homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Traditii si obiceiuri de craciun-2


#20 2007-12-22 19:41:49

skumpi
Vizitator

Re: traditii si obiceiuri de craciun

ancutika a scris:

Nu stiu exac care e faza cu vascu. Am auzit ca tre sa puiu vasc la usa si daca te puiu pe prietenu in seara de craciun sub vasc nu stiu ce se intampla. Nu stii voi?? daca e ceva de bine sa-mi iau si eu vasc sa ma pup cu puiu meu big_smile

nu numai in seara d Craciun...trb sa te pupi sub vasc sa tzina iubirea..ceva d genu...stiu k e legat d iubire big_smile

 



#21 2007-12-22 21:12:53

ancutika
Sr. member
De la: Unirea, Alba
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 1291

Re: traditii si obiceiuri de craciun

skumpi a scris:

ancutika a scris:

Nu stiu exac care e faza cu vascu. Am auzit ca tre sa puiu vasc la usa si daca te puiu pe prietenu in seara de craciun sub vasc nu stiu ce se intampla. Nu stii voi?? daca e ceva de bine sa-mi iau si eu vasc sa ma pup cu puiu meu big_smile

nu numai in seara d Craciun...trb sa te pupi sub vasc sa tzina iubirea..ceva d genu...stiu k e legat d iubire big_smile

Aia stiam si eu. Ca e ceva legat de iubire si vreau sa ma pup si eu cu puiu meu sub vasc big_smile


16.01.2016 si viata noastra e mai frumoasa bebe boy

Offline

 

#22 2007-12-23 00:33:44

adriana18
Full member
De la: bucuresti....colentina
Inregistrat: 2006-09-27
Mesaje: 670

Re: traditii si obiceiuri de craciun

chestia cu femeie in anu nou..si mama face la fel ....daia bine vecinu de sus imediat dupa 12 nopate si tata se duce la ei prima data fac cu schimbul:))


"""You should be kissed and often - by someone who knows how"

Offline

 

#23 2007-12-23 00:34:38

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: traditii si obiceiuri de craciun

eu iau vasc pt prosperitate,nu stiam ca este bun si pt iubire lol


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#24 2007-12-23 00:50:33

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: traditii si obiceiuri de craciun

eu stiam ca primul colindator/urator trebe sa fie baiat ca sa iti mearga bine si asa faceau ai mei:))  superstitii..


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.