homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-12


#210 2009-03-20 10:00:10

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Vacanta in afara romaniei

Pai fii atenta cu hotelurile de pe plaja ca unele sunt la cativa km de barcelona,vezi sa fie chiar pe plaja din barcelona!
Am aflat despre autobuzele turistice de la receptie!mi-au dat o harta cu ruta lor si mi-au zis de unde sa le iau,ne-a costat 12 euro pers,o zi intreaga.Vezi ca sunt 2 feluri,cu 3 trasee/rute turistice si unul cu un singur traseu.Daca ai mai mult timp eu zic sa te duci pe ala cu 3 trasee si eventual sa-l faci in 2-3 zile.Exista si bilete ptr mai multe zile,la noi de ex,ptr un singur traseu,sau ma rog,o singura ruta era 20 de euro ptr 2 zile.

Offline

 



#211 2009-03-20 10:28:59

blue_ellf
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-03
Mesaje: 870

Re: Vacanta in afara romaniei

am si eu o intrebare? a fost careva in franta(mai exact la paris)? cum este?ce se poate vizita, pe unde te poti plimba, manca, cu mijloacele de transport in comun cum se procedeaza,  etc? vrem sa mergem in luna de miere la paris pt o saptamana si doresc sa stiu cat mai detaliat de la cineva care a fost acolo si stie.

Ultima oara a fost editat de blue_ellf (2009-03-20 10:30:50)


13.04.2011  deja mamica de Natalia Ana-Maria
relax,take it easy smile
Cel mai important lucru pe care un tată îl poate face pentru copiii lui este să o iubească pe mama acestora.
http://lmtf.lilypie.com/kA8zp2.png

Offline

 

#212 2009-03-20 10:47:31

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Vacanta in afara romaniei

ce frumoooos!am fost la paris acum vreo 3-4 ani,nu imi aduc aminte exact.Sfatul meu e valabil si ptr tine,cauta cazare pe booking.com ptr ca au cele mai bune preturi,acolo sa mergi cu mijloacele lor de transport in comun(francezii sunt renumiti ptr linia lor de metrou f mare),cartele merg pe orice mijloc de transport(cred ca noi suntem singurii cu cartele pe fiecare mijloc) si ia un bus turistic sa vezi orasul.Iti recomand de asemenea sa mergi la versailles intr-o zi si in orasul ala super modern de la periferia parisului,am uitat cum se cheama,unde e arc de la defance parca.De asemnea,ptr voi,va recomand o masa romantic pe un vas pe rau,excelenta experienta!

Offline

 

#213 2009-03-20 13:44:47

blue_ellf
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-03
Mesaje: 870

Re: Vacanta in afara romaniei

big_smilebig_smile, noi vom merge cu autocarul chiar daca vom face mai mult decat daca am fi mers cu avionul. ai idee cam cat ai dat u pe excursia la paris?chiar acu voi intra pe site-ul acela sa ma documentez. smile gracias.


13.04.2011  deja mamica de Natalia Ana-Maria
relax,take it easy smile
Cel mai important lucru pe care un tată îl poate face pentru copiii lui este să o iubească pe mama acestora.
http://lmtf.lilypie.com/kA8zp2.png

Offline

 

#214 2009-03-20 14:00:35

exorcista
New member
De la: Dunare
Inregistrat: 2008-06-19
Mesaje: 95

Re: Vacanta in afara romaniei

Hmm tot cu autocarul am fost si eu acum vreo 2 ani...f.incomod parca nu mai ajungeam...Reteaua de metrou din Paris este intr-adevar f.dezvoltata si f.simplu de utilizat, sunt harti imense in statii mai ales in locurile cele mai vizitate..sincer nu ti-as recomanda sa mergi la Versailles.In afara de faptul ca o sa stai la coada mult si bine o sa te saturi repede de vazut tablouri si vase etc..Sa iei cina pe vaporas o sa fie f.scump si nici nu o sa puteti vedea privelistea.Mai bine mergeti cu bilet normal si este si o caseta audio care merge in timpul plimbarii, ca un ghid turistic.Poti sa dai pe google guide Paris si gasesti o tona de informatii. Puteti cumpara si de acolo o harta a turistului cu principalele atractii f.bine explicate.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2009-03-23 22:15:19

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

blue_ellf a scris:

am si eu o intrebare? a fost careva in franta(mai exact la paris)? cum este?ce se poate vizita, pe unde te poti plimba, manca, cu mijloacele de transport in comun cum se procedeaza,  etc? vrem sa mergem in luna de miere la paris pt o saptamana si doresc sa stiu cat mai detaliat de la cineva care a fost acolo si stie.

ai ce vizita...la greuuuu ...trb sa gasesti pe net o lista cu obiective...
de mers...mergi cu metrou ...ieftin si practic...te descurci...sunt harti, iti da mura`n gura  chicot
de mancat poti manca si la restaurante dar e f scump.,..sau iei mancare de la supermarket...inclusiv mancare gatita
iar cazare...la hotel, de preferat un hotel in apropierea unei statii de metrou

noi am fost cu mashina si de pe autostrada ne`a luat cineva si ne`a dus....e destul de greu nah sa te descurci asa singur....
iei taxi d la autocar la locul unde o sa stati... numa k si taxi asta e destul d scump si dake  si mare distanta.... cam ustura la buzunar

 

#216 2009-03-23 22:16:28

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

well... cine`mi recomanda o statiune in Grecia... cu plaja cu nisip fin...deci nu cu pietre d alea...apa albastra big_smile si un hotel cu all inclusive 3-4 *? si sa nu fie nici exagerat d skump lol

 

#217 2009-03-23 22:20:17

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

Skumpi, o statiune care imi place mie, este Zakynthos.
Are multe locuri cu nisip fin.
Trebuie s aintrebi la o agentie de un pachet ceva... ca daca vi asa pe cont propriu costa mult.

