homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Raceala/viroza in sarcina!!-10


#172 2008-11-05 13:11:37

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

titlu acestui topic este raceala/viroza in sarcina. sintem  offtopic  aici. va rog din nou sa va mutati la discutii intre viitoarele mamici daca mai vorbiti de alcool baut in timpul sarcinii sau orice altceva ce nu se refera strict la raceala/viroza  smile

Offline

 



#173 2008-11-05 13:13:50

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

rh a scris:

titlu acestui topic este raceala/viroza in sarcina. sintem  offtopic  aici. va rog din nou sa va mutati la discutii intre viitoarele mamici daca mai vorbiti de alcool baut in timpul sarcinii sau orice altceva ce nu se refera strict la raceala/viroza  smile

Discutia era despre alcool .. nu va luati prea tare in seama rolul de moderator ?... Te va astepta seri nedormite si plansete, colici si scutece de schimbat .. ma indoiesc ca iti vei lasa copilul pentru a modera. punct

Offline

 

#174 2008-11-05 13:14:42

persifona
Vizitator

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

emiluta a scris:

Nu atac pe nimeni! Dar poate ar trebui sa se mai lucreze putin la modalitatea de alegere a acestor moderatori.

Emiluta, nu-ti convine forumul asta, modalitatea de alegere a modertorilor si mai stiu eu ce.. e simlu, nu ramai. Ca nu tinem pe nimeni cu forta.. fara suparare.

 

#175 2008-11-05 13:28:50

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

SoareleMeu a scris:

rh a scris:

titlu acestui topic este raceala/viroza in sarcina. sintem  offtopic  aici. va rog din nou sa va mutati la discutii intre viitoarele mamici daca mai vorbiti de alcool baut in timpul sarcinii sau orice altceva ce nu se refera strict la raceala/viroza  smile

Discutia era despre alcool .. nu va luati prea tare in seama rolul de moderator ?... Te va astepta seri nedormite si plansete, colici si scutece de schimbat .. ma indoiesc ca iti vei lasa copilul pentru a modera. punct

daca citeai in urma, vedeai ca era [t a 3a oara cind le rugam pe fete sa se mute la discutii. ca sa le determin s-o faca, puteam inchide temporar subiectul asta, dar nu am vrut...

atita timp cit am promis ceva cuiva, imi voi lua rolul in cit se poate de serios...cind nu voi mai avea timp de moderat, voi renunta, fii fara grija. multumesc pt incurajari  smile

Offline

 

#176 2008-11-05 13:34:41

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

soarele meu, rolul de moderator trebuie sa ni-l asumam, ca nu suntem puse doar asa, de dragul de a numi pe cineva moderator. forumul trebuie tinut in frau. dar gata, cum spune si rh, suntem offtopic

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2008-11-05 13:53:04

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

dupa parerea mea singurele moderatoare erau ana si doctoressa. Si e deranjant ca alungati userii care vor sa fie pe acest forum. Daca vi se pare ca sunt prea multi useri atunci cred ca ar trebui banati cei care isi spun parerea...

Offline

 

#178 2008-11-05 14:21:43

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

feteloor! Chill... ce aveti de sunteti asa rautacioase? Cred ca sunt probleme mult mai importante pe lumea asta,decat sa va suparati pe cineva doar pt "formularea raspunsului"
Nu e frumos sa stricam munca moderatoarelor si nici atmosfera forumului! Peace?  rodnar

Ultima oara a fost editat de love_t (2008-11-05 14:22:18)


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#179 2008-11-05 15:39:06

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

SoareleMeu, nu gonim pe nimeni. emiluta s-a suparat si a inceput sa se certe pt ca nu i-a convenit ca parerea altora nu era aceeasi cu a ei...

