homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-9


#153 2009-03-07 00:47:45

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

skumpi a scris:

OneOnly a scris:

skumpi a scris:

vreau si eu in vacanta pe undeva  grater

si eu ,n-am fost niciodata in straintate  grater  grater  grater

eu am fost big_smile da mai vreau hjarta
mi`ar placea grecia anu asta`  roll

si eu am fost in Grecia vara trecuta pe continent si acum evoluez..vreau pe insula  rotfl


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 



#154 2009-03-07 00:52:52

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Vacanta in afara romaniei

Lelaina a scris:

Fetele... cine sta sau a fost in Spania... Mi s-a pus pata grav pe tarisoarav asta tare frumoasa a lor... De fapt, ma gandesc serios sa ma car acolo dupa master big_smile Dar pana sa iau o astfel de decizie, mai intai vreau o vacanta acolo... Ori in vara (desi nu cred, ca e foarte cald vara acolo, gen nu poti vizita tot ce e de vizitat)...


As vrea sa stiu ce impresie v-a lasat Spania, celor care ati fost sau stiti persoane care stau acolo... Sunt spaniolii cum ii stiu eu? adica super calzi ca oameni si prietenosi si cute? lol Ca ce spanioli stiu eu sunt toti asa big_smile

eu am fost de insula, in Palma de Mallorca si mi-a placut f mult, sunt destul de calzi si zambitori oamenii...eu asa i-am vazut, nu am avut legatura cu ei, dar mi s-au parut draguti...eu m-as muta acolo, mai ales ca este cald, e mare si sunt niste peisaje superbe hjarta




anu asta si noi vrem sa mergem in grecia in vacanta, cel mai probabil in Atena....daca nu ajungem acolo cred ca o sa mergem in Franta, in Nissa...

eu imi doresc sa ajung in Venetia, asta e visul meu hjarta

Ultima oara a fost editat de maryahs (2009-03-07 00:53:18)


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#155 2009-03-07 00:58:34

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Vacanta in afara romaniei

Eu invers... Am fost pe insua prima oara...


In Corfu mai exact... a fost de departe cea mai grozava vacanta ever, una al naibii de relaxanta, am venit cu full batery, mai ales ca am plecat doar noi doi big_smile

Drumul a fost cumplit, nu va recomand sa mergeti cu autocarul. Mai ales ca noi am fost si pe serpentine de ne-am saturat, am zis ca am un bolovan in loc de stomac. La dus am fost pe serpentine noaptea, la intors le-am prins ziua, inca nush sa ma hotarasc care e mai naspa...

Insula in schimb este superba... Ai munte si apa la o aruncatura de bat. Extrem de curat, paja din nefericire nu are nisip, decat ntr-o anumita regiune a insulei.  Si plaja, aia cu pietris, este f ingusta. Dra daca va luati sezlong si nu sunteti fani sand castle e perfect.


Recomand cu draga inima Hotel Jason... Daca va inchiriati masina cu atat mai bine. Camerele sunt superbe, bai foarte curate si totul e confortabil. Merita sa mergeti cu mic dejun inclus. Pe de o parte, au mancare foarte buna, si pe de alta parte va obliga sa nu leneviti cu ziua in pat big_smile

Itinerariul nostru era sublim... Dimineata mic ejun la hotel, yummy, plaja pana pe la 13 asa... (aia stateau, naveaua treaba, dar te prajeste soarele, e cancer la unda solara acolo). Mergeam si papam ceva, au mancare foarte buna acolo. Mai ales, seara, mergeam la un restaurant acolo, cu o servire impecabila, ospatarii prietenosi, ne stiau bine deja... Am facut si poze cu ei rotfl. Nu ratati salata de fructe de mare dac mergeti zona.

Inapoi acasa, dush si somn lol Seara piscina, ca avea hotelul piscina... Si nopatea mergeam la plimbare si tot asa... In ultimele zile ne-am luat cateva excursii in zona, sa vizitam, dar am si lenevit cat am putut. Au un  aqua park foarte dragut, pt toate categoriile de varsta, de la sinucidere curata pe un tobogan in bezna (la propriu, nu vedeai nimic, la sfarsit zici ca vezi lumina de la capatul tunelului, numai viu nu mai pari), pana la Lazy river, unde toata lumea era buluc, desi nu ma prind dc,,, era al naibii de boring.


