homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex oral-24


#438 2012-03-19 19:24:34

Alina97
Full member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 213

Re: Sex oral

Despartirea noastra nu are nicio legatura cu sexul oral,desi uneori imi mai reprosa ca-l neglijez din acest punct de vedere. Motivul real a fost gelozia lui scapata de sub control,manipularea si comportamentul cvasi-tiranic fata de mine. N-am putut suporta asa ceva si i-am dat papucii. P.S. Am zis( "ex") iubitul  pt ca momentan suntem in "tratative"( a se citi,el se roaga de mine sa ne impacam. Sincer,eu optez pt despartirea definitiva).

Offline

 

#439 2012-03-19 19:34:30

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Sex oral

Alina,nici nu m-am g?ndit vreo secundă la faptul că v-aţi fi despărţit cumva din cauza sexului. M-am g?ndit pur şi simplu la faptul că nu mi se pare ?n regulă să faci asta doar pentru că e dorinţa lui,şi de aici ar fi putut pleca o grămadaă probleme ?ntre voi.
Sau poate şi alte chestii le făceai doar pentru că aşa vroia el...eu nu ştiu,mi-am permis doar să trag o concluzie...evident departe de adevăr,că nu am de unde să ştiu eu cum a fost relaţia voastră.

Offline

 

#440 2012-03-20 11:17:24

aname1
Full member
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 163

Re: Sex oral

E normal sa ii faci daca el vrea si u nu ai chef de sex. Cum baietii sunt mereu pe jar trebuie sa ii satisfaci in vrun fel smile ... asa cum si el daca nu are chef trebuie sa te satisfaca numai ca nu prea se intampla sa nu aiba ei chef big_smile
Intr-o relatie serioasa nu e normal sa il satisfaci de cate ori simte? Sa iti doresti sa se simta bine pt ca il iubesti.

Offline

 

#441 2012-03-20 12:48:57

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Sex oral

E normal sa ii faci daca el vrea si u nu ai chef de sex.

cine zice?

Cum baietii sunt mereu pe jar trebuie sa ii satisfaci in vrun fel smile

unu la mana, nu sunt mereu pe jar, ca-s oameni, nu sex-machines, si doi la mana, cu riscul de a ma repeta, cine zice ca trebuie?

... asa cum si el daca nu are chef trebuie sa te satisfaca numai ca nu prea se intampla sa nu aiba ei chef big_smile

sigur, e visul oricarei femei sa simta organul/limba/degetul total plictisite ale prietenului care abia asteapta sa termini, ca sa poata sa se culce (valabil si viceversa)

Intr-o relatie serioasa nu e normal sa il satisfaci de cate ori simte? Sa iti doresti sa se simta bine pt ca il iubesti.

mi se pare trista relatia aia "serioasa" in care sexul e o obligatie si nimic mai mult.

sexul normal/anal/oral/fill-in-the-blanks se face in doi, cu chef din partea amandurora, si nu inseamna doar placere fizica; ce sex e ala in care femeia/barbatul sta ca o papusa dezumflata sub partenerul care se chinuie sa faca ceva?


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#442 2012-03-20 13:08:53

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sex oral

aname exagerezi putin. gandeste-te asa, daca tot spui ca ei sunt mereu pe jar, daca stati o zi intreaga impreuna (sa zicem ca e sambata), doar voi doi, intr-un loc care sa va permita, si lui "i se scoala" de 13 ori, tu de 13 ori trebuie sa-l "satisfaci" intr-o maniera sau alta? am intalnit un singur "barbat" care avea pretentia ca prietena lui sa faca ceva de fiecare data cand i se scula lui, doar pe motivul ca i s-a sculat. si cum omul respectiv nici nu se masturba, iti dai seama de cate ori se intampla asta rotfl pe bune, o trezea in miezul noptii rotfl ce "barbati". eu cred ca astia se numesc "pustani care abia au simtit gustul sexului si nu au rabdare sa experimenteze intr-un ritm normal si vor sa sara peste toate etapele si sa fie sex-gods" (sex-gods, insemnand din datele de mai sus, se pare, sa fie satisfacuti instantaneuu, oriunde si oricand, nu sa fie ei in stare sa faca ceva in pat rotfl )

le: e dragut ca vrei sa-ti faci partenerul fericit, dar nu este o obligatie si nu trebuie sa emiti litere de lege.