Offline

 

#180 2008-11-05 22:55:11

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

emiluta a scris:

Uuu! Ce raspuns vehement!  Uite ce am gasit:



Consumul moderat de alcool in timpul sarcinii face bine fatului - studiu

03 Noiembrie 2008
Pe aceeasi tema: alcool


Un pahar de alcool pe saptamana in timpul sarcinii nu afecteaza dezvoltarea mentala a fatului si aduce chiar o imbunatatire a comportamentului viitorului copilul, potrivit unui studiu al cercetatorilor englezi, prezentat de cotidianul britanic The Independent.

Consumul mare de alcool in timpul sarcinii poate cauza probleme de sanatate pentru fetusul aflat in crestere, in timp ce un consum moderat nu produce efecte daunatoare, sustin cercetatorilor englezi.

Pentru a ajunge la aceste concluzii, cercetatorii au studiat 12.500 de copii de trei ani nascuti in Marea Britanie. Rezultatele studiului mai arata ca majoritatea copiilor nascuti de femei care au consumat moderat alcool in timpul sarcinii au mai putine probleme emotionale si cognitive decat cei adusi pe lume de mame care nu au baut deloc sau care au consumat prea mult alcool. in plus, nu s-a gasit nicio dovada care sa sustina afirmatia ca un consum moderat de alcool ar putea avea vreun afect negativ asupra dezvoltarii mentale a fetusului.

"Cercetarea noastra a demonstrat ca un consum moderat de alcool, un pahar-doua pe saptamana, in timpul sarcinii, nu creste riscul de dificultati comportamentale sau deficiente cognitive", a precizat coordonatorul studiului, dr. Yvonne Kelly.
Sursa NewsIn



          Deci? Inca mai crezi ca alcoolul absorbit la nivelul cavitatii bucale in cele cateva secunde de gargara este asa o tragedie? :oskyldig: 
Pupici! :angel:

mda...hai sa va zic eu de fapt ce spun studiile: Consumul de alcool in sarcina, chiar si moderat, poate duce la Sindromul alcoolic fetal...sau la alte modificari in dezvoltarea cognitiva...fetelor nu va jucati cu de astea ca nu e de glumit...eu invat la faculta chestile astea si e graznic la ce poate duce neglijenta...aveti grija de voi si de copii vostrii...chiar daca asta insemana sa umblati ca pe sticla 9 luni...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#181 2008-11-05 23:13:39

persifona
Vizitator

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

SoareleMeu a scris:

dupa parerea mea singurele moderatoare erau ana si doctoressa. Si e deranjant ca alungati userii care vor sa fie pe acest forum. Daca vi se pare ca sunt prea multi useri atunci cred ca ar trebui banati cei care isi spun parerea...

Si-a spus parerea? Daca ea are mai multa incredere intr-un studiu facut public acum 2 zile decat in experienta mamicilor si in viitori medici....

 

#182 2008-11-07 11:21:48

emiluta
New member
Inregistrat: 2008-10-31
Mesaje: 16

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

Aceasta alianta a moderatoarelor,nu face decat ne sa demonstreze cat de  lipsite de profesionalism si logica sunt.Sunt unite,dar nu in lucruri bune si constructive,ci in atacuri si rautati. Probabil ca aceste moderatoare sunt obisnuite sa li se dea intotdeauna dreptate,sa aibe intotdeauna ultimul cuvant si nimeni sa nu le puna sub semnul intrebarii "stralucirea mintii" ,sustinand un alt punct de vedere.Scuzati-ma ca am indraznit sa va stric aceasta stare de fapte! Judecand dupa felul in care ati reactionat....cred ca v-am produs o durere foarte mare!

   Este ultimul mesaj pe care il scriu pe acest forum. Nu ne meritati  ca si participante la discutii (nici pe mine si nici pe celelalte fete care au un cuvant de spus) atata vreme cat ingustimea judecatii voastre,si dorinta de a va situa mereu deasupra celorlalte participante (intelectual vorbind)nu va permite sa faceti diferenta intre o "cearta" si "dezbaterea unor opinii diferite" cu privire la un anumit subiect.
   Ati atacat,ati fost ironice,v-ati luat apararea una alteia si ati facut ca aceasta discutie sa degenereze intr-un adevarat conflict. Bravo! Sunteti cele mai bune!
Sper ca va veti educa si trata copiii mai bine decat ne tratati pe noi!