Mai e si Kefalonia care tot asa e misto.
Rhodos are plaji frumoase. Sunt multe numai sa gasesti o oferta buna.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#218 2009-03-23 22:21:39

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Vacanta in afara romaniei

si pe noi ne-ar interesa o statiune mai de familie. pt copil...undeva nu hotel ci mai degraba o pensiune mica,doar cu micul dejun inclus bufet suedez, la inceputul lunii iunie. si sa ne ajunga 1.000 euro big_smile cu drum cu tot. cam 5-6 nopti.
noi neparat pe cont propriu...urasc agentiile tongue

Ultima oara a fost editat de claudia78 (2009-03-23 22:22:33)

Offline

 

#219 2009-03-23 22:23:21

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Vacanta in afara romaniei

mi-a zis prietena noastra de familie de o statiune f misto in grecia, dar i-am uitat numele...a zis ca e si un munte si un trenulet in culorile steagului albastru si alb...si cica e super misto verdeata multa, f curat si f frumos peisajul...dar am uitat cum ii zice.
si noi vrem la anul sa plecam intr-o tara straina...cred ca o sa mergem in Austria in iarna ca atunci o sa vina iubi din voiaj

Offline

 

#220 2009-03-23 22:25:01

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

pai nu pe cont propriu... printr`o agentie iti dai seama ca o sa mergem...
sor`mea de ex a fost acu 2 ani parca in nush ce statiune si avea pietre de alea mari apa sad si era ff aiureah plaja de lg ei...
de asta nu vreau sa nimeresc in asa loc big_smile

oricum...dak mai e cineva care a fost prin Grecia...plizzzz... o sugestie big_smile

anu trecut am fost in Bulgary - Albena...f frumos... totu okey... insa acuma vrem ceva mai...exotic big_smile ca pana ajungem in Bora Bora rotfl mai este big_smile

 

#221 2009-03-23 22:25:29

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Vacanta in afara romaniei

andru , fa bine si aminteste-ti numele statiunii big_smile

Offline

 

#222 2009-03-23 22:25:49

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

Ti-as recomanda statiunea unde am eu pensiune.
Dar nu stiu pe nimeni pe langa mine sa aibe ceva cu bufet suedez.
O sa intreb si iti spun.
Oricum e mult mai ok sa stai la o pensiune unde iti poti face singur ceva de mancare decat sa stai la un hotel. Asta cand ai copil mic.

Skumpi, orice ai face... nu te duce in Paralia Katerini sau un Nei pori!

Ultima oara a fost editat de love_t (2009-03-23 22:27:00)


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#223 2009-03-23 22:26:52

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Vacanta in afara romaniei

claudia78 a scris:

andru , fa bine si aminteste-ti numele statiunii big_smile

o sa o intreb pe prietena asta....ea stie f multe locuri misto ca e originara de acolo....oricum in grecia sunt f multe locuri marfa...

Offline

 

#224 2009-03-23 22:26:58

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Vacanta in afara romaniei

love_t esti din Grecia? wooooow
wow
smile

Offline

 

#225 2009-03-23 22:28:48

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

yikes
love_t ai propria ta pensiune ? yikes
si care sunt pretzurile sau cum ? detaliiiiii ca venim la tine lol

dc nu in cele 2 ? de ele tot am auzit sad

 

#226 2009-03-23 22:29:54

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Vacanta in afara romaniei

de paralia katerini am auzit si eu ca e naspa

Offline

 

#227 2009-03-23 22:30:03

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Vacanta in afara romaniei

skumpi sunt naspa....se duce lumea acolo pt ca e f ieftin...se aseamana f mult cu statiunea Costinesti de la noi si dai peste multi romani, n-ai ce face acolo ....daca tot te duci mergi undeva k-lumea

Offline

 

#228 2009-03-23 22:30:34

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

Da, stau aici cu viitorul sot  applause

Asa e cum zice Andrulina... sunt o gramada de locuri frumoase in Grecia.
In Rhodos de exemplu este un loc numit valea fluturilor iar in primavara sunt fluturi cu miile, paraie si verdeata peste tot, e mirific!!  hjarta

Skumpi!! Nu te duce acolo nici daca te platesc!!
O sa ai impresia ca esti in Romania, este urat, nu sunt plaje frumoase si sunt restaurante romanesti peste tot si e plin de romani!.

www.thefourseasons.gr  Asta e mica mea pensiune, nu vreau sa fac reclama, sper sa nu se gandeasca nimeni la asta.
Nu e cine stie ce, nu e lux dar e linistit.

Ultima oara a fost editat de love_t (2009-03-23 22:32:46)


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.