homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-17


#305 2009-03-25 17:26:53

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Vacanta in afara romaniei

skumpi nu va duceti in Paralia...mergeti si voi undeva mai frumos cat de cat daca tot vreti sa ajungeti in Grecia.

Offline

 



#306 2009-03-25 17:35:22

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Vacanta in afara romaniei

da andrulina asa e...paralia cam lasa de dorit din pacate...
thassos..halkidiki nu sunt f scumpe


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#307 2009-03-25 17:38:43

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

andru da si in Pralia e frumos smile chiar nu ma intereseaza ca sunt si alti romani lol
in alte locuri e muult mai skump si mers si cu avionu si tranporturi peste transporturi... care costa bani...mancarea mai skumpa si se aduna sad
nu ne permitem sa facem mofturi neutral
anu trecut Bulgaria era ceva... wow ... acum nu mai e... e Grecia...la anu...Grecia va fi fix pix lol si tot asa`...

oricum intre Paralia si Olympic sunt 2 km diferenta ?!
as vrea Paralia ca e mai de viata... nu ca anu trecut cand nu prea am avut ce sa facem mare lucru...
un coleg de`a meu a fost anu trecut si a zis k a fost ff frumos...si plaja si apa...si totu smile depinde cum nimeresti...
la anu sau cand vom avea mai multi bani iti dai seama ca o sa mergem undeva mai exotic big_smile

 

#308 2009-03-25 17:40:16

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Vacanta in afara romaniei

paralia zici ca e exact costinesti....mie nu-mi place cum arata. nu e vorba ca-s romani ci ca peisaj

Offline

 

#309 2009-03-25 17:50:21

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

smile
eh nu cred ca se compara cu litoralu romanesc
oricum...tu ca esti acolo la mare si vezi zi de zi normal k tzi se pare ceva normal...
noi ca vedem marea o data pe an e altceva smile

in Halkidiki nu vreau pt ca mi`e frica ca o sa nimerim plaja cu pietricele sad
iar in Thassos n`am prea vazut oferte ?

 

 Publicitate


loading...

#310 2009-03-25 17:55:37

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Vacanta in afara romaniei

dar dc nu incerci unde a zis love_t? sau in lesbos sau poros ai cautat?

Offline

 

#311 2009-03-25 18:11:15

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

love_t a scris:

Fetelor, e ok sa veniti cu autocarul in Grecia. Dar nu si in Zakynthos. Nu cred ca exista autocare pana in Zakynthos de aia ziceam ca e mai bine cu avionul.
V-ar trebui cam 12 ore sa ajungeti in Salonic... apoi de acolo mai sunt inca vreo 5 pana in Atena.
Iar din Atena, mai luati un autocar vreo 4 ore + ferry inca o ora jumatate  disperat


Daca exista autocar Bucuresti-Zakynthos, atunci e super ok!

Claudia, o sa il intreb pe al meu diseara care ar fi cel mai scurt traseu si iti dau un raspuns.
Dar asa e.. o sa fiti nevoiti sa treceti prin Bulgaria.

pt ca uite cate drumuri sunt si mai trb sa mergem si cu avionu  roll si in plus e mai skump...si mancarea si tot
locu e minunat hjarta

lebos, poros nu am auizt deloc smile
faza e ca trebuie sa iau in vedere si oferta agentiei...ca degeaba vreau eu nush`ce dak ei n`au contracte  roll
am cautat poze cu Thassos si arata fff frumos... dar sa gasim oferta si transport...

 

#312 2009-03-25 18:25:37

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

o fost si iubi la agentie si o vb cu tipu de`acolo... si i`a recomandat cateva statiuni- hoteluri... acuma vine sa le studiez si eu big_smile

 

#313 2009-03-25 18:31:21

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Vacanta in afara romaniei

love_....ca tot vorbesti de grecia.......la multi ani..ptr ca azi e ziua greciei...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#314 2009-03-25 19:51:49

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Vacanta in afara romaniei

love_t te-ai interesat ? care ar fi ruta cu masina pana la pensiunea ta ? nu avem cum sa ocolim Bulgaria????
puss mersi

Offline

 

#315 2009-03-25 20:02:27

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

Ella, multumesc...asa e!
E ziua Greciei  drink 

Claudia, am intrebat... nu poti ocoli Bulgaria din pacate deci traseul ar fi acesta
In principiu: Bucuresti-Giurgiu-Ruse-Sofia-Blagoevgrad-Kulata (vama bulgara)-Promahonas (vama greaca)-Salonik (autostrada)-Katerini-Larissa-apoi tii drumul catre Atena care la un moment dat se bifurca spre Amfissa. O iei spre Amfissa si mergi spre sud, spre Patra. Treci podul si o iei dreapta spre Killini. De acolo ferry pana in Zakynthos.