   Toate cele bune!

Offline

 

#183 2008-11-07 12:01:02

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

Emiluta, daca tu stiai raspunsul la intrebarea pe care ai pus-o, nu inteleg de ce ai mai intrebat daca ai voie alcool in timpul sarcinii? Fetele ti-au spus doar parerea lor, si au spus-o ca sa iti fie tie bine si copilului, daca nu vrei sa accepti parerea, nu o lua in seama... sau nu stii definitia cuvantului "parere" ?
Si vorbeste frumos, fara sa ii inveti pe cei din jur cum sa isi educe copiii, cand o sa ai copilul tau, sa il educi pe al tau nu pe ai altora, ok?


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#184 2008-11-07 12:20:34

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

storstark

crys_ty_na a scris:

emiluta a scris:

Uuu! Ce raspuns vehement!  Uite ce am gasit:



Consumul moderat de alcool in timpul sarcinii face bine fatului - studiu

03 Noiembrie 2008
Pe aceeasi tema: alcool


Un pahar de alcool pe saptamana in timpul sarcinii nu afecteaza dezvoltarea mentala a fatului si aduce chiar o imbunatatire a comportamentului viitorului copilul, potrivit unui studiu al cercetatorilor englezi, prezentat de cotidianul britanic The Independent.

Consumul mare de alcool in timpul sarcinii poate cauza probleme de sanatate pentru fetusul aflat in crestere, in timp ce un consum moderat nu produce efecte daunatoare, sustin cercetatorilor englezi.

Pentru a ajunge la aceste concluzii, cercetatorii au studiat 12.500 de copii de trei ani nascuti in Marea Britanie. Rezultatele studiului mai arata ca majoritatea copiilor nascuti de femei care au consumat moderat alcool in timpul sarcinii au mai putine probleme emotionale si cognitive decat cei adusi pe lume de mame care nu au baut deloc sau care au consumat prea mult alcool. in plus, nu s-a gasit nicio dovada care sa sustina afirmatia ca un consum moderat de alcool ar putea avea vreun afect negativ asupra dezvoltarii mentale a fetusului.

"Cercetarea noastra a demonstrat ca un consum moderat de alcool, un pahar-doua pe saptamana, in timpul sarcinii, nu creste riscul de dificultati comportamentale sau deficiente cognitive", a precizat coordonatorul studiului, dr. Yvonne Kelly.
Sursa NewsIn



          Deci? Inca mai crezi ca alcoolul absorbit la nivelul cavitatii bucale in cele cateva secunde de gargara este asa o tragedie? visslar 
Pupici! angel

mda...hai sa va zic eu de fapt ce spun studiile: Consumul de alcool in sarcina, chiar si moderat, poate duce la Sindromul alcoolic fetal...sau la alte modificari in dezvoltarea cognitiva...fetelor nu va jucati cu de astea ca nu e de glumit...eu invat la faculta chestile astea si e graznic la ce poate duce neglijenta...aveti grija de voi si de copii vostrii...chiar daca asta insemana sa umblati ca pe sticla 9 luni...

hopsieu  no lasa ca nu e chiar asa grav, numai la noi este asa strict totul. Mai intai terminati voi facultatea, faceti ceva experienta, faceti si niste studii si apoi bateti cu pumnul in masa. Acum este numai impresia elevului ca le stie pe toate, cand aveti deja experienta va dati seama ca stiti prea putin. Nu o sa puteti merge pe ideea cu ce am invatat in facultate. 
Asta este un forum unde se fac schimb de "pareri", nu? mie imi place... pregatirea medicala legata de aceste subiecte nu o are nimeni, asa ca suntem egale storstark

Ultima oara a fost editat de corneliabuc. (2008-11-07 13:27:39)

Offline

 

#185 2008-11-07 13:21:58

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

emiluta a scris:

