homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Laboratoare indicate sau de ocolit-3


#39 2008-02-27 15:14:31

bobita
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 2148

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

s-a gandit la posibilitatile tale financiare,bine ca nu ti-a recomandat pe cele mai scumpe,nu? nu mi se pare indiferenta,din moment ce s-a gandit la resursele tale


mandra si fericita posesoare a unei  burtici cu ochi bebe Doamne ajuta!

Offline

 



#40 2008-02-27 15:16:36

naturalbody
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 284

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

Se poate si asa..doar ca am simtit o oarecare rautate..

Offline

 

#41 2008-03-04 10:36:08

mi_ka
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 1000

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

La Medsana am mers ani de zile.Preturile sunt foarte mari,asa ca daca pregateste-te .......Eu am fost acolo la domnul doctor Parvu Ioan.Este un medic excelent.Eu am avut niste problemute mai grave pe care le-am rezolvat la dansul.Insa este foarte greu de gasit,este foarte solicitat,trebuie sa-ti faci programare cu doua luni inainte...Lucru care mie personal nu mi-a mai convenit pt ca daca aveam o problema care nu suferea amanare nu aveam nici o sansa sa reusesc sa ma programez.......

Ultima oara a fost editat de mi_ka (2008-03-05 11:42:36)


Cand iti doresti ceva cu adevarat tot universul conspira la indeplinirea dorintei tale.

Offline

 

#42 2008-03-04 11:15:11

naturalbody
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 284

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

Multumesc de info. da, ma astept la preturi mari dar nu asta e problema. plus ca ptr prima oara nu as vrea sa fie un el ci mai degraba o doctorita.. am sa ma decid curand ce cabinet am sa aleg si va anunt cum a fost.

Offline

 

#43 2008-03-04 14:07:17

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

naturalbody eu am fost si la medsana si la sanador la dna dr. Tarlea. Comunica daca stii ce sa o intrebi. Nu este genul care sa se intinda la discutii interminabile si sa explice f in detaliu, dar este o dr. f bine pregatita in cancer de col (iti spun doar ca idee acest lucru).

Apoi am mai fost la dl Horhoianu la clinica Polisano, numai ca acel consult m-a .... cracanat, adica pe cat de simpatic si pe cat de mult vorbeste pe atat de naspa a fost consultul.

Ca sa conzluzionez, ti-o recomand pe dna Cojocaru Beatrice (femeie cum zici ca doresti), poate fi gasita mai usor. Este un dr. care explica f bine, este f calma. Lucreaza la Mediplus Bucuresti. F ok cabinetul/clinica. Daca vrei detalii iti pot da. Este genul care raspunde la telefon si in afara programului de la clinica.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-03-04 21:30:46

sweet_baby_creista
Membru
Inregistrat: 2008-03-04
Mesaje: 2

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

as vrea sa stiu si eu,in cazul in care ai fii  in sarcinata si ai lua anticonceptionale,dar sa nu stii k esti insarcinata,sa afli dupa ce ai lujat cateva pastile.c se intampla cu copilul?

Offline

 

#45 2008-03-04 21:31:33

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: laboratoare indicate sau de ocolit


Nobody home

Offline

 

#46 2008-03-10 09:05:07

wild24
New member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 10

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

salut! imi puteti recomanda un medic ginecolog bun din Iasi? Il cunosc personal doar pe dl. Galca de la Maternitatea "Cuza Voda", dar nu stiu daca are si cabinet particular... este vorba despre o intrerupere si... vreau sa fie totul bine...sad multumesc anticipat...

Offline

 

#47 2008-03-11 12:10:46

naturalbody
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 284

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

lavinia_tia multumesc pentru info. Am sa ma interesez de Dr. Cojocaru. Multumesc.

Offline

 

#48 2008-03-18 14:12:44

su_mi_em
Membru
Inregistrat: 2008-03-18
Mesaje: 1

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

salutare! poate sa-mi spuna cineva cum e d-na dr. chetraru svetlana din cj, str bucuresti nr 70, ca mie mi s-a parut f ok, insa cineva m-a descurajat si a zis sa nu ma mai duc la ea! dar e prea tarziu!!!!!! si m-a trimis la analize la Symedo, sau asa ceva! rog din suflet sa-mi rasp!

Offline

 

#49 2008-04-05 22:48:53

dyanach
New member
Inregistrat: 2008-04-05
Mesaje: 13

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

surioara mea, insarcinata fiind pe atunci in luna a 7-a si-a facut analizele la romar-pt igg, herpes...de unde a venit acasa speriata de moarte ca ar avea toti herpesii, rujeola si altele...eu cred ca i-as fi dat in judecata pentru asta...sincer! au speriat-o de moarte si evident, putea sa piarda sarcina.. desi medicii pe care i-am intalnit acolo au fost destul de draguti cu pacientii....
la sanador in schimb am constatat cu stupoare ca doi medici din acelasi cabinet-unul dintre ei imi facea o eco mamara nu au reusit sa ajunga la un comun acord daca as avea sau nu noduli, mastoza sau doar o congestionare a tesutului...


