homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pro, contra sau neutri?-3


#39 2008-01-27 23:36:06

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: pro, contra sau neutri?

dupa mine fiecare poate sa faca ce vrea atata timp cat nu deranjeaza pe nimeni
-cu infiatul copiilor de catre gay nu sunt deacord caci are de suferit copilul si nici sa iesi in strada sa faci parade nu prea as fi deacord.. esti altfel? ok, fii cum vrei tu dar nu fa din asta un spectacol poate neapreciat de altii
-de batut in nici un caz nu i-as bate cum zic unii pe forum.. fiecare are ciudateniile lui si poate kiar problemele cu capushoru, care par aiurea pt altii, asta inseamna ca trebuie sa dam in cap unii la altii si la tot ce trece granitele normalitatii?


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#40 2008-01-28 14:34:53

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: pro, contra sau neutri?

homosexualii, de ambe sexe, sunt o minoritate sexuala...atit. la fel de normali ca si majoritarii(heterosexualii)...desi, daca stau si ma gindesc bine nici macar nu stim care sunt majoritari....ca nu putem face statistici corecte din pricina ca homosexualii sunt obligati sa se ascunda.
din punctul meu de vedere un cuplu heterosexual care se mozoleste in aceeasi statie de la Rosetti e la fel de dizgratios ca si unul de homosexuali, soulfly draga mea.
prin structura mea sunt impotriva discriminarii, de orice fel, pe orice criterii si, cu certitudine nu judec oamenii dupa orientarea sexuala asa cum nu ii judec dupa culoarea pielii si nici dupa apartenenta religioasa
nici macar nu trebuie sa fim noi pro sau contra homosexualilor! trebuie doar sa le respectam dreptul de a fi asa cum sunt si sa nu ii discriminam! sunt oameni foarte normali doar ca sunt altfel din punct de vedere al preferintelor sexuale
Si nu are nici un rost sa discutam despre homosexualitatea de conjunctura(armata, inchisori, etc)....aia e prosteala si e altceva!
si homosexualitatea exista si in regnul animal, evident ca exista! tocmai pentru ca sexul este un instinct, adica o chestie biologica...sigur ca, inzestrati fiind cu ratiune, noi oamenii ne putem impune din cap sa fim atrasi sexual de cineva anume si ne putem reprima atractia fata de altcineva(ceea ce oricum nu prea facem ca de aia isi inseala atita lume partenerul)....doar ca cinevaul ala trebuie sa apartina sexului de care suntem noi in mod natural atrasi.
homosexualii nu apar prin educatie deficitara sau traume din copilarie sau alte minuni! pur si simplu asa se nasc. Nu sunt bolnavi nici psihic si nici altfel, sunt foarte zdraveni...doar ca sunt nitel altfel. Sa nu accepti homosexualii, indiferent de sexul lor, e ca si cum nu ai accepta ca unii oameni au ochi albastrii


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#41 2008-01-28 15:55:14

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: pro, contra sau neutri?

si totusi un copil crescut de 2 tati sau 2 mame nu ar avea de suferit?...chiar si numai din pricina societatii si tot ar suferi si ar fi marginalizat...pt ca acei oameni care discrimineaza aceste minoritati aceia provoaca traume copilului respectiv


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#42 2008-01-28 16:04:28

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: pro, contra sau neutri?

probabil ca asa e cum spui, micanarcisa....de aia e de lucrat asupra perceptiei colective....la noi cel putin


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#43 2008-01-28 16:05:46

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: pro, contra sau neutri?

ce e mai rau pentru un copil, sa fie crescut de un cuplu de homosexuali in care e liniste si armonie sau de un cuplu de heterosexuali alcoolici si care se bat toata ziua ? e mai normal pentru societatea noastra ca mami si tati sa bea si sa se alerge cu toporul prin curte ? probabil ca da, dar nu cred ca e mai putin traumatizant pentru copil decat sa rada colegii de el la scoala ca are doua mame...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-01-28 16:13:56

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: pro, contra sau neutri?

heimdall a scris:

ce e mai rau pentru un copil, sa fie crescut de un cuplu de homosexuali in care e liniste si armonie sau de un cuplu de heterosexuali alcoolici si care se bat toata ziua ? e mai normal pentru societatea noastra ca mami si tati sa bea si sa se alerge cu toporul prin curte ?

si asta din pacate e adevarat...


