homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Boli cu transmitere sexuala-9


#153 2008-05-03 14:57:58

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: boli cu transmitere sexuala

daca nu ai incredere in laborator repeta analiza pt.chlamidia! se poate de la ea sa ai durerile respective! trebuie sa tratezi si partenerul smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 



#154 2008-05-03 17:27:20

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: boli cu transmitere sexuala

ce analiza ar trebui sa fac pentru depistarea infectiei cu neisseria?

Offline

 

#155 2008-05-03 17:53:56

aryanna24
Membru
Inregistrat: 2008-05-03
Mesaje: 4

Re: boli cu transmitere sexuala

bacilii doderlein au legatura cu ph-ul vaginului, adica au grija de aciditate...si as vrea sa stiu daca ei in nr prea mare pot fi patogeni si pot face ca flora vaginului sa fie mult prea acida si din cauza ac sotul meu sa aiba acele usturimi de care vb mai sus caci, mentionez faptul ca ac lucru se intampla at cand sunt excitata prea tare sau exact inainte sa am orgasm.A fost la dermatolog si i-a zis ca probabil flora mea vaginala e de vina si sa am grija ce mananc si mai ales la condimente.Si in legatura cu acele chisturi pe uter, am cautat pe net si nu am gasit nimic despre ele si sunt ingrijorata ca ar putea fi altceva deoarece am maiauzit de chisturi pe ovare dar pe uter niciodata

Offline

 

#156 2008-05-03 18:10:20

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: boli cu transmitere sexuala

gargarita fa o analiza la secretie

aryanna din cate stiu eu bacilii respectivi acolo trebuie sa fie! investigheaza chlamidia si fa tratament pt.ea daca exista de noduli pe utre sincer nu am auzit


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#157 2008-05-06 17:40:25

marclau
Membru
Inregistrat: 2008-05-06
Mesaje: 1

Re: boli cu transmitere sexuala

Buna !! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o parere ... sunt disperata ca de foarte mult timp am o secretie vaginala abundenta si cu miros. Am facut tot felul de analize si tratamente si practic degeaba ... ultimele rezultate au fost : relativ frecvente celule epiteliale plate izolate si in placarde, frecventi bacili doderlaine, rare polimorfonucleare(2-3/camp microscopic), absenta flora microbiana cu potential patogen , T.C.N -absent .  Doctorita la care am fost ultima data nu a vrut sa-mi dea nici un tratament zicand ca e totul ok, iar ca secretia e asa din cauza hormonilor, eu insa cred ca am o boala cu transmitere sexuala. Si sotul meu se plange uneori de mancarimi si arsuri si un miros neplacut. Va multumesc!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2008-05-06 18:00:44

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: boli cu transmitere sexuala

pai analiza ta la secretie arata ok.poti sa faci eventual un test chlamidia daca si sotul are scurgeri s afaca si el o analiza la secretie.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#159 2008-05-06 18:35:02

marclau
Membru
Inregistrat: 2008-05-06
Mesaje: 1

Re: boli cu transmitere sexuala

Dar daca am chlamidia nu ar fii iesit la analiza de secretie ?

Offline

 

#160 2008-05-06 18:35:49

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: boli cu transmitere sexuala

nu iese la analiza normala de secretie trebuie facuta o analiza separat smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#161 2008-06-05 23:12:06

ellly
New member
Inregistrat: 2008-03-05
Mesaje: 8

Re: boli cu transmitere sexuala

sal.vreau si eu sa va intreb ceva...am facut o tampenie..nu stiu ce e cu mine sunt cu capul in nori..iau anticonceptionale din kuza acneei si in seara asat din greseala in loc sa iau joi am luat pastla din capatul celalalt ....ce sa fac acum?sa arunc pastila de joi si sa merg in continuare?are ceva ca am gresit?va rog mult sa-mi dati un sfat


iubeste-ma pana ma voi stinge ca sa te pot tine minte si dincolo de fiinta...

Offline

 

#162 2008-06-05 23:14:03

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: boli cu transmitere sexuala

ce pastile iei? cum se numesc?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#163 2008-06-05 23:19:18

ellly
New member
Inregistrat: 2008-03-05
Mesaje: 8

Re: boli cu transmitere sexuala

diane35


iubeste-ma pana ma voi stinge ca sa te pot tine minte si dincolo de fiinta...