Ultima oara a fost editat de eph (2012-03-20 13:11:01)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2012-03-20 13:39:12

aname1
Full member
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 163

Re: Sex oral

lol nu ma refer ca daca el are chef de 5 ori pe zi sa ii faci ceva.
Zic de genu ca ati facut sex acum 2 zile si el vrea ceva si in seara asta dar u nu ai chef... Si pt ca vrei ca iubitul tau sa se simta bine si sa nu stea cu dureri pe jos il satisfaci.
Dar nu zic ca este o boligatie si sa o faci din obligatie. Si eu daca sunt horny si el nu are chef de sex as vrea sa ma rezolve cumva.
Sunt momente in care vrei sa faci dragoste frumoasa, senzual etc si momente in care vrei doar sex, doar sa te eliberezi.

Offline

 

#444 2012-03-20 13:47:32

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sex oral

dar eu nu pricep cum, neavand chef de sex care in mintea mea nu e doar "ceva care intra in altceva", ci tot ce faci si inainte si dupa, poti sa ii faci oral... fostul meu gandea ca tine si nu am putut niciodata sa fac ca el. am incercat din punctul meu de vedere (vag din punctul lui, desi pentru mine a fost ceva imens ce am facut) si am simtit numai lucruri negative care nu au ce cauta intr-o relatie (dezgust, fortare, obligatie sa faci ceva sexual, lipsa totala de pasiune, ceva facut fara simtire). probabil ca tu nu le simti. si atunci cred ca e ok pentru tine cum faci, dar nu pentru toti este la fel. si cand eu aveam chef si el nu (ma refer la alt partener aici), daca o facea pentru mine nu puteam sa suport. efectiv se simtea ca nu pune nimic in act, si nu suportam sa fiu atinsa asa.

Offline

 

#445 2012-03-20 13:58:09

aname1
Full member
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 163

Re: Sex oral

Nu inteleg de ce o luati ca o fortare daca e sa o faci inafara actului sexual normal. Daca iti doresti ca prietenul sa fie satisfacut de ce sa nu faci asta. Eu nu zic sa ii faci in fiecare zi pt. ca are el chef dar in cazurile in care el este horny si u pur si simplu nu esti. E clar ca poate nu o sa faci lucrul asta cu aceeasi " dorinta " ca atunci cand faceti un 69 de ex dar nu cred ca ar trebui sa fie fortare.

Offline

 

#446 2012-03-20 14:04:06

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sex oral

aname, nu "o iau ca fortare" ca o fac in afara actului rotfl ci cand nu am chef! diferenta mare. pot sa am chef sa-i fac lui oral si ii fac, daca ma lasa si vrea si el, e tot in afara actului sexual clasic, dar nu ma simt fortata. de ce? pentru ca aveam chef! imi doresc sa fie fericit si satisfacut dar nu cu pretul fericirii mele lol si vezi ca tot emiti judecati pe care le consideri general valabile. ultimul exemplu "69 e misto". pentru tine. eu detest 69, de exemplu, fizic vorbind sunt construita astfel incat pozitiile in care poti face asa ceva mie imi ofera o placere minimala aproape de 0, asa ca nu imi place efectiv si nu il practic.

Offline

 

#447 2012-03-20 14:38:44

aname1
Full member
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 163

Re: Sex oral

Nu emit judecati, nu judec pe nimeni, fiecare face ce doreste. Doar sunt curioasa cum procedeaza altii tongue Si nu am zis " 69 e misto" ci doar il dadeam ca un exemplu si cine nu face 69 poate inlocui cu altceva exemplu smile

Offline

 

#448 2012-03-21 21:43:07

Alina97
Full member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 213

Re: Sex oral

*joy* a scris:

Alina,nici nu m-am g?ndit vreo secundă la faptul că v-aţi fi despărţit cumva din cauza sexului. M-am g?ndit pur şi simplu la faptul că nu mi se pare ?n regulă să faci asta doar pentru că e dorinţa lui,şi de aici ar fi putut pleca o grămadaă probleme ?ntre voi.
Sau poate şi alte chestii le făceai doar pentru că aşa vroia el...eu nu ştiu,mi-am permis doar să trag o concluzie...evident departe de adevăr,că nu am de unde să ştiu eu cum a fost relaţia voastră.

