homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi


#1 2007-10-07 22:15:22

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

nus pe cati ii intereseaza oare cum sa format Pamantul, pe mine 1 ma pasioneaza chestia asta......sunt 3 ipoteze una care cica Dumnezeu a creato fff putin plauzibila ......si a 2 ca Pamantul sa creat printrun mare bang.......si a 3 care ii dau cel m`ai mult crezare ca pamantul sa creat din praf cosmic si a intrat in contact cu nus ce meteorit.......voi ce parere aveti care din cele 3 ipoteze ........ce credeti si ce parere aveti despre incalzirea global eu cred ca cineva are de castigat ff multi bani dupa chestia asta....sau se m`ai dadeau zvonuri ca acele fotografi care le pune N.A.S.A la dispozitia presei sunt trucate......ce parere aveti despre toate astea ?

Offline

 



#2 2007-10-07 22:18:01

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

Eu cred in Dumnezeu si imi fac rugaciunea in fiecare seara. Dar nu stiu daca toate ipotezele despre el sunt sau nu adevarate. dar ma intreb daca nu ar fi.....de ce ar fi atatea sarbatori, de ce s-ar mai construi biserici.
Cat despre crearea omului nu stiu....cica ne tragem din maimuta.....dar daca ne tragem din maimuta....atunci maimuta din ce se trage? si celelalte animale.

asta ca sa nu mai zic de intrebarea: ce a fost mai intai...oul sau gaina?


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#3 2007-10-07 22:22:28

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

de aparitia Pamantului nush ce sa zik...faza cu God e bullshit (nu vreau sa jignesc pe nimeni,e o parere sincera si personala)... Sunt atatea ink de aflat..de fapt tot ce fac si oamenii astia gen Stephen hawking e tot un fel de aberatie,dar mai cu cap...niki ei nu stiu sigur spre ce se indreapata...si cred k mai e mult timp pana vom stii cu adevarat ce s-a intamplat...omul se alfa ink in faza de teorie
   Oricum,datele sunt ametitoare...e greu de crezut k aparitia Pamantului a fost cu totul aleatorie...am citit mai demult k dak constanta gravitationala ar fi fost mai mica sau mai mare cu 0,00000000001 sau ceva de genu asta, Pamantul nu ar mai fi fost asa cum il stim...

   Inclazirea globala e reala...nu se poate spune dak e kiar atat de grava pe kt se zike,dar sa fim seriosi...efectele le simtim si noi foarte bine..Bucuresteni-de knd nu am mai vazut zapada in Bucuresti mai mult de 2 zile...de ktiva ani,va garantez eu... Pe de alta parte.mi-e greu sa cred k dak nu vom mai folosi spray-uri vom reduce incalzirwa globala...e nevoie de o reducere drastica a emisiilor de gaze..dar knd se fac acorduri de scadere a acestor emisii de gaze,si tari puternice in domeniul petrolier,enrgetic de fapt,precum Rusia,nu semneaza acrodul....ce sperantze sa mai ai?

Ultima oara a fost editat de Lelaina (2007-10-07 22:23:49)


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#4 2007-10-07 22:33:10

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

55% din emisile de gase sunt in america find cel mai mare stat cu cele m`ai mari orase,rafinarii,rusia nus cum sa cataloghez rusia.....scuzatim limbaju dar red ca rusii sunt cei mai jegosi ameni dupa pamantu asta si cea mai urata limba de circulatie internationala daca se poate spune asa......ma tot gandesc si incep sa dau crezare gandurilor mele in viitor cred ca va fi un razboi intre America si Rusia daca se intampla acest lucru cu siguranta va incepe al 3 razboi MONDIAL cum a spus acel mare prezicator Nostradamus sau nus cine ma rog nu ii retin numele DACA VA FI UN AL 3 RAZBOI MONDIAL IN AL 4 LEA SE VOR BATE CU BETE....toata lumea vrea un pamant pasnic dar nimeni nu renuta la armele de distrugere in masa..........PROBABIL SE VOR GASI LEACURI PTT TOATE BOLILE SI ATUNCI O SA NE OMORAM INTRE NOI NU O SA NE MAI OMOARE BOLIILE.........si cat despre oul si gaina intai oul dar nu va ganditi ca a fost facut de o gaina....si despre incalzirea globala......calota glaciara isi schimba pozitia deacea clima se modifica unde era cal e frig si unde era frig e cald............

