du-te vin-o rodnar .Apropos, ti-am bagat un vot pt Opel Corsa signof10 sa dea Domnul sa castigi!!!

Offline

 

#161 2010-08-04 15:09:23

TIFFANY
Full member
Inregistrat: 2007-05-20
Mesaje: 219

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Doctoressa, poti sa-mi dai te rog adresa ta de mail?


People say I'm crazy, but the voices in my head say I'm not.

Offline

 

#162 2010-08-05 10:17:27

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

draga mea, nu doresc sa fac publica adresa de mail deoarece asta ar insemna sa mi se blocheze casuta de cite mesaje as primi(am patit deja)
nu pot si nu doresc sa dau consultatii pe mail sau pe forum
pentru ce iti trebuie adresa mea de mail?


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#163 2010-08-05 11:55:12

TIFFANY
Full member
Inregistrat: 2007-05-20
Mesaje: 219

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Da, ai dreptate.
Scriu un articol despre metode de contraceptie pentru o revista si aveam nevoie si de parerea unui medic avizat. M-am gandit la tine, pentru ca atunci cand am avut si eu nevoie de contraceptie tot la tine am apelat.
Poti sa-mi trimiti un Mesaj Privat pe forum cu adresa ta, te rog?


People say I'm crazy, but the voices in my head say I'm not.

Offline

 

#164 2010-08-05 12:11:33

geamana
New member
Inregistrat: 2010-07-04
Mesaje: 42

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

BUna tuturor.....urmez un tratament pentru cervicita si in urma cu 2 zile am fost la strand ....am facut putina baie (apa nu era rece)....si am stat la plaja.si de ieri m-a cam luat niste dureri la ovare....oare nu aveam voie la apa???astept un raspuns...multumesc.

Offline

 

#165 2010-08-05 14:30:17

cristiana cerasela
New member
Inregistrat: 2010-07-06
Mesaje: 48

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

doctoressa, te rog ajuta-ma cu un raspuns, in ultima vreme  am fost cam deranjata la stomac, am inteles ca diminueaza efectul antibb, iar in perioada de 7 zile pauza, si apoi am facut sex fara a folosi o alta metoda contraceptiva, e posibil sa fi ramas??mentionez ca iau antibb de vro luna jumate si e pt prima oara cand iau, deci sunt putin derutata, eu aveam ciclu regulat inainte , acum nici nu mai stiu cum e....care e adevarata perioada a menstruatiei si care e spotting!poate ti se pare prosteasca intrebarea....dar nu  prea sunt documentata in materie de antibb....medicul mi le-a recomandat in urma unui set de analize pt ovare polichistice, si incetinirea cresterii parului pe zone nedorite.....ms...

Offline

 

#166 2010-08-05 21:16:24

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

doctoressa, o sa vin in bucuresti in curand, si as vrea sa vin la cabinet.. sun pentru programare la nr de pe forum, nu ?


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#167 2010-08-06 07:39:53

daenarys
Vizitator

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

nif,suna la numarul afisat smile

 

#168 2010-08-06 12:46:48

geamana
New member
Inregistrat: 2010-07-04
Mesaje: 42

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

imi raspundeti si mie ????

Offline

 

#169 2010-08-06 12:52:59

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

geamana, ti-am raspuns ieri, daca postezi in 100 de locuri normal ca nu mai vezi raspunsurile
poate ai racit putin, dar nu are treaba cu tratamentul asta

Offline

 

#170 2010-08-06 12:54:17

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

geamana a scris:

imi raspundeti si mie ????

ti s-a raspuns la alt topic. de ce ai postat peste tot?
ai warn pentru postare multipla, te rog citeste regulamentul:
http://forum.anticonceptionale.ro/misc.php?action=rules

Offline

 

#171 2010-08-06 13:03:03

geamana
New member
Inregistrat: 2010-07-04
Mesaje: 42

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

scuzati-ma dar eram disperata sa aflu un raspuns...apropo am fost la farmacie si mi-a dat no-spa...akum ma simt mai bine...azi dimineata am avut niste dureri ingrozitoare la nivelul burtii...am luat si un supozitor clafen...sapt viitoare merg la control..multumesc mult...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.