homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cu ce si cum va ingrijiti parul?-20


#362 2012-01-08 13:13:13

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

multumesc adelina  puss
dar fara galbenus se poate ? am eu o idee fixa ca o sa-mi miroasa parul a ou  dumbom
mi-am luat deocamdata doar tinctura de brusture

rose, pai tu ziceai ca ai facut matreata si ma gandesc ca alcoolul ala turnat direct pe pielea capului a uscat-o si a dus la matreata  nustiu

Ultima oara a fost editat de heimdall (2012-01-08 13:14:21)

Offline

 



#363 2012-01-08 13:17:12

adelina10
New member
Inregistrat: 2012-01-06
Mesaje: 84

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

nu o sa miroase parul  a ou absolut deloc !!! stai linistita !!! smile un miros specific (dar nu urat) are tonicul, nu oul...
daca nu vrei nicicum cu ou, dilueaza-l cu apa si aplica-l asa.

Offline

 

#364 2012-01-08 13:19:28

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

am inteles, multumesc
chestia e ca aveam o colega care folosea metoda asta cu oul si cad treceai pe langa ea te izbea un iz asa de... ou stricat  acklad si am ramas marcata lol

Offline

 

#365 2012-01-08 13:20:23

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Vreau sa imi schimb samponul dar nu stiu ce sa aleg intre elseve total repair 5, gliss ultimate repair sau syoss repair therapy. Am citit pe internet si p-areri pro si contra. Poate ma ajutati voi.

Offline

 

#366 2012-01-08 13:22:54

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

syoss clar nu, e cea mai mare porcarie
dintre celelalte doua nu stiu ce sa zic, eu evit sampoanele astea din comert pe cat posibil

Offline

 

 Publicitate


loading...

#367 2012-01-08 13:24:34

eva_an
Full member
Inregistrat: 2012-01-08
Mesaje: 679

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

buna fetelor spuneti--mi si mie o reteta naturista pentru a iti indesi parul..caci am doua fire.si tot cade.Am luat suplimente dar nimic,voi ce folositi|


You came to see the mobscene
I know it isn't your scene
It's better than a sex scene and it's
So fucking obscene, obscene, yeah

Offline

 

#368 2012-01-08 13:25:04

adelina10
New member
Inregistrat: 2012-01-06
Mesaje: 84

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

heimdall a scris:

am inteles, multumesc
chestia e ca aveam o colega care folosea metoda asta cu oul si cad treceai pe langa ea te izbea un iz asa de... ou stricat  acklad si am ramas marcata lol

pai poate fata aia chiar a folosit ou stricat rotfl sau poate nu se clatea bine si ii ramanea asa cu zilele in cap... acklad

Offline

 

#369 2012-01-08 13:25:51

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

aha, deci de asta am facut matreata lol nush, am folosit si azi tonicul la fel, si nu mai e asa multa matreata. cine stie ce`o mai fi cu scalpul meu.


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#370 2012-01-08 13:26:48

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

eva, vezi ca despre asta vorbim mai sus
tonic capilar de la Dacia Plant
eu am si sampon, lotiune si tratament fiole de pe Cosmetica Verde (Retetele Bunicii Agafia se cheama produsele)
si eventual si niste vitamine

Offline

 

#371 2012-01-08 13:28:46

eva_an
Full member
Inregistrat: 2012-01-08
Mesaje: 679

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

heimdall a scris:

eva, vezi ca despre asta vorbim mai sus
tonic capilar de la Dacia Plant
eu am si sampon, lotiune si tratament fiole de pe Cosmetica Verde (Retetele Bunicii Agafia se cheama produsele)
si eventual si niste vitamine

multumesc,ca am incercat sa ma indop cu vitamine si fel si fel de tratamente cu ulei de ricin sau baza de albus de ou.si pt ca am parul rar imi e frica sa imi mai pun orice in el,, supa


You came to see the mobscene
I know it isn't your scene
It's better than a sex scene and it's
So fucking obscene, obscene, yeah

Offline

 

#372 2012-01-08 13:33:23

adelina10
New member
Inregistrat: 2012-01-06
Mesaje: 84

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

eu am avut o grava cadere a parului dupa o dieta drastica. atunci am inceput sa iau vitamine pentru par si unghii, iar local pe par am folosit tonic capilar de la dacia plant si inca un sampon pentru regenerarea parului, toate de la plafar, sau de la magazin naturist. au dat rezultate in cca 2 luni, multumesc lui dumnezeu, iar de atunci imi tot ies fire noi si nu mai cade abundent.

Offline

 

#373 2012-01-08 13:57:38

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

heimdall a scris:

multumesc adelina  puss
dar fara galbenus se poate ? am eu o idee fixa ca o sa-mi miroasa parul a ou  dumbom
mi-am luat deocamdata doar tinctura de brusture

rose, pai tu ziceai ca ai facut matreata si ma gandesc ca alcoolul ala turnat direct pe pielea capului a uscat-o si a dus la matreata  nustiu

heim, galbenusul de ou este pt reteta de sampon ...  eu de la samponul asta am facut cojite sad
poti aplica tinctura  pe o discheta demachianta si apoi pe par

eva, toate tincturile mentionate mai sus  sunt pt a stimula cresterea parului ...

