homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rana pe col-64


#1198 2008-07-24 17:04:56

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: rana pe col

thanandar a scris:

Pai rana de pe col am desoperit-o prin februarie anul asta sa zic.
Dar durerea de jos chiar pe mijloc in dreptul vezicii e de 2-3 luni insotita cu durere de mijloc.
Medicii nu-si dau seama de unde e durerea iar unul mi-a propus ca daca nu trece sa-mi faca laparoscopiesa vada ce e.
Altul mi-a zis ca poate fi si de la rana de pe col fiind asa intinsa.
Pe mine ma apuca disperarea caci nu stiu incotro sa puc?
Am mers la 4 ginecologi si 2 urologi si chiar asa sa nu-si dea nimeni seama?

Voi ce parere aveti?

pup
mercik

Eu stiu ca problemele la rinichi dau dureri "de mijloc" (de spate). Daca zici ca te doare si in dreptul vezicii, e posibil sa ai ceva la rinichi sau vezica, poate o infectie... Analize de urina ai facut? Cel mai bine e sa mai consulti inca un doctor. Ai putea cauta pe net care ar fi cei mai buni medici din orasul tau si sa-ti faci o programare la unul din ei. Ca specializare, ai putea sa consulti si un medic nefrolog (se ocupa cu rinichii) sau inca un urolog.
Nu te lasa descurajata de faptul ca 6 medici n-au stiut sa-ti spuna de la ce vin durerile. Asa e la noi. Rar intalnesti un medic bun; majoritatea isi dau cu presupusul si fac experiente. Totul e sa nu te descurajezi si sa cauti in continuare un medic competent.
Bafta! Si sanatate!

Ultima oara a fost editat de anca9 (2008-07-24 17:06:24)

Offline

 



#1199 2008-07-24 17:17:39

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

Re: rana pe col

anca9 a scris:

thanandar a scris:

Pai rana de pe col am desoperit-o prin februarie anul asta sa zic.
Dar durerea de jos chiar pe mijloc in dreptul vezicii e de 2-3 luni insotita cu durere de mijloc.
Medicii nu-si dau seama de unde e durerea iar unul mi-a propus ca daca nu trece sa-mi faca laparoscopiesa vada ce e.
Altul mi-a zis ca poate fi si de la rana de pe col fiind asa intinsa.
Pe mine ma apuca disperarea caci nu stiu incotro sa puc?
Am mers la 4 ginecologi si 2 urologi si chiar asa sa nu-si dea nimeni seama?

Voi ce parere aveti?

pup
mercik

Eu stiu ca problemele la rinichi dau dureri "de mijloc" (de spate). Daca zici ca te doare si in dreptul vezicii, e posibil sa ai ceva la rinichi sau vezica, poate o infectie... Analize de urina ai facut? Cel mai bine e sa mai consulti inca un doctor. Ai putea cauta pe net care ar fi cei mai buni medici din orasul tau si sa-ti faci o programare la unul din ei. Ca specializare, ai putea sa consulti si un medic nefrolog (se ocupa cu rinichii) sau inca un urolog.
Nu te lasa descurajata de faptul ca 6 medici n-au stiut sa-ti spuna de la ce vin durerile. Asa e la noi. Rar intalnesti un medic bun; majoritatea isi dau cu presupusul si fac experiente. Totul e sa nu te descurajezi si sa cauti in continuare un medic competent.
Bafta! Si sanatate!

Mi-am facut si analizele de urina (urografie si sumar urina) si totul e ok...
De asemenea am facut ecografie abdominala inclusiv rinichi si urografie si iar totul e in regula.
nu stiu de unde e problema.

pup

Offline

 

#1200 2008-07-24 17:19:04

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

Re: rana pe col

thanandar a scris:

anca9 a scris:

thanandar a scris:

Pai rana de pe col am desoperit-o prin februarie anul asta sa zic.
Dar durerea de jos chiar pe mijloc in dreptul vezicii e de 2-3 luni insotita cu durere de mijloc.
Medicii nu-si dau seama de unde e durerea iar unul mi-a propus ca daca nu trece sa-mi faca laparoscopiesa vada ce e.
Altul mi-a zis ca poate fi si de la rana de pe col fiind asa intinsa.
Pe mine ma apuca disperarea caci nu stiu incotro sa puc?
Am mers la 4 ginecologi si 2 urologi si chiar asa sa nu-si dea nimeni seama?