Aceasta alianta a moderatoarelor,nu face decat ne sa demonstreze cat de  lipsite de profesionalism si logica sunt.Sunt unite,dar nu in lucruri bune si constructive,ci in atacuri si rautati. Probabil ca aceste moderatoare sunt obisnuite sa li se dea intotdeauna dreptate,sa aibe intotdeauna ultimul cuvant si nimeni sa nu le puna sub semnul intrebarii "stralucirea mintii" ,sustinand un alt punct de vedere.Scuzati-ma ca am indraznit sa va stric aceasta stare de fapte! Judecand dupa felul in care ati reactionat....cred ca v-am produs o durere foarte mare!

   Este ultimul mesaj pe care il scriu pe acest forum. Nu ne meritati  ca si participante la discutii (nici pe mine si nici pe celelalte fete care au un cuvant de spus) atata vreme cat ingustimea judecatii voastre,si dorinta de a va situa mereu deasupra celorlalte participante (intelectual vorbind)nu va permite sa faceti diferenta intre o "cearta" si "dezbaterea unor opinii diferite" cu privire la un anumit subiect.
   Ati atacat,ati fost ironice,v-ati luat apararea una alteia si ati facut ca aceasta discutie sa degenereze intr-un adevarat conflict. Bravo! Sunteti cele mai bune!
Sper ca va veti educa si trata copiii mai bine decat ne tratati pe noi!

   Toate cele bune!

Ne-ai jignit, ne-ai pus etichete si tot tu esti cea care vb de educatie....NO COMMENT - doar inca un warn, pt incalcarea primei reguli...Si te porti asa, numai pt ca nu am fost de acord cu afirmatiile tale  yikes De ce ne-ai mai cerut parerea, habar nu am  yikes
Data viitoare cind mai jignesti, ban-ul va fi permanent.

Offline

 

#186 2008-11-07 13:56:45

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

corneliabuc. a scris:

storstark

crys_ty_na a scris:

emiluta a scris:

Uuu! Ce raspuns vehement!  Uite ce am gasit:



Consumul moderat de alcool in timpul sarcinii face bine fatului - studiu

03 Noiembrie 2008
Pe aceeasi tema: alcool


Un pahar de alcool pe saptamana in timpul sarcinii nu afecteaza dezvoltarea mentala a fatului si aduce chiar o imbunatatire a comportamentului viitorului copilul, potrivit unui studiu al cercetatorilor englezi, prezentat de cotidianul britanic The Independent.

Consumul mare de alcool in timpul sarcinii poate cauza probleme de sanatate pentru fetusul aflat in crestere, in timp ce un consum moderat nu produce efecte daunatoare, sustin cercetatorilor englezi.

Pentru a ajunge la aceste concluzii, cercetatorii au studiat 12.500 de copii de trei ani nascuti in Marea Britanie. Rezultatele studiului mai arata ca majoritatea copiilor nascuti de femei care au consumat moderat alcool in timpul sarcinii au mai putine probleme emotionale si cognitive decat cei adusi pe lume de mame care nu au baut deloc sau care au consumat prea mult alcool. in plus, nu s-a gasit nicio dovada care sa sustina afirmatia ca un consum moderat de alcool ar putea avea vreun afect negativ asupra dezvoltarii mentale a fetusului.

"Cercetarea noastra a demonstrat ca un consum moderat de alcool, un pahar-doua pe saptamana, in timpul sarcinii, nu creste riscul de dificultati comportamentale sau deficiente cognitive", a precizat coordonatorul studiului, dr. Yvonne Kelly.
Sursa NewsIn



          Deci? Inca mai crezi ca alcoolul absorbit la nivelul cavitatii bucale in cele cateva secunde de gargara este asa o tragedie? visslar 
Pupici! angel

mda...hai sa va zic eu de fapt ce spun studiile: Consumul de alcool in sarcina, chiar si moderat, poate duce la Sindromul alcoolic fetal...sau la alte modificari in dezvoltarea cognitiva...fetelor nu va jucati cu de astea ca nu e de glumit...eu invat la faculta chestile astea si e graznic la ce poate duce neglijenta...aveti grija de voi si de copii vostrii...chiar daca asta insemana sa umblati ca pe sticla 9 luni...