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#45 2008-01-28 16:21:26

sarah_ath
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 921

Re: pro, contra sau neutri?

sincer nu am nimic cu ei....nu vad de ce as avea...


ceea ce nu ma distruge ma face mai puternica
nu incerca adancimea apei cu ambele picioare

Offline

 

#46 2008-02-04 01:40:47

MariaM
New member
Inregistrat: 2008-02-03
Mesaje: 69

Re: pro, contra sau neutri?

deci...daca ne luam dupa filme.. cadem in tampenie...hai sa vedem codu la davinci...cea mai mare porcarie...sau multe altele..este vorba despre imaginatia bolnava a unora..care prinde tot la astia cu imajinatie bolnava...
eu n-am nimic cu ei..sa traiasca..da sa nu ii vad eu...
am un amic care iubeste lesbienele si uraste gay...porcarii..

Offline

 

#47 2008-02-04 02:36:31

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Re: pro, contra sau neutri?

Topicul asta....se va lasa cu probleme  smile Eu sunt foarte pro, am prieteni foarte buni homosexuali, imi e drag sa ii vad cand isi gasesc pe cineva...e mai greu ca pentru noi, oricum....
Soulfy, bineinteles ca e dreptul tau sa urasti cu pasiune pe cine vrei. dar....sunt atatia oameni mai rai decat homosexualii, sincer. think about it.


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 

#48 2008-02-04 07:12:55

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: pro, contra sau neutri?

din momentul in care ei traiesc intr-o societate intoleranta cred ca problema e la noi

Offline

 

#49 2008-02-04 16:27:54

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: pro, contra sau neutri?

same_soulfly a scris:

Care datorita bisericii? Si-o trageau inchizitorii aia intre ei de n-aveau aer! Eu creca homosexualitatea e o boala psihica. Sau.. doar vor sa fie diferiti fata de toti ceilalti si aleg calea asta.. Sau au suferit o trauma in copilarie... (Fetele de la psiho, cum explica Freud chestia asta???? k eu am uitat.. big_smile )Oricum, in niciun caz nu ii consider si nu-i voi considera normali!

nu e nicidecum o boala...desi la un moment dat asa se credea (chiar era trecuta in DSM mi se pare)...dragutul de freud spune ca e rezultat al unei regresii in stadiul anal...dupa mine e ceva normal...avand in vedere ca e prezenta decand lumea...
aaaa...si se pare ca e genetica...dar oricum ca si orice trasatura nu e obligatoriu sa fie transmisa...

micanarcisa a scris:

si totusi un copil crescut de 2 tati sau 2 mame nu ar avea de suferit?...chiar si numai din pricina societatii si tot ar suferi si ar fi marginalizat...pt ca acei oameni care discrimineaza aceste minoritati aceia provoaca traume copilului respectiv

iar studiile au aratat ca, cuplurile de homosexuali nu au nici un fel de influenta negativa asupra copiilor...din potriva...se pot chiar ambitiona sa fie parinti "buni" din cauza presiunii externe...problema ramane totusi cea pe care ai spus o si tu...adica "restul lumii"


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#50 2008-02-04 16:30:47

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: pro, contra sau neutri?