O sa incerc sa gasesc o harta  tummenupp

Uite si de la cineva care a fost cu masina:

Drumul:

Bucuresti-Sofia-Kulata-Salonic-apoi tii indicatoarele de Atena,treci de Larissa, de Lamia ( dupa Lamia trebuie atentie mare pt ca se anunta cu cativa metri inainte Amfissa dupa care trebuie sa faci dreapta pe prima strada si nici nu mai sunt indicatoare. Pe noi ne-a dus in eroare si am mers vreo 10 km in fata spre Atena pana ne-am dat seama ca arata pe sensul opus indicatoare catre Amfissa)- apoi tii Amfissa -Itea-Galaxidi-Nafpaktos-Andirio, de unde treci podul spre Patra, iar de acolo mergi la Kilini. Se ia ferry, cu care mergi 1h si 30 min, si ajungi in Zante Town, sau Zakynthos-capitala insulei.

Ultima oara a fost editat de love_t (2009-03-25 20:08:42)


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#316 2009-03-25 21:07:01

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Vacanta in afara romaniei

love_t , am reusit aproape sa-mi conving sotul big_smile
dar s-a schimbat data concediului. 15-22 mai . ce zici? avem sanse de vreme buna?
noi suntem din oradea. trebuie sa mergem pana in bucuresti si de acolo iesim din tara sad ?
noi nu stim cum s ascapam de drumurile din romania+bulgaria....cu asta ma streseaza sotul....
pt rezervare la pensiunea ta , dau un mail la adresa aceea de pe site? avans trebuie?

Offline

 

#317 2009-03-25 21:28:32

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

sad ce fain clau k mergeti acolo smile

love_ t ...spune`mi big_smile Paralia sau Olympic
iubi vrea Paralia .. si eu as vrea intr`un fel ca sa fie mai distractiv... nu chiar asa liniste...numa la plaja si acasa sad
chiar asa groaznic e in Paralia ? neutral
a mai vb si el cu alta lume si toti au fost multumiti...in`afara de mancare ca cica sunt zgarciti...

ce sa facem ? sad

 

#318 2009-03-25 21:52:21

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Vacanta in afara romaniei

inca nu e chiar 100% ca mergem la love_t, dar cam 85% big_smile
mie mi-e frica doar sa nu patim iar vreo minunatie....cu copilul ! pana ajungem acasa de la 1500 km ....e ceva.....dar daca tot la asta ma gandesc ...nu mai mergem nicaieri sad

Offline

 

#319 2009-03-25 22:24:01

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Vacanta in afara romaniei

skumpi nu  e groznic in paralia...e animata statiunea..galagioasa sa zic asa...
e ca la noi pe litoral dar mai civilizat smile
nu prea ai nimic de vizitat acolo decat daca mergi in excursiile optionale la meteore
dar e ok


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#320 2009-03-25 22:24:09

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

Skumpi, chiar nu stiu ce sa iti recomand... Citeste pe net si vezi parerile romanilor.

Claudia, alt traseu nu e... vreti, nu vreti... tot trebuie sa treceti prin Bulgaria.
Nu stiu ce sa zic de luma mai... e frig noaptea... eu nu ti-as recomanda.

Pt rezervare la pensiune, imi dai un mail, nu trebuie nici un avans inainte.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#321 2009-03-25 23:56:53

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

skumpi, in Paralia nu e groaznic, doar ca te simti ca la noi in Costinesti. Ti-am zis ca am fost acolo si la plaja era foarte aglomerat, plaja este destul de ingusta - in OL B plaja e de 2-3 ori mai lata. In paralia mai e un port care miroase cam urat big_smile, o biserica frumoasa si in rest muuuuulte magazine cu tot felul chestii - unele mai chinezarii altele chestii dragute.


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#322 2009-03-26 00:37:01

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

da...am hotarat...mergem in Olympic Beach... si normal k vom merge si in Paralia...macar o data de curiozitate big_smile
maine mergem sa facem rezervarile big_smile big_smile big_smile

 

#323 2009-03-26 00:38:57

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

me again, eu tocmai am realizat cat de cu capu eram  dumbom ....neutral am cautat oferta de corfu la agentia cu care am fost anul trecut si am gasit totul peste 200 euro si la europatravel aia era cam 100 euro....si acum am "belit" ochii mai bine si am observat ca la astia din BV pretul e cu tot cu transport dumbom  rotfl

Nu stiu cat de important este  tongue ...dar trebuia sa spun cuiva cat de toanta am fost ca mi-am facut griji pentru agentie degeaba ca o sa merg tot cu ai mei  signof10


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.