hopsieu  no lasa ca nu e chiar asa grav, numai la noi este asa strict totul. Mai intai terminati voi facultatea, faceti ceva experienta, faceti si niste studii si apoi bateti cu pumnul in masa. Acum este numai impresia elevului ca le stie pe toate, cand aveti deja experienta va dati seama ca stiti prea putin. Nu o sa puteti merge pe ideea cu ce am invatat in facultate. 
Asta este un forum unde se fac schimb de "pareri", nu? mie imi place... pregatirea medicala legata de aceste subiecte nu o are nimeni, asa ca suntem egale storstark

Tocmai, se face un schimb de pareri, daca vreti, le ascultati si le puneti in practica, daca nu, nu... Dar dupa ce a intrebat ceva si i s-a spus o parere, s-a atacat si a inceput sa caute studii despre consumul de alcool... Nu cred ca merge nimeni pe ideea cu ec a invatat in facultate, cred ca mergem pe ideea... mai bine sa prevenim decat sa tratam...
Emiluta, hai sa fi tu prima persoana de pe forum care e de acord cu studiul acela si timp de 9 luni, bea alcool si apoi spune-ne si noua daca e ok copilul, bine?  tummenupp


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#187 2008-11-07 17:18:04

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

fetelor, va rog terminati. topicul se numeste Raceala/viroza in sarcina. sunteti offtopic...

Offline

 

#188 2008-11-07 17:59:45

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

buga  Sorry  rodnar


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#189 2008-11-07 18:22:33

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

corneliabuc. a scris:

storstark

crys_ty_na a scris:

emiluta a scris:

Uuu! Ce raspuns vehement!  Uite ce am gasit:



Consumul moderat de alcool in timpul sarcinii face bine fatului - studiu

03 Noiembrie 2008
Pe aceeasi tema: alcool


Un pahar de alcool pe saptamana in timpul sarcinii nu afecteaza dezvoltarea mentala a fatului si aduce chiar o imbunatatire a comportamentului viitorului copilul, potrivit unui studiu al cercetatorilor englezi, prezentat de cotidianul britanic The Independent.

Consumul mare de alcool in timpul sarcinii poate cauza probleme de sanatate pentru fetusul aflat in crestere, in timp ce un consum moderat nu produce efecte daunatoare, sustin cercetatorilor englezi.

Pentru a ajunge la aceste concluzii, cercetatorii au studiat 12.500 de copii de trei ani nascuti in Marea Britanie. Rezultatele studiului mai arata ca majoritatea copiilor nascuti de femei care au consumat moderat alcool in timpul sarcinii au mai putine probleme emotionale si cognitive decat cei adusi pe lume de mame care nu au baut deloc sau care au consumat prea mult alcool. in plus, nu s-a gasit nicio dovada care sa sustina afirmatia ca un consum moderat de alcool ar putea avea vreun afect negativ asupra dezvoltarii mentale a fetusului.

"Cercetarea noastra a demonstrat ca un consum moderat de alcool, un pahar-doua pe saptamana, in timpul sarcinii, nu creste riscul de dificultati comportamentale sau deficiente cognitive", a precizat coordonatorul studiului, dr. Yvonne Kelly.
Sursa NewsIn



          Deci? Inca mai crezi ca alcoolul absorbit la nivelul cavitatii bucale in cele cateva secunde de gargara este asa o tragedie? visslar 
Pupici! angel

mda...hai sa va zic eu de fapt ce spun studiile: Consumul de alcool in sarcina, chiar si moderat, poate duce la Sindromul alcoolic fetal...sau la alte modificari in dezvoltarea cognitiva...fetelor nu va jucati cu de astea ca nu e de glumit...eu invat la faculta chestile astea si e graznic la ce poate duce neglijenta...aveti grija de voi si de copii vostrii...chiar daca asta insemana sa umblati ca pe sticla 9 luni...