Ah, am uitat sa zic... hotelul este absolut superb, insa noi am facut conditie fizica mergand acolo. rotfl Daca nu aveti masina, nu va trimiteti parintii acolo big_smile Au un deal al naibii de abrupt chiar cand intri spre hotel... rotfl Noi ne dadeam duhul, Mi-am luat tocuri intr-o singura seara din cauza asta big_smile Dak inchiritati masina, e perfect, Ah... si nu mergeti fete singure fara masculi. Drumul spre hotel e printr-o... poeinita, nush cum sa-i zic... Nu-i in the middle of nowhere, dar lol seara nu e tocmai placut...



Si acum ca v-am povestit vacanta mea rotfl va astept buluc cu Spania big_smile


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#156 2009-03-07 01:01:17

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

hehe..in Corfu merg si eu anul asta big_smile  -nu am avut curaj sa ma bag la hotelul Jason pentru ca sunt mult prea lenesa (masina o sa inchiriez dar nu chiar in fiecare zi ca nu am chef sa fiu sofer  tongue ) asa ca cel mai probabil voi merge in statiunea Acharavi. si din pacate voi merge cu autocarul...ca e criza si la mine in buget  neutral


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#157 2009-03-07 01:07:14

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Vacanta in afara romaniei

noi daca daca mergem in grecia in nici un caz nu mergem cu autocarul, prietenul meu nici nu vrea sa auda de asa ceva...o sa mergem cu avionu...

eu inca mai astept sa ne hotaram, desi parca vad ca o sa mergem in franta si daca o sa mai avem timp si bani mai mergem undeva in apropiere...


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2009-03-07 08:53:42

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

capcaun a scris:

noi vrem in barcelona vara asta... dar prietenii care au lansat propunerea se cam dau la fund neutral acum nush, sa mergem doar noi 2 sau sa mai cautam un cuplu cu care sa mergem ... oricum vreau sa mergem in strainezia lol

Si noi tot sta vrem big_smile Dar acum sa vedem cu banutii ce si cum..

 

#159 2009-03-07 10:24:01

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Vacanta in afara romaniei

alexutza12345 a scris:

hehe..in Corfu merg si eu anul asta big_smile  -nu am avut curaj sa ma bag la hotelul Jason pentru ca sunt mult prea lenesa (masina o sa inchiriez dar nu chiar in fiecare zi ca nu am chef sa fiu sofer  tongue ) asa ca cel mai probabil voi merge in statiunea Acharavi. si din pacate voi merge cu autocarul...ca e criza si la mine in buget  neutral

Daa... ne era groaza sa ne intoarcem la hotel rotfl Am facut niste muschiuleti la picioare in vara aia smile


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#160 2009-03-09 09:31:58

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

fetele, vad ca suntem mai multe care vrem in barcelona. dati va rog de veste daca aflati de un hotel frumos. sau cine a fost pe acolo si cunoaste, plsss.
eu vreau peste o luna in barcelona si la vara-toamna in grecia.

Lelaina, aqua park-ul de care spuneai, e in corfu? au mai multe tobogane? au si colacei sa te poti da cu ei pe tobogan? mie asa imi place. nu te doare nici fundul, prinzi viteza mai mare si nici nu intri sub apa la aterizare. asa m-am dat anul trecut in antalya si a fost super. hjarta cel mai frumos concediu ever hjarta

Ultima oara a fost editat de anca9 (2009-03-09 09:33:16)

Offline

 

#161 2009-03-09 11:19:52

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Vacanta in afara romaniei

Dap... e pe insula, nu mai stiu exact in ce statiune, dar e atractie turistica grava acolo. Sunt microbuzuri care te duc direct acolo, deci nu e problema. Au colacei si de toate smile fundul e in siguranta.. bine, nu recomand tanga rotfl