Offline

 

#5 2007-10-07 22:35:31

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

yoo_bogdan89 a scris:

in viitor cred ca va fi un razboi intre America si Rusia daca se intampla acest lucru cu siguranta va incepe al 3 razboi MONDIAL .....

Pey vezi..orikt de jegosi sau cum crezi u k sunt...tot sunt foarte puternici...makr din pctul asta de vedere-k ii poti considera inamicii statelor wink


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-10-07 22:36:50

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

mai...dc tot s-ar crea lumea acum....nu se poate ca barbatii sa aiba ciclu?si restul pb?...zic si eu


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#7 2007-10-07 22:37:08

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

ma fascineaza f mult stiinta si in special cosmosul si toate chestiile astea. nu bg mana-n fok pt nik,pot sa zik ca "datorita" noua, a rasei  umane.. se degradeaza mediul inconjurator si de aici si consecintele... nushu unde am citit sau auzit dar se zicea ca daca pamantul ar fi fost mai aproape de soare cu nushu cat n-ar mai fi existat viata sau daca ar fi fost mai deparatta de soare nici atunci n-ar my exsista posibilitatea unei vieti. adik e la egalitate cum s-ar zice smile . ziceau cva astia de la NASA ca incearca sa gaseasca o solutie pt planeta marte ca sa poate fi locuibila nu neaparat acu poate peste ani. :)interesant imi place.

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2007-10-07 22:38:14)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#8 2007-10-07 22:37:09

A.W.
Full member
Inregistrat: 2007-04-10
Mesaje: 344

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

Ce topic mai mai tongue
Pai..si eu cred in Dumnezeu...Dar sa zicem k eu cred si in cealalta ipoteza cu dezvoltarea speciilor.
Adik..sa presupunem k acel mare 'bang' a dus la nasterea lui Dumnezeu,care in unele cazuri e asociat cu o forma de energie.
Acum sa luam Biblia si sa ne  aducem aminte k Dumnezeu a creat lumea in 7 zle...Insa cat durau acele 7 zile? In Biblie se pune clar k timpul nostru nu e timpul lui Dumnezeu, zilele & orele noastre  nu au aceeasi masura  cu ale lui.. Deci perioada in care s-a format pamantul poate fi o zi , atmosfera s-a format in alta zi, perioada in care a aparut vegetatia alta,etc iar cea in care au aparut animalele incepand de la bacterii pana la maimuta alta zi si in ultima s-a definitivat omul..
Pt k eu am incredere si in oamenii de stiinta si fizicieni si in calculele lor cu privire la varsta pamantului si la celelalte aspecte,iar ei chiar nu-l neaga p Dumnezeu ci pur si simplu il percep in alt fel si se intreaba cum de a reusit el sa faca totul sa functioneze asa perfect...Cum spunea Einsten park k el 'nu crede intr-un Dumnezeu care joaca zaruri', adik totul are un rost si o logica...
Iar cu incalzirea globala..nu prea cred k sunt minciuni..Vedem toti efectele ei,vedem k anotimpurile nu mai sunt cum sunt si totul e un pic p dos...Dar poate si tot ceea ce vede noi acum sunt semnele Apocalipsei,k doar nu trebuie sa fie totul mot-a-mot k in Bibile,adik noi chiar vom vedea rauri de sange si etc.
Si mai este o teorie  in fizik pe care nu mi-o amintesc prea bine insa este vorba de entropia sistemelor,adik de energia lor interioara. Mi-a explicat mie foarte bine odata profesoara mea de fizik dar acum am uitat cum era exact..Era ceva de genul k universul s-a format dintr-un big bang, adik dintr-o foarte mare energie situata in spatiu mic,s-a dilatat iar acum este in faza de contractie..pana cand va ajunge iar in faza de energie si tot asa...Sper k mi-am amintit bine teoria si n-am spus prea mari prostii..Dak stiti altcumva va rog sa ma corectati k este un subiect care m-ar interesa big_smile
Ar trebui sa ma apuc de citit despre asta si sa inteleg si altfel toata fizik p care am bagat-o in mine anul asta big_smile

Offline

 

#9 2007-10-07 22:37:39

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

bela a scris:

mai...dc tot s-ar crea lumea acum....nu se poate ca barbatii sa aiba ciclu?si restul pb?...zic si eu

Si ontopicul unde e?