ok,am inteles.tocmai,ca e invers,nu prea vroiam sa-i fac cand dorea el,dimpotriva...o faceam cand aveam eu chef si eram super horny,ceea ce se intampla destul de rar. nustiu
Oricum,momentan suntem despartiti.eu am luat decizia de a lua o pauza,desi el ar vrea sa ne impacam.In seara asta,i-am comunicat ca vreau sa stam separati o vreme, sa ne intalnim si cu alte persoane...ceea ce l-a enervat destul de rau, pt ca, gelos cum e nu suporta nici macar ideea de a iesi la o cafea cu alt tip forgetit ...mda,recunosc ca am facut-o intentionat pt a ma razbuna pe el si nu regret deloc. diablo

Ultima oara a fost editat de Alina97 (2012-03-21 21:44:44)

Offline

 

#449 2012-03-21 23:16:26

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sex oral

alina, ce-ti facu' mandrul de vrei razbunarea? pare ca si-o merita rotfl

Offline

 

#450 2012-03-22 08:22:35

Alina97
Full member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 213

Re: Sex oral

eph a scris:

alina, ce-ti facu' mandrul de vrei razbunarea? pare ca si-o merita rotfl

O merita cu varf si indesat, crede-ma! roll  Pt ca m-a terorizat la propriu in ultimele luni cu gelozia, banuielile lui nefondate, cu incercarile de a ma controla(inclusiv verificandu-mi telefoanele si emailul),facandu-mi scene de gelozie total aiurea si muuuuuulte alte chestii care m-au adus la limita disperarii! I-am si spus aseara:"daca inainte ma tot gelozeai toata ziua aiurea, macar acum o sa ai motive intemeiate. Numai ca n-o sa ai niciun drept sa-mi reprosezi ceva,pt ca acum suntem despartiti" diablo A facut o fata ,pffuiii....regret ca nu am putut sa-l filmez in momentul ala rotfl2

Ultima oara a fost editat de Alina97 (2012-03-22 08:24:18)

Offline

 

#451 2012-03-22 14:04:07

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sex oral

rotfl dar din cate stiu el este primul si fetele tind sa aiba o sensibilitate si un atasament deosebit fata de "primul" si nu renunta prea usor la el. de obicei el este in rolul tau. trebuie sa recunosc ca sunt uimita in mod placut big_smile dar tu ai incercat sa afli de ce incepuse el sa se comporte asa?

Ultima oara a fost editat de eph (2012-03-22 14:04:31)

Offline

 

#452 2012-03-22 14:18:04

Alina97
Full member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 213

Re: Sex oral

eph a scris:

rotfl dar din cate stiu el este primul si fetele tind sa aiba o sensibilitate si un atasament deosebit fata de "primul" si nu renunta prea usor la el. de obicei el este in rolul tau. trebuie sa recunosc ca sunt uimita in mod placut big_smile dar tu ai incercat sa afli de ce incepuse el sa se comporte asa?

Sa nu crezi ca eu nu sufar din cauza acestei situatii. Ma doare cu atat mai mult , anul asta ar fi trebuit sa avem nunta. Dar nu-mi pot lega viata de un nebun si un tiran,asa ca daca vrea sa avem un viitor comun trebuie sa-si revizuiasca total comportamentul ,sa-si dea seama ca a gresit si sa redevina cel pe care il cunosteam. Situatia e foarte tensionata si cu parintii ,care au ramas socati cand le-am zis  ca nu va fi nicio casatorie si ca trebuie sa suspende toate pregatirile. Nu stiu ce gandeste el,ce e in capul lui...probabil a crezut ca daca suntem in pragul castoriei isi poate permite deja s.o faca pe tiranul si stapanul... Ei bine, S-A INSELAT!