Offline

 

#164 2008-06-05 23:21:36

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: boli cu transmitere sexuala

toate pastilutele sunt la fel...asa ca nu-ti fa griji...mergi in continuare cu ele...important e sa ai 21 de zile de pastilute luate...ordinea lor nu conteaza...cum am mai spus sunt identice...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#165 2008-06-05 23:34:52

ellly
New member
Inregistrat: 2008-03-05
Mesaje: 8

Re: boli cu transmitere sexuala

oaff poi si daca sunt indentice de ce is numerotate pe zile..si de ce atunci knd uiti sa iei una scrie sa o arunci daca nu o iei in maxim urmatoarele 12 ore?


iubeste-ma pana ma voi stinge ca sa te pot tine minte si dincolo de fiinta...

Offline

 

#166 2008-06-05 23:37:52

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: boli cu transmitere sexuala

elly...asculta ma...sunt identice...zilele sunt puse acolo ca sa nu uiti sa le iei sau ca le-ai luat...si ai zis bine...daca uiti sa iei una...tu nu ai uitat...ai luat pilula pe ziua de azi...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#167 2008-06-19 14:15:42

gur
Membru
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 2

Re: boli cu transmitere sexuala

ce este chlamydia si ce medicamente sa iau , si in cat timp trece /
?

Offline

 

#168 2008-06-19 15:08:12

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: boli cu transmitere sexuala

este o boala cu transmitere sexuala.se face un test special pt.ea.iti trece cu medicamentele prescrise de medic


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#169 2008-06-21 16:44:39

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: boli cu transmitere sexuala

s-a ivit o problema cu trichmonas. Care este perioada de incubatie? sau cand incepe sa se manifeste dupa actul sexual? Intreb pentru cineva. Barbatul e doar purtator, la el nu se manifesta? Multumesc smile


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#170 2008-06-21 22:32:53

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: boli cu transmitere sexuala

de la 3 la 28 de zile

Offline

 

#171 2008-06-24 14:38:43

monikab
Membru
Inregistrat: 2008-06-24
Mesaje: 2

Re: boli cu transmitere sexuala

Buna ziua si bine v-am gasit!

Am si eu o problema.
Am 30 de ani, sunt casatorita si in urma cu vreo 3 ani dupa o relatie in care am folosit mereu prezervativul, am fost la dr pt ca aveam niste secretii vaginale albicioase sau incolore. Am facut papa nicolau si am fost depistata cu trichomonas. Am facut tratamentul si cand m-am prezentat la medic mi-a confirmat, fara alte teste, doar cu un consult vaginal, ca nu mai am nimic. Apoi, dupa o perioada, mi-am reinceput viata sexuala, m-am casatorit,am luat si contraceptive pe care 6 luni mai tarziu le-am intrerupt si secretiile albicioase incolore, rar de tot galbui,  au reaparut iar uneori sunt abundente. Inainte de a fi depistata cu trichomonas, cu ceva vreme in urma, cativa ani, am fost la un dr si m-a depistat cu candida in urma unei lame. Aveam aceleasi scurgeri dinainte. Numai ca uneori sunt mai abundente, alte zile nu am deloc. De fapt, inca de cand eram virgina aveam astfel de probleme. In ultima vreme insa, de camnd e mai cald, sunt mai abundente din nou.Ma gandesc ca am trichomonas de f multavreme, dar la spitale e f infect, de fapt cred ca acolo m-am si imbolnavit si la particular e ireal de scump. Efectiv nu am bani sa ajung. Sotul meu nu are nici un simptom.
Nici eu nu am dureri sau usturimi. Rareori am mancarimi, dar indeosebi dupa folosirea prez. Oricum, sunt rare. Nici la contact sexual nu am dureri. Decat dupa o pauza mai mare, la intrarea in vagin.

Vreau sa va intreb daca am trichomoniaza cronica, mai pot scapa vreodata? Pot avea copii sanatosi? Daca actualul meu prieten are si el de multa vreme, s-a cronicizat? El scapa? Ii afecteaza cu ceva fertilitatea?
Nu pot sa am incredere in nici un dr si cand ma gandesc cati bani dau...macar sa dau cu folos.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.