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#10 2007-10-07 22:40:48

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

Aia e teoria A.W. smile dak nu ma insel explikata si de Hawking in Universul intr-o coaja de nuca


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#11 2007-10-07 22:43:13

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

eu cred k s-a format printr-un mare bang. nu cred tampeniile cu dzeu, adica nu are nici un temei stintific, cat despre formarea pamantului din gaz cosmic.. promit ca daca am timp o sa ma interesez tongue

in ceea ce priveste incalzirea globala.. clima clar se modifica. eu cred ca e reala. se poate de asemenea sa fie ceva doar cu interes economic. sau pot fi amandoua.


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#12 2007-10-07 22:43:43

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

vazzusem un film super, the day after tomorrow, si mai vazusem un reportaj sau tot in film cred ca era... ca partea de N devine partea de S si invers. si unde era cald si bine va fi frig si unde era frig va fi cald, se vor schimba polii  nushu sa va explik dar mi-a plakut mult , era f interesant..smile char vreau sa vad un docmentar despre asta.. daca gasiti si stiti sa scrieti p fiorum ca sa iau si eu dp odc.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#13 2007-10-07 22:45:33

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

Lelaina a scris:

bela a scris:

mai...dc tot s-ar crea lumea acum....nu se poate ca barbatii sa aiba ciclu?si restul pb?...zic si eu

Si ontopicul unde e?

...in univers...just a joke...pt relaxarea creierelor ...stii tu...sa nu faca scurtcircuit.... smile

Ultima oara a fost editat de bela (2007-10-07 22:46:18)


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#14 2007-10-07 22:46:52

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

hmmmmm apoklipsa........asta cred ca o cream singuri  viitorul sta in mainile noastre depinde ce facem cu el

Offline

 

#15 2007-10-07 22:50:33

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

am vazut p discovery un documentar unde ziceau ca nu este prima data cand pamantul se intalneste cu fenomenul de incalzire globala. cica a mai fost unul datorat eruptiilor vulcanice foarte numeroase


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#16 2007-10-07 22:51:41

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

in primul rand yoo_bogdan89,cand scrii un post..inainte sa'i dai"trimitere" reciteste'l te rog si corecteaza greselile..macar alea mari!eu inteleg ca te grabesti dar sincer nu inteleg mai nimic.....de fapt refuz sa inteleg,nu seamana cu limba romana.corecteaza'te te rog si iti promit ca ma dau si eu cu parerea apoi. http://www.xs4all.nl/~ernstmul/images/yahoo/60.gif


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#17 2007-10-07 22:54:09

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

da cu parerea cine vrea si imi cer scuze pt greseli.....nu esti obligata de nimeni si de nimic sa postezi e problema ta INCA O DATA SCUZELE MELE........cei lanti ma inteleg numai u nu nustiu

Ultima oara a fost editat de yoo_bogdan89 (2007-10-07 22:54:42)

Offline

 

#18 2007-10-07 22:55:12

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

ai dreptate,nu's obligata.....dar tema suna bine big_smile si ma bucur pt ultimul mesaj corect scris;)
ooops nu e corect scris:)))))) acum dupa editare.....omg

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2007-10-07 22:55:38)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#19 2007-10-07 22:58:34

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

daca vrei sa ne certam te rog nu o face pe forum nu ma provoca si scris a fost scris "da cu parerea cine vrea si imi cer scuze pt greseli.....nu esti obligata de nimeni si de nimic sa postezi e problema ta INCA O DATA SCUZELE MELE" cam atat si dupa sa adaugat editarea asa ca te rog eu....ai chef de putina caterinca gaseste pe alcineva pana acum comentezi de mine unde e on topic la u  ???

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.