doctoressa a scris:

homosexualii, de ambe sexe, sunt o minoritate sexuala...atit. la fel de normali ca si majoritarii(heterosexualii)...desi, daca stau si ma gindesc bine nici macar nu stim care sunt majoritari....ca nu putem face statistici corecte din pricina ca homosexualii sunt obligati sa se ascunda.
din punctul meu de vedere un cuplu heterosexual care se mozoleste in aceeasi statie de la Rosetti e la fel de dizgratios ca si unul de homosexuali, soulfly draga mea.
prin structura mea sunt impotriva discriminarii, de orice fel, pe orice criterii si, cu certitudine nu judec oamenii dupa orientarea sexuala asa cum nu ii judec dupa culoarea pielii si nici dupa apartenenta religioasa
nici macar nu trebuie sa fim noi pro sau contra homosexualilor! trebuie doar sa le respectam dreptul de a fi asa cum sunt si sa nu ii discriminam! sunt oameni foarte normali doar ca sunt altfel din punct de vedere al preferintelor sexuale
Si nu are nici un rost sa discutam despre homosexualitatea de conjunctura(armata, inchisori, etc)....aia e prosteala si e altceva!
si homosexualitatea exista si in regnul animal, evident ca exista! tocmai pentru ca sexul este un instinct, adica o chestie biologica...sigur ca, inzestrati fiind cu ratiune, noi oamenii ne putem impune din cap sa fim atrasi sexual de cineva anume si ne putem reprima atractia fata de altcineva(ceea ce oricum nu prea facem ca de aia isi inseala atita lume partenerul)....doar ca cinevaul ala trebuie sa apartina sexului de care suntem noi in mod natural atrasi.
homosexualii nu apar prin educatie deficitara sau traume din copilarie sau alte minuni! pur si simplu asa se nasc. Nu sunt bolnavi nici psihic si nici altfel, sunt foarte zdraveni...doar ca sunt nitel altfel. Sa nu accepti homosexualii, indiferent de sexul lor, e ca si cum nu ai accepta ca unii oameni au ochi albastrii

applause applause applause applause applause applause applause applause applause


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#51 2008-08-09 02:03:50

pitarello
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-06
Mesaje: 78

Re: pro, contra sau neutri?

contra..eu merg pe calea naturala!

Offline

 

#52 2008-08-09 11:44:45

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: pro, contra sau neutri?

same_soulfly a scris:

deci sa lamurim o treaba: homosexualitatea nu e decand lumea!! Pentru k omu` e animal si la inceputuri se baza mai mult pe instincte! Cunoasteti voi vreun animal care sa se imperecheze cu acelasi sex????

cea mai mare rata a homosexualitatii se intalneste la lilieci. deci DA, animalele sunt si homosexuale wink

si ca sa raspund la intrebare: sunt neutra. e problema lor ce fac, cum isi traiesc viata.

Ultima oara a fost editat de adina84 (2008-08-09 11:46:15)

Offline

 

#53 2008-08-09 11:59:03

cristinaV
Sr. member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 1138

Re: pro, contra sau neutri?

si eu sunt neutra,atata timp cat nu ma deranjeaza nu am nici o problema,e viata lor,desi sincer mi-ar fi scarba sa vad niste homosexuali in activitatea lor acklad

Offline

 

#54 2008-08-18 00:34:53

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: pro, contra sau neutri?

pe mine ma amuza lol dar n-am nimik cu ei...nici contra nici pro smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#55 2008-08-18 00:51:26

honeyica
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 1423

Re: pro, contra sau neutri?

sunt neutra...nu am nimic cu persoanele respective, doar simplu fapt ca nu le inteleg.


time is precious.....

Offline

 

#56 2008-09-03 11:23:43

Amaria
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-11
Mesaje: 2011

Re: pro, contra sau neutri?

gay is not ok ! gay is not ok ! lol
jokiiiiiiiinggg
nu am absolut nimic cu ei..nu e vb ca imi sunt indiferenti,insa asa cum toleram anumite secte,minoritati etnice,de ce sa nu o facem si cu ei?


At the top of the world there’s an island.A place where the sun never shines,but the people don’t care.
Because the snow over there is so bright they nearly go blind.

Offline

 

#57 2008-09-03 12:25:46

control_freak
Hero member
De la: A la Z
Inregistrat: 2008-03-05
Mesaje: 2437

Re: pro, contra sau neutri?

atat timp cat nu afecteaza cu nimic integritatea celor din jur , de ce sa nu aiba dreptul sa isi aleaga sexualitatea ...
sa fie fericiti cu ale lor


Better to remain silent and be thought a fool than to speak and remove all doubt...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.