Voi ce parere aveti?

pup
mercik

Eu stiu ca problemele la rinichi dau dureri "de mijloc" (de spate). Daca zici ca te doare si in dreptul vezicii, e posibil sa ai ceva la rinichi sau vezica, poate o infectie... Analize de urina ai facut? Cel mai bine e sa mai consulti inca un doctor. Ai putea cauta pe net care ar fi cei mai buni medici din orasul tau si sa-ti faci o programare la unul din ei. Ca specializare, ai putea sa consulti si un medic nefrolog (se ocupa cu rinichii) sau inca un urolog.
Nu te lasa descurajata de faptul ca 6 medici n-au stiut sa-ti spuna de la ce vin durerile. Asa e la noi. Rar intalnesti un medic bun; majoritatea isi dau cu presupusul si fac experiente. Totul e sa nu te descurajezi si sa cauti in continuare un medic competent.
Bafta! Si sanatate!

Mi-am facut si analizele de urina (urocultura si sumar urina) si totul e ok...
De asemenea am facut ecografie abdominala inclusiv rinichi si urografie si iar totul e in regula.
nu stiu de unde e problema.

pup

Offline

 

#1201 2008-07-24 17:32:08

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: rana pe col

rana pe col nu doare...asa ca artrebui cautat altundeva motivul...multa sanate si bafta iti doresc smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#1202 2008-07-24 19:06:13

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

Re: rana pe col

evilpink a scris:

eu am dat 600 de roni vapotizare+biopsie+anestezie

Spune-ti-mi si mie unde ati facut vaporizarea caci si eu am rana pe col si treb sa-i fac ceva.
Ma intereseaza cabinetul si numele doctorului, daca se poate.

Multumesc mult

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1203 2008-07-25 09:05:00

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: rana pe col

Cred ca la dna dr. Tarlea a facut vaporizarea. Cauta mai inapoi in topic ... evil a mai zis unde a facut.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#1204 2008-07-25 14:16:26

vipera
New member
De la: galati
Inregistrat: 2007-01-16
Mesaje: 79

Re: rana pe col

nu stiu ce sa mai fac. am facut o cauterizare acum 3 ani. acum 2 luni am fost diagnosticata iar cu rana pe col. am facut tratament si s-a vindecat. dar la 2 saptamani dupa ce mi-a zis doctorul ca e ok pot sa incep sa am relatii sexuale iar... surpriza.. am inceput iar sa sangerez la contact. nici nu vreau sa ma gandesc ..... asta era primul motiv dupa care imi dadeam seama ca am rana pe col. nu inteleg cum reuseste sa apara rana aia.  de ce oare mie mi se intampla asa repede sa fac o rana. ca doar nu sunt brutala:)).... nush sunt foarte speriata... adik eu toata viata asa o fac ..tratamente dupa tratamente?spuneti-mi si parerea voastra va rog.... macar sa stiu ca nu sunt singura...


"o iubire care nu este eterna nu este nimic"

Offline

 

#1205 2008-07-25 14:17:37

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: rana pe col

vipera...ai vreo infectie care poate intretine rana?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#1206 2008-07-25 14:18:11

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: rana pe col

vipera a scris:

nu stiu ce sa mai fac. am facut o cauterizare acum 3 ani. acum 2 luni am fost diagnosticata iar cu rana pe col. am facut tratament si s-a vindecat. dar la 2 saptamani dupa ce mi-a zis doctorul ca e ok pot sa incep sa am relatii sexuale iar... surpriza.. am inceput iar sa sangerez la contact. nici nu vreau sa ma gandesc ..... asta era primul motiv dupa care imi dadeam seama ca am rana pe col. nu inteleg cum reuseste sa apara rana aia.  de ce oare mie mi se intampla asa repede sa fac o rana. ca doar nu sunt brutala:)).... nush sunt foarte speriata... adik eu toata viata asa o fac ..tratamente dupa tratamente?spuneti-mi si parerea voastra va rog.... macar sa stiu ca nu sunt singura...

sad najpa vipera
si eu sunt curioasa.eu credeam k nu mai apare rana pe col dak o cauterizezi...dar vad k nu e asa... sad


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1207 2008-07-25 14:22:30

vipera
New member
De la: galati
Inregistrat: 2007-01-16
Mesaje: 79

Re: rana pe col

pai cand am fost ultima data la doctor  mi-a zis ca am ovarul drept un pic inflamat si mi-a dat sa fac tratament cu zanocin. si in rest nu mi-a zis nimic de vreo infectie. splaturile cu ceai de pelin sau de musetel ajuta la ceva? ca stiu ca sunt bune cicatrizante..