quod me nutrit me destruit

Offline

 

#50 2008-04-06 10:19:17

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

pe vremea cand locuiam in bucuresti ma duceam la romar, in dristor.....unde am vazut o chestie pe care nu trebuia sa o vad probabil yikes
usa incaperii unde se sterilizeaza toate instrumentele era deschisa, era o doamna inauntru, in halat alb si manuia instrumentele fara ca macar sa aiba manusi pe maini sau masca chirurgicala pe fata. nu stiu, mie mi s-o parut o atitudine total neprofesionala. in primul rand cum sa stai cu usa deschisa si cum se sterilizeaza ceva daca apoi se atinge cu mana goala? oricum, am mers acolo la un control, nu aveam nimic. doar dupa ce am plecat de acolo, la vreo 2 zile or inceput niste mancarimi ingrozitoare cum n-am crezut ca-i posibil....in plus de asta, doctorii de acolo, ca multi altii dealtfel, sunt pusi numa sa ia banii...iti recomanda toate analizele posibile, desi tu mergi doar pt un control si papanicolau. asadar, va sfatuiesc sa ocoliti centrul medical romar din dristor, celelalte nu stiu cum sunt. http://www.pic4ever.com/images/184.gif

Ultima oara a fost editat de rh (2008-04-06 10:31:44)

Offline

 

#51 2008-05-06 00:13:42

dreamer
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 1567

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

si eu sunt in cautare de doctor ginecolog de incredere.am fost la sp universitar,am stat la coada de mi=a venit rau,nu s=a ocupat de mine Dr.,am fost la Militar,m-a repezit tzac pac de parca nu eram acolo in cautare de raspunsuri,am fost la Medlife,doctorita imi raspunde atunci cand o intreb pentru o vaginita sau colpita ce-oi avea ca o sa fac candidoza de la antibiotice si ca nu cred ca ar fi indicat ea imi spune"si ce daa?o tratam"lol...asa ca degeaba mai dai si bani aiurea in ziua de azi..Helppppppppp!am nevoie de Doctorrrrrr!!!!(in adevaratul sens al cuvantului)


Dance like nobody is watchin....

Offline

 

#52 2008-05-27 10:23:19

daniela-ioana
Full member
Inregistrat: 2008-04-25
Mesaje: 131

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

eu de obicei mergeam la Marie Stopes, si vreau sa merg in continuare numai ca la d-na doctor Niculescu.
unul dintre lucrurile care nu-mi convine la ei sunt analizele. e foarte convenabil ca o secretie ti-o da in 24 de ore, dar cat de bun e rezultatul ei? in plus am tot vazut analize de secretie postate pe forum care sunt foarte complexe, la Marie Stpoes nu spun decat daca ai Candida, Gardenella si Tricomonas.....
va rog din suflet sa-mi recomandati un laborator de analize din Bucuresti competent
as vrea sa imi fac acolo analizele dupa care sa ma duc la D-na Niculescu la consult.
va multumesc


"You give me strenght cu carry on......."

Offline

 

#53 2008-05-27 10:30:46

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

daniela eu in analizele de la Marie Stopes nu am ncredere.imi iesea candida cand eu nu aveam nimic.mergi la institutul cantacuzino pt.analize sau la sanador dar e cam scump


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#54 2008-05-27 10:35:24

daniela-ioana
Full member
Inregistrat: 2008-04-25
Mesaje: 131

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

ok merci, dar D-na Niculescu e OK nu????

la fel si la mine imi gaseste candida de fiecare data, in plus de fiecare data cand imi faceam secretie si imi gasea candida nu imi facea si o antifungigrama...

si daca merg la cantacuzino ce analize sa cer?
daca imi fac PAP se vede daca as avea si clamidya? si as mai vrea sa imi fac secretie si antifungigrama.
e ok pt inceput nu? ca daca as avea probleme as mai investiga pe urma

multumesc anticipat


"You give me strenght cu carry on......."

Offline

 

#55 2008-05-27 10:37:35

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

daniela ceri o analiza de secretie si le spui ca vrei si antifungigrama daca iti iese candida.pt.chlamidia trebuie analiza separat care e cam 85 de roni.nu stiu daca au inceput s arecolteze la ei pt.papanicolau.daca afli ceva sa ne anuti si pe noi ma intereseaza si pe mine.doamna Niculescu este ok.eu merg in alta parte.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#56 2008-05-27 10:40:57

daniela-ioana
Full member
Inregistrat: 2008-04-25
Mesaje: 131

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

momentan nu am timp sa ma duc..ca trebuie sa plec intr-o delegatie, insa cum ajung la cantacuzino va anunt daca se poate face si PAP
daca nu. unde mi-ai recomanda sa ma duc pentru PAP?
merci mult de tot


"You give me strenght cu carry on......."

Offline

 

#57 2008-05-27 10:42:43

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: laboratoare indicate sau de ocolit

pai la cantacuzino,sanador,mediplus.dupa cantacuzino as opta pt.sanador


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.