homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din galati-22


#400 2008-10-01 13:56:42

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: din galati

Pai tocmai ca mergem sa ne facem un pap si o lama si apoi mergem la doctorita!wink Ca si eu la fel...sunt tare curioasa ce va spune si un alt medic despre colul meu,mai ales ca ultima oara cand am fost la Dr. Spineanu vorbea ea acolo mai mult pentru ea,cum ca as mai avea ceva pe col care nu pune probleme insa,plus faptul ca m-a intrebat daca am copii caci as avea si o trompa infundata etc,intr-un cuvant o metroanexita,pentru care insa n-am primit niciun tratament!

Offline

 



#401 2008-10-01 15:55:31

allys
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 471

Re: din galati

acum e prost tare cu banii big_smile as vrea sa merg sa fac niste analize sa vad ce e in neregula cu colonul. asta ma framanta mai mult acum. dar nu se aloca bani de la bugetul familiei big_smile
iar pap mi-am facut acu cateva luni si rezultatele au fost ok si analiza secretiei si am candida. acum vreau sa fac tratament. am luat flucovim si am vrut sa pun si ginozol dar cica s-au retras de pe piata.

Offline

 

#402 2008-10-02 13:36:02

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: din galati

Pai ce simptome ai de te duce gandul sa faci niste investigatii pentru colon?
Ultimul pap unde l-ai facut?Oricum un pap in plus nu cred ca strica niciodata...asta ar trebui facut la 6 luni sau macar un an dupa cum spun medicii.Eu una am facut vreo 4 pap-uri din iulie anul trecut cand mi s-a descoperit rana...inainte de cauterizare si dupa cauterizare.Eu o sa merg totusi luna asta dupa menstra caci spottingul nu mi-a trecut nici acum.Si o sa renunt si la ac,vad ca revine o problema pe care am avut-o si data trecuta cand am luat ac....

Offline

 

#403 2008-10-02 16:19:46

allys
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 471

Re: din galati

intotdeauna am putut sa combin mancarea in fel si chip si niciodata nu aveam probleme. acum orice as manca ma fierbe in interior ca atunci cand te strici la burta. grater e foarte enervant. ma gandesc ca s-ar putea sa fie de cand am bagat antibiotice in mine in disperare... cand am avut trihomonas.
daca as avea bani as merge sa fac mai multe investigatii, dar am platit taxa la 2 facultati  :f?rbannad:

Offline

 

#404 2008-10-04 14:17:46

mire_la
Full member
Inregistrat: 2008-08-12
Mesaje: 126

Re: din galati

fetelor voi ati vazut in galati modele pt unghii?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#405 2008-10-05 16:54:48

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: din galati

mire_la a scris:

fetelor voi ati vazut in galati modele pt unghii?

Eu nu prea ma omor cu super manichiuri...desi am mereu unghiile lungi si mai sunt si foarte sanatoase pe deasupra wink....asa ca nush sa-ti raspund la intrebare... poate micanarcisa stie sa iti raspunda.

Offline

 

#406 2008-10-09 10:18:49

mimi0305
New member
Inregistrat: 2008-10-09
Mesaje: 11

Re: din galati

Ramona_gl a scris:

krisgeorgi a scris:

sunt noua,nu stiu exact daca scriu unde trebuie.apropo de policlinica cu plata,eu ma duc de multi ani la stratulat(la ginecologie),tot o "babuta".si eu eram multumita de ea dar am ajuns la concluzia ca sunt totusi depasite.cu toate acestea nicio alta doctorita sau doctor nu a mai vorbit asa frumos,explica,etc,am facut si cauterizarea tot la ea,a fost ok.totusi,am o micoza de cateiva ani si nu a reusit sa-i dea de capat si sincer n-am bani sa ma duc la faimoasele cabinete particulare unde te rupe de bani.am auzit aici pe forum de o oarecare spineanu,e tot "babuta" dar......................nu stiu,as incerca.sunt curioasa pet un trichomonas cine a mai avut ce tratament i s-a prescris.
multumesc

Pai doctorita Spinean tot acolo lucreaza..si eu am facut o cauterizare tot acolo.Acum as vrea sa ma duc pe Chicos la DR. Docan, chiar sunt curioasa daca acea cauterizare s-a facut corect.Astazi chiar vroiam sa merg sa fac o analiza de secretie si un pap(iar saptamanaviitoare sa merg la Docan) numai ca m-am trezit cu spooting dimineata grater
In legatura cu tricomonas poate iti raspund fetele...stiu ca ele au scapat.