Ultima oara a fost editat de Alina97 (2012-03-22 14:24:21)

Offline

 

#453 2012-03-22 14:41:09

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sex oral

foarte bine ca nu ai acceptat sa fii tratata altfel decat meriti, dar ai aflat cauzele comportamentului sau? cine stie ce este poate chiar ceva foarte simplu si usor de rezolvat. oamenii nu se schimba asa dintr-odata. s-a schimbat ceva in situatia voastra? (ca: mutat impreuna, mutat in orase diferite etc.). acestea pot influenta foaaarte tare situatia si partenerii. imi pare rau.

Offline

 

#454 2012-03-22 15:13:17

Alina97
Full member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 213

Re: Sex oral

eph a scris:

foarte bine ca nu ai acceptat sa fii tratata altfel decat meriti, dar ai aflat cauzele comportamentului sau? cine stie ce este poate chiar ceva foarte simplu si usor de rezolvat. oamenii nu se schimba asa dintr-odata. s-a schimbat ceva in situatia voastra? (ca: mutat impreuna, mutat in orase diferite etc.). acestea pot influenta foaaarte tare situatia si partenerii. imi pare rau.

E gelos pe un coleg de-al meu de facultate( si nu numai). Odata eram in grup,cu mai multi colegi, la o cafea si brusc a aparut si "iubi" in peisaj! Cand am ajuns acasa,reprosuri garlap: ca ala se uita nu stiu cum la mine,ca ma sorbea din priviri,ca eu ma pisiceam in fel si chip ca sa-i atrag atentia etc. I-am explicat ca nu e nimic intre noi,ca tipul are o relatie de 5 ani si se gandeste la oficializarea ei. A ramas tot banuitor,nu m-a crezut. Altadata ,intr-o seara, vorbeam cu colegul pe mess si ii explicam cum trebuie sa faca un proiect pt facultate (el are 2 joburi part-time si mai lipseste de la cursuri si seminarii). A venit si el, s-a uitat sa vada ce scriu.eu stiind ca n-am nimic de ascuns l-am lasat in pace. Dupa ceva timp,colegul imi zice" ms mult alina. Te pup. O seara faina",ii raspund si ies. Ei bine,de la faza asta s-a lasat cu un scandal urat de tot ,cica de ce-mi zice ala ca ma pupa!!! Degeaba i-am explicat eu ca e un fel de a multumi,de la a-ti lua ramas bun,NUUU... sigur a zis asta pt ca e ceva intre noi! Un timp s-a mai potolit,dar la orice discutie gen " ies cu fetele la shopping/cafea etc" se lasa cu replici gen"lasa ca stiu eu ca te duci sa te intalnesti cu ala". Cu asta am spus tot...ce poti sa-i mai spui,explici unui om bolnav de gelozie,care nu are nici cea mai mica incredere in tine??? Scuze de off-topic,m-am lungit cu "povestea",iar aici se vorbeste de sex oral.

Offline

 

#455 2012-03-22 15:20:23

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sex oral

of, dar, tu mi-ai dat exemple de gelozie, nu ai spus motivul/ motivele pentru care el este gelos! l-ai intrebat vreodata? (nu este asa de usor sa afli, e adevarat, dar tot intreband eventual in mai multe moduri, se poate sa descoperi). poate nici el nu le constientizeaza, sau nu vrea sa si le recunosca cu atat mai putin sa le impartaseasca, dar daca in eu stiu cat timp ati fost voi impreuna nu a facut asa este clar un motiv! macar unul. iar tu nu il stii. si nu mi se pare ca ai incercat sa-l afli. nu ca ar fi asa de usor... iar atitudinea ta de acum il face sa creaza ca a avut dreptate. asta contand daca vreodata va veti impaca. eu cred ca si daca nu il mai vrei in viata ta merita sa stii ce s-a intamplat in capul lui, pentru ca absurd sau nu, nu a fabulat singur, ci, cel mai probabil, a fost bazat pe ceva ce tu ai facut (nu spun ca ai facut ceva gresit, ci ca el a interpretat ceva aiurea). vei invata ceva poate pentru relatiile viitoare. ma opresc si eu aici cu off-topicul. puss

Offline

 

#456 2012-03-22 15:21:24

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Sex oral

pai mai alina nu te mai pisicii si tu atata ca ii dai motive sa fie gelos.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.