homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-21


#381 2009-04-20 12:43:44

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

blueeyes a scris:

Si noi mergem in Barca pentru 3 nopti, apoi vrem vreo alte 7 nopti pe vreo plaja smile
Sper sa ne iasa socotelile  - inca nu avem nici cazare, nici bilete, urmeaza cat de curand sa ne ocupam de ele tongue

luna de miere?  patfierbinte

Offline

 



#382 2009-04-20 12:45:23

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Vacanta in afara romaniei

dap chicot


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#383 2009-04-20 20:22:16

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

noi am gasit o vacanta de 7 nopti, 8 zile la Hurgadha in Egipt. Bestial... la 4 ore de avion de italia hotel 4* si formula all inclusive 1100 E in doi. acuma trebe numai sa ne facem pasapoartele pt ca au expirat... lucru nu usor pe aici, cu consulate si etc..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#384 2009-04-21 10:06:10

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

persifona a scris:

Ne-am hotarat si noi si plecam pe 20 august in Barcelona, apoi catre Valencia si din Madrid ne intorarcem acasa pe 29. Dragos si-a luat deja biletul, eu mi-l iau sapt viitoare big_smile

mergeti cu masina? sau cu ce vreti sa mergeti din barcelona in valencia si madrid?

blueeyes a scris:

Si noi mergem in Barca pentru 3 nopti

vad ca se aduna lume pt bcn big_smile sariti fetelor cu detaliile! eu mai am cateva zile pana plec chicot

persifona a scris:

Eu tot caut cazare si nu gasesc nimic care sa-mi convina din toate punctele de vedere. Si ce am gasit e pt minim 7 nopti, ori in Barcelona noi vrem doar 4

cum nu ai gasit pt 4 nopti? pe booking.com ai cautat? eu am rezevat de pe http://www.hotelsbarcelona.org/eng/bcn/index.htm si am fost super multumita de pret. mult mai ieftin decat pe booking. cool

Offline

 

#385 2009-04-21 11:31:15

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

mi-am platit si eu concediul in Corfu, o sa plec pe data de 10 august in statiunea Ipsos si am avut parte de o reducere de 30 % din cauza unei greseli big_smile cei de la Christian Tour au pus pe site la unul din hoteluri ca daca se achita integral pana pe 20 aprilie este o reducere de 30%, noi ne-am dus cu banii (la o agentie din BV partenera cu CT), am patit ni s-au dat chitantele si hop suna o tipa de la C si ne spune ca nu e bine,ca ne-au dat reducere prea mare si ca oferta cu 30% era de fapt pentru plecarile din luna mai tongue dar nu era specificat nicaieri....tongue si asa am platit in total 181 cazare pe 7 nopti, drum cu autocarul si supliment pentru plecare din Brasov


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#386 2009-04-21 11:39:18

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

lol ce bafta ati avut big_smile

 

#387 2009-04-21 20:28:43

zambarici
New member
Inregistrat: 2008-10-30
Mesaje: 84

Re: Vacanta in afara romaniei

s-ar putea sa fiu cam offtopic..insa nu vreau sa deschid alt topic pentru o intrebare..de joi ma duc in vacanta in bulgaria..stiti cum sta treaba cu roamingul acolo?

Offline

 

#388 2009-04-21 20:41:05

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Pai il activezi si gata big_smile La Vodafone daca ai cartela (nush pt abonament) merita Vodafone Passport. La Cosmo din cate retin, roamingul este activat automat, de cand iti iei cartela.

 

#389 2009-05-05 09:25:51

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

fetele, am citit mesajele voastre... si ne-am decis ca vrem Grecia, Corfu sau Atena. cel mai naspa ca desi am gasit o multime de apartamente avionul sau ferry costa enorm de mult sa te duca in corfu..


LE: gata am gasit.. avion pana la portul din Brindisi de acolo un ferry pana in Cofu. vaiii ce bine imi pare ca am gasit! eram asa dezamagita aseara....

daca totul merge bine vom merge in perioada 17-26 iulie!!!

Ultima oara a fost editat de mary_aleee (2009-05-05 10:51:55)


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#390 2009-05-05 10:51:46

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Vacanta in afara romaniei

da...daca iei prin agentie e mult mai ieftin ca sunt curse charter..ai inclus transport , cazare, transfer de la aeroport la hotel si invers..sunt f multe agentii care au corfu in oferta si fara escala...de ex din bucuresti e zbor direct corfu..depinde de unde vrei sa pleci.


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#391 2009-05-05 10:54:32

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

ioana.cristina83 a scris:

da...daca iei prin agentie e mult mai ieftin ca sunt curse charter..ai inclus transport , cazare, transfer de la aeroport la hotel si invers..sunt f multe agentii care au corfu in oferta si fara escala...de ex din bucuresti e zbor direct corfu..depinde de unde vrei sa pleci.

ms frumos dar eu nu vreau la hotel pt ca nu imi place... nush de ce, am lucrat la agentie de turism stiu cum merg treburile si tocmai de asta spun, nu vreau pachet-vacanta. poate daca as fi mers in egipt sau in locurile astea mai exotice...  oricum am editat mai sus, cred ca am gasit.. si eu stau in italia, e mai naspa de ajuns in grecia de aici decat din tara!