Mariuta...nush ce sa spun despre cat costa o cezariana dar am 2 prietene care au nascut cu Caraman si au fost multumite(iar prima chiar a avut gemeni...bine ca asta se intampla acum vreo 4 ani).

buna.. sunt noua pe aici. am tot citit pe forum de dr Spineanu de la Policlinica cu plata.. cred ca sunt insarcinata si vreau sa fac avort. face si asa ceva sau doar controale si analize?
va multumesc  puss

Offline

 

#407 2008-10-09 11:39:53

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: din galati

de unde stii ca esti insarcinata..adica ai certitudinea? ai facut test? ..te asteptam cu vesti  nocry

Ultima oara a fost editat de Alina Delia (2008-10-09 11:40:30)


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#408 2008-10-09 12:00:51

mimi0305
New member
Inregistrat: 2008-10-09
Mesaje: 11

Re: din galati

Alina Delia a scris:

de unde stii ca esti insarcinata..adica ai certitudinea? ai facut test? ..te asteptam cu vesti  nocry

am facut un test azi dimineatza si a iesit pozitiv... voi mai face inca unul maine dimineatza sa fiu sigura, dar am simptome ca as fi insarcinata..  neutral
mai vorbim diseara ca plec la munca.. poate imi raspunde si mie cineva va rog mult ca am citit pe aici ca ar fi buna.. 
puss

Offline

 

#409 2008-10-09 17:29:07

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: din galati

vai scumpa e facut la 3 saptamani de la ultimul contact? sad
te sustinem


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#410 2008-10-09 20:31:51

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: din galati

Mimi...e cam batrana dr Spineanu...are "decat' vreo 74 de ani...mergi mai bine la cineva mai tanar.Am inteles ca la maternitatea de pe Chicos sunt niste doctori mai buni...eu acolo o sa merg data viitoare.Adeverinta de salariu,trimitere de la medicl de familie ,un ban in buzunar la doctor si totul e rezolvat!Desi pentru un avort as merge totusi la un cabinet particular,sunt alte conditii si se poarta altfel cu tine.O prietena a mea a facut la Bucatanschi,acolo la Ultimul Leu si a fostfoarte multumita!Bafta!
Apropo...cati ani ai?

Offline

 

#411 2008-10-09 21:22:37

mimi0305
New member
Inregistrat: 2008-10-09
Mesaje: 11

Re: din galati

Alina Delia a scris:

vai scumpa e facut la 3 saptamani de la ultimul contact? sad
te sustinem

au trecut 2 saptamani si 2 zile sad

Offline

 

#412 2008-10-09 21:32:22

mimi0305
New member
Inregistrat: 2008-10-09
Mesaje: 11

Re: din galati

Ramona_gl a scris:

Mimi...e cam batrana dr Spineanu...are "decat' vreo 74 de ani...mergi mai bine la cineva mai tanar.Am inteles ca la maternitatea de pe Chicos sunt niste doctori mai buni...eu acolo o sa merg data viitoare.Adeverinta de salariu,trimitere de la medicl de familie ,un ban in buzunar la doctor si totul e rezolvat!Desi pentru un avort as merge totusi la un cabinet particular,sunt alte conditii si se poarta altfel cu tine.O prietena a mea a facut la Bucatanschi,acolo la Ultimul Leu si a fostfoarte multumita!Bafta!
Apropo...cati ani ai?

am 22 de ani, dar nu vreau un copil acum in nici un caz..
maine ma voi duce la toate cabinetele pe care le stiu din galati sa ma lamureasca si pe mine un doctor ce si cum se face si ce urmari vor fi dupa.. sad
vreau sa stiu cate zile imi va fi rau dupa.. va fi suportabil.. va trebui sa stau in pat.. cum e mai bine sa fac (am citit ceva de aspirat si chiuretaj).. ce alte medicamente va trebui sa iau dupa cu exceptia antibioticelor.. ce pot lua daca imi va fi rau.........????? si cred ca mai sunt multe alte intrebari, dar astea mi-au venit in minte acum sad
cat este la dr. Bucatanschi avortul?.. sa stiu cu cati bani plec de acasa......... partea proasta e ca nu vreau sa afle parintii mei despre asta si nici nu am un serviciu stabil si bine platit, de descurcat ma voi descurca cu banii, dar acum depinde si de ce suma este nevoie... sad

in afara de dr. Bucatanschi, imi puteti recomanda si pe altcineva in caz ca este ocupata sau este in concediu? dar ca sa nu fie exagerat pretul sad ... vreau sa fac cat mai repede.. sad
la hyperion am fost o data pt un consult si nu prea m-am simtit in largul meu  neutral

va multumesc mult si astept raspunsuri  kram

Ultima oara a fost editat de mimi0305 (2008-10-09 21:33:46)

Offline

 

#413 2008-10-10 22:37:45

mire_la
Full member
Inregistrat: 2008-08-12
Mesaje: 126

Re: din galati

mimi0305 a scris:

Ramona_gl a scris:

Mimi...e cam batrana dr Spineanu...are "decat' vreo 74 de ani...mergi mai bine la cineva mai tanar.Am inteles ca la maternitatea de pe Chicos sunt niste doctori mai buni...eu acolo o sa merg data viitoare.Adeverinta de salariu,trimitere de la medicl de familie ,un ban in buzunar la doctor si totul e rezolvat!Desi pentru un avort as merge totusi la un cabinet particular,sunt alte conditii si se poarta altfel cu tine.O prietena a mea a facut la Bucatanschi,acolo la Ultimul Leu si a fostfoarte multumita!Bafta!
Apropo...cati ani ai?

am 22 de ani, dar nu vreau un copil acum in nici un caz..
maine ma voi duce la toate cabinetele pe care le stiu din galati sa ma lamureasca si pe mine un doctor ce si cum se face si ce urmari vor fi dupa.. sad
vreau sa stiu cate zile imi va fi rau dupa.. va fi suportabil.. va trebui sa stau in pat.. cum e mai bine sa fac (am citit ceva de aspirat si chiuretaj).. ce alte medicamente va trebui sa iau dupa cu exceptia antibioticelor.. ce pot lua daca imi va fi rau.........????? si cred ca mai sunt multe alte intrebari, dar astea mi-au venit in minte acum sad
cat este la dr. Bucatanschi avortul?.. sa stiu cu cati bani plec de acasa......... partea proasta e ca nu vreau sa afle parintii mei despre asta si nici nu am un serviciu stabil si bine platit, de descurcat ma voi descurca cu banii, dar acum depinde si de ce suma este nevoie... sad

in afara de dr. Bucatanschi, imi puteti recomanda si pe altcineva in caz ca este ocupata sau este in concediu? dar ca sa nu fie exagerat pretul sad ... vreau sa fac cat mai repede.. sad
la hyperion am fost o data pt un consult si nu prea m-am simtit in largul meu  neutral

va multumesc mult si astept raspunsuri  kram

cunosc pe cineva a facut la Bucatanschi..era 3 jumate cu tot cu consult si cu anestezie totala..nu a simtit nimic..ia dat o reteta sa ia cateva antiinflamatoare..iar acum fizic nu are nimic..

Offline

 

#414 2008-10-10 23:18:39

mimi0305
New member
Inregistrat: 2008-10-09
Mesaje: 11

Re: din galati

eu as fi vrut sa fac dimineatza in caz ca imi va fi rau pana a doua zi sa-mi treaca deoarece saptamana viitoare voi fi ocupata  cate 8 ore/zi si nu prea am cum sa lipsesc decat o zi maxim sad

astazi am fost pe la mai multe cabinete care le stiam.. la irina (2 babe) nu face intreruperi de sarcina, la dr. caraman si cine mai e acolo in cabinet la general era inchis cand am fost eu (am trimis pe cineva sa afle cat costa si a zis ca 200 lei - chiuretajul), la ultimul leu la Dna. Bucatanschi tot la fel era inchis si are program doar dupa-amiaza (300 lei), la dr. Botezatu era inchis si nu scria nici un program pe usa, la spicu nu am gasit cabinetul (ne-am uitat vreo jumatate de ora pe acolo sad ), iar in 19 la ioana pop am aflat ulterior ca e undeva pe aleea comertului, dar nu am mai ajuns astazi neutral
de ce toti ginecologii au program dupa-amiaza?? grater eu vroiam dimineata..

la hyperion a facut cineva intrerupere de sarcina? plssss
stie cineva un cabinet (conditii bune) cu un medic bun unde as putea sa fac un avort (as vrea prin aspiratie ca am inteles ca e mai putin dureros) si sa aiba program dimineata??? va rog mult ca nu vreau sa ma stau mult asa sad

multumesc mult puss
ms mire_la puss

Offline

 

#415 2008-10-10 23:33:44

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: din galati

mimi incearca la general la liliana caraman are program si de dimineata stiu...si face bine

Offline

 

#416 2008-10-10 23:46:25

mimi0305
New member
Inregistrat: 2008-10-09
Mesaje: 11

Re: din galati

LadyInRed a scris:

mimi incearca la general la liliana caraman are program si de dimineata stiu...si face bine

ms  :k?ra:

Ultima oara a fost editat de mimi0305 (2008-10-10 23:46:57)

Offline

 

#417 2008-10-11 12:38:55

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: din galati

La Hyperion ce doctori lucreaza?Ieri am mai aflat ceva dela medicul de familie;cica un simplu consult poti face gratuit si la mai multe cabinete particulare(Irina,DR.Draghicescu) daca duci adeverinta de salariu si trimitere de la medicul de familie...

Offline

 

#418 2008-10-11 18:37:21

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: din galati

la hyperion sunt dobos si nina dar nu fac chiuretaj

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.