"o iubire care nu este eterna nu este nimic"

Offline

 

#1208 2008-07-25 14:26:02

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: rana pe col

sunt bune ca dezinfectant si cicatrizant...dar trebuie sa ai grija cum te speli cu ele...sa nu faci mai rau...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#1209 2008-07-25 14:30:26

vipera
New member
De la: galati
Inregistrat: 2007-01-16
Mesaje: 79

Re: rana pe col

pai ma gandeam ca nu e bine sa folosesc irigatorul in situatia asta....


"o iubire care nu este eterna nu este nimic"

Offline

 

#1210 2008-07-25 14:31:00

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: rana pe col

crys_ty_na a scris:

sunt bune ca dezinfectant si cicatrizant...dar trebuie sa ai grija cum te speli cu ele...sa nu faci mai rau...

adik la ce te refer crys?cum poti sa te speli decat cu grija si cu atentie?mie dr mi`a zis asa: "te speli in fiecare sera cu apa calduta,fara sapun,intimate sau mai stiu eu ce cu parful si dai usurel cu degetelul".exact asta a zis,fara mijto.knd i`am zis lu` yubi a zis k ma spala el numai sa de`a u "degetelul" rotfl
e ok asa crys?si eu as vrea sa se opreasca sangerarile...ieri a fost ok...azi sunt teroare...diseara iau un calciu,aseara am uitat sa iau pastila si am luat`o diminetza


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1211 2008-07-25 14:34:39

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: rana pe col

e ok asa ralu...si da vipera...nu e bine sa folosesti irigatorul...cu degetul si cu grija...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#1212 2008-07-25 14:36:03

vipera
New member
De la: galati
Inregistrat: 2007-01-16
Mesaje: 79

Re: rana pe col

problema e ca eu am schimbat si iubitul de vreo 3 saptamani.... si inca nu s-a intamplat nimic intre noi. si chiar imi e frica sa se intample ceva. daca sangerez ce va crede baiatul? ca el probabil nu are de unde sa stie despre rani pe col sau mai stiu eu ce...


"o iubire care nu este eterna nu este nimic"

Offline

 

#1213 2008-07-25 14:36:44

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: rana pe col

pai nici nu prea sunt indicate contactele...dar daca e sa fie ii explici ce si cum inainte...ca batut in cap ma gandesc ca nu e...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#1214 2008-07-25 14:43:42

vipera
New member
De la: galati
Inregistrat: 2007-01-16
Mesaje: 79

Re: rana pe col

multumesc mult crys ca mi-ai raspuns la toate intrebarile..... cu siguranta o alta vizita la doctor nu ar strica sa vad ce se intampla mai exact..... eu sunt foarte stresata ca cu atatea rani pe col sa nu fie probleme mai tarziu cand o sa vreau un bebe.si imi vin tot felul de idei in minte. tot vad ca romania e pe primul loc la cancerul de col uterin... doamne fereste...


"o iubire care nu este eterna nu este nimic"

Offline

 

#1215 2008-07-25 14:55:25

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: rana pe col

vipera a scris:

multumesc mult crys ca mi-ai raspuns la toate intrebarile..... cu siguranta o alta vizita la doctor nu ar strica sa vad ce se intampla mai exact..... eu sunt foarte stresata ca cu atatea rani pe col sa nu fie probleme mai tarziu cand o sa vreau un bebe.si imi vin tot felul de idei in minte. tot vad ca romania e pe primul loc la cancerul de col uterin... doamne fereste...

nu te gandi la ce`i mai rau k asa nu o sa ajungi nikieri.cu Dumnezeu inainte si o sa fie bine.
trateaza`te acum,pana la bebe.si eu tot asa fac
crys...sangerez din cwe in ce mai tare...4 abs in aproximativ 3 ore... grater grater
ca sa fac?eu una incep sa disper.medici de kkt (scuzati`mi expresia),la farmacie dak ma duc sa`i cer ma intreaba animala ceea de la adam si eva...is f revoltata pe sistemul asat medical...sa`mi zica si mie un medic ceva mai asarit de naiba am k eu nu mai iteleg nimic.. grater grater
ametesc si vomit intr`una...ma dor sanii f tare.cm nu tre sa`mi vina...oooff....am asa un suflet de...negru...si is asa amarata...sper doar sa fie zile mai bune grater sad
plang sa ma descarc cu toate k stiu k nu`mi face bine.mi`e asa o frik de mor...

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-25 14:56:50)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1216 2008-07-25 15:09:04

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: rana pe col

cu placere vipera...fa si un pap sa vezi cum stai

ralu...eu cred ca e vb de menstra...cand trebuia sa ti vina?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.