Offline

 

#374 2012-01-08 13:58:11

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

saru'mana capca  puss

Offline

 

#375 2012-01-08 14:02:18

eva_an
Full member
Inregistrat: 2012-01-08
Mesaje: 679

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

capcaun a scris:

heimdall a scris:

multumesc adelina  puss
dar fara galbenus se poate ? am eu o idee fixa ca o sa-mi miroasa parul a ou  dumbom
mi-am luat deocamdata doar tinctura de brusture

rose, pai tu ziceai ca ai facut matreata si ma gandesc ca alcoolul ala turnat direct pe pielea capului a uscat-o si a dus la matreata  nustiu

heim, galbenusul de ou este pt reteta de sampon ...  eu de la samponul asta am facut cojite sad
poti aplica tinctura  pe o discheta demachianta si apoi pe par

eva, toate tincturile mentionate mai sus  sunt pt a stimula cresterea parului ...

o sa incerc si eu,,,vb aia incercarea moarte nu are... disperat


You came to see the mobscene
I know it isn't your scene
It's better than a sex scene and it's
So fucking obscene, obscene, yeah

Offline

 

#376 2012-01-08 14:14:29

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

heimdall a scris:

syoss clar nu, e cea mai mare porcarie
dintre celelalte doua nu stiu ce sa zic, eu evit sampoanele astea din comert pe cat posibil

folosesti produse de ingrijire a parului profesionale? Sunt curioasa cat costa un sampon si un balsam ca cele care le gasim in saloane, tipul la care ma tund m-a sfatuit sa folosesc astfel de produse dar nu stiu cam cat costa. Si acelea sunt pentru par gras, matreata, etc? sau sunt "universale"?

Offline

 

#377 2012-01-08 14:41:15

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

nu, incerc sa folosesc sampoane mai "naturale", fara SLS si cu cat mai putine ingrediente chimice
am zis mai in urma de unele, am mai folosit de la Aubrey Organics... in general sa te uiti pe ele sa nu scrie Sodium Laureth Sulfate

Offline

 

#378 2012-01-08 17:21:23

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

heim, uite ca m-am dus in baie sa ma uit de SLS  la sampoanele cumparate de mine ... si stupoare neutral si herbosophy (sampon cu catina) si hofigal (sampon cu Q10) contin SLS ...

Offline

 

#379 2012-01-09 10:34:48

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

heimdall a scris:

intrebare : tonicul capilar / tincturile le folositi cum scrie in prospect, cu galbenus ? ca eu nu am de gand sa-mi pun ou, dar nici sa-mi torn direct alcoolul ala in cap, asa ca nu stiu cu ce sa-l diluez

eu nu pun ou (din aceleasi considerente ca tine smile ), dar pe langa suita de tincturi (nediluate) adaug ulei de ricin si vit A, C, E. nu mi-a facut niciun rau alcoolul din tincturi, dimpotriva, am scapat de matreata grasa ce m-a chinuit mult timp. nu stiu insa daca tincturile m-au ajutat sau samponul de la "bunica Agafia". in problema caderii parului nu am obtinut rezultate spectaculoase, mai cade si acum (dupa cca 2 luni de tratament), dar ce-i drept, nu la fel de mult ca inainte. iarasi, nu stiu daca tincturile au avut efect, ori samponul si masca. ce-i drept, e ca in trecut am stopat caderea parului cu ulei de ricin si vitamine uleioase, deci poate fi tot de la astea si acum smile. sau pur si simplu a trecut toamna smile. in prezent sunt multumita de parul meu, cu exceptia faptului ca nu mai are asa mult volum sad, din cauza ca mi-a cazut mult si ca nu mai folosesc sampon cu sls.

eva_an, eu pt indesire stiu ca uleiul de ricin e bun, dar vad ca l-ai incercat deja. incearca si tincturile astea ori tonicul capilar, poate, poate.

rosebunny, tonicul ar trebui chiar sa te scape de matreata (contine nu stiu ce plante ce actioneaza impotriva matretii), pe mine m-a ajutat.

Karina_, eu am folosit produse profesionale de la joico si kerastase si acum am revenit tot la cele pe baza de plante. cele din gama bunicii agafia mi se par chiar bune, deocamdata imi priesc. produsele profesionale contin multe chimicale care agreseaza scalpul si parul. stralucirea pe care ti-o dau dupa ce le folosesti, e de la silicon, care imbraca firul de par. deci parul doar pare sanatos, in realitate e uscat, slabit, dar acoperit de un strat ce-i confera stralucire smile.
cei de la salon asta recomanda, pt ca asta folosesc si rezultatele sunt vizibile, dar inselatoare. plus ca sunt interesati sa faca vanzare. preturile se invart pe la 100 ron +/- cateva zeci de lei. unele game au si produse specifice problemelor scalpului (kerastase, de exemplu), dar in general gasesti pt tipuri de par (gras, uscat, vopsit). daca iti iei vreun produs profesional, te sfatuiesc sa alegi ceva pt par vopsit (chiar daca ai culoarea ta naturala), pt ca sunt mai putin agresive.

capcaun, cam toate sampoanele din comert si farmacii au sls. cele fara detergent se gasesc mai greu, de cele mai multe ori trebuie sa-ti comanzi de pe cine stie ce site de produse naturiste neutral. oricum, merita efortul. diferenta e vizibila, chiar simti ca nu te mai speli cu detergent de vase in cap, ci cu un sampon bland, care nu-ti usuca parul si scalpul. eu sunt ft multumita de samponul de la "bunica agafia".

Ultima oara a fost editat de anca90 (2012-01-09 10:38:14)

Offline

 

#380 2012-01-09 11:18:33

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

eu nu mai vreau tratamente sad m-am saturat de ele, am facut ani de zile cu uleiuri, nu zic nu, faceau parul superb insa nu mai am rabdare tongue
as incerca si eu tratamentul cu tinctura de brusture pentru varfurile despicate ca ma omoara problema asta

produsele de la "bunica agafia" de unde se pot cumpara?


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.