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#392 2009-05-05 11:04:20

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

mary_aleee a scris:

am lucrat la agentie de turism stiu cum merg treburile si tocmai de asta spun, nu vreau pachet-vacanta.

ce ai vrut sa spui cu asta? spune-ne si noua daca e ceva ce ar tb sa stim cand ne planificam o vacanta.

Ultima oara a fost editat de anca9 (2009-05-05 11:04:52)

Offline

 

#393 2009-05-05 11:10:01

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Vacanta in afara romaniei

si eu lucrez in agentie...si de asta va spun ca se iese mai ieftin daca se ia pachetul intreg...daca iei separat transport ,separat cazare iese mai scump...
hotleurile sunt mult mai bune ca si vilele ...bine nteles ca depinde si de banii pe care fiecare i aloca vacantei..daca dai 150 euro nu te poti astepta sa gasesti piscina privata sau alte chestii fitzoase...romanu asa e....pe bani putini vrea lux
da sunt agentii care promit marea cu sarea numa sa vanda si ajunge acolo turistu si se cruceste..stiu asta...reclamatii tot timpul o sa fie...tot timpul exista nemultumiri...


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#394 2009-05-05 11:35:36

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

ioana.cristina83 a scris:

se iese mai ieftin daca se ia pachetul intreg...daca iei separat transport ,separat cazare iese mai scump...

te referi strict la vacantele la mare, pt care nu exista curse directe, nu?
ca pt city breaks eu intotdeauna am iesit mult mai ieftin pe cont propriu.

Offline

 

#395 2009-05-05 11:41:27

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

anca9 a scris:

mary_aleee a scris:

am lucrat la agentie de turism stiu cum merg treburile si tocmai de asta spun, nu vreau pachet-vacanta.

ce ai vrut sa spui cu asta? spune-ne si noua daca e ceva ce ar tb sa stim cand ne planificam o vacanta.

nu nimic ingrijorator anca. numai ca eu nu sunt adepta pachetelor-vacanta pentru turisti, unde totul e facut pt turisti, totul scump, iti baga pe gat o multime de chestii (excursii seri tematice etc.) care sunt toate facute exclusiv pt turisti. niciodata nu apuci sa vezi locurile asa cum sunt ele in mediul lor natural.. mie imi place sa merg, sa descopar singura... Ma repet, poate sunt eu de vina, nu toti trebuie sa gandeasca la fel ca mine... dar viata asta de hotel lux all inclusive nu prea ma atrage. e frumos asa pt 2-3 zile intr-un weekend dar sa stau acolo 10 zile nu, no way!


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#396 2009-05-05 11:46:09

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

ioana.cristina83 a scris:

hotleurile sunt mult mai bune ca si vilele ...bine nteles ca depinde si de banii pe care fiecare i aloca vacantei..daca dai 150 euro nu te poti astepta sa gasesti piscina privata sau alte chestii fitzoase...romanu asa e....pe bani putini vrea lux

ioana nu vreau lux pe bani putini eu. dar din italia sa pleci in grecia, ma repet, e scump. pt ca trebuie sa iei un charter sau un ferry pt un drum lung. sa ma exprim in ?. cel mai ieftin am gasit zbor la 400? dus intors 2 pers. ferry 210? acelasi tratament doar ca de la brindisi, undeva la 1000 km fata de verona (unde stau eu). in fine, calculat cu zbor+ferry+apartament ma costa 800? amandoi pt 8 nopti. la agentie, tratament all inclusive, 4* hotel,zbor  si drepturi de agentie (bineinteles) 900? de persoana. si cum ziceam excursii separat, seri tematice si toata aceste servicii separat. deci as zice ca am iesit mai ieftin cautandu-mi singura si alegandu-mi exact ce imi place.

Ultima oara a fost editat de mary_aleee (2009-05-05 11:48:31)


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#397 2009-05-05 11:48:12

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

dar daca din italia vii cu un zbor ieftin in tara si iti aranjezi de aici ceva, nu iesi mai ieftin? tu parca pt grecia vrei, nu? ori la noi preturile pt grecia sunt ft mici.

Offline

 

#398 2009-05-05 11:50:19

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

da anca ne-am gandit si la varianta asta dar cum spuneam eu imi doresc un aparatament nu hotel. si plus ca daca vin in romania nu pot sa nu trec pe la prieteni/bunici, macar 3-4 zile ceea ce ar lungi considerabil concediul si cheltuielile. eu sunt de loc din piatra neamt, e ceva drum de la bucuresti.


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#399 2009-05-05 13:15:28

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: Vacanta in afara romaniei

mary_aleee, eu vara trecuta am fost in grecia cu iubitu meu si de acolo am trecut in italia cu feribotu si am platit maxim 2 sute de euro noi 2 si masina si am mers 13 ore(noaptea).. deci nu foarte mult..dar intr-adevar a mers pana la brindisi...


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.