homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pb:anticonceptionale si libido...doctoressa, raspunsul tau ar lamuri-4


#58 2008-02-15 19:08:21

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: pb:anticonceptionale si libido...doctoressa, raspunsul tau ar lamuri

te asteptam smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 



#59 2008-04-13 13:10:10

Mylady
New member
Inregistrat: 2008-04-13
Mesaje: 5

Re: pb:anticonceptionale si libido...doctoressa, raspunsul tau ar lamuri

Buna ziua fetelor...

Acesta este primul forum pe care ma inscriu si eu...Vroiam sa va spun ca, intr-adevar, si la mine anticonceptionalele au avut un efect negativ asupra libidoului. Eu am luat 2 ani anticonceptinale, initial ceva gratuit oferit de doctorita de familie, apoi Jeanine. Am luat in greutate f putin, aveam putine stari de balonare...dar relatia mea mergea din ce in ce mai rau. Lipsa libidoului, stari de nervozitate, o secretie alba si putin mai vascoasa decat cea normala si dureri sau arsuri infernale in timpul contactului sexual. La fiecare 2 luni ma duc la ginecolog si am grija de sanatatea aparatului meu genital. NU avem nimic...am cerut si opinia mai multor medici...eram sanatoasa.

M-am lasat 8 luni de ele si toate pb au disparut ca prin minune. Ma simt minunat, abia astept sa ajung in pat..sunt mult mai bine din cauza lipsei starilor de balonare si nervozitate, iar candida nu a mai aparut niciodata de atunci. Sunt mai mult decat convinsa ca acele stari erau de la pastile.

Acum 3 sapt am fost la medic si mi-au descoperit un chist la ovarul stang de 3cm pt care mi-a recomandat 3 luni de Jeanine. Am luat o luna si starea mea este ca inainte...ma enervez f usor, sunt irascibila, nu am luat deloc in greutate, nu am stari de balonare, dar...sunt mereu nervoasa si libidoul vad cum incepe sa scada...Asa ca am sa intreb daca nu cumva exista si alte metode de a rez chisturile sau daca acestea nu pot disparea (mama mea a spus ca a scapat de ele odata cu instalarea unei sarcini). Nu as vrea sa am pb, dar eu sunt o femeie care iubeste viata sexuala si nu vreau sa pierd acest avataj..

Offline

 

#60 2008-04-13 13:12:43

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: pb:anticonceptionale si libido...doctoressa, raspunsul tau ar lamuri

tratamente naturiste.reflexoterapie acupunctura....

dar totusi vezite din 2 in 2 luni la ginecolog nu e cam des sau te duceai asa doar cand aveai probleme descrise mai sus?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#61 2008-04-13 13:18:51

Mylady
New member
Inregistrat: 2008-04-13
Mesaje: 5

Re: pb:anticonceptionale si libido...doctoressa, raspunsul tau ar lamuri

Draguta poza...si eu il ador pe Happy Bunny..

Am incercat Mastodynon ca tratament naturist, dar mi-a dat peste cap ciclul menstrual...eu mereu am avut ciclu regulat, dar in feb mi-a veit putin anapoda sa spun asa. Tocmai de aceea am luat o luna Jeanine si am observat revenirea starilor de mai demult..As dori eventual sa propun tinerea sub control a chistului, poate trecerea la un regim vegetarian si, in cazul in care, Doamne fereste, se agraveaza, o interventie laparoscopica probabil...Dar nu cred ca e cazul sa ma distrug pe mine si relatia mea mai ales...

Offline

 

#62 2008-04-13 13:21:47

Mylady
New member
Inregistrat: 2008-04-13
Mesaje: 5

Re: pb:anticonceptionale si libido...doctoressa, raspunsul tau ar lamuri

Ma duceam la 2-3 luni sa vad daca sunt in regula...eu candva sper sa am bebe frumos si vreau ca totul sa fie in regula..nu am avut nici o pb grava inafara de candida care nu a mai aparut deloc de la intreruperea pastilelor..Si imi pare si ciudat modul in care medicii prescriu pastilele...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-04-13 14:10:38

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: pb:anticonceptionale si libido...doctoressa, raspunsul tau ar lamuri

mylady ai warn pt ca nu ai editat...citeste te rog regulile...poate ca un medic homeopat te ar putea ajuta (daca nu ai fost deja la unul)...eu sincer as incerca cu 3 luni cu pilulele (nu e asa mult si in plus o luna a si trecut deja) si daca nu apar imbunatatiri sau daca nu dispare sa cauti alte solutii...si in ceea ce priveste libidoul...spre sa nu ma intelegi gresit...dar pofta vine mancand wink


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#64 2008-04-13 14:12:30

Mylady
New member
Inregistrat: 2008-04-13
Mesaje: 5

Re: pb:anticonceptionale si libido...doctoressa, raspunsul tau ar lamuri

Ma pregatesc de masa atunci wink...

Si da...am sa le iau 3 luni...cu mancarea amintita mai sus...si cu pofta cu tot..Multumesc

Ultima oara a fost editat de crys_ty_na (2008-04-13 14:14:36)

Offline

 

#65 2008-04-13 14:15:35

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: pb:anticonceptionale si libido...doctoressa, raspunsul tau ar lamuri

cu placere si pofta mare smile si acum ti am editat eu mesajele dar citeste te rog regulile caci nu vreau sa trebuiasca ca ti dau ban sad


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#66 2008-04-13 16:29:15

tyruta
Membru
Inregistrat: 2008-04-13
Mesaje: 2

Re: pb:anticonceptionale si libido...doctoressa, raspunsul tau ar lamuri

buna ziua azi m-am inscris si eu pe site; am inceput sa folosesc yasmin in urma cu o luna acu sunt la cea de a doua folie la a 4a pastila mai exact .in urma cu o luna la prima  folie nu prea mi-au priit cam in a 2 saptamana de folosire am cam avut stari de lesin si senzatie de greata .... am inteles ca asa ar trebui sa fie pana se obisnuieste organismul insa la mine au fost cam prea exagerate . intrebarea mea este a mai intampinat careva stari de astea?

Offline

 

#67 2008-04-13 16:43:37

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: pb:anticonceptionale si libido...doctoressa, raspunsul tau ar lamuri

da...pot aparea...dar daca sunt exagerate si persista o perioada indelungata de timp mergi la medic sa ti schimbe pilulele...nu are rost sa te chinui cu ele...
si bine ai venit pe forum big_smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#68 2008-09-25 09:15:55

moldovan elena
New member
Inregistrat: 2008-09-22
Mesaje: 5

Re: pb:anticonceptionale si libido...doctoressa, raspunsul tau ar lamuri

va rog sa ma ajutati si pe mine cu o mika problema: am folosit timp de doi ani anticonceptionale plasturi (evra) si aici in romania nu se gaseste asa ceva. as dori sa stiu daca se gasesc plasturi anticonceptionali, cum se cheama si de unde pot cumpara asa ceva ?


ELE_HOTOMANA

Offline

 

#69 2008-09-25 09:55:40

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: pb:anticonceptionale si libido...doctoressa, raspunsul tau ar lamuri

Elena din cate stiu eu la noi inca nu se gasesc plasturii contraceptivi. Insa poate nu sunt la curent cu noutatile.

Uite aici s-a mai discutat despre subiectul asta, poate afli mai multa informatii:
http://forum.anticonceptionale.ro/t1875 … tiv--.html


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.