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#162 2009-03-09 14:05:11

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Vacanta in afara romaniei

e in agios gordis aqualand ul din corfu ...f tare


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#163 2009-03-09 14:42:56

oxxy
Full member
De la: my world
Inregistrat: 2008-05-20
Mesaje: 486

Re: Vacanta in afara romaniei

Hmmm...eu am fost anul trecut pe Kos, o insula din Grecia...bn,am lucrat acolo vreo 2 luni hjarta Ce sa zic, sunt indragostita de tara asta si mai ales de limba lor. In urma cu 2 ani am stat la mama mea in Atena 7 luni... Iar vacantele mici mi le petrec la iubitul meu in Venezia (de Paste iar merg la el, yuppyyyy).
Insa visez cu ochii deschisi la Egipt... hjarta Sper sa ajung vreodata pe acolo tongue
La vara am sa merg iar la greci chicot

Ultima oara a fost editat de oxxy (2009-03-09 14:44:02)

Offline

 

#164 2009-03-09 14:58:15

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Vacanta in afara romaniei

ft misto lelaina... chiar k o vacanta de vis big_smile

Offline

 

#165 2009-03-09 23:43:51

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Vacanta in afara romaniei

Asta e view-ul de pe plaja
http://i89.servimg.com/u/f89/11/29/40/00/view_p10.jpg


Asta e din Aqualand-ul de acolo. Toboganul ala pe care se vede o creatura mica sus care plonjeaza e singurul pe care nu am avut curaj sa ma dau... Unul inainte s-a dat si s-a lasat cu capul in fata, l-au certat salvamarii cand a ajuns jos... Si creatura care plonjeaza e kamikaze-ul meu hjarta

http://i89.servimg.com/u/f89/11/29/40/00/aquala10.jpg



Aici e cel mai inalt punct din Insula. bella vista se numeste smile ajungi pe acolo cu autocarul care trece pe o strada de-ti pica fata, este atat de ingusta incat nu ai loc sa scoti capul pe fereastra. Astia au niste soferi Schumi pe acolo

http://i89.servimg.com/u/f89/11/29/40/00/bella_10.jpg



Paleokastrita

http://i89.servimg.com/u/f89/11/29/40/00/paleok10.jpg


Si cel mai tare desert de pe acolo hjarta Inghetata de fructe servita in fructul de provenienta lol Am nuca de cocos si acum hjarta rotfl2
http://i89.servimg.com/u/f89/11/29/40/00/yummy10.jpg


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#166 2009-03-09 23:46:56

skumpi
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

super tare hjarta
da dak ar fi nisip fin sad

unde in Grecia este plaja cu apa d`easta turcoaz tongue si nisip fin ? in ce statiune ? big_smile
intreb si eu...nu ca as visa sa ajung acolo vara asta sad

 

#167 2009-03-10 00:37:27

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

skumpi a scris:

super tare hjarta
da dak ar fi nisip fin sad

unde in Grecia este plaja cu apa d`easta turcoaz tongue si nisip fin ? in ce statiune ? big_smile
intreb si eu...nu ca as visa sa ajung acolo vara asta sad

skumpi, combinatia asta e cam greu de gasit  big_smile si eu am cautat-o. apa turcoaz superba gasesti in Paleokastrita, iar nisipul ala in Agios Gorgis din cate am inteles  smile eu cred ca ma indrept catre Acharavi, am inteles ca e destul de ok, singurul "inconvenient" ar fi lipsa vietii de noapte - care pe mine chiar ma incanta  smile


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#168 2009-03-10 09:16:52

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

drool ce super e!!! hjarta
toboganul ala extreme e freaky rau! numai ma uit la el si mi se zburleste parul pe corp. cine are curaj sa se dea pe asa ceva? cel de sus e iuby al tau? mare curaj pe el!
de pe toboganele alea ajungi intr-o piscina?

Offline

 

#169 2009-03-10 09:23:21

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Vacanta in afara romaniei

anca9 a scris:

de pe toboganele alea ajungi intr-o piscina?

nu, te izbesc de o stanca  rotfl

io, gandind logic, zic ca ori au o panta foarte lina jos si te opresti singur, ori da, au piscina  lol

lelaina, faine tare pozili!  tummenupp


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#170 2009-03-10 09:30:18

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

retas eu am vazut canalele alea la orizontala si ma intrebam daca aia e tot (te opresti acolo) sau au si piscina. tongue

Ultima oara a fost editat de anca9 (2009-03-10 09:30:56)

Offline

 

#171 2009-03-12 09:09:39

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

n-a fost nimeni prin barcelona sa imi spuna cum e cu transportul si cazarea pe acolo?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.