hopsieu  no lasa ca nu e chiar asa grav, numai la noi este asa strict totul. Mai intai terminati voi facultatea, faceti ceva experienta, faceti si niste studii si apoi bateti cu pumnul in masa. Acum este numai impresia elevului ca le stie pe toate, cand aveti deja experienta va dati seama ca stiti prea putin. Nu o sa puteti merge pe ideea cu ce am invatat in facultate. 
Asta este un forum unde se fac schimb de "pareri", nu? mie imi place... pregatirea medicala legata de aceste subiecte nu o are nimeni, asa ca suntem egale storstark

cornelia studii pe acest lucru s-au facut multe...nu am scos eu din burta aceaste informatii si nici profesorii mei...poti cauta pe google scholar daca esti curioasa...nu imi dau impresii caci nu sta in fire si nici nu consider ca le stiu pe toate...am doar mai multe cunostinte in acest domeniu (in cadrul profilelor atipice de dezvoltare) decat alte persoane de pe forum si nu pareri formate din ce mi a zis mama,vecina sau bunica...noi incercam sa oferim aici pareri avizate si nu sa vindem basme din popor...cu riscul de a ma repeta oricum fiecare persoana face in final cum o taie capul...datoria noastra e doar de a le informa corect si nu putem trece cu vederea publicare unor articole de mana a 2 a...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#190 2008-11-07 19:31:05

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Raceala/viroza in sarcina!!

nu sunteti 100% offtopic, pentru ca cearta a pornit de la un remediu al racelii in sarcina big_smile
fetele... calm si cu rabdare lol TOATE aveti dreptate big_smile
1. gargara cu alcool se face de cand lumea, si candva era singurul si cel mai eficace tratament impotriva infectiilor in gat. Asa ceva am avut si eu (nu eram gravida p-atunci) si incercasem absolut tot: medicamente, ceaiuri, pastile de tinut sub limba, etc. Cand infectia era deja prea mare am apelat pana si la inghetata big_smile care m-a dezumflat putin si de scurta durata. Febra uriasa. Pana mi-a zis o vecina de gargara cu tuica fiarta. Dupa un somn de cateva ore dupa gargara n-am mai avut nimic.
Una e sa ai guturai, si alta e sa ai gatul plin de puroi, si sa nu mai poti respira din cauza lui, si cand flecmezi sa iasa cu tot cu vase de sange.... Suna scarbos, stiu. Atunci da, o alternativa disperata si rapida ar fi o gargara cu tuica (naturala!). Eu una cred ca-i mai nociv sa stai mult timp cu infectia in organism, decat o simpla gargara... haideti nu fiti atat de radicale si prea protective big_smile stim ca ne vreti binele big_smile si eu una va sunt extrem de recunoascatoare ca existati big_smile, dar nu toata lumea poate aprecia asta, si o ia drept jignire.
iar cand vine vorba de pregatire profesionala... hmmm... eu de multe ori am preferat sa iau de buna de ce mi-au spus fetele pe forum, decat sa fac ce-mi zice medicul. Poata ala e un miserupist si-l doare undeva daca eu sau bebe patim ceva. In schimb fetele pun suflet in ceea ce fac, si nu vor raul nimanui. De atatea ori s-a intamplat sa vina careva cu vre-un tratament interzis in sarcina dat de un ginecolog... si noroc ca persoanele respective au fost atentionate.
cum a spus si rh mai demult, ca intotdeauna ea citeste prospectul, ca doctorii mai sunt si aiuriti big_smile. Ei bine d-atunci eu citesc absolut toate prospectele lol
Daca de exemplu: doctorul imi da suc de portocale sa beau, si fetele dp forum zic: ai grija cu el, s-ar putea sa patesti nush ce, pai nu ma ating d el big_smile
pup!


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.